אשר ישעיה רוזנבוים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-dialog-question.svg
אנו דנים כעת בשאלה האם ערך זה עומד בקריטריונים להיכלל בוויקיפדיה. אתם מוזמנים לשפר ולהרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, וכן להשתתף בדיון בדף השיחה של הערך
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי עורכת או עורך בעלי זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה בתאריך 9.12.2019).
האדמו"ר מזוטשקא
רבי אשר ישעיה רוזנבוים
אין תמונה חופשית
חסידות חסידות זוטשקא
מקום מגורים בני ברק
מקום פעילות ישראל
מספר בשושלת שלישי
הקודם אביו רבי נתן דוד רוזנבוים

הרב אשר ישעיה רוזנבוים הוא אדמו"ר ומשפיע חסידי, התפרסם בעיקר בשל הניגונים שהלחין. משנת ה'תשע"ט מכהן כאדמו"ר מזוטשקא.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד לרב נתן דוד רוזנבוים, האדמו"ר מזוטשקא, ולאימו בת רבי מרדכי גולדמן, האדמו"ר מזוויהל. בבחרותו, למד בישיבת כוכב מיעקב (טשעבין) בירושלים. חתן האדמו"ר משאץ בבני ברק.

לאחר נישואיו למד בכולל 'ברייש' בבני ברק ובכולל סקולען. כיהן כר"מ בישיבת טשרנוביל, עד לתשע"ט, אז מונה לאדמו"ר. במקביל הוא כיהן גם כמשפיע בישיבת עץ חיים (באבוב). שיחותיו במוסר ובחסידות מודפסים מדי שבוע על ידי תלמידיו.

היה מקורב לסבו, האדמו"ר רבי יצחק אייזיק רוזנבוים. נהג לרשום את דברי התורה שנשא ברבים, ואף הוציאם לאור בסדרת הספרים 'נחל יצחק'.

הרב רוזנבוים מלחין ניגונים, ניגונו המפורסם הוא על המילים "והנה ה' ניצב עליו ומלא כל הארץ כבודו ומביט עליו ובוחן כליות ולב אם עובדו כראוי" (מתוך ספר התניא פרק מ"א)[1]. הלחין גם ניגון על המילים "שובו בנים שובבים", ועוד.

משפחתו[עריכת קוד מקור | עריכה]

גיסו הוא הרב אלימלך בידרמן.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]