בייבלייד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
בייבלייד
בייבלייד
BeybladeDVD.jpg
ベイブレード
בייבלייד
סוגה הרפתקאות, קומדיה, ספורט
יוצר

טאקאו אאוקי (הסאגה המקורית)

טאקאפומי אדאצ'י (סאגת עידן המתכת)
אנימה: בייבלייד
אורך פרק 25 דקות
במאי טושיפומי קוואסה
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
בהווה: ניקלודיאון (ישראל)
בעבר: ערוץ הילדים (ישראל)
ערוץ ג'וניור - שידורים חוזרים (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אדם טביב, יובל סגל, גור מורד, לירון לב, ינון כהן, נעמה אוזן, ספיר דרמון, עדי זינו, עמי מנדלמן, יואב בר לב, לירז צ'רכי, טלי גוטפריד, רני צויגנבום אלון, ניר חלמיש, אפי בן ישראל, אילן רוזנפלד, רפאל ברזילי, דן תורן
תקופת שידור מקורית 8 בינואר 200124 בדצמבר 2001
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד וי-פורס
אורך פרק 25 דקות
במאי טטסו טייקושי, יושיו טייקושי
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
ערוץ הילדים (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אדם טביב, יובל סגל, גור מורד, לירון לב, ינון כהן, נעמה אוזן, ספיר דרמון, עדי זינו, עמי מנדלמן, יואב בר לב, לירז צ'רכי, טלי גוטפריד, רני צויגנבום אלון, ניר חלמיש, אפי בן ישראל, אילן רוזנפלד, רפאל ברזילי, דן תורן
תקופת שידור מקורית 7 בינואר 200221 בדצמבר 2002
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד ג'י-רבולושן
אורך פרק 25 דקות
במאי מיצו האשימוטו, טושיפומי קוואסה
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
מדבבים בשפה העברית לא דובב
תקופת שידור מקורית 6 בינואר 200329 בדצמבר 2003
מספר העונות 1
מספר הפרקים 52
אנימה: בייבלייד עידן המתכת
אורך פרק 25 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל, החל מ-2010)
מדבבים בשפה העברית גיא רושינאק, מיכל רשף, איתי לוי, לירון לב, אלי לולאי, יובל גרבש, אביתר אדיר, עמית יוסוביץ', עדי זינו, איטן גרינברג, צביקה פורמן, גלעד קלטר, ספיר דרמון, מאיה מיטלפונקט
תקופת שידור מקורית 5 באפריל 200928 במרץ 2010
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד אלופי המתכת
אורך פרק 25 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל)
תקופת שידור מקורית 4 באפריל 2010 – עדיין רץ
מספר העונות 1
מספר הפרקים 52
אנימה: בייבלייד זעם המתכת
אורך פרק 24 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל)
תקופת שידור מקורית 3 באפריל 20111 באפריל 2012
מספר העונות 1
מספר הפרקים

52 (בגרסה היפנית)

39 (בגרסה הבינלאומית)

בייבליידיפנית: 爆転シュートベイブレード; באנגלית: Beyblade) היא סדרת אנימה יפנית, שעלילתה עוסקת בסביבונים הנקראים בייבליידים, לה 13 עונות (כולל סדרות הספין אוף), ומשודרת מאז 2001 ורצה עד היום (2020). בסדרה, לכל בליידר (מפעיל בייבלייד) יש בייבלייד משלו, עם צורה ייחודית. הבייבליידים עורכים ביניהם קרבות וכאשר הבלייד המנצח הוא זה שנשאר להסתובב אחרון.

נכון להיום, ישנן 13 עונות לסדרה בייבלייד, המתחלקות לשלושה דורות בסדרת המקור ולשלוש סדרות ספין אוף, כל אחת בת כ-50 פרקים, אשר נוצרו באולפני אנימציה ביפן. הראשונה היא "בייבלייד", ששודרה לראשונה בשנת 2000. העונה השנייה נקראת "בייבלייד וי-פורס", השלישית "בייבלייד ג'י-רבולושן", הרביעית, משנת 2009, בעלת עלילה שונה לגמרי מהעונות הראשונות ונקראת "בייבלייד עידן המתכת", החמישית נקראת "בייבלייד אלופי המתכת" והעונה השישית נקראת "בייבלייד זעם המתכת". בישראל, כיום משודרת סאגת עידן המתכת בשידורים חוזרים בערוץ ג'וניור.

העונה השביעית היא המשך, אולם עם דמויות אחרות. עונה זו נקראת "לוחמי המתכת".

לאחר מכן יש עוד חמש עונות של קו עלילה חדש, הראשונה: "התנפצות בייבלייד" השנייה: "התפתחות פיצוץ בייבלייד" השלישית: "פיצוץ בייבלייד טורבו" הרביעית: "התנפצות בייבלייד ממריאים"

החמישית עוד לא יצאה אך צפויה לצאת בקרוב[דרושה הבהרה].

כל הסדרה החדשה משודרת בישראל בערוץ ניקלודיאון (עונות 1 עד 3 כבר שודרו ובקרוב עונה 4 תשודר)

בישראל, בשנים 2002–2003 שודרו השתיים הראשונות מהדור הראשון, ב-2010 ו-2011 שודרה העונה הרביעית, ב-2012 העונה החמישית, ב-2013 שודרה העונה השישית וב-2014 שודרה העונה השביעית (שהן חלק מהדור השני של הסדרה). שש העונות שודרו בערוץ הילדים בדיבוב לעברית, בבימוי אפי בן ישראל ואת שיר הפתיחה מבצע בהן לירון לב.

העונה הראשונה של הדור שלישי, "התנפצות בייבלייד", עלתה בניקלודיאון בקיץ 2017. ב-2018 עלתה העונה הבאה אחריה "התפתחות פיצוץ בייבלייד". במרץ 2019 עלתה עונה נוספת בשם "פיצוץ בייבלייד טורבו". ב-22 במרץ 2020 עלתה "פיצוץ בייבלייד התרוממות". התנפצות בייבלייד (באנגלית: Beyblade Burst) היא סדרת ספין אוף והדור השלישי של "בייבליד" ו"בייבלייד עידן המתכת". זוהי סדרה נפרדת משתי הסדרות הקודמות, עם עלילה חדשה ודמויות חדשות לגמרי, ואף דמות מ2 הדורות הקודמים לא עברה אליה. בכל עונה (פרט לשנייה), הגיבור הראשי מתחלף במישהו אחר, שעובר מסע משלו בדרך לאליפות העולם. בשתי העונות הראשונות, גיבור הסדרה היה וולט אאוי. בעונה השלישית, את תפקיד הגיבור קיבל אייגר אקאבנה, ובעונה הרביעית הגיבור היה דנטה קוריו.

מידע על הסדרה עונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

גבר צעיר בשם טייסון (טאקאו קינומיה) נכנס לטורניר המוקדמות בייבלייד האזורי ביפן, שם הוא נתקל בריי וקאי היווטארי. אחרי שניצח אותם, הם מארגנים צוות, המכונה מכסכי הבייבלייד, יחד עם מקס טייט (מקס מיזוהרה). קני מתייג כמנהל שלהם. מכסחי הבייבלייד מסתובבים בסין כדי להירשם לאליפויות תוך התעמתות עם הנמרים הלבנים, הקבוצה לשעבר של ריי. נראה שהקבוצה הישנה של ריי טומנת עליו טינה על כך שעזב אותם. לקראת סיום הטורניר הסיני, ריי וחבריו לשעבר קובעים תובנות, ומכסחי הבייבלייד מנצחים את הטורניר. לאחר מכן, טייסון וחבריו מגיעים לארצות הברית להילחם באול סטארס, שמאומנים על ידי אמו של מקס. לאחר הזכייה בליגה האמריקאית הקבוצה מוצאת את עצמה תקועה באירופה. הם מסיירים באירופה ופוגשים את אוליבר, אנריקה, ג'וני ורוברט שהקבוצה שלהם בשם מג'יסטיקס. מכסחי הבייבלייד נלחמים במלכות המלכותים ומכסחי הבייבלייד מנצחים בקרב. לאחר מכן הם הולכים לרוסיה לטורניר הגמר. ברוסיה הם פוגשים את הקבוצה של בוריס, שגם קאי היה חבר בה בעבר. קאי שכח מבוריס ומשטחי האימונים שבהם למד כמעט כל מה שידע על בייבלדינג. עם זאת, עד מהרה הוא חוזר לזכרו. הוא מוצא את דרנזר השחור, את בייבלייד החלום שלו ומחליט להצטרף לקבוצת נערי ההרס, במטרה להיות בייבליידר הטוב ביותר. טייסון מגלה זאת ומנסה לשכנע את קאי לחזור למכסחי הבייבלייד, אך קאי דוחה אותו, זורק את בייבלייד הישן שלו, דרנזר, לרגליו של טייסון. טייסון מחזיק את דרנזר איתו ונודר להחזיר את קאי. עד מהרה, לפני הגמר, קאי מאתגר את שוב את מכסחי הבייבלייד לגנוב את ה- חיות הכוח שלהם ולהפוך ללוחם ​​החזק ביותר. עם זאת, רק טייסון וריי מופיעים. מקס עדיין נמצא בשדה התעופה, וחזר מהמקום בו אימן עם טייסון וריי עם בייבלייד החדש שלו, דרסיאל. בדיוק ברגע שקאי נראה שלוקח את חיות הכח החיות של טייסון וריי, מקס בא ומאתגר את קאי. קאי חושב שהוא יכול בקלות לנצח את דרסיאל אבל הוא לא יכול ובקרוב טייסון משתמש בבלייד הישן של קאי, דרנזר כדי לנצח את דרזנר השחור ולהביס את קאי. קאי, המום מכוחו של דרנצר, אינו מבחין בקרח שמתחתיו מתפוצץ ונופל למים הקפואים שמתחת. טייסון, ריי, מקס וקני מצילים את קאי. קאי מבין את כוחה של חברות כמו גם את כוחו של דרנזר, וקאי חוזר למכסחי הבייבלייד. בקרב הגמר טייסון נאבק בטאלה, כשהוא מנצח במשחק והפך לראשונה לאלוף העולם של בייבלייד.

בייבלייד V-Force[עריכת קוד מקור | עריכה]

מכסחי הבייבלייד יצאו לדרכים נפרדות אך וכאשר קבוצת המופרעים ו- מגני הקדושים תוקפים את ה- מכסחי הבייבלייד ומנסים לגנוב את החיות שלהם, מכסחי הבייבלייד מתכנסים מחדש כדי להביס את האויבים החדשים. חברתו לכיתה של טייסון, הילרי טצ'יבאנה (הירומי טצ'יבנה), מצטרפת למכסחי הבייבלייד אך לוקח לה זמן ללמוד כי בייבלייד אינה סתם המשחק המטופש שלדעתה הוא. בניסיון לגנוב את ארבע חיות הכח ממכסחי הבייבלייד, קבוצת המופרעים יוצרת ארבע חיות כח וירטואליות מכסחי הבייבלייד ומגייס ארבעה בליידרים מיומנות בשם קיין, סלימה, גוקי וג'ים. בני נוער אלה היו לוחמים טהורות-לב ותמימות עם שאיפות גבוהות, אך הכוח האפל של חיות-הרשת הסייבר משתלט בהדרגה על דעתן והופך אותן לרעות. המחצית הראשונה של העונה השנייה מסתיימת בכך מכסחי הבייבלייד ניצחו את קבוצת המופרעים. טייסון, ריי, קאי ומקס נלחמים בקין, סלימה, גוקי וג'ים בהתאמה ומנצחים אותם. לאחר שחיות הסייבר נהרסות קבוצת המופרעים חוזרת למצבם הרגיל ומחזיר את הכרתו. המחצית השנייה של עונה 2 עוסקת מה באמת הסיבה מדוע מגני הקדושים וקבוצת המופרעים רוצים את חיות הכח של מכסחי הבייבלייד ועל סלע שאמו של מקס מצאה שמכילה חיות כח שנגנבה על ידי קבוצת המופרעים. הסיבה של מגני הקדושים מאחורי הניסיון לגנוב את חיות הכח היא משום שהם מבקשים לאטום אותם בסלע מכיוון שהם חוששים שהחיות יכלו לצאת משליטה כמו שעשו בעבר. מגני הקדושים נלחמים במכסחי הבייבלייד ומצליחים לאטום את דריגר חיית הכח של ריי בסלע. מאוחר יותר ריי משיב את דריגר ומנצח את כל מגני הקדושים בקבוצה עם הפנים. מנהיג הפסיקיק, ד"ר זגארט, רוצה שחיות הקטנות יהפכו את בנו האנדרואיד זיאו (העתק מדויק של בנו שמת בתאונה) לאדם אמיתי. לאחר שניצח את מגני הקדושים, טייסון פוגש את זיו ומתיידד איתו מבלי לדעת שהוא בנו של מנהיגו של טב פסיקיק. זאו אינו מודע לכך שהוא אנדרואיד וכי אביו עומד מאחורי כל התוכניות של קבוצת המופרעים. בהמשך מגלה זיאו על עברו ומחליט לעזור לאביו בתוכניותיו. דוקטור זגארט מעניק לזיו קצת חיה בשם סרברוס, החיה הקטנה החזקה ביותר שחתמה בסלע. זיאו נכנס לטורניר בייבלייד העולמי עם המניע להביס את כל חברי ה- מכסחי הבייבלייד ולגנוב את החיות שלהם. בטורניר, זיאו מנצח את קאי ומקס וגונב את חיות הכוח שלהם דרנזר ודרסיל. אבל בקרב האחרון טייסון ודרקון (חיית הכוח של טייסון) מביסים את זיאו וקרברוס. בתהליך הקבוצה של טייסון ומקס מנצחות בטורניר העולמי. דרנזר ודרסיל חוזרים ללוחמים המקוריים קאי ומקס.

מהפכת G-בייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

קאי, ריי ומקס עזבו את טייסון ועברו בדרכם הנפרדת להצטרף לקבוצות הישנות שלהם כך שיש להם סיכוי לנצח זה את זה באליפות העולם שעוצבה מחדש עם קבוצות תגיות של שניים. מקס מצטרף ל- PPB אול סטארס, ריי מצטרף לנמרים הלבנים, וקאי מצטרף לנערי בליצקריג. זה משאיר רק טייסון, הילארי וקני בצוות. מצטרפת אליהם דמות חדשה, דאיצ'י סומרגי, ואחיו של טייסון, הירו גריינג'ר. שני הצוותים האחרים שמעורבים הם גדוד ברטז ושושלת F.שבוע אחרי תוצאות אליפות העולם, בוריס, הנבל המשני מהעונה הראשונה, חוזר ויוצר את ההתאחדות הגלובלית החדשה של בייבלייד בשם, (BEGA) המחליפה את ה- BBA. בוריס מנסה להטעות את טייסון ושותף. להאמין שהוא כיפר על עברו, בזמן שהוא בעצם מנסה להשיג שליטה על כל פעילות שחקני ​​הבייבלייד אולם לאחר זמן מה הם רואים מה בוריס מנסה לעסות. טייסון מאתגר את הטוב ביותר של BEGA לקרב, ובוריס מחליט לערוך טורניר 5 על 5 בעוד חודש. אך הוא מצהיר כי על כל חנויות הבייבלייד ושימכרו את הבייבליידים וחלקיהם לבליידרים הקשורים ל- BEGA בלבד, אחרת לא יורשו להפעיל את החנויות. טייסון והצוות מוצאים כמה חלקים בחנות של אביו של מקס, שאינם מספיקים. ואז לאחר שמתישהו קני בא עם הפתרון, הוא מייצר סוג חדש של בייבלייד המכונה בייבלייד מתכתי, תוך שימוש בסוגים שונים של חלקים. אך הם עדיין היו זקוקים ללוחם ​​נוסף, ואז קאי, שניסה להצטרף ל- BEGA אך הפסיד קשות לברוקלין, פירק את נערי בליצקריג והצטרף לצוות המכונה כיום מהפחת G. בנוסף במהלך משחקי המוקדמות BEGA, חבריו לקבוצה לשעבר של קאי, ספנסר ובריאן מנערי בליצקריג מביסים חוליית אימונים של BEGA אך מפסידים בקלות לשלחן מסתורי המכונה גרלנד זיבלד. טאלה, מנהיג בנערי הבליצקריג שהיה בעבר הבוס האחרון בעונה 1, לוקח על עצמו את גרלנד אך הפסיד בקרב הגומלין ונפצע קשה לאחר שגרלנד הפעיל את ההתקפה שלו, רדיאנט רעם וסיים את המשחק. דייצ'י וריי מפסידים את בשני המשחקים הראשונים למינג-מינג וקרושר רק שהוכיחו שגם להבי המתכת הקשיחים שלהם לא היו תואמים ללהבים החזקים שלהם. מקס מסיים את המשחק השלישי עם מיסטל בתיקו. ואז הגיע תורו של קאי. הוא בוחר בברוקלין הבלתי מנוצח כמתנגדו. קאי מנצח את ברוקלין במשחק. ואז טייסון מכה את גרלנד. ברוקלין הופך למטורף מפני שהפסיד לקאי וסובל מסיוטים על קאי. לאחר מכן, הוא מתעמת עם טייסון. במשחק שלאחר מכן, טייסון וברוקלין נלחמים בזה במשחק הגמר. ככל שהקרב האחרון מתמשך, טייסון מסוגל לספוג את הכוחות של כל חיות הכח אחת ובמתקפה אחרונה מנצח את ברוקלין, בייבלייד זאוס. ותאגיד BEGA נפל הודות למאמציהם של מכסחי הביילייד(G-Revolutions). הפרק מסתיים בכך שטייסון וקאי יתמודדו במשחק גמר. בגרסה היפנית הפרק מסתיים בסיום מיוחד המציג כל דמות ראשית מהסדרה.

