בייבלייד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בייבלייד
BeybladeDVD.jpg
ベイブレード
בייבלייד
סוגה הרפתקאות, קומדיה, ספורט
יוצר

טאקאו אאוקי (הסאגה המקורית)

טאקאפומי אדאצ'י (סאגת עידן המתכת)
אנימה: בייבלייד
אורך פרק 25 דקות
במאי טושיפומי קוואסה
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
ערוץ הילדים (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אדם טביב, יובל סגל, גור מורד, לירון לב, ינון כהן, נעמה אוזן, ספיר דרמון, עדי זינו, עמי מנדלמן, יואב בר לב, לירז צ'רכי, טלי גוטפריד, רני צויגנבום אלון, ניר חלמיש, אפי בן ישראל, אילן רוזנפלד, רפאל ברזילי, דן תורן
תקופת שידור מקורית 8 בינואר 2001 - 24 בדצמבר 2001
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד וי-פורס
אורך פרק 25 דקות
במאי טטסו טייקושי, יושיו טייקושי
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
ערוץ הילדים (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אדם טביב, יובל סגל, גור מורד, לירון לב, ינון כהן, נעמה אוזן, ספיר דרמון, עדי זינו, עמי מנדלמן, יואב בר לב, לירז צ'רכי, טלי גוטפריד, רני צויגנבום אלון, ניר חלמיש, אפי בן ישראל, אילן רוזנפלד, רפאל ברזילי, דן תורן
תקופת שידור מקורית 7 בינואר 2002 - 21 בדצמבר 2002
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד ג'י-רבולושן
אורך פרק 25 דקות
במאי מיצו האשימוטו, טושיפומי קוואסה
סטודיו Madhouse
רשת שידור TV Tokyo (יפן)
מדבבים בשפה העברית לא דובב
תקופת שידור מקורית 6 בינואר 2003 - 29 בדצמבר 2003
מספר העונות 1
מספר הפרקים 52
אנימה: בייבלייד עידן המתכת
אורך פרק 25 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל, החל מ-2010)
מדבבים בשפה העברית גיא רושינאק, מיכל רשף, איתי לוי, לירון לב, אלי לולאי, יובל גרבש, אביתר אדיר, עמית יוסוביץ', עדי זינו, איטן גרינברג, צביקה פורמן, גלעד קלטר, ספיר דרמון, מאיה מיטלפונקט
תקופת שידור מקורית 5 באפריל 2009 - 28 במרץ 2010
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: בייבלייד אלופי המתכת
אורך פרק 25 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל)
תקופת שידור מקורית 4 באפריל 2010 - עדיין רץ
מספר העונות 1
מספר הפרקים 52
אנימה: בייבלייד זעם המתכת
אורך פרק 24 דקות
במאי קוניהישה סוגישימה
תסריטאי קאטסומי האסגאווה
סטודיו Tatsunoko, SynergySP
רשת שידור

TV Tokyo (יפן)

ערוץ הילדים (ישראל)
תקופת שידור מקורית 3 באפריל 2011 - 1 באפריל 2012
מספר העונות 1
מספר הפרקים

52 (בגרסה היפנית)

39 (בגרסה הבינלאומית)

בייבלייד היא סדרת אנימה יפנית לילדים, שעלילתה עוסקת בסביבונים הנקראים בייבליידים. בסדרה, לכל בליידר (מפעיל בייבלייד) יש בייבלייד משלו, עם צורה ייחודית. הבייבליידים עורכים ביניהם קרבות, כאשר הבלייד המנצח הוא זה שנשאר להסתובב אחרון.

נכון להיום, ישנן שש עונות לסדרה בייבלייד, כל אחת בת 51 פרקים, אשר נוצרו באולפני אנימציה ביפן. הראשונה היא "בייבלייד", ששודרה לראשונה בשנת 2000. העונה השנייה נקראת "בייבלייד וי-פורס", השלישית "בייבלייד ג'י-רבולושן", הרביעית, משנת 2009, בעלת עלילה שונה לגמרי מהעונות הראשונות ונקראת "בייבלייד עידן המתכת", החמישית נקראת "בייבלייד אלופי המתכת" והעונה השישית נקראת "בייבלייד זעם המתכת".

העונה השביעית היא המשך, אולם עם דמויות אחרות. עונה זו נקראת "לוחמי המתכת" ועוד עונה אחת.

כל העונות דובבו לעברית אבל לא לעונה השלישית. בשנים 2002–2003 שודרו השתיים הראשונות מהדור הראשון, ב-2010 ו-2011 שודרה העונה הרביעית, ב-2012 העונה החמישית, ב-2013 שודרה העונה השישית וב-2014 שודרה העונה השביעית (שהן חלק מהדור השני של הסדרה). שש העונות שודרו בערוץ הילדים בדיבוב לעברית, בבימוי אפי בן ישראל ואת שיר הפתיחה מבצע בהן לירון לב.

