אשרת בכר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

אשרת בכר (נולדה ב-1978) היא סגנית יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר. בכר היא האישה הראשונה בצה"ל שמונתה לתפקיד מפקדת גדוד קרבי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה וגדלה בפתח תקווה, כבת בכורה במשפחה של שלושה ילדים.

התגייסה לצה"ל בשנת 1995 ושירתה כקשתית במודיעין שדה (כיום: חיל האיסוף הקרבי), שהיה התפקיד הקרבי ביותר שהיה פתוח לנשים באותה התקופה. ארבעה חודשים אחרי גיוסה יצאה לקורס קצינות. במהלך שירותה הצבאי מילאה שורת תפקידים ביניהם מפקדת פלוגה בגדוד נשר, ראש מדור שילוב נשים במטה יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים (כיום: יוהל"ם), קצינת אג"ם של בית הספר לאיסוף קרבי, וראש מדור תצפיות.

בדצמבר 2013 הוחלט על מינוייה לתפקיד מפקדת גדוד האיסוף הקרבי איתם[1][2][3], תפקיד אליו נכנסה באופן רשמי בקיץ 2014, במהלך מבצע צוק איתן. בכך הפכה אשרת בכר לקצינה הראשונה שמונתה לתפקיד מפקדת גדוד קרבי בצה"ל. בתפקידה זה פיקדה על גדוד האיסוף הקרבי בגזרה הדרומית של משולש הגבולות ישראל-מצריים-ירדן. במסגרת תפקידה זה העלתה את הכשירות של פלוגת הלוחמות, הגבירה את הקושי באימונים, הובילה הטמעת אמצעי לחימה חדשים וטיפלה בתנאי השירות של התצפיתניות[4].

בשנת 2016 סיימה את תפקידה כמג"דית והחלה בתפקיד סגנית יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר. בתפקידה זה היא עוסקת בסוגיות של שוויון מגדרי וטיפול בחיילים ובחיילות שנפגעו פגיעה מינית, וכן מייצגת את צה"ל בדיונים בכנסת בכל התחומים הקשורים לסוגיות של מגדר.

השכלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכר יצאה ללימודים באוניברסיטה במסגרת שירותה הצבאי, והיא בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה ותואר שני במשפטים. נכון לשנת 2019 היא משלימה תואר ראשון נוסף במשפטים[5].

לפני קבלת הפיקוד על גדוד איתם השלימה קורס פיקוד ומטה (פו"מ) גלילות.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכר היא גרושה מאוהד בכר, גם הוא קצין קרבי בשירות קבע, ולשניים בת משותפת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]