עידן המתכת[עריכת קוד מקור | עריכה]

בייבלייד: עידן המתכת היא העונה הראשונה של סאגת המתכת. הסדרה מתחילה בבליידר ג'ינגה האגאנה, בליידר ​​מוכשר שנוסע ברחבי יפן כדי להתחזק בכדי שיוכל להביס את ערפילית האופל, ארגון מרושע שגם אחראי למותו כביכול של אביו של ג'ינגה, ריו האגאנה. גינגה שואף להחזיר את הבלייד האסור, אל דרגו ברק, שנגנבה על ידי ערפילית האופל כדי להשתמש בכוחותיה כדי לממש את שאיפותיהם הרעות. יחד עם הבייבלייד שלו, פגסוס סערה, ג'ינגה חייב להתמודד ולהביס אויבים רבים. היריב השני בגודלו של גינגה הוא קיויה טאקגאמי לשעבר ראש קבוצת של בליידריים רעים, המכונה "ציידי הפנים". המטרה של קיויה היא להביס את גינגה. ג'ינגה הוא בליידייר שמאמין שלכל בליידר יש משמה של הבלייד בתוכו. ערפילית האופל מגייסת בליידרר​​ בשם ריוגה, ונותנים לו את הבלייד האסור אל דראגו הוא מסתובב ברחבי העולם, מנצח או מגייס את הבליידריים שהוא מחפש. ג'ינגה נלחם בריוגה פעמים רבות אך תמיד מובס. חבריו מובסים גם הם, כולל קיויה. יש טורניר שהערפילית האופל ארגן בחשאי בשם קרב בליידריים, וגינגה מקווה להילחם בריוגה במשחק הגמר. גינגה מנצח במשחק בעזרת חבריו, מדוקה, קנטה, בנקי, היומה והיקארו, יחד עם תמיכה מאויביו לשעבר, קיויה ופיניקס, בליידר בעל מסיכה מסתורי המופיעה בזמנים הקשים ביותר, ומציל לעיתים בקרובות את ג'ינגה, ואת חבריו, ויריביו. בקרב קשה עם דוג'י, ראש ערפילית האופל, פיניקס מציל את היומה ואת קנטה. אחרי שגינגה מגיע, התקרה מתחילה להתמוטט, וחתיכה שבורה שוברת את המסכה של פיניקס, ומגלה כי פיניקס הוא ריו, אביו של גינגה. ריו מסביר כיצד פגסוס סערה ואל דרגו ברק נוצרו. אחרי הקרב של קיויה נגד ריוגה, שבה קיויה מפסיד ואז מגיע הקרב האחרון שלג'ינגה נגד ריוגה אך ברגע שכוחו של אל דראגו נכנס לתוך גופו של ריוגה הוא לא יכול לישלות על הכח שלו. ל זה הקרב האחרון ונדמה כי ריוגה משתמש במלוא כוחו נגד גינגה. בהבנה שחבריו תמיד יהיו איתו, הוא חוזר ומתחבר מחדש לפגסוס. לפני שהוא מסוגל לעשות זאת, נראה שאל דראגו מנסה לספוג את ריוגה בעצמו, משנה אותו לצורה דרקונית / מפלצתית. חבריו של גינגה מודאגים ומבולבלים ביותר עד שבא ריו ומסביר שאיש לא הצליח לשלוט באל דראגו יותר מאשר ריוגה. יתר על כן, ריו מסביר כי אל דראגו ברק אחראי להתנהגותו המרושעת של רויגה. לאחר מכן גינגה מבין שהוא צריך להציל את רויגה ולשחרר אותו מהכוח האפל המוחזק באל דרגו ברק. הוא משתמש מהלך מיוחד חדש, נובה גלקטי, ומביס את אל דרגו. ריוגה מתרחק מאוכזב, אבל לא מפני שהפסיד, אלא מפני שלא הצליח לשלוט באל דראגו ברק. גינגה מנסה להרים את פגסוס אך פגסוס נעלם מכיוון שהוא עבר את גבולותיו פעמים רבות. ריו מרגיע את ג'ינגה ואמר לו שפגסוס יחזור, החבורה ואז חוגגו עם היקארו, צובאסה וקויה, שזה עתה שוחררו מבית החולים.

אלופי המתכת[עריכת קוד מקור | עריכה]

היא העונה השנייה של סאגת המתכת. לאחר שפגסוס סערה מקריב את עצמו כדי להביס את ריוגה ואל דרגו ברק, ג'ינגה הולך לכפר קומה כדי לסיג את הבייבלייד האגדי! פגסוס גלקטי לאחר שהוא מסיג אותו הוא נלחם עם בליידר חדש בשם מסמונה קדויה והבלייד שלו ריי סטרייקר. יחד עם מדוקה, מסאמונה, יו, צובאסה וגינגה הם מקימים את קבוצת הביבלייד גלקטיק גאן גאן שתשתתף באליפות העולם בבייבלייד. בדרך הם צריכים להילחם בצוות גרסיא, צוות וואנג הו זונג, צוות בבושקה, צוות אקסקליבר, קבוצת ניב פראי וצוות סטאר ברייקאר עם הבחור החדש, טובי / פאוסט ועוד חברים בקבוצת סטאר ברייקר. המשחקים קשים בהתחלה, הם נעשים קשים ככל שמתקדמים בטורניר העולמי. וניצחו בו עד שגילו שהמטרה הייתה לאסוף נתונים על הבליי של גינגה והבלייד של ריוגה אל ידי ארגון השאול וג'ינגה והחבריו יחד מנסים לעצור את ד"ר זיגוראט ואת כוח הספירלי שלו. גינגה ומסמונה נאבקו יחד עם ביי שם קצב מעובת. ריוגה עזר לגינגה ומסמונה. ואז הם הצליחו לעצור את הכוח הספירלי. וטובי חזר לעצמו.

זעם המתכת[עריכת קוד מקור | עריכה]

היא העונה השלישית של סאגת המתכת. אחרי הניצחון האחרון שלהם על פאוסט ועל ארגון השאול והכח הספירלי, גינגה וחבריו לוקחים הפסקה ומצילים ילד שם יוקי מנער מסתורי בשם יוהנס. אף על פי שיוקי הוא גאון ואסטרונום, הוא בליידר אגדי של מערכת השמש אשר מחזק את הבלייד מרקור אנוביוס. יוקי אומר שהוא בא לספר לגינגה וחבריו על קולו של שבר הכוכב ואסור לו ליפול לידי הרוע. הוא היה עד לכך ששברי הכוכב היתפזרו ושבר כוכב אחד נכנס באנוביוס והוא אומר שהוא שמע את קולו של שבר הכוכבים באותו ערב. ומספר על קבוצה שמנסה להקים לתחייה את השמש השחורה האלה של ההרס נמסיס, על ידי שימוש בכוח הלא ידוע של שבר הכוכבים, ולהשמיד את העולם. הוא יכול למצוא את עשרת הבליידרים האגדיים של ארבע העונות (הבלדריים של ארבע העונות הם ג'ינגה, קיויה, ריוגה, (קנטה) וכריס.) על מנת להשתמש בשברי הכוכב כדי להחיות את נמסיס. חלק מהבליידרים האגדיים יתמכו בשמש השחורה וכמה מהבליידריים מתנגדים להם גינגה וחבריו יאספו את כל הבלידריים האגדתים מארבע העונות שהם מחזיקים בכוח לחתום את נמסיס כל הבליידריים האגדים מתקדמים יחד ונלחמים כדי להביס את נמסיס שהצורת הבלייד שלה עכשיו זה נמסיס סטנית האלה של ההרס אבל כל הלוחמים הובסו ורק גינגה נישאר אז שאר הבליידריים האגדיים מעברים לו את שברי הכוכב שלהם כדי לנסות להביס את נמסיס אבל זה לא מצליך אז החברים של גינגה מעברים לגינגה את שברי הכוכב המקוריים שלהם ואז גם הבליידרים מכל העולם עושים כמוהם והכח של שברי הכוכב ניכנס לתוך פגסוס ונמסיס מובסת עלי ידי גינגה.

לוחמי המתכת[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הרבעית שמתקיימת מיספר שנים אחרי הקרב הגדול נגד נמסיס שמספרת על זירו קורגנה שמנסה להיות הבליידר הטוב ביותר בעולם.

התנפצות בייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הראשונה והשנייה (התפתחות), ילד בן 11 בשם וולט אאוי, בנה של האופה הטובה ביפן ומעריץ בייבלייד נלהב, נרשם לטורניר הבייבלייד המחוזי יחד עם חבריו דאיגו קורגאמי, רנטרו "הונצ'ו" קיאמה ו-וואקיה מוראסאקי, ובהמשך מצטרפים אליו גם חברו הטוב שו קורנאי, והילד החדש קן מידורי. יחד איתם הוא עובר דרך ארוכה על מנת להפוך לאלוף העולם. הוא פוגש קבוצות נוספות ואת הקפטנים שלהם (כמו "הסופרסטארז" בהנהגת זאק זריחת השמש, "החיות" בהנהגת בן אזוקי ו"להבות החרב" בהנהגת חבר הילדות של וולט, קסנדר שאקאדרה) ומביס אותם. לבסוף בקרב האחרון שאמור לקבוע מי יהיה אלוף יפן, וולט נלחם ביריב הכי חזק של שו, לואי שירוסאגי וכמעט מנצח אותו אך לבסוף מפסיד לו.

התפתחות פיצוץ בייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר התרחשויות העונה הקודמת, וולט וראנטארו (הונצ'ו) עוברים לספרד ומצטרפים לקבוצת "בי סי סול" בהנהלתה של קריסטינה, בה חבר גם אלוף העולם הנוכחי פרי דה לה הויה. בדרכו להפוך לאלוף העולם. בהמשך שו קורנאי, חברו של וולט,"נאכל" על ידי הבלייד שלו, ספרייזן, מגיע לבור הנחש והופך ל"עין אדומה", והורס כל בלייד שנלחם מולו, עד שנלחם נגד וולט על תואר "אלוף העולם בבייבלייד", והוא מציל אותו.

פיצוץ בייבלייד טורבו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה זו הדמות הראשית התחלפה והדמויות של העונות הקודמות משמשות בה כדמויות משנה או דמויות אורחות.