ישנה דור שלישי בשם "התנפצות בייבלייד". זאת העונה הראשונה של סדרה (לדור הזה) והיא עלתה בניקלודיאון בקיץ 2017 והפכה לפופולרית במיוחד.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות עונות 1, 2, 3 (דור 1)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טייסון: חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד". זכה באליפות אסיה וברשותו בייבלייד, חיית הכוח המצויה בו היא דרקון (צבעו כחול). המתקפה המיוחדת של הדרקון היא סופה. טייסון, אוהב לבדר את חבריו ונאמן להם מאוד.
 • קאי: מנהיג בחבורת "מכסחי הבייבלייד". כישוריו מופלאים והוא תמיד אוהב "לעבוד לבד" ולא לשתף פעולה עם חבריו, כמו גם לא לשתף אותם במחשבות שעולות בראשו - הוא מתבודד. ברשותו בייבלייד וחיית הכוח המצויה בו היא דראנזר (מן עוף-חול בצבע ארגמן).
 • ריי: השתייך בעבר לחבורת "הנמרים הלבנים" אך עזב אותם לטובת חבורה אחרת שבה מצויים ילדים עם סגולות כמו שלו והבייבלייד שלו. ריי הוא חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד". ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא הנמר הלבן (שמו דריגר). המתקפה המיוחדת שלו היא ציפורן הנמר.
 • מקס: חבר בחבורת "מכסחי הבייבלייד" והוא חברו הטוב ביותר של טייסון. ברשותו בייבליד שחיית הכוח המצויה בו היא דרסיל (צב בצבע שחור/סגול שלגופו הדוק שריון ממתכת).
 • קני: ראש חבורת "מכסחי הבייבלייד", הוא חכם במיוחד ומפגין את כישרונו בכך שמתפעל את המחשב הנייד שלו בצורה טובה ואף המציא דמות מחשב שיכולה לדבר דרכו ולהעביר מידע על בייבליידים שונים. דמות המחשב הזו היא חיית הכוח שלו העונה לשם דייזי.
 • לי: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים", הוא מקנא מאוד בריי כיוון שהוא זה שקיבל את חיית הכוח הנמר הלבן מסבו ולא הוא. ברשותו בייבלייד וחיית הכוח המצויה בו היא גלאון.
 • מריה: חברה בחבורת "הנמרים הלבנים" ודי מחבבת את ריי בניגוד ללי. לי מנסה לגרום לה לחשוב שריי בגד בהם בכך שעזב את החבורה. צבע שערה הוא ורוד. ברשותה בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גאלוקס (קרקל). חשוב לציין שמריה היא הילדה היחידה בחבורה.
 • קווין: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים". ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גלמון.
 • גארי: חבר בחבורת "הנמרים הלבנים". הוא מגודל וברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא גאלזלי.
 • ג'ודי: המאמנת של חבורת "האולסטארס" ואמו של מקס. היא זו שיצרה ביחד עם צוות מדענים נוסף את חיות הכוח המלאכותיות שכוחן הוא רב. היא זו שמנהלת את המכון בו חבורת "האולסטארס" מתאמנת.
 • סטיבן: חבר בחבורת "האולסטארס", לשעבר שחקן פוטבול שעף מקבוצתו. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שבו היא טרייהורן. הוא שולט בחיית הכוח שלו בצורה הטובה ביותר, ויש לה כוח חזק שהוא חומת מגן. כדור הפוטבול שלו משמש לו כמשגר.
 • אדי: חבר בחבורת "האולסטארס" ובנוסף לזאת גם שחקן כדורסל מוכשר. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שלו היא טרייפיו - חית הכוח שלו מהירה מאוד. כדור הכדורסל שלו משמש לו כמשגר.
 • מייקל: ראש חבורת "האולסטארס". ויתר על כן שחקן בייסבול מעולה. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח שלו היא טריגל. כדור הבייסבול שלו משמש כמשגר.
 • אמילי: חברה בחבורת "האולסטארס" ובנוסף היא שחקנית טניס מצטיינת. ברשותה בייבלייד שבו מצויה חיית כוח ששמה טריילגטור. מחבט הטניס שלה משמש לה כמשגר ובנוסף לזאת היא העוזרת של ג'ודי.
 • אוליבר: חבר בחבורת "מג'יסטיקס" ובנוסף גם אלוף צרפת. אוליבר הוא ילד עשיר שברשותו בייבלייד שבו מצויה חיית כוח ששמה יוניקוליאון בעלת עוצמה רבה.
 • אנריקה: חבר בחבורת "מג'יסטיקס". ברשותו בייבלייד עם חיית הכוח אמפוליון - נחש עם שני ראשים. חרבו משמשת לו כמשגר.
 • רוברט: חבר בחבורת "מג'יסטיקס" ויתר על כך הוא אלוף אירופה השלישי. ברשותו בייבלייד שבו מצויה חיית הכוח גריפוליון - בעל כוח עצום. כדור מתכת שממנו מזדקרים קוצים מתכתיים משמש כמשגר שלו.
 • ג'וני: חבר בחבורת "מג'יסטיקס" ובנוסף לזאת אלוף אירופה האחרון. ברשותו בייבלייד שחיית הכוח המצויה בו היא סלמוליון (סלמנדרת אש). הגרזן שלו משמש לו כמשגר.

