לדלג לתוכן

אשר עידן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית

אשר עידן (נולד ב-11 במאי 1951) הוא מומחה לרשתות חברתיות ולחדשנות, מרצה בתחומי עתידנות, גלובליזציה והמגמות העתידיות של החינוך והכלכלה באוניברסיטת בר-אילן, ובאוניברסיטה הפתוחה.

עידן היה מנהל "התוכנית לניהול עתיד" בלהב, הפקולטה לניהול בבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. השלים דוקטורט בנושא פילוסופיה של המדע והלמידה באוניברסיטת תל אביב. בדוקטורט חקר את החשיבה הביקורתית המשותפת למחשבה המדעית והמחשבה הארגונית. בשנים 1996-1993 שימש כיועץ לשר החינוך ולמנכ"ל משרד החינוך בתחומי מח"ר 98.

במקבל ייעץ והרצה להנהלות של חברות בישראל בתחום השפעות ניהוליות של האינטרנט, בתחומים כמו משאבי אנוש, מכירות, מחקר ופיתוח, ושירות לקוחות.

עידן נשוי ואב לשלושה ילדים.

עידן חיבר שלושה ספרים: הראשון הוא "מהי אידאולוגיה" (1990), בו פיתח את רעיונותיו מעבודת הדוקטורט שפרסם, וטען שאידאולוגיה היא ראיית ההווה במשקפיים של העבר, ואוטופיה היא ראיית ההווה במשקפיים של העתיד. הספר השני נקרא "מדריך למאה ה-21" ופורסם בשנת 2000, ובו חקר את הדרכים להימנע מראיית ההווה במשקפיים של העבר ותחזיות למאה ה-21.

ב-2014 פרסם את הספר ״הכוח החמישי: סוד הרשתות שמשנות את העולם״[1], בו טען כי לכל סוגי הרשתות החברתיות אותם חוקי יסוד, וטען כי בטבע ישנו כח חמישי, בנוסף לארבעה המוכרים, והוא הכוח האינפו-סוציאלי, או הכוח המידעי-חברתי. כוח זה פועל ברשתות החברתיות באופן דומה לפעולת הכוח האלקטרומגנטי ברשתות החשמל.

לקריאה נוספת

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • אשר עידן, מדריך למאה ה–21 הוצאת דיונון, אוניברסיטת תל–אביב, 2000, 247 עמודים.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]