וולט חוזר ליפן כעבר שנתיים, ומגיע לביתו של אייגר אקאבנה, ילד נמרץ בן 11 המתעניין במיתולוגיה היוונית ובנו של מייצר ומאמן בליידים, שבזמן שאביו עוזר לוולט מפתח התעניינות בבייבלייד ומבקש מאביו להכין לו בלייד ונענה בסירוב. בתגובה הוא ואחותו הקטנה נארו מייצרים יחד בלייד בשם "זד אכילס" על שם הגיבור המיתולוגי האהוב על אייגר, אייגר נלחם בוולט כדי לבחון אותו ומפסיד. אותו אירוע מצית את התלהבותו של אייגר והוא מתחיל מסע משלו בדרך לאליפות העולם. במסעו אחותו נארו מתלווה אליו והוא מגיע לאקדמיית ביוגמה, שם הוא פוגש את חברי מועדון הבייבלייד החדשים במקום אלו מהעונה הקודמת, ביניהם טוקו וניקה אאוי (אחיו הקטנים של וולט), פובוקי סומייה, נער צעיר ותלמיד של שו קורנאי, חברו הטוב סואו גושווין, נער בעל 2 קווי אישיות נפרדים, וחבורת הבלייד הפראית שבראשם רנג'ירו קיימה (אחיו הצעיר של רנטארו). בהמשך אייגר עולה על ספינת הקרב ומביס יריבים כמו קייל חכים, אקסאבייר בוגארד, סואו גושווין ולאבאן וואנוט. לאחר מסע ארוך מגיע הטורניר הסופי על קרב האליפות נגד וולט, ואייגר שובר את וולטריאק פלא (הבלייד של וולט) מנצח ונהפך לאלוף העולם החדש, אך וולט שם לב לשינוי אדיר בהתנהגותו של אייגר, וכשהוא חוזר ליפן, הייד, אחיו התאום של פאי (אותו אייגר ניצח בקרב אישי לאחר שהפך לאלוף) מאתגר את אייגר על תואר האליפות ומנצח אותו בלי מאמץ. אייגר ש"נאכל" על ידי אכילס (באותה הדרך שבה שו "נאכל" על ידי ספרייזן והפך לעין אדומה) נחוש בכל כוחו לנצח את הייד והולך להילחם בו ובעוזריו במגדל הפחד, (ובאותו זמן צריך להתמודד עם נייטפל, גנב בליידים שמנסה לגנוב את אכילס). בליידרים רבים (וביניהם וולט ושו) שמים לב לשינוי באישיותו של אייגר ומזהירים אותו מפניו, אך לשווא. אייגר עובר דרך קשה במגדל הפחד, אך עדיין מפסיד להייד, מאוחר יותר וולט נלחם בהייד ומקבל בחזרה את תואר האליפות, ובמקביל פאי נלחם באייגר ושובר את אכילס ללא רחמים. לאחר מכן פאי נלחם בהייד והורס את היידיס פחד, ומאחד אותו עם פניקס שלו. אייגר המתוסכל לא בזבז רגע, והלך יחד עם שו בחזרה לביתו על מנת לבנות את "אכילס טורבו", ובמקביל קיט לופז בא להילחם בו, וטוקו, אחיו של וולט, נהפך לקפטן החדש של מועדון הבייבלייד באקדמיית בייגומה. לאחר מכן פאי יוצא למסע הרס מטורף במהלכו הרס גם את פפניר רוח (הבלייד של פרי) ואת ספרייזן. לאחר שאייגר רואה את מסע ההרס המטורף של פאי, הוא מחליט לצאת למסע אימונים ומבקר בממלכה של אקבייר ובסאוונה את לאבאן. לאחר שפאי הרס את ספרייזן הוא אתגר את וולט לקרב, אבל אייגר החליט להילחם ומצליח לנצח את פאי ולסיים את מסע ההרס שלו, וזמן קצר לאחר מכן מנצח את וולט וחוזר להיות אלוף העולם.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה המקורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוצגו לראשונה בעונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טייסון גריינג'ר: חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד" (בהמשך העונה השלישית הקבוצה הוקמה מחדש בשם "G Revolutions"), ועל פי המאנגה והדיבוב היפני הוא גם מנהיגה. זכה באליפות אסיה וברשותו בייבלייד, חיית הכוח המצויה בו היא דרקון (צבעו כחול). המתקפה המיוחדת של הדרקון היא סופה. טייסון, אוהב לבדר את חבריו ונאמן להם מאוד. זכה 3 פעמים בתואר אלוף העולם במשך הסדרה. לאחר עזיבתם של קאי, ריי ומקס הקים את קבוצת ה"BBA Revolutions" בתחילת העונה השלישית יחד עם קני, דאיצ'י והילארי, שמאוחר יותר הופכת ל"G Revolutions".
 • קאי היווטארי: מנהיג בחבורת "מכסחי הבייבלייד" (על פי הדיבוב האנגלי, והעברי שמבוסס עליו). כישוריו מופלאים והוא תמיד אוהב "לעבוד לבד" ולא לשתף פעולה עם חבריו, כמו גם לא לשתף אותם במחשבות שעולות בראשו - הוא מתבודד. ברשותו בייבלייד וחיית הכוח המצויה בו היא דראנזר (מן עוף-חול בצבע ארגמן). פרש מהקבוצה ועבר לקבוצת "נערי הבליצקריג" בתחילת העונה השלישית במטרה להביס את טייסון באליפות העולם, מאוחר יותר מצטרף
 • ריי קון: השתייך בעבר לחבורת "הנמרים הלבנים" אך עזב אותם לטובת חבורה אחרת שבה מצויים ילדים עם סגולות כמו שלו והבייבלייד שלו. ריי הוא חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד". ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא הנמר הלבן (שמו דריגר). המתקפה המיוחדת שלו היא ציפורן הנמר. מצטרף מחדש ל"נמרים הלבנים" בתחילת העונה השלישית.
 • מקס טייט: חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד" והוא חברו הטוב ביותר של טייסון. ברשותו בייבליד שחיית הכוח המצויה בו היא דרסיל (צב בצבע שחור/סגול שלגופו הדוק שריון ממתכת). מצטרף לקבוצת ה"PPB אול סטארס" בתחילת העונה השלישית.
 • קני: ראש חבורת "מכסחי הבייבלייד", הוא חכם במיוחד ומפגין את כישרונו בכך שמתפעל את המחשב הנייד שלו בצורה טובה, חיית הכוח המצויה בתוך הבייבלייד שלו נלכדה בתוך המחשב שלו בצורה כלשהי והיא שיכולה לדבר דרכו ולהעביר מידע על בייבליידים שונים, שמה של חיית הכוח הוא דיזי. דיזי נעדרת מהמסך במהלך העונה השלישית.
 • מר דיקנסון: הספונסר של "מכסחי הבייבלייד" וראש ארגון הספורט "BBA", איש עשיר אבל חביב שמקדם את ספורט הבייבלייד כספורט שבו כל אחד יכול להשתתף ולהיות הטוב ביותר. נאלץ לפרוש באמצע העונה השלישית ובוריס משתלט על ראשות הארגון והופך אותו לארגון "BEGA". מקים מחדש את הBBA לאחר תבוסתו של בוריס.
 • לי: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים", הוא מקנא מאוד בריי כיוון שהוא זה שקיבל את חיית הכוח הנמר הלבן מסבו ולא הוא. ברשותו בייבלייד וחיית הכוח המצויה בו היא גלאון. לאחר אירועי העונה הראשונה הם מתפייסים ובמהלך העונה השלישית הוא לוחם לצידו של ריי.
 • מריה: חברה בחבורת "הנמרים הלבנים" ודי מחבבת את ריי בניגוד ללי. לי מנסה לגרום לה לחשוב שריי בגד בהם בכך שעזב את החבורה. צבע שערה הוא ורוד. ברשותה בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גאלוקס (קרקל). מריה היא הילדה היחידה בחבורה.
 • קווין: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים". ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גאלמן.
 • גארי: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים". הוא מגודל וברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גאלזלי.
 • ג'ודי: המאמנת של חבורת "האולסטארס" ואמו של מקס. היא זו שיצרה ביחד עם צוות מדענים נוסף את חיות הכוח המלאכותיות שכוחן הוא רב. היא זו שמנהלת את המכון בו חבורת "האולסטארס" מתאמנת.
 • סטיבן: חבר בחבורת "האולסטארס", לשעבר שחקן פוטבול שעף מקבוצתו. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שבו היא טרייהורן. הוא שולט בחיית הכוח שלו בצורה הטובה ביותר, ויש לה כוח חזק שהוא חומת מגן. כדור הפוטבול שלו משמש לו כמשגר. נעדר בעונה 3 עקב פציעה ואת מקומו תופס ריק אנדרסון.
 • אדי: חבר בחבורת "האולסטארס" ובנוסף לזאת גם שחקן כדורסל מוכשר. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שלו היא טרייפיו - חית הכוח שלו מהירה מאוד. כדור הכדורסל שלו משמש לו כמשגר.
 • מייקל: ראש חבורת "האולסטארס". ויתר על כן שחקן בייסבול מעולה. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שלו היא טריגל. כדור הבייסבול שלו משמש כמשגר.
 • אמילי: חברה בחבורת "האולסטארס" ובנוסף היא שחקנית טניס מצטיינת. ברשותה בייבלייד שבו מצויה חיית כוח ששמה טריילגטור. מחבט הטניס שלה משמש לה כמשגר ובנוסף לזאת היא העוזרת של ג'ודי.
 • אוליבר: חבר בחבורת "מג'יסטיקס" ובנוסף גם אלוף צרפת. אוליבר הוא ילד עשיר שברשותו בייבלייד שבו מצויה חיית כוח ששמה יוניקוליאון בעלת עוצמה רבה.
 • אנריקה: חבר בחבורת "מג'יסטיקס". מוצאו ממשפחת אצילים מאיטליה שמתייחסת לשושלת גלדיאטורים מכובדת מרומא. ברשותו בייבלייד עם חיית הכוח אמפוליון - נחש עם שני ראשים. חרבו משמשת לו כמשגר.
 • רוברט: מנהיג קבוצת "מג'יסטיקס" ויתר על כך הוא אלוף אירופה השלישי. נער עשיר שמוצאו ממשפחת מלוכה בגרמניה. ברשותו בייבלייד שבו מצויה חיית הכוח גריפוליון - בעל כוח עצום. נשק שנראה כמו כוכב השחר משמש כמשגר שלו.
 • ג'וני: חבר בחבורת "מג'יסטיקס" ובנוסף לזאת אלוף אירופה האחרון. חבר במשפחת אצולה בסקוטלנד. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא סלמוליון (סלמנדרת אש). הגרזן שלו משמש לו כמשגר.
 • טאלה: המנהיג של קבוצת "נערי ההרס". עבר ניסויים גנטיים כדי לחזק את יכולותיו. חם מזג אך מאוד אינטליגנט ומחושב, ויעשה הכל כדי לנצח. חיית הכוח שלו היא "וולבורג" (זאב). מצליח לעזור לחבריו להשתחרר משליטתו של בוריס. הקים בעונה השלישית את קבוצת "נערי הבליצקריג" יחד עם בריאן, ספנסר וקאי. בחצי השני של העונה השלישית הוא מוביל את המאבק נגד תוכניותיו של בוריס הרשע, נפצע קשה בקרב נגד גארלאנד ונכנס לתרדמת אבל מחלים בפרק האחרון כדי לעזור לטייסון בקרב נגד ברוקלין.
 • בריאן: חבר בקבוצת "נערי ההרס", נער אכזר ומרושע שיעשה הכל כדי לנצח, גם אם זה אומר להתעלל ולפגוע פיזית ביריביו. חיית הכוח שלו היא "פאלבורג" (ציפור טרף). משתחרר משליטתו של בוריס לאחר העונה הראשונה וחבר ב"נערי הבליצקריג" בעונה השלישית.
 • ספנסר: חבר בקבוצת "נערי ההרס". נער גדל ממדים בעל חזות מאיימת אבל בעל אישיות יותר רגועה משל שאר חבריו. חיית הכוח שלו היא "סיבורג" (לווייתן ענק). מצטרף ל"נערי הבליצקריג" בעונה השלישית.
 • וולטר הייוטארי - האנטגוניסט הראשי של עונה 1. הסבא של קאי, הבעלים של חברת "ביו-וולט" והאיש שעומד מאחורי בוריס ו"נערי ההרס". לאחר תבוסתם של "נערי ההרס" באליפות העולם הוא מוסגר לידי האינטרפול על ידי מר דיקנסון בגלל פשעיו.
 • בוריס בלקוב: אנטגוניסט משני בעונה הראשונה והאנטגוניסט הראשי של העונה השלישית. מוצאו מרוסיה. בעונה הראשונה הוא המאמן של קבוצת "נערי ההרס", קבוצה של נערים מתוכנתים לניצחון שיעזרו לו להגשים את מטרתו: לבנות צבא של בליידרים מתוכנתים כדי להשתלט על העולם. לאחר שהוא מובס נערי ההרס משתחררים משליטתו והופכים לקבוצה עצמאית. נעלם עד לאמצע העונה השלישית שם הוא קונה את השליטה בארגון BBA ומקים במקומו את BEGA, המטרה שלו היא להשתלט על עולם הבליידינג ולהפוך את הספורט לעסק רווחי שמתרכז בעשיית כסף בלבד שבו יורשו להשתתף רק מקצוענים. לאחר שקבוצת המקצוענים שהקים (Justice Five שכוללת את מינג מינג, גארלאנד, קראשר, מיסטל וברוקלין) מפסידה לג'י רבולושנס הוא נאלץ לפרק את הארגון.

הוצגו לראשונה בעונה 2 (V-Force)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הילארי - בת כיתתו של טייסון, מצטרפת ל"מכסחי הבייבלייד" בתחילת העונה אף על פי שאינה בליידרית. רעשנית וחמת מזג אבל דואגת מאוד לחבריה.
 • אוזומה - חבר בקבוצת "Saint Shields", קבוצה סינית שמטרתה למנוע שימוש לרעה בארבע חיות הכוח האגדיות וללכוד אותם מידי מכסחי הבייבלייד כדי למנוע אסון גדול שעתיד להתרחש על ידיהן. יריבו הגדול הראשון של טייסון בעונה השנייה. חיית הכוח שלו היא "Flash leopard"
 • דאנגה - חבר בקבוצת "Saint Shields". חיית הכוח שלו היא "Vortex Ape"
 • מרים - חברה בקבוצת "Saint Shields". חיית הכוח שלה היא "Sharkrash"
 • ג'וזף - חבר בקבוצת "Saint Shields". חיית הכוח שלו היא "Vanishing Moot".
 • ד"ר זאגרט - הנבל המרכזי של עונה 2. מפעיל בהתחלה את שליחיו, המיליארדר גדעון והמדען המרושע ד"ר ב. כדי ליצור את "חיות הכוח הווירטואליות" וזאת במטרה ללכוד את חיות הכוח של מכסחי הבייבלייד. הוא ממשיך בתוכניותיו למרות כישלונם החרוץ של גדעון וד"ר ב., ומאוחר יותר מתברר כי הוא רצה להשתמש בכוחן של חיות הכוח כדי להעניק גוף אנושי לבנו האנדרואיד, זיאו זאגרט.
 • סאלימה - חברה ב"קבוצת המופרעים" (Team Psykick) של גדעון. מקבלת ממנו את "דריגר וירטואלי". מובסת על ידי ריי.
 • ג'ים - חבר ב"קבוצת המופרעים", גאון טקטי. מקבל מגדעון את "דרסיל וירטואלי", מביס את מקס ולוכד ממנו את דרסיל. לאחר מכן דרסיל חוזר אליו.
 • גוקי - חבר ב"קבוצת המופרעים", נער אכזר וחסר רחמים. ברשותו "דרנזר וירטואלי". מובס על ידי קאי וחוזר בו מדרכיו.
 • קיין יאמאשיטה - בליידר חזק וחכם במיוחד עם מנת משכל של 200, ומנהיג "קבוצת המופרעים". ברשותו חיית הכוח "דרקון וירטואלי", חיית כוח עוצמתית במיוחד עד כדי כך שבמהלך הקרב עם טייסון קיין מאבד שליטה עליה מה שגורם לה לחולל הרס רב בסביבתה. למרות זאת הוא מובס על ידי טייסון.
 • מלך ומלכה - שמותיהם הבדויים של שני אחים תאומים, בליידרים פושעים שמתקיפים בליידרים תמימים במפתיע, וגונבים מהם חלקי בייבלייד. המנהיגה שלהם היא ד"ר ק., שמצווה עליהם במי להילחם ולמי לגנוב חלקים, וגם היא עובדת עבור ד"ר זאגרט. בסופו של דבר הם מובסים בבושת פנים על ידי טייסון ומקס, ולומדים לקח.
 • זיאו זאגרט - בליידר מסתורי, נראה לראשונה בחצי השני של העונה כילד תמים שרוצה להיות הבליידר הטוב בעולם ומצטרף ל"מכסחי הבייבלייד". לאחר שהבלייד שלו מושמד על ידי מלך ומלכה הוא נעלם באופן מסתורי, וחוזר במפתיע באליפות העולם כשברשותו בייבלייד חזק במיוחד בשם "קרברוס הבוער", ומצליח להביס את מקס וקאי וללכוד את חיות הכוח שלהם. במהלך גמר אליפות העולם נגד טייסון, מתברר שהוא בנו של ד"ר זאגרט, שנהרג בתאונת דרכים וכתוצאה מכך מוחו ותודעתו הועברו לגוף רובוטי על ידי אביו. למרות זאת טייסון מביס אותו, וזיאו לומד לקבל את עצמו כמו שהוא.

הוצגו לראשונה בעונה 3 (G-Revolution)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דאיצ'י סומראגי - ילד צעיר, פרוע ופעלתן, שהגיע מאזור מרוחק בו כללי הבייבלייד שונים מהמוכר. מתיידד מהר עם טייסון, אבל נוטים לריב על דברים של מה בכך. מצטרף לקבוצת ה "BBA Revolutions", שהיא קבוצת ההמשך של טייסון לאחר התפרקות "מכסחי הבייבלייד". ברשותו חיית הכוח "Gaia Dragoon". ממשיך עם טייסון לקבוצת G-Revolutions במטרה לשים סוף למזימותיו של בוריס וארגון BEGA.
 • ריק אנדרסון - בליידר גדל ממדים, חזק וקשוח שמצטרף ל"אול סטארס" בהיעדרו של סטיבן. הוא ומקס הם שני הבליידרים שמייצגים את האול סטארס באליפות העולם לזוגות. נוטה להתעצבן על טעויות שעושים חברי קבוצתו אך גם להחדיר בהם מוטיבציה. בחלק השני של העונה הוא ושאר האולסטארס עוזרים לטייסון ול=G Revolutions להתמודד כנגד BEGA.
 • ג'וליה וראול פרננדז - צמד אחים וחברים בקבוצת "F Dynasty" ביחד עם המאמן שלהם, רומרו. מוצאם ממשפחה של אמני קרקס מספרד. גדלו ביחד, נלחמים ביחד ועובדים ביחד ללא פשרות, אך כל אחד מהם הוא בליידר מצוין בפני עצמו. בחלק השני של העונה הם עוזרים לטייסון ול-G Revolutions להתמודד כנגד BEGA.
 • מיגל - מנהיג קבוצת "Barthez Battalion". בליידר קשוח וחם מזג אבל בעל חוש צדק מפותח. יחד עם שאר קבוצתו, אולץ לרמות על ידי מנהל הקבוצה שלהם, בארת'ז, אולם מתמרד תחתיו ומצליח לגרום לקבוצה להתנער מהנהגתו. בחלק השני של העונה הוא ומתילדה עוזרים לטייסון ול-G Revolutions להתמודד כנגד BEGA.
 • מתילדה - חברה בקבוצת "Barthez Battalion". נערה די שקטה שמפחדת להשמיע את דעתה בפני בארת'ז, שרודה בהם ללא רחמים.
 • קלוד - חבר בקבוצת "Barthez Battalion". הוא החבר היותר צייתן מבין הארבעה אף על פי שגם הוא לא מסכים עם שיטותיו המלוכלכות של בארת'ז.
 • ארון - חבר בקבוצת "Barthez Battalion", וההססן מבין הארבעה, אבל מצטרף בסופו של דבר למיגל במרד שלו נגד בארת'ז.
 • בארת'ז - הבעלים של קבוצת "Barthez Battalion". אדם אכזר וקשוח שמתייחס לקבוצה שלו כאל צבא, בדומה לאיך שבוריס התייחס אל "נערי ההרס" בעונה הראשונה. יעשה הכל כדי לנצח, גם אם זה כרוך ברמאות. נחשף על ידי רוברט וג'וני מהמג'סטיקס, ומאוחר יותר חברי קבוצתו החליטו למרוד בו ולהתנער ממנו, ולא רואים זכר ממנו לאחר מכן. בהמשך העונה טאלה מ"נערי הבליצקריג" מגלה כי בוריס הפעיל אותו.
 • הירו גריינג'ר - אחיו הגדול של טייסון, והמאמן של הBBA Revolutions בזמן אליפות העולם. הוא חכם, מחושב ושקול, ההפך הגמור מטייסון במובן זה. בחלק השני של העונה הוא מצטרף לBEGA כדי לשמש בתור המאמן של קבוצת הדגל שלהם: "Justice Five". טייסון רואה את זה בהתחלה כבגידה, אך מתברר שהירו עשה את זה כדי לדרבן את טייסון להיות חזק יותר.
 • מינג מינג - חברה ב"Justice Five", קבוצת הדגל של BEGA שנבנתה מטובי הבליידרים של הליגה. מינג מינג היא זמרת מפורסמת בעל אופי ילדותי ותמים למראית עין אך קשוחה וגאוותנית. חיית הכוח שברשותה היא "ונוס".
 • קראשר - חבר ב"Justice Five", בליידר גדל גוף וקשוח למראה, שיעשה הכל כדי להרוויח כסף למטרת מימון הטיפולים הרפואיים של אחותו החולה, שחשובה לו מאוד. חיית הכוח שברשותו היא "ג'ייגארס".
 • מיסטל - חבר ב"Justice Five", בליידר בעל יכולות גופניות מופלאות, בהן הוא מרבה להשתמש כגון: ריחוף באוויר, גמישות על אנושית ועוד. נוטה להתיידד עם אחרים ולנצל את הידידותיות שלו. חיית הכוח שברשותו היא "פוסידון"
 • גארלאנד - חבר ב"Justice Five", מגיע ממשפחה מכובדת בה כל חבריה היו אלופי עולם, כל אחד בתחום אחר, והתאמן בבייבלייד כל ימי חייו במטרה להיות אלוף העולם בבייבלייד. קשוח וחסר רחמים, ופועל לפי הקוד המשפחתי שעובר מדור לדור. חיית הכוח שברשותו היא "אפולו".
 • ברוקלין - חבר ב"Justice Five". ברוקלין נולד עם כישרון טבעי לבייבלייד, מה שהופך אותו לבליידר מאוד חזק ומסוכן, כתוצאה מכך הירו מחליט לאמן אותו. ברוקלין מצטייר תחילה כנער שקט, חביב, מתבודד וחובב טבע, אבל בהמשך מתגלה הצד האכזרי, הפסיכוטי והמפלצתי שבו שהתפתח כתוצאה מהבדידות שחווה בילדותו. לו ולבלייד שלו יש כוחות על טבעיים חזקים כל כך שהוא יכול בעזרתם להשמיד את העולם. חיית הכוח שברשותו היא "זאוס".