דמויות עונות 4, 5, 6 (דור 2)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ינגה האגנה: הדמות הראשית בסדרה. ניצח ב"קרב הבליידרים" בעונה "בייבלייד עידן המתכת", ניצח ב"אליפות העולם בבייבלייד כחבר בקבוצה "גלאקטי גאן גאן" ב"בייבלייד אלופי המתכת", הבליידר האגדי עם הבלייד של מערך הסתיו בעונת "בייבלייד זעם המתכת". ב"בייבלייד עידן המתכת" הבלייד שלו היה פגסוס סערה שאותו הוא קיבל מאביו כשריוגה ודוג'י חטפו את אל-דרגו ברק שהוא הבלייד האסור. פגסוס סערה נעלם לאחר הקרב עם ריוגה בגמר קרב הבליידרים מכיוון שהוא עשה מאמץ רב. ב"בייבלייד אלופי המתכת" הוא השיג את הבלייד האגדי "פגסוס גלקטי" בפרק הראשון וזה היה הבלייד שלו לכל העונה. ב"בייבלייד זעם המתכת" פגסוס גלקטי השתנה ל"פגסוס קוסמי"; בגלל שבר הכוכב שפגע בו והוא הפך לבליידר האגדי של מערך הסתיו.
 • קנטה יומיה: (משתתף בכל העונות) בליידר צעיר שנחוש להתקדם. הוא הפך לבליידר אגדי עם הבלייד של מערך הקיץ ב"בייבלייד זעם המתכת" כיוון שריוגה נתן לו את שבר הכוכב לאחר שהפסיד לראגו ונמסיס בקרב ביניהם. הבליידר שלו היה "סג'יטריו להבה" אך כאשר ריוגה נתן לו את הכוח של שבר הכוכב ב"בייבלייד זעם המתכת" הוא הפך ל"הבזק סג׳יטריו" (בלייד מערך הקיץ). הוא אינו מופיע בעונה השביעית אולם מסופר כי הפך לאחד הבליידרים החזקים בעולם.
 • קיויה טאקגאמי: (משתתף בכל העונות) בליידר קשוח, תוקפני ומתבודד. מנסה תמיד לנצח את ג׳ינגה (בהתחלה היה אויבו). הוא התחזק והתחזק במהלך העונות וכל זה רק כדי להביס את ג'ינגה אך הוא אף פעם לא הצליח לנצח את ג'ינגה (שלוש פעמים עשה איתו תיקו ופעמיים הפסיד לו)בסוף הוא עוזר לג'ינגה ונהיה חברו שלו אבל עדיין לא מוותר על האפשרות לניצחון. ב"בייבלייד עידן המתכת" הוא עבד אצל דוג'י בתחילת העונה כי דוג'י הבטיח לו שהוא יצליח להביס ככה את ג'ינגה, אך קיויה עזב כשגילה שדוג'י הוא רמאי וג'ינגה וחבריו עזרו לו לברוח. ב"בייבלייד אלופי המתכת" הוא היה קפטן של הנבחרת "ניב פראי" של סוואנה ב"אליפות העולם בבייבלייד" והגיע עם הנבחרת שלו לשלב חצי הגמר שלו בלוק A. ב"בייבלייד זעם המתכת" הוא היה בליידר אגדי עם הבלייד של מערך האביב. הבלייד שלו היה תמיד ליאון סלע עד שהשתנה ל"ליאון ניב" ב"בייבלייד זעם המתכת" כתוצאה מכך ששבר הכוכב פגע בליאון סלע והפך אותו לבלייד האגדי של מערך האביב.
 • ריוגה: (משתתף בכל העונות) בליידר קשוח ומתבודד. ב"בייבלייד עידן המתכת" הוא עבד אצל דוג'י והיה לו את הבלייד "אל-דרגו ברק" שהוא הבלייד האסור והוא נוצר מהחלק האפל של הכוכב שנפל בכדור-הארץ לפני המון שנים. הכוח האפל השתלט על ריוגה בחצי הגמר של "קרב הבליידרים" נגד קיויה וגם בגמר מול ג'ינגה. אחרי שריוגה הפסיד לג'ינגה הוא לקח את אלדרגו, הסתכל עליו והתחיל ללכת. הוא הלך להתאמן כדי להשתלט על הכוח האפל והפך את אלדרגו ברק ל"אלדרגו מטאו" ב"בייבלייד אלופי המתכת" והוא עזר ל"גלאקטי גאן גאן" לנצח ב"אליפות העולם בבייבלייד" בכך שנלחם בג'ק כדי לסגור איתו חשבון. כששבר הכוכב פגע באלדרגו מטאו הוא הפך ל"אלדרגו הורס" וריוגה הפך לבליידר אגדי, המחזיק באלדרגו הורס שהוא הבלייד של מערך הקיץ. ריוגה מת אחרי שהפסיד לראגו ונמסיס בקרב (אם כי בעונה השביעית מסופר שסקיו מי קיבל את בלייד הדרקון מריוגה, ולכן ייתכן שריוגה חי) והעביר את הכוח של הבלייד שלו לקנטה, שאיתו היה לו קשר מיוחד (בכך שקנטה מעולם לא ויתר על האפשרות שריוגה יהפוך לטוב).
 • בנקיי האנאווה: בליידר תוקפני ולוחמני. החבר הטוב ביותר של קיויה, והולך אחריו לכל מקום. החלום שלו להילחם בקיויה ולקבל ממנו כבוד. הבלייד שלו: שור שחור/שור אפל בעונה הראשונה. השם שור שחור הוחלף בשם שור אפל בהמשך העונות.
 • יו טנדו: בליידר צעיר, חזק מאוד וילדותי לרוב. הוא תמיד רוצה להלחם מול בליידרים חזקים. הבלייד שלו: ליברה להבה. בעונה החמישית היה המחליף בצוות גלקטי גאן-גאן והביא לא מעט ניצחונות. היריב הראשי שלו בדרך כלל הוא קנטה שאותו יו תמיד מנצח. חברו הטוב ביותר הוא טסובאסה. מתחבר עם טיטי והופך לחברו הטוב.
 • רייג'י: בליידר מרושע מהעונה הראשונה. הוא היחידי חוץ מריוגה שיכול ליצור מהלך אפל. הבלייד שלו: נחש ארסי.
 • היקארו האסאמה: ילדה שמטרתה היא להיות הבליידרית הטובה ביותר. אמא שלה תמיד אמרה לה שכדי להיות יותר טובה היא צריכה להילחם מול בליידרים חזקים יותר ממנה. עובדת ב-WBBA כעוזרת לאביב של ג'ינגה. הבלייד שלה: אקווריו סערה. הפסיקה להילחם בקרבות לאחר שחוותה טראומה מהקרב עם ריוגה בעונה הראשונה.
 • סורה: מעריץ את ג'ינגה ואפילו פגש אותו. הבלייד שלו הוא: פגסוס סייבר.
 • טרו: רקדן בלט לשעבר. הוא שבר את הקרסול באמצע הופעה ושכב בבית חולים לזמן ממושך שם ראה את ג'ינגה בקרב והחליט שהוא יהיה בליידר . הבלייד שלו: וירגו ארץ.
 • ריו: אביו של ג'ינגה, בליידר חזק המכהן כמנהל הWBBA. הבלייד שלו: להבת אש שורפת.
 • טוביו: בליידר די מתוחכם המכונה גם "קפטן גדי", קיויה פגש אותו במסעות שלו. הבלייד שלו: גדי סערה.
 • טסובסה אוטורי: בליידר חזק שעובד ב WBBA. הבלייד שלו: עיט ארץ. ידוע בזכות השיטה החיננית שלו ונחשב לאחד הבלידרים החזקים בעולם,היה חבר בצוות גלקטי גאן-גאן בתור חבר הצוות השלישי ידוע בזכות הקרב שבו ניצח את סופי ווילס מצוות אקסקליבר לגמרי לבדו. חברו הטוב של יו,האויב הגדול שלו הוא ריוגה למרות שמעולם לא ניצח אותו.
