אתר נופש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אתר נופש בקנקון שבמקסיקו

אתר נופשאנגלית: Resort) הוא בית מלון החותר לספק לאורחיו את כל הדברים אשר להם אנשים שנמצאים בנופש זקוקים - אוכל, שתייה, לינה, פעילויות ספורט, בידור ושופינג. לעיתים רבות המונח משמש לתיאור מלון המספק מגוון רחב של שירותים, הכוללים פעילויות בילוי ופנאי.

בחירתו של מלון רגיל מלווית לבחירת יעד התיירות - אדם הרוצה לטייל בלונדון בוחר מלון בלונדון, שישמש בעיקר לשינה ומנוחה, ואדם הרוצה ביקור עסקי ברעננה בוחר מלון ברעננה. לעומת זאת אתר נופש הוא היעד עצמו, שבו תתקיים כל פעילותו של התייר השוהה בו.

המונח אתר נופש מתייחס בדרך כלל לשני מקומות ספציפיים אך דומים:

  • ערים בהן ענף התיירות הוא הענף הכלכלי העיקרי, אף על פי שבדרך כלל אותן הערים אינן מנוהלות על ידי חברה אחת (לדוגמה, אספן שבקולורדו)
  • אתרי נופש המנוהלים לרוב על ידי חברה אחת, שמנסה לספק לאנשים ששוהים בו את כל הדברים אשר להם אנשים שנמצאים בנופש זקוקים (למשל פורט אוונטורה וורלד).

לאורך השנים אתרי הנופש החלו למשוך אליהם יותר ויותר תיירים ומבקרים, ובשל כך מדינות מסוימות בעולם בחרו לקדם את הפעילות באתרי הנופש כאחד מאטרקציות התיירות החשובות ביותר בהם - כגון מצרים, חלק ממדינות האיים הקריביים, וחלק ממדינות דרום-מזרח אסיה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא תיירות. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.