דמויות עונות 4, 5, 6 (דור 2)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ינגה האגנה: הדמות הראשית בסדרה. ניצח ב"קרב הבליידרים" בעונה "בייבלייד עידן המתכת", ניצח ב"אליפות העולם בבייבלייד כחבר בקבוצה "גלאקטי גאן גאן" ב"בייבלייד אלופי המתכת", הבליידר האגדי עם הבלייד של מערך הסתיו בעונת "בייבלייד זעם המתכת". ב"בייבלייד עידן המתכת" הבלייד שלו היה פגסוס סערה שאותו הוא קיבל מאביו כשריוגה ודוג'י חטפו את אל-דרגו ברק שהוא הבלייד האסור. פגסוס סערה נעלם לאחר הקרב עם ריוגה בגמר קרב הבליידרים מכיוון שהוא עשה מאמץ רב. ב"בייבלייד אלופי המתכת" הוא השיג את הבלייד האגדי "פגסוס גלקטי" בפרק הראשון וזה היה הבלייד שלו לכל העונה. ב"בייבלייד זעם המתכת" פגסוס גלקטי השתנה ל"פגסוס קוסמי"; בגלל שבר הכוכב שפגע בו והוא הפך לבליידר האגדי של מערך הסתיו.
 • קנטה יומיה: (משתתף בשלוש העונות הראשונות של סאגת המתכת, ויש תמונה בסצנה מחוקה של לוחמי המתכת) בליידר צעיר שנחוש להתקדם. הוא הפך לבליידר אגדי עם הבלייד של מערך הקיץ ב"בייבלייד זעם המתכת" כיוון שריוגה נתן לו את שבר הכוכב לאחר שהפסיד לראגו ונמסיס בקרב ביניהם. הבליידר שלו היה "סג'יטריו להבה" אך כאשר ריוגה נתן לו את הכוח של שבר הכוכב ב"בייבלייד זעם המתכת" הוא הפך ל"הבזק סג׳יטריו" (בלייד מערך הקיץ). הוא אינו מופיע בעונה השביעית אולם מסופר כי הפך לאחד הבליידרים החזקים בעולם.
 • קיויה טאקגאמי: (משתתף בשלוש העונות הראשונות של סאגת המתכת, ויש תמונה בסצנה מחוקה של לוחמי המתכת) בליידר קשוח, תוקפני ומתבודד. מנסה תמיד לנצח את ג׳ינגה (בהתחלה היה אויבו). הוא התחזק והתחזק במהלך העונות וכל זה רק כדי להביס את ג'ינגה אך הוא אף פעם לא הצליח לנצח את ג'ינגה (שלוש פעמים עשה איתו תיקו ופעמיים הפסיד לו) בסוף הוא עוזר לג'ינגה ונהיה חברו שלו אבל עדיין לא מוותר על האפשרות לניצחון. ב"בייבלייד עידן המתכת" הוא עבד אצל דוג'י בתחילת העונה כי דוג'י הבטיח לו שהוא יצליח להביס ככה את ג'ינגה, אך קיויה עזב כשגילה שדוג'י הוא רמאי וג'ינגה וחבריו עזרו לו לברוח. ב"בייבלייד אלופי המתכת" הוא היה קפטן של הנבחרת "ניב פראי" של סוואנה ב"אליפות העולם בבייבלייד" והגיע עם הנבחרת שלו לשלב חצי הגמר שלו בלוק A. ב"בייבלייד זעם המתכת" הוא היה בליידר אגדי עם הבלייד של מערך האביב. הבלייד שלו היה תמיד ליאון סלע עד שהשתנה ל"ליאון ניב" ב"בייבלייד זעם המתכת" כתוצאה מכך ששבר הכוכב פגע בליאון סלע והפך אותו לבלייד האגדי של מערך האביב.
 • ריוגה: (משתתף בשלוש העונות הראשונות של סאגת המתכת, והוא מופיע סצנה קטנה בלוחמי המתכת) בליידר קשוח ומתבודד, נחשב לבליידר הכי חזק בסדרה. ב"בייבלייד עידן המתכת" הוא עבד אצל דוג'י והיה לו את הבלייד "אל-דרגו ברק" שהוא הבלייד האסור והוא נוצר מהחלק האפל של הכוכב שנפל בכדור-הארץ לפני המון שנים. הכוח האפל השתלט על ריוגה בחצי הגמר של "קרב הבליידרים" נגד קיויה וגם בגמר מול ג'ינגה. אחרי שריוגה הפסיד לג'ינגה הוא לקח את אל דרגו, הסתכל עליו והתחיל ללכת. הוא הלך להתאמן כדי להשתלט על הכוח האפל והפך את אלדרגו ברק ל"אל דרגו מטאו" ב"בייבלייד אלופי המתכת" והוא עזר ל"גלקטי גאן גאן" לנצח ב"אליפות העולם בבייבלייד" בכך שנלחם בג'ק כדי לסגור איתו חשבון. כששבר הכוכב פגע באלדרגו מטאו הוא הפך ל"אל דרגו הורס" וריוגה הפך לבליידר אגדי, המחזיק באל דרגו הורס שהוא הבלייד של מערך הקיץ. ריוגה מת אחרי שהפסיד לראגו ונמסיס בקרב (אם כי בעונה השביעית מסופר שסאקיו מי קיבל את בלייד הדרקון מריוגה, ולכן ייתכן שריוגה חי) והעביר את הכוח של הבלייד שלו לקנטה, שאיתו היה לו קשר מיוחד (בכך שקנטה מעולם לא ויתר על האפשרות שריוגה יהפוך לטוב).
 • בנקיי האנאווה: בליידר תוקפני ולוחמני. החבר הטוב ביותר של קיויה, והולך אחריו לכל מקום. החלום שלו להילחם בקיויה ולקבל ממנו כבוד. הבלייד שלו: שור שחור/שור אפל בעונה הראשונה. השם שור שחור הוחלף בשם שור אפל בהמשך העונות.
 • יו טנדו: בליידר צעיר, חזק מאוד וילדותי לרוב. הוא תמיד רוצה להילחם מול בליידרים חזקים. הבלייד שלו: ליברה להבה. בעונה החמישית היה המחליף בצוות גלקטי גאן-גאן והביא לא מעט ניצחונות. היריב הראשי שלו בדרך כלל הוא קנטה שאותו יו תמיד מנצח. חברו הטוב ביותר הוא טסובסה. מתחבר עם טיטי והופך לחברו הטוב.
 • רייג'י: בליידר מרושע מהעונה הראשונה. הוא היחידי חוץ מריוגה שיכול ליצור מהלך אפל. הבלייד שלו: נחש ארסי.
 • היקארו האסאמה: ילדה שמטרתה היא להיות הבליידרית הטובה ביותר. אמא שלה תמיד אמרה לה שכדי להיות יותר טובה היא צריכה להילחם מול בליידרים חזקים יותר ממנה. עובדת ב-WBBA כעוזרת לאביב של ג'ינגה. הבלייד שלה: אקווריו סערה. הפסיקה להילחם בקרבות לאחר שחוותה טראומה מהקרב עם ריוגה בעונה הראשונה.
 • סורה: מעריץ את ג'ינגה ואפילו פגש אותו. הבלייד שלו הוא: פגסוס סייבר.
 • טרו: רקדן בלט לשעבר. הוא שבר את הקרסול באמצע הופעה ושכב בבית חולים לזמן ממושך שם ראה את ג'ינגה בקרב והחליט שהוא יהיה בליידר. הבלייד שלו: וירגו ארץ.
 • ריו האגאנה: אביו של ג'ינגה, בליידר חזק המכהן כמנהל הWBBA. הבלייד שלו: להבת אש שורפת.
 • טוביו: בליידר די מתוחכם המכונה גם "קפטן גדי", קיויה פגש אותו במסעות שלו. הבלייד שלו: גדי סערה.
 • טסובסה אוטורי: בליידר חזק שעובד ב WBBA. הבלייד שלו: עיט ארץ. ידוע בזכות השיטה החיננית שלו ונחשב לאחד הבלידרים החזקים בעולם, היה חבר בצוות גלקטי גאן-גאן בתור חבר הצוות השלישי ידוע בזכות הקרב שבו ניצח את סופי ווילס מצוות אקסקליבר לגמרי לבדו. חברו הטוב של יו, האויב הגדול שלו הוא ריוגה אף על פי שמעולם לא ניצח אותו.
 • רוטארו: ילד שמסתמך על מזל טוב, אך רוב הפעמים מרמה. הבלייד שלו: דגי אוויר חם.
 • היומה: בליידר חזק ביותר חבר ילדות של ג'ינגה. הבלייד שלו: טלה סלע.
 • טטסויה וטריגני: בליידר שרוצה לנקום בכל הבליידרים משום שחבר עזב אותו להפסיד בקרב. רמאי. הבלייד שלו בתחילת העונה הראשונה: שורט מטורף בהמשך העונה: שורט אפל.
 • בוסוג'ימה: בליידר לא נחמד, ולעיתים גם רמאי. הבלייד שלו: עקרב סלע.
 • דוג׳י: אחד מהרשעים הראשיים ומנהיג ארגון ערפילית האופל בעונה עידן המתכת. מאמן בליידרים חזק, ניסה להעיר את ריוגה משנתו העמוקה והצליח בעונה זעם המתכת עוזר להחיות את נמסיס. כמו כן הוא בליידר בעצמו, הבלייד שלו: זאב אפל.
 • 3 האחים קומדה: 3 אחים לא כאלה חזקים בבייבלייד, הפסידו לריוגה בענק, כדי לתת לו את כוחם. לכל אחד יש בלייד משלו. נשברו להם הבליידים, הבליידיים שלהם: אורסו
 • מדוקה אמאנו: השתמשה בבלייד שלה רק פעם אחת, בפרק 23. עוזרת לג'ינגה ולחברים. מבינה במחשבים, בבליידים, ובתיקון בליידים. הייתה חברה בצוות גלקטי גאן-גאן בתור הטכנאית.
 • מסמונה קאדויה: בליידר חזק שמנסה להיות הבליידר מספר אחת בעולם. חבר בגלקטי גאנגן הבלייד שלו באלופי המתכת: ריי סטרייקר ובזעם המתכת: בליץ סטרייקר.
 • ג'וליאן קונזרן: בליידר חזק בן למשפחת קונצרט. בנבחרת אקסקליבר, באליפות העולם בבייבלייד. הבלייד שלו: הורס כוח הכבידה.
 • זיאו: בליידר חזק וחבר של מסמונה וטובי. בהתחלה היה החלש בחבורה אבל במשך הזמן התחזק. היה עם הרעים כי רצה לנצח את מסמונה, מסר את טובי לארגון כי חשב שיבריאו אותו, הצטרף למסמונה כדי להחזיר את טובי ובסוף החבורה שלהם נהייתה שלמה שוב. הבלייד שלו: באלופי המתכת: ביקסיס להבה בזעם המתכת: שועל ספירלי.
 • ארגו: בליידר חזק ורמאי. האח הבכור בצוות/משפחת גרסיה. הבלייד שלו: ריי-גיל. נוצח על ידי טסובאסה ועל ידי כך הודחו מהאליפות בתור נציגי ברזיל.
 • אנזו: בליידר חזק ורמאי האח הצעיר בצוות/מישפחת גרסיה. הבלייד שלו: רייגשן.
 • דמורה: בליידר כהה עור היה חבר בקבוצת ניב פראי עם קיויה, נייל ובנקיי, יש לו היכולת לתזמן מהלכים בזמן הקרב. הבלייד שלו: עקרב סלעי.
 • נייל: בליידר שהיה גם הוא בקבוצת ניב פראי עם דמורה, בנקיי וקיויה. הבלייד שלו: הורוסיוס וולקני.
 • ווילס: בליידר חזק בצוות אקסקליבר. הוא מאנגליה. הבלייד שלו: ליוויתן כחול
 • סופי: היא וווילס יכולים לבצע מהלך משולב חזק מאוד בשם דוקליון הגדול. היא וווילס ביחד עם ג'וליאן, היא באה מצרפת. באקסקליבר הבלייד שלה: ליוויתן לבן
 • קלאוס: החבר המחליף באקסקליבר. חזק מאוד. הוא מגרמניה הבלייד שלו: גדי מחץ. ניצח את ציון ומסמונה בקרבות האליפות. אך הפסיד לג'ק.
 • טובי: בליידר חכם וחזק חבר של זיאו ומסמונה. היה גם חלק מניסוי שניסו לעשות ארגון השאול ובעקבות כך הייתה לו זהות שונה אבל חבריו החזירו לא את האמת כשהראו לו אותה בקרב שלהם. הבלייד שלו באלופי המתכת: קצב מעובת. הוא וזיאו באים מאמריקה. בזעם המתכת: לירה ספירלי.
 • קינג: בליידר חזק מאוד. הוא חבר של מסמונה, הוא בליידר אגדי של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. כשהוא מתאמץ בקרב בייבלייד השיער שלו עולה למעלה כמו להבה ונהיה בצבע לבן. הוא בא מיוון. הבלייד שלו: וארי-ארס בי די, האל של כוכב מאדים.
 • כריס: בלייד חזק, עבד כבליידר להשכרה עד שג'ינגה הראה לו שהמטרה בבייבלייד היא לא לנצח אלא ליהנות והוא הצטרף אליהם. בליידר אגדי של ארבע העונות. הבלייד שלו: פנטום אוריון (בלייד מערך החורף).
 • טיטי: בליידר חזק וילדותי, ביישן במקצת ואוהב עוד יותר מימנו להילחם מול בליידרים חזקים. התחבר עם יו ונעשה לחברו הטוב. הבליידר אגדי של ונוס מהבליידרים של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הבלייד שלו: קצלקוטל המוות האל של כוכב ונוס.
 • אגומה: בליידר חזק רוצה לנקום באקדמיית ביילין. בליידר אגדי של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הוא ובאו באים מסין. הבלייד שלו: חרמש קרונוס האל של כוכב שבתאי
 • דיינמיס: הבליידר האגדי של מערכת השמש הוא יורש של הבליידר של צדק שנלחם בנמסיס ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הבלייד שלו: צדק הירקן האל של כוכב צדק.
 • יוקי מיסוסאווה: בליידר חכם, נחמד ומנומס שמנסה לעצור את התחיה של נמסיס. הבליידר האגדי של מרקורי מהבליידרים האגדתיים של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. בלייד שלו: מרקורי אנוביוס האל של כוכב מרקורי.
 • ראגו: הרשע הראשי בסדרה. הבליידר היורש של האדס. הבלייד שלו: נמסיס שטנית אלת ההרס.
 • יוהנס: בליידר חזק ומרושע שמנסה להחזיר את נמסיס לחיים. עובד בשביל נמסיס. הבלייד שלו: לינקס קצב.
 • פלוטו: בליידר מרושע שעוזר להחיות את נמסיס. הבלייד שלו: הדס היתוך.
 • ריוטו: בליידר חזק שרצה להסיג את שבר הכוכב להיות בליידר אגדי. הבלייד שלו: אומגה דרקוניס.
 • דמיאן: מספר אחד בצוות סטאר ברקר. בליידר חזק מאוד שידוע בכך שניצח את כל צוות אקסקליבר בקרב של שלושה נגד אחד. הבלייד שלו: קרבקס השאול.
 • ג'ק: מספר שתיים בצוות סטאר ברקר. חזק למדי ובעל תשוקה לאומנות. הבלייד שלו: התרחשות מרושעת.
 • הרשל: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של כוכב אורנוס. הבלייד שלו: אורנוס הרשל.
 • קייסל: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של מערך הכוכבים של הזבוב. הבלייד שלו: קייסל הזבוב.
 • קרוקנס: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של מערך הכוכבים של הברבור. הבלייד שלו: קרוקנס הברבור.
 • באו: בליידר חזק. חבר של אגומה ושניהם באים מסין. הבלייד שלו: כתר השאול.