 • רוטרו: ילד שמסתמך על מזל טוב, אך רוב הפעמים מרמה. הבלייד שלו: דגי אוויר חם.
 • היומה: בליידר חזק ביותר חבר ילדות של ג'ינגה. הבלייד שלו: טלה סלה.
 • טטסויה וטריגני: בליידר שרוצה לנקום בכל הבליידרים משום שחבר עזב אותו להפסיד בקרב. רמאי. הבלייד שלו בתחילת העונה הראשונה: שורט מטורף בהמשך העונה: שורט אפל.
 • בוסוג'ימה: בליידר לא נחמד, ולעיתים גם רמאי. הבלייד שלו: עקרב סלע.
 • דוג׳י: אחד מהרשעים הראשיים ומנהיג ארגון ערפילית האופל בעונה עידן המתכת. מאמן בליידרים חזק, ניסה להעיר את ריוגה משנתו העמוקה והצליח בעונה זעם המתכת עוזר להחיות את נמסיס. כמו כן הוא בליידר בעצמו, הבלייד שלו: זאב אפל.
 • 3 האחים קומדה: 3 אחים לא כאלה חזקים בבייבלייד, הפסידו לריוגה בענק, כדי לתת לו את כוחם. לכל אחד יש בלייד משלו. נשברו להם הבליידים, הבליידיים שלהם: אורסו
 • מדוקה אמאנו: השתמשה בבלייד שלה רק פעם אחת, בפרק 23. עוזרת לג'ינגה ולחברים. מבינה במחשבים, בבליידים, ובתיקון בליידים. הייתה חברה בצוות גלאקטי גאן-גאן בתור הטכנאית.
 • מסמונה קאדויה: בליידר חזק שמנסה להיות הבליידר מספר אחת בעולם. חבר בגלקטי גאנגן הבלייד שלו באלופי המתכת: ריי סטרייקר ובזעם המתכת: בליץ סטרייקר.
 • ג'וליאן קונזרן: בליידר חזק בן למשפחת קונצרט. בנבחרת אקסקליבר, באליפות העולם בבייבלייד. הבלייד שלו: הורס כוח הכבידה.
 • זיאו: בליידר חזק וחבר של מסמונה וטובי. בהתחלה היה החלש בחבורה אבל במשך הזמן התחזק. היה עם הרעים כי רצה לנצח את מסמונה, מסר את טובי לארגון כי חשב שיבריאו אותו, הצטרף למסמונה כדי להחזיר את טובי ובסוף החבורה שלהם נהייתה שלמה שוב. הבלייד שלו: באלופי המתכת: ביקסיס להבה בזעם המתכת: שועל ספירלי.
 • ארגו: בליידר חזק ורמאי. האח הבכור בצוות/משפחת גרסיה. הבלייד שלו: ריי-גיל. נוצח על ידי טסובאסה ועל ידי כך הודחו מהאליפות בתור נציגי ברזיל.
 • אנזו:בליידר חזק ורמאי האח הצעיר בצוות/מישפחת גרסיה. הבלייד שלו: רייגשן.
 • דמורה: בליידר כהה עור היה חבר בקבוצת ניב פראי עם קיויה, נייל ובנקיי, יש לו היכולת לתזמן מהלכים בזמן הקרב. הבלייד שלו: עקרב סלעי.
 • נייל: בליידר שהיה גם הוא בקבוצת ניב פראי עם דמורה, בנקיי וקיויה. הבלייד שלו: הורוסיוס וולקני.
 • ווילס: בליידר חזק בצוות אקסקליבר הבלייד שלו: ליוויתן כחול
 • סופי: היא ו ווילס יכולים לבצע מהלך משולב חזק מאוד בשם דוקליון הגדול. היא ו ווילס ביחד עם ג'וליאן, באקסקליבר הבלייד שלה: ליוויתן לבן
 • קלאוס: החבר המחליף באקסקליבר. חזק מאוד הבלייד שלו: גדי מחץ. ניצח את ציון ומסמונה בקרבות האליפות. אך הפסיד לדמיאן.
 • טובי: בליידר חכם וחזק חבר של זיאו ומסמונה. היה גם חלק מניסוי שניסו לעשות ארגון השאול ובעקבות כך הייתה לו זהות שונה אבל חבריו החזירו לא את האמת כשהיראו לו אותה בקרב שלהם. הבלייד שלו באלופי המתכת:קצב מעובת. בזעם המתכת: לירה ספירלי.
 • קינג: בליידר חזק מאוד. הוא חבר של מסמונה, הוא בליידר אגדי של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. כשהוא מתאמץ בקרב בייבלייד השיער שלו עולה למעלה כמו להבה ונהיה בצבע לבן. הבלייד שלו: וארי-ארס בי די, האל של כוכב מאדים.
 • כריס: בלייד חזק, עבד כבליידר להשכרה עד שג'ינגה הראה לו שהמטרה בבייבלייד היא לא לנצח אלא ליהנות והוא הצטרף אליהם. בליידר אגדי של ארבע העונות. הבלייד שלו: פנטום אוריון (בלייד מערך החורף).
 • טיטי: בליידר חזק וילדותי, ביישן במקצת ואוהב עוד יותר מימנו להילחם מול בליידרים חזקים. התחבר עם יו ונעשה לחברו הטוב. הבליידר אגדי של ונוס מהבליידרים של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הבלייד שלו: קצלקוטל המוות האל של כוכב ונוס.
 • אגומה: בליידר חזק רוצה לנקום באקדמיית ביילין. בליידר אגדי של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הבלייד שלו: חרמש קרונוס האל של כוכב שבתאי
 • דיינמיס: הבליידר האגדי של מערכת השמש הוא יורש של הבליידר של צדק שנלחם בנמסיס ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. הבלייד שלו: צדק הירקן האל של כוכב צדק.
 • יוקי מיסוסאווה: בליידר חכם, נחמד ומנומס שמנסה לעצור את התחיה של נמסיס. הבליידר האגדי של מרקורי מהבליידרים האגדתיים של מערכת השמש ואחד מחמשת הלוחמים הקדומים. בלייד שלו: מרקורי אנוביוס האל של כוכב מרקורי.
 • ראגו: הרשע הראשי בסדרה. הבליידר היורש של האדס. הבלייד שלו: נמסיס שטנית אלת ההרס.
 • יוהנס: בליידר חזק ומרושע שמנסה להחזיר את נמסיס לחיים. עובד בשביל נמסיס. הבלייד שלו: לינקס קצב.
 • פלוטו: בליידר מרושע שעוזר להחיות את נמסיס. הבלייד שלו: הדס היתוך.
 • ריוטו: בליידר חזק שרצה להסיג את שבר הכוכב להיות בליידר אגדי. הבלייד שלו: אומגה דרקוניס.
 • דמיאן: מספר אחד בצוות סטאר ברקר. בליידר שבעבר היה חלש אך התחזק, הבלייד שלו: קרבקס השאול.
 • ג'ק: מספר שתיים בצוות סטאר ברקר. חזק למדי ובעל תשוקה לאומנות. הבלייד שלו: התרחשות מרושעת.
 • הרשל: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של כוכב אורנוס. הבלייד שלו: אורנוס הרשל.
 • קייסל: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של מערך הכוכבים של הזבוב. הבלייד שלו: קייסל הזבוב.
 • קרוקנס: בליידר מרושע שאמור להגן על נמסיס הבליידר של מערך הכוכבים של הברבור. הבלייד שלו: קרוקנס הברבור.
 • באו: בליידר חזק. חבר של אגומה. הבלייד שלו: כתר השאול.

