בועז טופורובסקי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בועז טופורובסקי
Boaz Toporovsky.JPG
תאריך לידה 17 ביולי 1980 (בן 37)
תאריך לידה עברי ד' באב ה'תש"מ
כנסות 19
סיעה יש עתיד
עיסוק קודם יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל

בועז טופורובסקי (נולד ב-17 ביולי 1980) הוא חבר הכנסת לשעבר מטעם מפלגת יש עתיד. היה יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל בשנים 2008‏–2010, עמד בראש מפלגת צבר - מפלגת הצעירים של ישראל, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה, וכיהן כיושב ראש חברת איסתא ליינס.

קורות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בועז טופורובסקי נולד בראשון לציון ב-17 ביוני 1980 ושם גם גדל. עם שחרורו מצה"ל החל ללמוד באוניברסיטת תל אביב והפך לפעיל במועצת הסטודנטים למשפטים, באגודת הסטודנטים של האוניברסיטה ובתא הסטודנטים "הדור החדש", המזוהה עם מפלגת העבודה. במהלך לימודיו כיהן במספר תפקידים באגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב וב-2005 נבחר לתפקיד יושב ראש אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, אותו מילא במשך שנתיים, עד ספטמבר 2007. במהלך כהונתו היה טופורובסקי ממובילי מאבק הסטודנטים נגד הקמת ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה ושביתת הסטודנטים הארוכה בתולדות מדינת ישראל.

עם סיום תפקידו כיושב ראש אגודת הסטודנטים כיהן כיועץ בכיר לשר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג. במסגרת תפקידו זה היה אחראי, מטעם השר, על הטיפול במוסד לביטוח לאומי ועל יחידות הסמך של משרד הרווחה (הרשות לשיקום האסיר, חברת המשקם וקרן למפעלי שיקום).

לאחר התפטרותו של יושב ראש התאחדות הסטודנטים בישראל, איתי שונשיין, עזב טופורובסקי את תפקידו במשרד הרווחה והתמודד על תפקיד יו"ר ההתאחדות. ב-18 במאי 2008 נבחר להחליף את שונשיין בתפקיד היו"ר, וכיהן בתפקיד עד אוקטובר 2010, אז הוחלף על ידי סגנו איציק שמולי.

היה ממקימי תנועת "רוב העיר", אשר התמודדה בתל אביב במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות שנערכו בנובמבר 2008 וזכתה בשלושה מושבים במועצת עיריית תל אביב.

בנובמבר 2008 ייסד את צבר - מפלגת הצעירים של ישראל ועמד בראש רשימת המפלגה, שהתמודדה בבחירות לכנסת ה-18, אך לא עברה את אחוז החסימה וקיבלה כ-4,800 קולות בלבד.

במרץ 2011 מונה למשך שנתיים ליושב ראש דירקטוריון של חברת "איסתא ליינס", שהיא חברה ציבורית בבעלות חלקית של התאחדות הסטודנטים.[1]

לקראת הבחירות לכנסת התשע עשרה הודיע על הצטרפות למפלגת יש עתיד, ונבחר מטעמה לכנסת. הוא דורג במקום ה-18 ברשימת המפלגה. ביוני 2013, לאחר היבחרו לכנסת, התפטרה מערכת עיתון הסטודנטים "תזה" באוניברסיטת תל אביב בעקבות גניזת כתבה ביקורתית על טופורובסקי, ובה בין היתר עלו חשדות בנוגע להתנהלותו כיו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, כיו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית וכיו"ר מפלגת צבר.

טופורובסקי, בעל תואר ראשון במשפטים וכלכלה ותואר שני במשפטים, מתגורר בנס ציונה.

טופורובסקי נשוי לשלי הרמן ואב לבן. הרמן השתתפה בעונה השלישית של תוכנית המציאות מאסטר שף.[2]

פעילות פרלמנטרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקראת הבחירות לכנסת התשע-עשרה הודיע על הצטרפותו למפלגת יש עתיד, ונבחר מטעמה לכנסת. הוא דורג במקום ה-18 ברשימת המפלגה.

כיהן כחבר בוועדת כספים ובוועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת וכיו"ר ועדת המשנה לוועדת הכספים בנושא הסדרת הרגולציה לזירות מסחר אלטרנטיביות. כמו כן, הקים ועומד בראש השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה. לקראת בחירות לכנסת העשרים שובץ במקום הארבע-עשרה ברשימת יש עתיד לכנסת. המפלגה קיבלה 11 מושבים וטופורובסקי נשאר מחוץ לכנסת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא בועז טופורובסקי בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]