דמויות עונה 7 (חלק מהדור 2)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זירו קורוגאנה: הגיבור הראשי של לוחמי המתכת. זירו ידוע בתור בליידר האש הוא מעריץ את הבליידר מס' 1, ג'ינגה האגאנה, שעכשיו מבוגר יותר. זירו, הוא הבליידר הטוב ביותר במקום מגוריו לאחר שקיבל את הבלייד שלו מגינגה האגנה. הבלייד שלו: סמוראי איפריט.
 • שינובו הירויין: בליידר אש, בליידר חזק וחבר של זירו. הבלייד שלו: נינג׳ה סלמנדר.
 • בנקיי האנאווה: מאז עונה האחרונה בנקיי התבגר ופתח מסעדת המבורגרים והפך למנהל פארק הבייבלייד. בזמנו הפנוי מאמן את זירו להיות הבליידר מספר אחת בעולם.
 • מדוקה אמאנו: מאז העונה האחרונה מאדוקה התבגרה והיא עוזרת לבליידרים הזקוקים לכך.
 • טסובסה אוטורי: מאז העונה האחרונה טסובסה התבגר והוא מנהל הWBBA במקום אביו של ג׳ינגה.
 • ג'ינגה האגנה: לאחר סיום העונה ג'ינגה התבגר והוא נתן לזירו את סמוראי איפריט והוא הופיע לקראת סיום העונה. ג'ינגה הופיע כמה פעמים אל סיום העונה, כאשר DNA תפסו אותו, וגרמו לו להסתכל, איך הלוחמים של DNA נלחמים נגד רן קורנאי, זירו קורוגאנה, שמונה וקייט אונברה ושינובו הירויין. הבלייד שלו: סמוראי פגסוס. 
 • שמונה אונברה: בליידר צעיר וחזק אחיו הקטן של קייט. הבלייד שלו: ארוצ'י פיראט. 
 • קייט (קאיטו) אונברה: בליידר חזק אחיו הגדול של שמונה. הבלייד שלו: שומר לוויטן.
 • רן קורנאי: בליידרית חזקה וחמודה שמחקה טכניקות של בליידרים אחרים. הבלייד שלה: פיניקס גנב.
 • טקנוסקה שישיה: בליידר חזק שרוצה לנצח בליידרים חזקים. הבלייד שלו: גריפין קשת.
 • קיקורה: בליידר חזק ומוזר שמנסה להבריח אנשים מחוף הים. הבלייד שלו: קראקן פיראט.
 • סאקיו קוריאמי: בליידר חזק מאוד ומפחיד שואף להפוך לבליידר הכי חזק בעולם והבלייד שלו מבוסס על בלייד של ריוגה, וזה כולל הסחרור הפוך. הבלייד שלו: רונין דרקון.
 • יושיו: בליידר שמאמין שבלייד ההגנה שלו הכי חזק והורס את הבליידים של היריבים שלו עובד בשביל DNA בסוף העונה הציל את קירה וזירו ממוות. הבלייד שלו: גולם שודד.
 • קירה: בליידר מרושע שרוצה להשמיד את היריבים שלו עובד בשביל DNA בסוף העונה משתנה לטובה ומנהיג קבוצה שרוצה לייצג את יפן באליפות העולם בבייבלייד. הבלייד שלו:ברייסקר בהמות/גלדיאטור בהמות.
 • קפטן חץ: בליידר חזק שעובד בשביל DNA הבלייד שלו: חץ ווינבר.
 • האחים גרסיה: מאז העונה האחרונה בני גרסיה אספו את הנותרים מארגון השאול והקימו את ארגון: DNA אשר מטרתו היא להשתלט על עולם הבייבלייד. הם חשבו שהארגון שלהם עד שהתגלה שדוג'י שולט בו. ראשי התיבות של השם הוא: ארגון דוג'י נביולה.
 • בייהו שאו: בליידר חזק ורמאי, העובד בשביל DNA. הבלייד שלו: ברסרק בייקו
 • דוג'י: דמות רעה ראשי בסדרה. התגלה שהוא זה ששולט ב-DNA ולא בני גרסיה והוא בעצם המחשב מרסי. לא ידוע אם הוא קיים במציאות. הבלייד שלו: פנטום פנריר.
 • קרייג: בליידר חזק שעובד בשביל DNA. ממשיך את מסורת בני גרסייה והוא טוען שהבלייד שלו שולט בטבע. הבלייד שלו: שומר גרודס