דמויות עונה 7 (חלק מהדור 2)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • זירו קורוגאנה: הגיבור הראשי של Zero-G. זירו ידוע בתור בליידר האש הוא מעריץ את הבליידר מס' 1, ג'ינגה האגאנה, שעכשיו מבוגר יותר. זירו, הוא הבליידר הטוב ביותר במקום מגוריו. הבלייד שלו: סמוראי איפריט.
 • שינובו הירויין: בליידר אש, בליידר חזק וחבר של זירו. הבלייד שלו: נינג׳ה סלמנדר.
 • בנקיי האנאווה: מאז עונה האחרונה בנקיי התבגר ופתח מסעדת המבורגרים והפך למנהל פארק הבייבלייד. בזמנו הפנוי מאמן את זירו להיות הבליידר מספר אחת בעולם.
 • מדוקה אמאנו: מאז העונה האחרונה מאדוקה התבגרה והיא עוזרת לבליידרים הזקוקים לכך.
 • טסובסה אוטורי: מאז העונה האחרונה טסובסה התבגר והוא מנהל הWBBA במקום אביו של ג׳ינגה.
 • ג'ינגה האגנה: לאחר סיום העונה ג'ינגה התבגר והוא נתן לזירו את סמוראי איפריט והוא הופיע לקראת סיום העונה. ג'ינגה הופיע כמה פעמים אל סיום העונה, כאשר DNA תפסו אותו, וגרמו לו להסתכל, איך הלוחמים של DNA נלחמים נגד רן קורנאי, זירו קורוגאנה, שמונה וקייט אונברה ושינובו הירויין. הבלייד שלו: סמוראי פגסוס. 
 • שמונה אונברה: בליידר צעיר וחזק אחיו הקטן של קייט. הבלייד שלו: ארוצ'י פיראט. 
 • קייט אונברה: בליידר חזק אחיו הגדול של שמונה. הבלייד שלו: שומר לוויטן.
 • רן קורנאי: בליידרית חזקה וחמודה שמחקה טכניקות של בליידרים אחרים. הבלייד שלה: פיניקיס גנב.
 • טקנוסקה שישיה: בליידר חזק שרוצה לנצח בליידרים חזקים. הבלייד שלו: גריפין קשת.
 • קיקורה: בליידר חזק שמנסה להבריח אנשים מחוף הים. הבלייד שלו: קראקן פיראט.
 • סאקיו קוריאמי: בליידר חזק מאוד ומפחיד שואף להפוך לבליידר הכי חזק בעולם והבלייד שלו מבוסס על בלייד של ריוגה, וזה כולל הסחרור הפוך. הבלייד שלו: רוני דרקון.
 • יושיו: בליידר שמאמין שבלייד ההגנה שלו הכי חזק והורס את הבליידים של היריבים שלו עובד בשביל DNA בסוף העונה הציל את קירה וזירו ממוות. הבלייד שלו: גולם שודד.
 • קירה: בליידר מרושע שרוצה להשמיד את היריבים שלו עובד בשביל DNA בסוף העונה משתנה לטובה ומנהיג קבוצה שרוצה לייצג את יפן באליפות העולם בבייבלייד. הבלייד שלו:ברייסקר בהמות/גלדיאטור בהמות.
 • גנג'ורו: בליידר חזק שעובד בשביל DNA הבלייד שלו: גקו.
 • קפטן חץ: בליידר חזק שעובד בשביל DNA הבלייד שלו: חץ ווינבר.
 • בני גרסייה: מאז העונה האחרונה בני גרסיה אספו את הנותרים מארגון השאול והקימו את ארגון: DNA אשר מטרתו היא להשתלט על עולם הבייבלייד. הם חשבו שהארגון שלהם עד שהתגלה שדוג'י שולט בו. ראשי התבות של השם הוא: ארגון דוג'י נביולה.
 • בייהו שאו: בליידר חזק ורמאי, העובד בשביל DNA. הבלייד שלו: ברסקר בייקו
 • דוג'י: אנטגוניסט ראשי בסדרה. התגלה שהוא זה ששולט ב-DNA ולא בני גרסיא והוא בעצם המחשב מרסי. לא ידוע אם הוא קיים במציאות. הבלייד שלו: פנטום פיינריר
 • קרייג: בליידר חזק שעובד בשביל DNA. ממשיך את מסורת בני גרסייה והוא טוען שהבלייד שלו שולט בטבע. הבלייד שלו: שומר גרודס.