דמויות עונה 1 ועונה 2(דור3)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • וולט אאוי: הגיבור הראשי בסדרה, וולט הוא תמים וילדותי למדי, והוא גם לא הדמות הכי חכמה בסדרה, ומסתמך בעיקר על הרגש והתחושות שלו, ולא על אסטרטגיה ועל מוחו. תכונה זו שלו גורמת למהלכיו ולקרבותיו להיות לא צפויים. וולט מתקשה לעיתים לשלוט במצבי רוחו, וחבריו תמיד עוזרים לו בזה. בתחילת הסדרה סובל מפחד במה, אך מתגבר עליו בהמשך. בעונה השלישית והרביעית, לאחר שוולט התבגר מעט, הוא מסתמך הרבה יותר על אסטרטגיות, משדר הרבה יותר קור רוח והרגשות שלו מתונים יותר, וכן הוא הפך למעיין מודל לחיקוי ולמנטור לשני הגיבורים הבאים בסדרה- אייגר אקאבנה ודנטה קוריו (למעשה הוא המנטור של דנטה), הצעירים ממנו בכמה שנים טובות. החבר הטוב ביותר של שו וחבר גם של רנטרו/הונצ'ו. גר עם אמו ושני אחיו הקטנים: טוקו ואחותו התאומה ניקה. שיערו של וולט כחול (אסוף בקשת צהובה) ועיניו חומות, לבושו משתנה בכל עונה- בעונה הראשונה והשנייה (התפתחות) לובש ווסט סוושטרט אדום עם חלקים לבנים, בעונה השלישית (טורבו) לובש ווסט לבן מעל חולצה כחולה, ובעונה הרביעית (התרוממות), לובש ווסט ירוק מעל חולצה כתומה, בעונה החמישית (עוד לא יצאה) הוא לובש את אותם בגדים מהעונה הראשונה והשנייה. הבלייד של וולט בעונה הראשונה הוא "ויקטורי וולטריאק", בעונה השנייה הוא "ג'נסיס וולטריאק" ולקראת סוף העונה הוא משתדרג ל"גוד סטרייק וולטריאק", בעונה השלישית וולט משדרג את וולטריאק למצב טורבו והוא הופך ל"וולטריאק פלא"/"ווינינג וולטריאק" ולאחר שהוא נשבר על ידי אכילס של אייגר וולט מכין אותו בגרסה מחודשת ויוצר את "וולטריאק טורבו", בעונה הרביעית הבלייד של וולט הוא "סלאש וולטריאק"בעונה החמישית וולטריאק הופך לברייב וולטריאק. יום הולדתו חל ב-21 במרץ.
 • שו קורנאי/ עין אדומה: הבליידר שניצח בטורניר האזורי. החבר הטוב ביותר של וולט.שו הוא לבקן-שיערו לבן ועיניו אדומות, ולבושו כולל ווסט שחור מעל חולצה מכופתרת ורודה וג'ינס שחור. שו חכם מאוד ושף טוב, כיוון שהוריו נמצאים בהרבה נסיעות והוא צריך לדאוג לעצמו, המנה הטובה ביותר שלו היא פסטה קרבונרה. הפך לעין אדומה לאחר קרב עם לואי שהותיר צלקת ליד עינו הימנית. עזב לארצות הברית, שם הפך לבעלים של קבוצת רנג'ינג בולס. הנבל הראשי בעונת התפתחות והאויב המושבע של לואי. הבלייד שלו בעונה הראשונה הוא "סטורם ספרייזן", לאחר שנשבר בסוף העונה הראשונה בעונה השנייה הוא מתקן ומשדרג אותו והוא הופך ל"לג'נד ספרייזן",לקראת סוף העונה לאחר ששו מפסיד כעין אדומה ללואי הוא מחליט שהוא רוצה להתחזק והוא מתחבר באמצעות מכונה לספרייזן וספרייזן מקבל שדרוג והופך ל"ספרייזן רקיום", בעונה השלישית שו משדרג את ספרייזן לבלייד טורבו והופך אותו ל"ספרייזן טורבו". ספרייזן הוא בלייד שונה משאר הבליידים מפני שבגרסתו הראשונה (סטורם ספרייזן) היה כבלייד רגיל בעל סחרור בכיוון השעון אך ביתר הגרסאות ספרייזן קיבל שדרוג מיוחד כך שיש לו בכל אחת מהגרסאות את שני המצבים, סחרור בכיוון השעון וסיחרור כנגד כייון השעון. יום הולדתו חל ב-23 בספטמבר. בעונת הספארקינג הפך למאמן של לאנה
 • רנטארו "הונצ'ו" קיאמה: חבר של וולט ואחיו הגדול של רנג'ירו. כינויו "הונצ'ו" נובע מכך שהוא מנהיג טבעי. מפחד מחדי קרן ומג'ין אייזאווה. שיערו בלונדיני ועיניו חומות, לבושו כולל גופיה אדומה וז'קט שחור, כמעט תמיד יש לו סוכרייה על מקל בפה. נוהג לסחוב איתו מניפה לבנה גדולה. הבלייד שלו בעונה הראשונה הוא "רייג'ינג רוקטאבור" ובעונה השנייה הוא מתפתח ל"בלייז רוקטאבור" ובעונה חמש היתפתח לגלייד רוקטובר (לאחיו רנג'ירו יש גם אותו בלייד רק בצבע לבן) . יום הולדתו חל ב-30 באפריל (יום לפני יום ההולדת של רנג'ירו, אחיו הקטן). בעונת הספארקינג עזב את בי סי סול ועבר לקבוצת המפציצים ביפן
 • קן מידורי: בליידר ומפעיל בובות. גם הוריו הם מפעילי בובות, ועקב כך הוא עובר הרבה דירות והרבה בתי ספר, ולא מספיק להתחבר עם אנשים, ועקב כך הוא ביישן מאוד ומעדיף לדבר עם חבריו בעיקר בעזרת הבובות שלו: בובת יצור כחול ולא ברור דמוי כלב או חתול בשם קרו (קר בגרסה היפנית) ובובת כלב חום שמוט אוזניים בשם בסו (ביוס בגרסה היפנית). לרוב קן משתמש בקרו כדי להביע רגשות כמו כעס, רציניות או נחישות, ומשתמש בבסו כדי להביע רגשות כמו שמחה ועליצות ולפעמים גם עצב ופחד, ביפנית שמות הבובות שלו הם בעצם פיצול של שם הבלייד שלו. בתחילת הסדרה היה נדיר מאוד עד כמעט לא אפשרי שקן ידבר ללא הבובות שלו, עם התקדמות העלילה הוא דיבר הרבה יותר עם הקול האמיתי שלו. קן אמר שוולט הוא החבר האמיתי הראשון שהיה לו בחייו. הצטרף לקבוצת "החיות" והתחבר עם בן, שנתן לו יותר ביטחון עצמי ועזר לו להתגבר על הביישנות שלו, אף על פי שהוא עדיין ביישן להפליא. לקן יש שיער שחור ארוך ועיניים ירוקות, ורוב לבושו ירוק פרט לצעיף סגול. בגרסה היפנית שמו המלא הוא קנסוקה מידוריקאווה. הבלייד שלו הוא "קינג קרביוס". יום הולדתו חל ב-20 ביוני (היום האחרון ללימודים בבתי ספר על יסודיים).
 • דאייגו קורגאמי: בליידר שהתחרה בוולט בסיבוב השלישי וחבר שלו מבית הספר. דאייגו הוא נער אימו קריר ומסתורי, המאופין ברוגע ובאדישות, אך עם זאת בעל צד רך שנחשף לאחר שמתגלה שריוטה, אחיו הצעיר, נמצא בבית חולים, וגם עקב העובדה שהוא אוהב חתולים ויש לו חולשה אליהם. שיערו שחור ואסוף תמידית בבנדנה אדומה, עיניו שחורות ולבושו כולל סווטשירט סגול-שחור ומכנסיים שחורים. בגרסה היפנית, שמו הוא דאינה קוראגאמי. בעונה הראשונה בלייד שלו הוא "דארק דומסייזור" ובעונה השנייה הוא משתדרג ל"קילר דומסייזור. יום הולדתו חל ב-17 בינואר.
 • וואקיה מוראסקי: בליידר נקמן וחם מזג. יש לו הרבה יריבים שהוא רוצה להתנקם בהם, וביניהם שו קורנאי, אותו הוא רוצה לעקוף ולהפוך לטוב יותר ממנו. וואקיה הוא נער מאוד עשיר והוריו בעלי חברת ענק, אומרים שאופיו הנקמני וחם המזג בא מהעובדה שהוא לא קיבל מספיק חיבה ותשומת לב מהוריו בתור ילד. סובל מפחד גבהים. וואקיה הוא חברו הטוב ביותר של הוג'י, והוג'י משמש כיד ימינו. לוואקיה שיער בלונדיני ועיניים כחולות, ורוב לבושו סגול. בעונה הראשונה הבלייד שלו היה "ווילד וויברון" ובעונה השנייה הוא משתדרג ל"טמפסט וויברון"/"טורנדו וויברון". יום הולדתו חל ב-8 בספטמבר.
 • הוג'י קונדה: בליידר נחמד ביחס לוואקיה מוראסקי, חברו הטוב ביותר ויד ימינו. הוג'י הוא נער מלא בעל שיער שחור מתולתל ועיניים שחורות, ולבושו כולל אוברול ג'ינס וחולצה שחורה. אחיו הגדול של קוג'י קונדה. הבלייד שלו הוא "הולי הורוסוד".
 • אלכסנדר "קסנדר" שאקאדרה: חבר ילדות של וולט ושל שו. גר בהרים בדוג'ו לחימה ובעל מועדון בייבלייד בשם "להבות החרב". תמיד צוחק בקול חזק. אחד מארבעת אלופי הבייבלייד. קסנדר שרירי במיוחד ובעל שיער אדום ועיניים אדומות, לבושו כולל וסט אדום וג'ינס שחור. סבו של קסנדר לימד אותו כמעט כל מה שהוא יודע. בגרסה היפנית שמו הוא קסהאקה שאקאדרה. בעונה הראשונה הבלייד שלו היה "קסינו אקסקליוס" ובעונה השנייה הוא השתדרג ל"סיג' אקסקליוס". יום הולדתו חל ב-2 באפריל.
 • יוגו נאנסוי: חבר של קסנדר בדוג'ו הלחימה שלו. הולך בדרכו של הסמוראי. רוב הזמן שקט ורגוע אך שונא להפסיד, והדבר מוביל לבעיה קשה של שליטה בכעסים מצדו. שיערו חום-צהוב ועיניו חומות, ורוב לבושו ירוק. הבלייד שלו הוא "יאגר יגדריון". יום הולדתו חל ב-5 באוגוסט.
 • אוקיו קיבוקי: חבר של קסנדר בדוג'ו הלחימה שלו. יש לו שיער כחול ארוך האסוף בזנב סוס ועיניו בצבע טורקיז. לבושו כולל מעיל ארוך מעל לחולצת גולף לבנה. לרוב מסתתר בצללים עקב חלומו להיות נינג'ה. הבלייד שלו הוא "אנלוק יוניקראסט". יום הולדתו חל ב9 בפבואר.
 • קוון לימון: בליידר סקייטר שנסע ברחבי העולם ונלחם בהרבה בליידרים חזקים. היה חבר בדוג'ו של קסנדר. שיערו שחורדיני (בלונדיני עם שורשים שחורים) ועיניו ירוקות, ולבושו כולל וסט ירוק מעל חולצה שחורה וג'ינס. בגרסה היפנית שמו הוא קוון קימידורי. הבלייד שלו הוא "קוואד קווטזיקו". יום הולדתו חל ב-10 באוקטובר.
 • זאקארי קאנגרו/זאק זריחת השמש: אחד מארבעת אלופי הבייבלייד, והיחיד מבין ארבעתם שנחמד מספיק כדי להסתדר עם שלושת האלופים האחרים. כוכב הפופ מספר 1 ביפן. הוא מוקף מעריצות, ועקב כך הוא יוצא החוצה רק כשהוא שם על פניו מסכה כדי שלא יזהו אותו, בגלל זה הוא גם מכונה לפעמים "הבליידר במסכה". הקפטן של קבוצת הסופרסטארס. נוהג לקרוא לוולט בכינוי "אצבעות מנצנצות". ידוע בהיותו מוחצן עקב כך שהוא אוהב לארגן מסיבות ואירועים גדולים וגדושים באנשים ובפעילויות, והוא ארגן את מסיבת פתיחת הטורניר הארצי והאיחוד של הארבעת האלופים. בהתחלה כולם חשבו שהוא שחצן ויהיר, אבל למעשה הוא צנוע וממש נחמד, והוא גם מאוד אוהב ילדים קטנים (כמו טוקו וניקה) ונוטה להתנהג מעט בשובבות לידם. פרש מבייבלייד לאחר שהפסיד לוולט אך לבסוף החליט לחזור, אבל לא חזר לארבעת האלופים, במקומו נכנס וולט. שיערו בלונדיני ארוך שמגיע לו עד למותניים עם 2 קווצות אדומות ועיניו בצבע טורקיז, לבושו ברובו שחור עם פרטים צהובים, כנראה יחזור בעונה החמישית אך שיערו יהיה קצר יותר ויגיע לו רק עד מעל הכתפיים. מסתדר עם לואי שירוסאגי, נמצא ביחסי אהבה-שנאה עם אקירה יאמאטוגה המעריץ הגדול ביותר שלו ויריבו בתחום המוזיקה, והחבר הטוב ביותר של אורוצ'י גינבה. בגרסה היפנית, שמו המלא והאמיתי הוא זאקו קאנגרו/ זנקורו קאנגרו. הבלייד שלו הוא "זיליון זוטרון". יום הולדתו חל ב-1 בינואר (ערב השנה החדשה).
 • אורוצ'י גינבה: בליידר ומוזיקאי. בנו של המנצח המפורסם ביותר בעולם. בעל שמיעה חדה ומושלמת ביותר, בזכותה הוא יכול לדעת מתי מגיע סיום פיצוץ, וגם אם מתגנבים מאחוריו או משקרים לו. אורוצ'י הוא נער טוב לב ורגוע כל הזמן, ומעולם לא נראה כועס או נסער במהלך הסדרה. פגש את וולט לראשונה אחרי ששחרר את ניקה שנתקעה בארון שירות בקניון. החבר הטוב ביותר של זאק וכותב בשבילו חלק מהשירים שלו. לאורוצ'י יש ראסטות חומות ועיניים כחולות, ורוב לבושו כחול, לועס מסטיק בחלק מהזמן. הבלייד שלו הוא "אומני אודקס". יום הולדתו חל ב-27 בינואר.
 • אקירה יאמאטוגה: אחד היריבים של זאק ודי דומה לו באופי. המעריץ מספר 1 של זאק, גם הוא כוכב פופ עם קהל מעריצים לא קטן, ומנסה לעקוף את זאק בתור כוכב הפופ מספר 1 בעולם. זאק לא שמע מאקירה עד הטורניר הלאומי. אקירה הפסיד לזאק ברבע הגמר. שיערו ורוד ועיניו בצבע מג'נטה. הבלייד שלו הוא "אטלס אנוביון".
 • לואי שירוסאגי: אחד מארבעת אלופי הבייבלייד. אגרסיבי, מפחיד, תוקפני ומרושע (ישנן טענות שהתנהגותו הרעה נובעת מהעובדה שהוא בן לאב מתעלל, אבל הן אינן מבוססות מספיק כדי להיות נכונות), ונוהג באכזריות כלפי כמעט כל מי שהוא מכיר. מסתדר עם זאק (למעשה זאק הוא היחיד מבין ארבעת האלופים שמסתדר איתו), וחברו הטוב ביותר של גייב בורנאי, וגייב משמש כיד ימינו (בדומה ליחסים של הוג'י וואקיה) שיערו בצבע תכלת ועיניו סגולות, ורוב לבושו בצבע תכלת. הנבל הראשי בעונה הראשונה והאויב המושבע של שו. הבלייד שלו, לואינור, מסתובב כנגד כיוון השעון" הבלייד שלו בעונה הראשונה הוא "לוסט לואינור", בעונה השנייה הוא מגיע להילחם בעין אדומה עם גרסה מחודשת בשם "נייטמר לואינור", בעונה השלישית לואי נלחם עם גרסת הטורבו של לואינור שנקראת "בלודי לואינור". יום הולדתו חל ב-25 בדצמבר (חג המולד).
 • בן אזוקי: הקפטן של קבוצת "החיות" שהגיעה עד הסיבוב השלישי. הפסיד בקרב שלו נגד וולט. לא מדבר הרבה אבל מרבה לנהום. בקרבות האישים הפסיד לקן בשמינית גמר. צירף את קן לקבוצה שלו, וכשהתחבר איתו נתן לו יותר ביטחון. לבן יש שיער סגול ועיניים ורודות. הבלייד שלו הוא "ביסט בטרומות' ".
 • טוקו אאוי: אחיו הקטן של וולט ואחיה התאום של ניקה. הקפטן של מועדון הבייבלייד של אקדמיית בייגומה החל מסוף עונה 3. בעל שיער טורקיז ועיניים ירוקות. בגרסה היפנית שמו המלא הוא טוקונאטסו אאוי. הבלייד שלו הוא "ספירל טרפטון". יום ההולדת שלו ושל ניקה חל ב-7 באוגוסט.
 • ניקה אאוי: אחותו הקטנה של וולט ואחותו התאומה של טוקו, מעריצה את שו. שיערה ורוד ועיניה כתומות. יום ההולדת שלה ושל טוקו חל ב-7 באוגוסט.
 • צ'יהארו אאוי: אמא של וולט, מנהלת מאפיית לחמים ואנשים מזמינים ממנה משלוחים. הלחם שלה אהוב כל כך על ילדיה ועל וולט בפרט עד כדי כך שלפעמים הוא עלול לפרוץ בבכי מרוב אושר.
 • קנטו אאוי: אבא של וולט, טוקו וניקה, טייס.
 • ריוטה קורגאמי: אחיו הקטן של דאייגו. ריוטה הוא ילד חולה מאוד (לא נאמר באיזו מחלה), ורוב הזמן נמצא בבית החולים. מעריץ את אחיו הגדול.
 • גייב בורנאי: קפטן קבוצת ריידאאוט. החבר הטוב ביותר של לואי ויד ימינו (בדומה ליחסים של הוג'י וואקיה). הבלייד שלו הוא "ג'יגה גאיאנון". יום הולדתו חל ב-15 בנובמבר.
 • נאוקי מינאמו: בליידר מדען, פגש את וולט בפארק ונלחם בוולט ואסף נתונים על וולטריאק. הוא אוסף נתונים על כל מי שמתחרה בטורניר הלאומי. נאוקי לא מרבה להראות רגש, אבל למעשה הוא רגיש מאוד ולא פעם נראה בסערת רגשות במהלך הסדרה. שיערו בצבע טורקיז ועיניו חומות, לבושו כולל חלוק מעבדה מעל לחולצה כחולה מכופתרת. חבר של ג'ין. הבלייד שלו הוא נובה נפסטריוס". יום הולדתו חל ב-30 ביוני (היום האחרון של הלימודים בבתי ספר יסודיים).
 • ג'ין אייזאווה: בליידר די מסתורי ומתנהג מוזר, והונצ'ו מפחד ממנו. מסוגל לתקשר עם רוחות רפאים, ויש לו 323 נשמות ששומרות עליו. שיערו שחור ועיניו ירוקות ולבושו כולל קפוצ'ון כחול. חבר של נאוקי. הבלייד שלו הוא "ג'מבו ג'ורמנטור". יום הולדתו חל ב-13 באוגוסט.
 • ג'נגו דל טורו: חבר לשעבר בקבוצת "בי סי סול, וחבר נוכחי בקבוצת סנבאט יונייטד. ידוע בהיותו פלרטטן ומעצבן למדי. שיערו בצבע לבנדר ומגיע לו עד לכתפיים פרט לצמה דקה שמגיעה לו עד לישבן, ועיניו ירוקות, והוא לובש חליפת מטאדור, על כך בגרסה היפנית שמו הוא "ג'נגו מטאדור".הבלייד שלו הוא "קוואד קווטזאלקוטל". יום הולדתו חל ב-25 באוגוסט.
 • קיט לופז: ילד שלקח את וולטריאק מוולט והביא אותו לשכונה שמשחקים שם בייבלייד. חבר בנבחרת הילדים של בי סי סול והחל מעונת הטורבו חבר בקבוצת הבוגרים, מקבל בלייד משלו ואת הכינוי "המאסטר של הרוח". כשהוא מתקרב ישנו משב רוח קל המסמן את בואו. משתמש בגלשן רוח. בנה של אנג' לופז, הטבחית ומנהלת משק הבית של בי סי סול. חבר בבי סי סול בעונת הטורבו. שיערו ג'ינג'י ועיניו ירוקות, בעונה הראשונה הוא די נמוך ורוב לבושו כחול-צהוב, ובעונת הטורבו הוא גבוה יותר ולבושו בוגר יותר. הבלייד שלו הוא "אייר קנייגט" (אביר אוויר בעברית).
 • כריסטינה "כריס" קורודה : הבעלים של קבוצת הבייבלייד בי סי סול וחברת הילדות של פרי, שלחה את קיט להביא את וולט. ממנה את ראול למאמן החדש של בי סי סול. עזרה לפרי להירגע לאחר שהפסיד לוולט בטורניר העולמי. שיערה ורוד ועיניה כחולות. יום הולדתה חל ב-22 באפריל (יום כדור הארץ)
 • טראד וואסקווז: מאמן הבייבלייד של בי סי סול לשעבר, עזב את בי סי סול ועבר לרייג׳ינג בולז באמריקה.
 • אנג' לופז: אמו של קיט. הטבחית ומנהלת משק הבית של בי סי סול.
 • ד"ר ראול: מאמן בייבלייד. תיקן את וולטריאק כשנשבר והפך את ויקטורי וולטריאק לג’נסיס וולטריאק. נתן לוולט חלקים חדשים לוולטריאק. המאמן החדש של בי סי סול. בנה את זירת האינסוף. חוזר בעונה השלישית ובנה בלייד חדש לפרי, נתן לאייגר משגר חדש וחלק חדש לבלייד שיעזור לו לשנות מצבים.
 • סיילס קרלייל: בליידר חזק. ידוע בכך שהוא נודד מקבוצה לקבוצה, ברגע שקבוצה אליה הוא הצטרף הפסידה, הוא הגדיר אותם כלוזרים ועזב לקבוצה אחרת, עד שהגיע לבי סי סול והחליט להישאר איתם. בתחילת העונה היה אויבו של וולט וחבר בקבוצה סאנבט יונייטד אך לבסוף התחבר אליו והצטרף לקבוצתו בי סי סול. שיערו ירוק ועיניו כחולות, לרוב מרכיב משקפי שמש סגולים ולבושו כולל ווסט טורקיז וגופיה שחורה. בגרסה היפנית שמו הוא סיסקו קרלייל. הבלייד שלו הוא "קינטיק סאטומב"בעונה החמישית הבלייד שלו מתפתח לקרוס קינטיק סטומב, ובשלב מסוים של העונה סיילס מגלה שיש לבלייד שלו פוטנציאל לנצח את פרי דה לה הויה (אלוף העולם בבייבלייד לשעבר), משום שהטבעות שלו לא נתפסות על המשטח המחוספס של פפניר, וכך לא נותנות לו לגנוב ממנו את אנרגיית הסיבוב. יום הולדתו חל ב-9 ביולי.
 • פרי דה לה הויה: הבליידר (לשעבר) מספר אחת בעולם. הקפטן של בי סי סול. פרי הוא בליידר מופנם ואדיש מאוד שכמעט ולא מראה את רגשותיו כלפי חוץ, הוא גם יוצר רושם ראשוני שהוא עצלן, כיוון שהוא נרדם כמעט בכל מקום ובכל זמן. פרי נוהג לבלות הרבה ביער, שם הוא מתאמן, עושה מדיטציה ומתכרבל עם צבי המחמד שלו. הוא מרבה להתחיל את הקרבות שלו עם שיגור בעזרת ידו ולא בעזרת משגר, משום שגם ככה הוא מסתמך על כוחו של הבלייד היריב. אחד מחמשת הגדולים. לפרי (קצת בדומה ללואי) יש ידע רב על בליידים ועל יתרונותיהם וחסרונותיהם, למשל, בתחילת העונה התקשה וולט לנצח את וואקיה מורסאקי, אך פרי יעץ לו להסיר את הטבעת האמצעית מהבלייד ובעקבות כך וולט ניצח את וואקיה. בנוסף מה שמראה על כוחו העצום זה שהוא הרים אבן גדולה פי 3 ממשקלו. פרי נחשב כבלתי מנוצח, עד שנלחם עם לואי, ואחרי קרב צמוד ביניהם לואי ניצח את פרי בסיום פיצוץ. לאחר שלואי ניצח אותו פרי עבר דחף שהפך אותו לחזק ומפלצתי יותר. לאחר שהפסיד לפאי ופאפניר נשבר הפסיק להתחרות אך המשיך עם בייבלייד רק בשביל הכיף. לפרי יש שיער בלונדיני עם פס אדום ועיניים אפורות-כהות גדולות, ובגדיו צהובים גם. בעונה הראשונה הבלייד שלו הוא "דריין פאפניר" מסוג סבולת, בעל סיבוב כנגד כיוון השעון ומבנה הכולל 3 קצוות מחוספסים המאפשרים לדריין פפניר "לתפוס טרמפ" על הכוח של הבלייד השני ולגנוב ממנו אנרגיה (בדיוק כמו אל דרגו). בעונה השלישית פאפניר עובר התפתחות טורבו והופך ל"פאפניר רוח" בעונה החמישית הבלייד שלן הופך למיר'ז פאפניר. יום הולדתו חל ב-11 בנובמבר (יום הרווק הסיני).
 • הצבי של פרי: צבי המחמד של פרי המתכרבל איתו ביער. למעשה, הצבי פראי, אבל פרי נפגש איתו ודואג לו מאז שהוא היה עופר קטן, כשמישהו מחפש את פרי הוא לרוב מוביל אותו אליו, ומנגד כשמישהו לא צפוי עומד לפגוש את פרי (כמו קייל חכים) הוא נוהם ובורח.
 • גאסם מאדאל: בליידר חזק, הבלייד של גאסם שונה ממבנם של רוב הבליידים האחרים, ומסוגל לתקוף את הבלייד היריב מלמעלה, מה שמקנה לו יתרון בולט על יריביו. כעס על סיילס ששבר את הבלייד שאביו נתן לו. ניצח את סיילס בטורניר העולמי. נלחם נגד שו והבלייד נשבר. הבלייד שלו הוא "מקסימום גארודה".
 • קורט בראטייר: בליידר חזק (נחשב בעבר לאלוף), הוא ניצח שבעה בייבליידים במכה אחת. ידוע בשמו ה״קיסר״. הבלייד שלו הוא "בום קאלאזר".
 • קוזה אקרמן: בליידר אקרובט בעל עוצמה בינונית המשתנה במהלך הסדרה, וחבר קרוב של וולט. מקסיקני. חבר בקבוצה בי סי סול. משתמש בבלייד מסוג איזון שיכול לשנות מצבים לפני הקרב מצב אולטרה התקפה ומצב אולטרה סבולת. קוזה ניחן בשיווי משקל וקואורדינציה קיצוניים ונדירים במיוחד. קוזה מסוגל ללכת על חבל, להתאזן בעמידת ידיים על זירת הבייבלייד בעזרת יד אחת, ולבצע פעלולי אקרובטיקה בקלות. קוזה משתמש בקואורדינציה שלו כדי לשגר בסלטה אחורית, דבר המשפר ומחזק את שיגורו. קוזה מסתובב בדרך כלל עם קארל, קקדו המחמד שלו על כתפו. מגיל צעיר פחד מקליו דלון, כי כשהם היו צעירים קליו ניסה לעשות קסם על קוזה אך קילל אותו בטעות. שיערו שחור ועיניו זהובות, ולבושו כולל ווסט כחול וחולצה שחורה. הבלייד שלו הוא "אלטר קוגנייט", וש לו יכולת לעלות על קצה הזירה ולהתאזן שם, ואז לחזור לזירה, זו יכולת הייחודית רק לו ולא ניתנת לחיקוי על ידי שום בלייד אחר. זהו מהלך המחזק את כוחו מאוד במהלך הקרב. יום הולדתו חל ב-5 במאי (יום חג במקסיקו).
 • קארל תוכי מסוג קקדו. חיית המחמד של קוזה. מסתובב איתו תמיד ולוקח חלק בהופעות הרחוב שלו. נוהג לגנוב בליידים חזקים אך מחזיר אותם למפעילים שלהם כשהם נתקלים בקוזה.
 • נורמן טרבר/עין זהב: בליידר קר רוח. בהיותו בבור הנחש היה ידוע בתור עין זהב. שיערו בצבע טורקיז ועיניו זהובות. הבלייד שלו הוא "נוקטמיס תאומים", בלייד מסוג התקפה אשר מסוגל לחקות את יכולותיו של ג’נסיס וולטריאק אך הבלייד מתפוצץ בקלות. יום הולדתו חל ב-30 בדצמבר (היום האחרון בשנה).
 • קליו דלון: בליידר ערפד הנראה מפחיד אך למעשה נחמד מאוד. רומני ויליד טרנסלבניה, והוא גם גר שם. בנוסף להיותו בליידר הוא גם קוסם ובן לשושלת קוסמים מפורסמת. אוהב מיץ עגבניות. קוזה אקרמן פחד ממנו מגיל צעיר, כי כשהם היו צעירים קליו ניסה לעשות קסם על קוזה אך קילל אותו בטעות. חבר בקבוצה איי אס גאלוס. הפסיד לקוזה בקרב אישי. הפסיד לנורמן בקרב לא רשמי. שיערו לבן ועיניו ורודות. הבלייד שלו הוא "דיפ קיינוקס", בלייד מסוג סבולת אשר מסוגל לדקור את הבליידים היריבים מלמעלה.
 • ג'ושוע ברנס: אחד מחמשת הגדולים. חבר בקבוצה רייג'ינג בול. נודע בכך שבנוסף להיותו בליידר הוא שחקן קולנוע מפורסם, והוא אוהב את אור הזרקורים (בדומה לזאק ולאקירה). בנוסף לכך ג'ושוע הוא מעריץ ענק של פרי. שיערו חום-שחור ועיניו ירוקות. הבלייד שלו הוא "בלאסט ג'יניוס".הבלייד שלו מצויד בטבעת עליונה המסוגלת להתרומם מעלה במהלך הקרב לפקודתו של ג'ושוע, ובעקבות כך, ברגע שג'יניוס נמצא במרכז וטבעתו מתרוממת, נוצר רווח בין חלקו העליון של ג'יניוס לבין חלקו האמצעי, וכך יכול ג'יניוס לצאת מחוץ לטווח הפגיעה של היריב. ברגע שהבלייד היריב עובר מתחת לטבעת, ג'ושוע נוקש באצבעו (סימן ההיכר שלו), והטבעת יורדת חזרה ופוגעת בבלייד היריב בקצהו העליון, מה שגורם לו להתנגש בעוצמה בזירה (ובדרך כלל להתפוצץ) ואז לעוף ממנה בטורנדו של אוויר.
 • רן וו סון: בליידר בעוצמה עצומה באופן פוטנציאלי. סיני. רן וו הוא הבליידר היחיד שמסוגל לחזות מהלכים לפני שהם קורים ולשנות את מצב הבלייד. אחד מחמשת הגדולים. הכיר את קסנדר כשקסנדר בא להצטרף לקבוצתו. חבר בקבוצה אס בי ריוס. שיערו חום ואסוף בצמה על כתפו ועיניו כחולות. בגרסה היפנית שמו הוא ראווי סאן. לבושו כולל חליפת לחימה כחולה. הבלייד שלו הוא "שלטר רגולוס". יום הולדתו חל ב-27 במאי.
 • בואה אלקזבה: בליידר עני והמתמחה לשעבר של שו. חבר בבור הנחש. שיערו בצבע קרמל ועיניו ירוקות, ויש לו צלקת בולטת על גשר האף. הבלייד שלו הוא "ארק באלקש",בלייד מסוג הגנה המסתובב כנג כיוון השעון (כמו לואינור ופאפניר) שמסוגל להפוך לחזק יותר עם כל מכה אותה הוא סופג.. יום הולדתו חל ב-21 בנובמבר.
 • תיאודור גלאס/אשטם: הבעלים של קבוצת רייג'ינג בול באמריקה. גייס את פרי לקבוצתו. יש לו זהות סודית בשם אשטם והוא הבעלים של בור הנחש. מגייס בליידרים כדי להפוך אותם לחזקים מאוד, המזימה שלו היא לגלות מי הבליידר הכי חזק בעולם.
 • סשה גוטן: חברה בבי סי סול. הפסידה לפרי בקרב לא רשמי וקיבלה ממנו הצעה איך לשגר יותר טוב. שיערה כחול ועיניה סגולות. אחותה הגדולה של האני. הבלייד שלה הוא "גיאנון כחול".
 • האני גוטן: אחותה הקטנה של סשה וחברה בנבחרת הילדים של בי סי סול (לצד קיט) בעונת ההתפתחות. שיערה כחול ועיניה סגולות.

דמויות עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אייגר אקאבאנה: הדמות הראשית החל מהעונה העשירית. אייגר הוא ילד שוולט פגש, לאחר שוולט ביקש ממנו, אייגר לקח את וולט לביתו שם אביו של אייגר (מאמן בליידרים) עזר לוולט לפתח את וולטריאק. אבל לא הסכים להכין בייבלייד לאייגר, אייגר כעס והכין בעצמו בלייד ששמו אכילס. לאחר מכן נלחם נגד וולט בקרב איתנים והפסיד לו. אותו קרב הניע את אייגר להפוך לבליידר הטוב ביותר בעולם. לאחר מסע ארוך (שבו הוא ניצח בליידים כמו: הרקולס, אקסקליבר, פורנאוס, סלמנדר, לואינור ועוד.) הוא הגיע לקרב חוזר מול וולט, ואז "נאכל" על ידי אכילס, והפך לרשע, הוא שבר את וולטריאק והפך לאלוף העולם. ואז ניצח גם את פניקס ונהיה בנוסף שחצן מאוד,עד שפניקס התפתח ונלחם שוב נגד זד אכילס ושבר אותו, לאחר כמה זמן אייגר בנה את אכילס בגרסה משודרגת וניצח הרבה בליידרים חזקים (כמו:הייד, קיט ועוד.) ואז הוא נלחם בקרב חוזר נגד פאי. אחרי קרב קשה ומעייף אייגר ניצח בעזרת מהלך חדש (חרב זד טורבו) ואז הגיע קרב הגמר, אייגר נגד וולט, אחרי קרב קשה אייגר הצליח לנצח וחזר להיות אלוף העולם. שיערו חום-אדום ואסוף בזנב סוס קצר (שנהפך לאדום זוהר והגומיה שמחזיקה אותו נפתחת כשהוא מגיע להתעוררות טורבו) ועיניו כחולות. בגרסה היפנית שמו הוא אייגה אקבה. הבלייד שלו הוא "זד אכילס",לאחר שנשבר אייגר תיקן ושידרג אותו והפך אותו ל"אכילס טורבו", בעונה הרביעית אייגר מופיע כאלוף העולם החדש יחד עם גרסה חדשה לאכילס בשם "יוניאן אכילס". יום הולדתו חל ב-11 באוגוסט (יום אחרי לאבאן).
 • נארו אקאבאנה: אחותו הקטנה של אייגר, עזרה לו לבנות את אכילס והתלוותה אליו במסעו בדרכו להיות אלוף העולם. שיערה כחול ועיניה כחולות. יום הולדתה חל ב-17 במרץ (יום פטריק הקדוש).
 • פובוקי סומייה: תלמיד של שו, שאימן את פובוקי בצעירותו, ויש להם קשר כמו אחים אף על פי שאין להם קשר משפחתי. החבר הטוב ביותר של סואו. במהלך העונה נלחם עם אייגר ורנג'ירו לעיתים קרובות. אחרי הקרב של אייגר עם וולט, פובוקי שם לב שמשהו לא בסדר עם אייגר ומבקש את עזרתו של שו. היה הקפטן של מועדון הבייבלייד עד אחד הפרקים האחרונים, בו נערך קרב על בינו, אייגר, סואו, רנג'ירו, טוקו וקוג'י, ולאחר שטוקו ניצח העביר אליו את תפקיד הקפטן. שיערו בלונדיני ועיניו אדומות. ולבושו כולל חולצה שחורה וג'ינס. הבלייד שלו הוא "הקייסר פורניאוס". יום הולדתו חל ב-22 בדצמבר.
 • סואו גנג'י: בליידר המשתמש בבלייד מסוג איזון בעל סחרור כנגד כיוון השעון (כמו פאפניר, לואינור ובאלקש) היכול להחליף מעשרה להבים לחמישה להבים, יכול להחליף את המצב של הבלייד להתקפה והגנה. החבר הטוב ביותר של פובוקי. לסואו יש גן פרחים, והוא הדבר הכי יקר לו בעולם (אחרי בייבלייד), מצב הפרחים שלו יכול להשפיע רבות על אישיותו. יש לו שני קווי אישיות, התלוי באיזה צד של הפנים שלו נמצא הפוני שלו: כשהפוני שלו נמצא בצד ימין של פניו, סואו עדין, מנומס ונחמד, עד שמשהו קורה, ואז הצד השני נחשף: הפוני שלו זז לצד שמאל של פניו, וסואו נעשה מפחיד, מרושע ותוקפני. שיערו לבן ועיניו זהובות, אך הן נחשפות רק כשהוא במצב רע, במצב טוב עיניו סגורות תמידית. הבלייד שלו הוא "הל סלמנדר". יום הולדתו חל ב-9 בספטמבר.
 • רנג'ירו קיאמה: אח של ראנטרו. משתמש בבלייד מסוג סבולת בשם רוקטאבור (כמו זה של אחיו ראנטרו). ניצח את פובוקי בקלות. רנג'ירו התאמן עם ראנטרו. רוקטאבור שלו ואכילס של אייגר יצאו בתיקו יותר ממאה פעמים. בקרב השני שלו נגד פובוקי הוא הפסיד. הוא הקפטן של חבורת הבלייד הפראית, שיערו בלונדיני ועיניו בצבע דבש, רוב לבושו לבן ובדומה לאחיו גם לו כמעט תמיד יש סוכרייה על מקל בפה. הבלייד שלו הוא "קראש רוקטאבור" בעונה חמש הבלייד שלו הופך לגלייד רוקטבור לבן. יום הולדתו חל ב-1 במאי (יום אחרי יום ההולדת של רנטארו, אחיו הגדול).
 • הארומי היג'יקאווה- חבר בחבורת הבלייד הפראית, שיערו שחור, עיניו שחורות ובגדיו בצבע טורקיז.
 • טוביסוקה- חבר בחבורת הבלייד הפראית, שיערו חום, הוא מרכיב משקפים מעל עיניו השחורות, ולבושו כולל חלוק לבן מעל חולצה ירוקה.
 • גומיטה- חברה בחבורת הבלייד הפראית, שיערה שחור, עיניה ירוקות ובגדיה ורודים.
 • בנימארו- חבר בחבורת הבלייד הפראית. נער עב בשר בעל שיער חום, עיניים חומות ובגדים בצבעי אדום וכחול.
 • ג'ונג'י- חבר בחבורת הבלייד הפראית.
 • קוג'י קונדה- אחיו הקטן של הוג'י וחבר במועדון הבייבלייד של אקדמיית בייגומה. דומה מאוד לאחיו בהופעתו החיצונית, רק שהוא מרכיב משקפיים. הבלייד שלו דומה בצורתו לגארודה רק שצבעו כחול כהה
 • האה ג'ין הו: בליידר המשתמש בבלייד מסוג סבולת. בנוסף להיותו בליידר חזק הוא קשת דבר שמגדיל את הריכוז שלו בקרבות. הבלייד שלו הוא "ארצ׳ר הרקולס".
 • אקסביאר בוגארד: בליידר המשתמש בבלייד מסוג התקפה. הוא פגש את קסנדר במערה ולאחר מכן הוא הפך לתלמיד שלו ואפילו ניצח אותו. אקסביאר הוא בן מלוכה וסייף, אך מעמדו הגבוה לא מעיד על אישיותו: הוא למעשה רגוע וחברותי ואכפת לו מחבריו. שיערו אפור ועיניו בצבע טורקיז. בגרסה היפנית שמו הוא קסאן בוגארד. הבלייד שלו הוא "באסטר אקסקליוס". יום הולדתו חל ב-17 ביוני.
 • לאבאן וואנו: בליידר המשתמש בבלייד מסוג התקפה שיכול "לנשוך" את יריביו. הוא יכול לתקשר עם חיות, לחזות את העתיד ולהשתמש באבנים וביסוד האדמה לגלות מי היריב שלו. בפעם האחרונה שהוא ופאי נלחמו, נשבר לו הבלייד, בפרק 45 חזר והבלייד שלו תוקן. שיערו כחול ועיניו ירוקות. הבלייד שלו הוא "וויס לאופרד". יום הולדתו חל ב-10 באוגוסט (יום לפני אייגר).
 • פאי: אחיו התאום של הייד, חזק במיוחד ובן אלמוות (ישנה טענה שהוא ערפד, אבל היא לא מבוססת מספיק כדי להיות נכונה). בהופעתו הראשונה הוצג כבחור מופנם ושקט המתנהג בצורה מסתורית למדי, אך עם התקדמות הסדרה נחשף כמטורף הנהנה להרוס בליידים של אחרים. למרות היותו בליידר מטורף, הוא למעשה אדם תרבותי מאוד החובב ספרות קלאסית ונהנה משתיית תה ונגינה בפסנתר (לפי המאנגה).שיערו ארוך ולבן, ועיניו בשני צבעים שונים: עינו השמאלית כחולה ועינו הימנית אדומה. הנבל הראשי בעונה השלישית. הבלייד שלו בהתחלה היה "פניקס תחייה" בלייד יחיד במינו מסוג הגנה אשר ניתן לו מאביו במתנה ליום הולדתו, נאמר שפניקס בנוי ממטאור. לפניקס יש משהו מיוחד בעליונית, העליונית שלו מורכבת משני חלקים: השריון והבלייד עצמו. בזמן הקרב במקום שפניקס יתנפץ השריון יכול להשתחרר מהעליונית ולעוף בזירה ולפגוע בבלייד היריב. לאחר שנלחם בהייד ושבר את היידיס, פניקס השיג את כוחו של היידיס והפך ל"פניקס פחד",שאיתו פאי יצא למסע הרס מטורף במהלכו הרס גם את פאפניר (פרי) וספרייזן (שו). כשמבקש להילחם בוולט על מנת לשבור גם את וולטריאק, אייגר דורש קרב חוזר ומנצח אותו, ובכך מסיים את מסע ההרס שלו. יום הולדתו ושל אחיו התאום הייד, חל ב29 בפבואר (תאריך שבא רק פעם ב4 שנים).
 • הייד : אחיו התאום של פאי, וכמוהו, גם הוא בן אלמוות (ישנה טענה שהוא ערפד, אבל היא לא מבוססת מספיק כדי להיות נכונה). משתמש בבלייד מסוג איזון שאביו נתן לו בשם היידיס, היידיס נחשב בסדרה לבלייד הטורבו הכי כבד שיש. שיערו ארוך בצבע לבן-סגול (שקצוותיו מ אדימים בהגעתו לשיא הכוח), שיניו מחודדות, ובדומה לפאי עיניו בשני צבעים שונים: עינו השמאלית אדומה ועינו הימנית ירוקה. בגרסה היפנית שמו הוא הארטס. הנבל המשני בעונה השלישית בין הפרקים 29 (בו הוא הופיע לראשונה) ל41 (בו פאי נלחם נגדו ושבר את היידיס), לאחר פרקים אלו הוא "עבר לצד של הטובים" מתוך חשש מאחיו, אך תפקידו היה נייטרלי לחלוטין (לא טוב אבל גם לא רע). הבלייד שלו הוא "היידיס פחד". יום הולדתו ושל אחיו התאום פאי, חל ב29 בפבואר (תאריך שבא רק פעם ב4 שנים).
 • קייל חכים : בליידר שמשתמש בבלייד מסוג הגנה. ניצח את רנג'ירו והפסיד לאייגר. פאי עזר שהבלייד שלו יעלה לזירה. שיערו ירוק ועיניו צהובות, והוא לרוב לובש מסכת כלב אנוביס, עם במהלך הקרב יסיר אותה ויחשוף את פניו זה אומר שבאותו קרב הוא יחשוף את מלוא כוחו. הבלייד שלו הוא "האזרד קרביוס". יום הולדתו חל ב-1 בנובמבר.
 • דוקטור איבל אוקספורד: אחד מהבליידרים במגדל הפחד. חבר של הייד ועוזר לו למצוא מהלכים שיעזרו לו לנצח. ניצח את רנג'ירו והפסיד לאייגר. משתמש בבלייד מיוחד בעל שיפוע הופעה שבעזרתו הוא יכול להידבק לזירה. שיערו כחול ועיניו שחורות-סגולות. הבלייד שלו הוא "אורב אייגס".