דמויות התנפצות בייבלייד עונה 8 (דור 3)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניגוד לשאר העונות אף דמות מהעונות הקודמות לא הופיעה.

 • וולט אאוי: הגיבור הראשי בסדרה, וולט הוא לא הדמות הכי חכמה בסדרה,ומסתמך בעיקר על הרגש והתחושות שלו,ולא על אסטרטגיה ועל מוחו(שגם ככה לא נראה מפותח במיוחד).תכונה זו שלו גורמת למהלכיו ולקרבותיו להיות לא צפויים.

וולט מתקשה לעיתים לשלוט במצבי רוחו,וחבריו תמיד עוזרים לו בזה.

לבלייד שלו קוראים ויקטורי וולטריאק מסוג התקפה, ומהלכים הידועים לו הם שיגור מהירות שיגור הבזק, שיגור הבזק אולטרה, שיגור הבזק מהירות אולטרה ושיגור מכונף. וולט מסוגל לחזק את שיגורו על ידי דחיפת ספרינט ודחיפה אווירית,אשר מחזקות את שיגורו באופן משמעותי. חברם של שו והונצ'ו. גר עם אמו ואחיו ואחותו. בטורניר האזורי וולט הפסיד לשו בגמר בקרב מותח. קיבל זימון לטורניר המחוזי, בו ניצח את ידידו אוקיו קיבוקי מהדוג'ו של קסנדר. בסיבוב השני הוא אמור להתחרות נגד חברו הונצ'ו. הוא ניצח את חברו הונצ'ו בקרב. וולט התאכזב כששמע משו שדאייגו רימה בקרב שלו. וולט נלחם נגד אורוצ'י גינבה בקרב הגמר. בתחילת הקרב וולט היה לא מרוכז כי הוא ציפה שדאייגו יבוא לראות אותו בקרב, דאייגו מגיע ו-וולט חוזר לעניינים ומנצח בסיום פיצוץ. וולט הוא המנצח של בית א' ועולה לטורניר הלאומי. וולט והמועדון קיבלו זימון לקרב הקבוצות של הטורניר הלאומי, וולט ציין שהם רק שלושה, ואז שו ו-וואקיה הצטרפו. וולט נבחר לדקלם את שבועת האלטים בטורניר הלאומי. וולט מגיע לפארק ורואה סקייטר, ומתלהב ומנסה גם לרכוב עם הסקייטבורד. וולט נופל וגם וולטריאק נופל ושוכח אותו שם. כשוולט מגיע לאימונים הוא נזכר שהוא שכח אותו שם ומחפש אותו, כשהוא לא מוצא אותו הוא נכנס ללחץ מטורף. הסקייטר מצא את וולטריאק והחזיר אותו לוולט. וולט הוא הקפטן של מועדון הבייבלייד של תיכון בייגומה והם מנצחים את הקרב הראשון הקבוצתי שלהם נגד קבוצת אייס בלייז, בראשם קוון לימון הסקייטר. וולט וקבוצתו מגיעים לסיבוב השני של הטורניר הלאומי ומתחרים נגד קבוצת להבות החרב של קסנדר שאיתם הם מיודדים. וולט לא השתתף בקרבות נגדם, אבל וואקייה, שו ודאייגו התחרו בקרבות. דאייגו ניצח את אוקיו, וואקיה הפסיד לקסנדר ושו ניצח את יוגו. בסיבוב השלישי וולט וקבוצתו מתחרים נגד קבוצת החיות שנמצא בה קן. וולט התחרה בקפטן של הקבוצה בן אזוקי וניצח אותו, אחרי שהונצ'ו הפסיד לקן. וולט הפסיד 4 פעמים ללואי שירוסאגי בגמר קרבות הקבוצות ובעצם וולט וקבוצתו הפסידו בגמר. ביום שאחרי שהפסיד ללואי וולט נלחם בפארק נגד בלייד מדען בשם נאוקי מינאמו. נאוקי אומר לוולט שבמצבו הנפשי, רצף ההפסדים שלו לא יצליח להילחם. וולט אמור להילחם נגד נאוקי בקרב האישי הראשון של הטורניר הלאומי. הפסיד בקרב הראשון לנאוקי אבל ניצח אותו בסיום פיצוץ בקרב השלישי. וולט ניצח את קוון בסיבוב השני של הקרבות האישיים ובמהלך הקרב המציא מהלך בשם שיגור מכונף אבל אחרי הקרב הוא לא זכר שהמציא אותו. ניצח את קסנדר והעפיל חצי הגמר נגד זאק ולאחר מכן עלה לגמר והפסיד ללואי. בעונה השנייה וולט מגיע לאירופה שם הוא נתקל בסיסקו והבלייד שלו קרייס שטן,שהורסים את וולטריאק. לאחר מכן וולטריאק עובר התפתחות בעזרת סבו של וולט והוא הופך לגוד וולטריאק ואז לסטרייק גוד וולטריאק, וולטריאק נשבר על ידי שו בטורניר העולמי.