דמויות עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דנטה קוריו :הדמות הראשית החל מעונה 11 משתמש בבלייד דרקון מסוג איזון. היה חבר בבי-סי-סול ותלמיד אישי של וולט. דנטה הוא בליידר אופטימי, נלהב, קל ונוח. כאשר ראה דנטה לראשונה את וולטריאק מכניע אותו בהילה המוזהבת שלו, הוא היה מופתע ונרגש, והוא עורר בו השראה ליצור את דרקון. כפי שמוצג מספר פעמים במהלך העונה, לדנטה יש הרגל לעשות פרצופים מפחידים כשהוא לחוץ או מתרגש בנוסף לכך לדנטה יש הרגל שהוא בטעות חושף את האסטרטגיה שלו ליריב והוא מדבר עם הבלייד שלו כמו וולט ואייגר. הוא יצר חלק אדום התקפי שהופך אותו לחזק יותר יצר גם חלק שחור הגנתי לאחר הפסדו לפומיה (חלק כזה נקרא "לייר בייס"). בגרסה היפנית שמו הוא דראם קוריו. הלייר בייס האדום נקרא "גליפ",השחור נקרא "רוק" והלבן (שנמצא על דרקון בדרך כלל) נקרא "אייס". כשיש על דרקון אחד מן הלייר בייס מתווסף לשמו השם של הלייר בייס, כלומר עם דנטה משתמש בשחור אז הבלייד נקרא "רוק דרקון" ואם הוא משתמש באדום אז הבלייד נקרא "גליפ דרגון". שיערו בלונדיני קצוץ עם 2 קווצות כחולות ועיניו ירוקות.
 • ארמן קוסבה. בליידר המשתמש בבלייד בשם "אשינדה" מסוג הגנה אמאנה מאוד בטוח בעצמו, אינטליגנטי עובד קשה. לא אוהב אנשים, שובב, לפני קרב הוא רוצה לגרום ליריב להגיד "דוד". מחוץ לקרב הוא בדרך כלל שקט הוא מגן על אחיו הקטן, טאקה, שמוצג כשהוא נזף בו קלות על הסתבכות עם עוד בליידר שרצה לגנוב את אשינדה. הלייר בייס שלו היא בצבע ירוק והיא נקראת "בושין" כך שהבלייד שלו זה "בושין אשינרה". שיערו חום כהה ועיניו ירוקות, עורו מעט כהה יותר עורו של טאקה.
 • טאקה קוסבה : אחיו הקטן של ארמן וחבר בקבוצת "ויקטוריס". הוא וארמן כלל הנראה חולקים את אשינדרה. מנהל בלוג בייבלייד בו הוא מצלם שידורים חיים בהם הוא מתעד את הקרבות ש הקבוצה ואת הקרבות של דנטה בפרט. שיערו חום כהה ועיניו זהובות, עורו מעט בהיר יותר מעורו של ארמן.
 • איצ'יקה קינדו : אחותו הקטנה של פומיה וחברה בקבוצת ויקטוריס. רצינית מאוד ודואגת לחבריה. אישיותה דומה לזאת של סשה גוטן מ"התפתחות". שיערה בלונדיני קצר עם 2 קווצות אדומות ועיניה בצבע טורקיז (הופעתה החיצונית דומה מאוד לזאת של זאק זריחת השמש).
 • פומיה קינדו : בליידר המשתמש בבלייד בשם "פפניר" מסוג סבולת עד כה נראה שהאישיות של פומיה דומה מאוד לזו של סואו. בדרך כלל הוא מתנשא, מתגרה, אוהב את אור הזרקורים דרמטי מכוחו בעוד הצד השני שלו גורם לו לדבר בטון אגרסיבי וחמור אפילו לאחותו שהוא מאוד אוהב. הוא קצת יותר מדי בטוח בקרב וגם מחוץ לקרב הוא די נינוח הוא אופורטוניסטי כלומר שונא שמנצחים אותו אז הוא מנסה לגייס את מי שניצח אותו לצוות שלו. פומיה מעריץ את פרי מגיל קטן ולכן הוא יצר את הבלייד שלו בהשראת פאפניר, בעקבות זה פפניר של פומיה מסתחרר כנגד כיוון השעון כמו פאפניר. הלייר בייס שלו היא זהובה והיא נקראת "וויזארד" לכן לבלייד שלו קוראים"וויזארד פפניר". שיערו בלונדיני ועיניו אדומות, עליהן הוא מרכיב משקפיים כתומות.
 • דלתה זאקורו :בליידר המשתמש בבלייד מסוג התקפה בשם "דבולוס" בעל שתי שכבות (לייר בייס) שונות אחת שמאלית ואחת ימנית לבלייד שלו יש יכולת לפצל את עצמו למיני בלייד והבלייד הרגיל בזמן הקרב. התנהגותו של דלתא רגועה, כמו שו ופובוקי. עם זאת, הוא גם נראה מנותק כאשר הוא פשוט הולך כאשר וולט מראה לו שהבלייד של דנטה התפתח. הוא גם מדבר עם הבלייד שלו, כשקיבל את הבלייד שלו התפתח בו הרצון לנצח כל דבר שעומד בדרכו לניצחון בדיוק כמו שו. הלייר בייס השמאלית שלו היא לבנה ושמה "ארייס" כך שכאשר דיאבולוס איתה הוא נקרא "ארייס דבולוס", הלייר בייס הימנית שלו היא שחורה ושמה "ונום" כך שכאשר דיאבולוס איתה הוא נקרא "ונום דבולוס". שיערו בצבע טורקיז ועיניו בשני צבעים שונים- העין השמאלית שלו בצבע טורקיז (ככל הנראה כיוון שהיא מוסתרת מתחת לשיער שלו) והעין הימנית שלו אדומה.
 • ג'ו לאג'ור : בליידר המשתמש בבלייד מסוג איזון בשם ג'וקר. ג'ו הוכיח שהוא יכול להיות פזיז ובלתי צפוי עם הבלייד שלו. מחוץ לקרב, הוא בדרך כלל שקט אוהב לנתח את יריביו, כפי שהתגלה בפרק 9 איך הוא הביס אמנאה בכך שהוא צופה בקרבות של יריביו ולומד את האסטרטגיות של יריביו, לפני כל קרב הוא מטיל מטבע כדי לקבוע איזה יריב ינצח עם זאת, הוא מאוד ספורטיבי הוא יודע להפסיד בכבוד ובירך את דנטה על הניצחון שלו ונתן לו לשמור על אחד המטבעות שלו. הלייר בייס שלו היא כחולה-סגולה והיא נקראת "ג'וג'מנט" כך ששמו המלא של הבלייד הוא "ג'וג'מנט ג'וקר".
 • לודין האייג'ימה : בליידר המשתמש בבלייד בעל סחרור נגד כיוון השעון מסוג התקפה בשם לואינור (כמו לואינור של לואי). בדומה ללואי, לודין יהיר, אינטנסיבי ועוין מאוד. העוינות שלו מוצגת כאשר הוא זרק דיסקוס ישר לעבר פומיה כאשר ניסה לגייס אותו לקבוצתו הוא מסוגל לזהות את כוחו של היריב ולהשתמש בו לטובתו. הלייר בייס של לואינור בצבע לבן-פנינה והיא נקראת "זוואי" כך ששמו המלא של לואינור זה "זוואי לואינור".
 • בלינד דהוי : בליידר המשתמש בבלייד בעל סחרור נגד כיוון השעון מסוג הגנה בשם "באלקש" (כמו ארק באלקש) בלינדט מופנם ומאוד אקסצנטרי, הוא נלחם רק ביריבים שמעניקים את היצירתיות שלו. האומנות שלו חשובה לו יותר מבייבלייד. הוא נסחף רגשית ומחפש השראה בקרבות הבייבלייד שלו. יש לו יכולת לא מוסתרת לראות את רוח הלחימה המופשטת של יריביו והוא רואה בהם הרבה כמו שאמן מתייחס למודל. בניגוד ליריביו המתמקדים בביצוע שלהם, בלינדט דורש מיריביו, לחשוף את "ליבם האמיתי" בשביל להשלים את האומנות שלו מפני שהוא מצייר את הניצחונות שלו. הלייר בייס שלו היא בצבע שחור ושמה "דרד" כך ששמו המלא של הבלייד שלו זה "דרד באלקש".
 • פנג הופ : בליידר המשתמש בבלייד מסוג סבולת בשם "פגסוס". פנג שובב מאוד ואוהב מעשי קונדס כפי שהוצג כשהוא מתח את דנטה וארמן. הוא גם עקשן, ניתן לראות זאת כשסירב לבקשותיו של דנטה לקרב, לפנג יש את היכולת לראות את האנרגיה של יריב. הלייר בייס שלו היא בצבע טורקיז ושמה "הרמוני" כך ששמו המלא של הבלייד שלו הוא "הרמוני פגסוס".
 • ארתור פרגין : בליידר המשתמש בבלייד מסוג התקפה בשם "פריים אפוקליפס". ארתור הוא מאוד מרדן ושחצן, אין לו כבוד כלפי החוקים ואף נימוסים, ניתן לראות זאת בכך שהוא שבר את חגורת האליפות של אייגר כשהוא נלחם בקרב שהוא לא שלו. הוא מאוד בטוח בעצמו, הוא קורא לעצמו המלך של הבייבלייד, הוא נלחם עם מי שראוי להילחם נגדו בדיוק כמו פאי. התנהגותו דומה לשני האחים פאי והייד. ארתור הוא האויב הראשי בעונת ה-GT.
 • גווין רוני : בליידר המשתמש בבלייד מסוג הגנה בשם רגליה ג'נסיס. את הדמות של גווין ניתן לתאר בצורה הטובה ביותר כיחיד. למצוא את הדרך לקרוא כמה בייבליידים חדשים ולהבחין באסטרטגיות חדשות. גווין די מופנם; שייך לעצמו, רך ודי נפרד מאנשים בגלל הרצון שלו למתמטיקה. גווין בעל יכולת התמדה הוא מאוד סבלני ניתן לראות זאת כשניצח את הקרב הראשון שלו בבייבלייד אי פעם, אף על פי שמעולם לא שיחק לפני כן. עם זאת גווין מדויק במעשיו הוא מתעלם מכל מי שהוא חושב שמסיח את דעתו.

דמיות עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשונה מהעונות הקודמות, בהן היה רק גיבור אחד, בעונה הזאת ישנם צמד של גיבורים בעונה הזאת, רנטארו קיאמה, ורנג'ירו קיאמה, חוזרים כך גם סיילס

היקרו אסשי : האח הבכור. משתמש בבלייד קינג הליוס מסוג איזון היקרו הוא האח הגדול היקרו מאופיין ברוגע והשלווה שלו לפני כל קרב הוא בוחר לנתח את יריביו על מנת למצוא דרכים כדי להביס אותם

היוגה אסשי :האח הצעיר משתמש בבלייד סופר היפריון מסוג התקפה היוגה מאוד פזיז ומלא מרץ בניגוד לאחיו הגדול, היוגה פותח כל קרב שלו ללא אסטרטגיה מפני שהוא רוצה לסיים את הקרב במהירות. הוא מאוד עצלן לכן היקרו נאלץ לעיתים קרובות לגרור אותו מהמיטה ולשאת אותו עליו על גבו כל עוד הוא ישן למחצה.

לין וולהלה: הוא בליידר חזק שמשתמש בווריאנט לוציפר בלייד שמשתמש בכנפי גומי שמגנות עליו בזמן הקרב. ככל הנראה הנבל בעונה 5. היה לו בלייד אחר שנקרא פירסט אורנוס שהתחלף בלוציפר

חוקי טורניר הבייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בטורניר הבייבלייד ישנו חוק של מצב של סיום קרב, בכל קרב המנצח הוא זה שזוכה ראשון בשתי נקודות, למעט הגמר שבו צריך לזכות בשלוש נקודות:

 • סיום שבו בייבלייד מתנגש בבייבלייד אחר ומעיף אותו מחוץ לזירה נקרא "סיום מחוץ לזירה" ומקנה נקודה אחת.
 • סיום שבו אחרון הבליידים ממשיך להסתובב נקרא "סיום הישרדות" ומקנה גם נקודה אחת.
 • סיום שבו אחד הבליידים מתנפץ לשלוש חתיכות בגלל אחד המהלכים החזקים של הבליידים, נקרא "סיום פיצוץ" ומקנה שתי נקודות. בעבר היה אפשר לנצח בקרבות כאשר היה סיום הישרדות \ סיום מחוץ לזירה כשיצא דור הבורסט (התנפצות ) נוספה האופציה של סיום פיצוץ

בליידים משולבים (מסונכרנים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פניקס פחד: שילוב של פניקס תחייה (של פאי) והיידיס פחד (של הייד), נוצר לאחר שפאי שבר את היידיס במהלך קרב עם הייד והחליט לשלב אותו עם פניקס.