 • שו קורנאי: הבליידר שניצח בטורניר האזורי, לבלייד שלו קוראים סטורם ספרייזן מסוג איזון והמהלך הידוע שלו הוא שבירת נגד. חבר של וולט. שו בגמר הראשון לפני ששו עלה לטורניר הלאומי. הוא המציא מהלך בשם שיגור עליון. שו קלט שדאייגו השתמש במהלך לא חוקי בקרב נגד יוגו. שו ישב עם דאייגו על שפת הנהר וציין שכשהוא משחק זה עושה טוב לבלייד. שו הוא אחד מארבעת אלופי הבייבלייד. הצטרף למועדון הבייבלייד. ניצח את יוגו בסיבוב השני של הקרבות הקבוצתיים של הטורניר הלאומי. בקרב הגמר ניצח את שינקי מתמודד מקבוצת ריידאאוט. אמור להילחם בקרבות האישיים של הטורניר הלאומי נגד ג'ין. העפיל חצי הגמר לאחר שניצח את וואקיה, בחצי הגמר הוא נלחם נגד לואי ומפסיד לו בכך שהבלייד שלו נשבר לרסיסים. בעונה השנייה ספרייזן מתפתח והופך ללג'נד ספרייזן.בקרב מול אלוף העולם הספרדי פרי,שו מפסיד ומתוסכל מאד,ומצטרף למועדון הבליידרים במסכה במטרה להתחזק,וכך הופך לרד איי(עין אדומה). לאחר מכן הוא מנצח בקלות את דיאגו,וולט,וחברם בבת אחת,ונראה שהוא בלתי מנוצח,עד אשר הוא מפסיד ללואי שירוסאגי,שהתחזק מאד גם הוא.

מתוסכל ומובס שוב,שו נכנס למכונת הדמיה במטרה להגיע להארה ולהתפתח אל הצורה האולטימטיבית של ספרייזן. לאחר מאמצים רבים,הוא מסיים את מסעו ויוצר את ספרייזן רקוויום,התפתחותו האולטימטיבית של ספרייזן.הוא מבצע הדמייה כנגד כל הבליידרים הכי חזקים ומנצח את כולם. ניצח את ארק בהמות,ביט קוקולקן אלטר כרונוס וסטרייק גוד וולטריאק בטורניר העולמי.

 • רנטארו "הונצ'ו" קיאמה: הבליידר שהפסיד לוולט בפעם הראשונה שנילחם נגדו. חבר של וולט. הוא משתמש בבלייד רייג'ינג רוקטאבור מסוג סבולת. כינויו "הונצ'ו" נובע מכך שהוא מנהיג טבעי. קיבל זימון לטורניר המחוזי, לאחר שחשב שלא קיבל כי הפתק של הזימון שלו לטורניר התעופף ברוח, וולט מצא את הפתק ונתן אותו להונצ'ו והוא היה שמח. ניצח בסיבוב הראשון בליידר אקראי כלשהו. בסיבוב השני הוא אמור להתחרות נגד חברו וולט. הוא הפסיד לוולט והודח מהטורניר. נלחם נגד קן בסיבוב השני בקרבות הקבוצות והפסיד לו. בקרב הגמר ניצח בליידר מקבוצת ריידאאוט. בענה השנייה רוקטאבור מתפתח והופך לברסרק רוקטאבור. והצליח לנצח את טורנדו וויברון בעזרת שיגור טורנדו וגם כך הצליח לנצח את קרייס שטן.
 • קן מידורי: בליידר מפעיל בובות שמדבר עם חבריו רק בעזרת הבובות, הוא מדבר בעזרת בובת כלב בשם קרו ובעוד בובת חתול בשם בסו, נדיר שקן מדבר ללא הבובות. הוא משתמש בבלייד קינג קרביוס מסוג הגנה. הוא התחרה נגד וולט בסיבוב השני ולאחר מכן נהיה חבר שלו. בקרב אימונים נגד להבות החרב קן מתחיל להתנהג מוזר, ובסוף מתגלה שהוא צריך לעזוב את העיר, כי הוריו עוברים ממקום למקום כדי להציג מופעי בובות. קן מציין את זה ללא דיבור מהבטן אלא בדיבור רגיל. הוא מתחיל לדבר גם ללא הבובות. קן הצטרף לקבוצת בייבלייד בשם החיות וניצח בקרב את הונצ'ו, אבל קבוצתו הפסידה כי הקפטן הפסיד לוולט. ניצח את בן בקרבות האישיים והפסיד ללואי ברבע גמר.

בעונה השנייה קרביוס יתפתח לגרדיאן קרביוס.

 • דאיגו קורגאמי: בליידר שהתחרה בוולט בסיבוב השלישי, לפני הקרב הרשמי בניהם הוא התנהג כאילו הוא מעריץ את וולט, והם התחרו בקרב לא רשמי ובו דאייגו ניצח בסיום פיצוץ וזילזל בוולט ובבלייד שלו וולטריאק. דאייגו הפסיד לוולט בקרב הרשמי ולאחר מכן התנצל על התנהגותו. הוא משתמש בבלייד דארק דומסייזור מסוג התקפה. קיבל זימון לטורניר המחוזי וניצח שם בקרב הראשון. בסיבוב השני הוא אמור להתחרות ביוגו מדוג'ו הלחימה של קסנדר. דאייגו מרגיש שהוא מפגר אחרי וולט ומתאמן הרבה, ובודק מידע על יוגן יגדריון, הבלייד של יוגו. הוא מגיע בטעות לאתר שבו דמות של שדון שואלת אותו אם הוא רוצה לנצח, האתר שהוא הגיע אליו הוא לא חוקי ויוצא ממנו בבהלה. כאשר הוא מגיע לקרב נגד יוגו, דאייגו מפסיד בקרב הראשון בסיום של יוגו מחוץ לזירה. כאשר דאייגו מתכנן לשגר את דומסייזור הוא מתחיל להזות ורואה את עצמו עם עיניים זוהרות שמפציר בו להשתמש במהלכים לא חוקיים מהאתר ההוא, דאייגו מסרב אבל החלק האפל שלו משתלט עליו, הוא עשה מהלך לא חוקי כשהחזיק את המשגר שלו בצורה שבה המשגר סינוור את יוגו והפריע לשיגור שלו. בסוף הקרב דאייגו ניצח בסיום פיצוץ שלא היה הוגן, דאייגו הודה שזה לא היה מהלך הוגן. דאייגו פרש ממועדון הבייבלייד כי הוא רימה בקרב שלו. דאייגו הלך למשרדי הטורניר האזורי כדי להגיד להם שהוא רימה בקרב ופרש מהטורניר וסידר שיוגו ילחם בקרב הבא. דאייגו הלך לדוג'ו כדי להתנצל בפני יוגו שלא קיבל את סליחתו. נלחם נגד אוקיו בסיבוב השני של קרבות הקבוצות ומנצח אותו.בקרב הגמר הפסיד לקפטן קבוצת ריידאאוט גייב בורנאי. בעונה השנייה דומסייזור מתפתח והופך לקילר דומסייזור.
 • הוג'י קונדה: בליידר די נחמד ביחס לחברו וואקיה מוראסקי, הוג'י התחרה בוולט בסיבוב הרביעי והפסיד לו. משתמש בבלייד הייפר הורוסוד מסוג סבולת. קיבל זימון לטורניר המחוזי. אמור להתחרות בסיבוב השני נגד חברו וואקיה. הפסיד לוואקיה בקרב ביניהם.
 • וואקיה מוראסקי: בליידר די מרושע, שבו וולט נלחם בסיבוב החמישי נגד וולט. וולט נלחם נגד וואקיה קודם בקרב לא רשמי בו וואקיה התנהג בזלזול מוחלט כלפי וולט וכלפי וולטריאק הבלייד שלו. בקרב הרשמי וולט ניצח את וואקיה. וואקיה מאוד התעצבן שהפסיד לוולט שלדעתו וולט הוא חובבן שרק במזל הגיע לשלב הזה של הטורניר. הוא משתמש בבלייד וויילד וויברון מסוג הגנה. קיבל זימון לטורניר האזורי וניצח בקרב הראשון בסיום פיצוץ. אמור להתחרות נגד חברו הוג'י בסיבוב השני. ניצח את הוג'י בסיבוב השני. עלה לגמר וניצח שם את יוגו ועלה לטורניר הלאומי. הצטרף למועדון הבייבלייד. בסיבוב השני הפסיד לקסנדר אבל קבוצתו ניצחה בסוף. בסיבוב השלישי התחרה נגד בליידר מקבוצת החיות וניצח אותו בסיום פיצוץ. בגמר לא התחרה בקרב אחד. פרש ממועדון הבייבלייד כדי להיות יותר מרוכז בקרבות האישיים. הפסיד לשו ברבע גמר. בעונה השנייה וויברון מתפתח והופך לטורנדו וויברון.
 • אלכסנדר "קסנדר" שאקאדרה: חבר ילדות של וולט ושו, שמדורג במקום הרביעי בבייבלייד הלאומי. משתמש בבלייד סינו אקסקליוס מסוג התקפה. הוא גר בהרים בדוג'ו לחימה ובעל מועדון בייבלייד בשם "להבות החרב". יש לו זירת בייבלייד מיוחדת שבקצה העליון שלה יש קוצים מחודדים שגורמים לבייבליידים שמתנגשים בו להתנפץ. זירת הבייבלייד שלו נקראת "הספיישל של שאקאדרה". הוא תמיד צוחק בקול חזק. אחד מארבעת אלופי הבייבלייד. ניצח את וואקיה בסיבוב השני של קרבות הקבוצות אבל קבוצתו הפסידה בסוף. הפסיד לוולט ברבע גמר. בעונה השנייה אקסקליוס מתפתח והופך לסיאג אקסקליוס.

הפסיד לוולט בטורניר העולמי.

 • אורוצ'י גינבה: אחד הבליידרים ששו נלחם בו. הוא מוזיקאי ויכול לדעת מתי מגיע סיום פיצוץ. הוא הפסיד בקרב בינו לבין שו. הוא משתמש בבלייד אומני אודאקס מסוג התקפה. קיבל זימון לטורניר המחוזי וניצח את הקרב הראשון בסיום פיצוץ. הפסיד לוולט בקרב הגמר של הטורניר האזורי. הצטרף לקבוצת הסופרסטארז שהקפטן שלה הוא זאק זריחת השמש. הגיע לסיבוב שלישי ונלחם נגד הקפטן של קבוצת ריידאוט והפסיד לו.
 • יוגו נאנסוי: חבר של קסנדר בדוג'ו הלחימה שלו. משתמש בבלייד יוגן יגדריון מסוג סבולת. הפסיד בסיבוב השני של הטורניר המחוזי בקרב נגד דאייגו ששיחק בצורה לא הוגנת, שהבין שהיה לא הוגן אחרי שניצח את יוגו. יוגו לא קיבל את סליחתו של דאייגו כי הוא אמר שלרמאים אין מקום לשחק בבייבלייד והפציר בו לעזוב מיד את המקום, לא לפני שדאייגו אמר שיוגו ילחם בקרב הגמר. נלחם בקרב הגמר והפסיד לוואקיה. הפסיד לשו בסיבוב השני של קרבות הקבוצות.
 • אוקיו קיבוקי: חבר של קסנדר בדוג'ו הלחימה שלו. יש לו שיער תכלת ארוך עם קוקו ולובש מעיל ארוך שחלקו העליון בצבע סגול והחלק התחתון בצבע כחול ומתחת לובש חולצת גולף לבנה. הטקטיקה שלו בקרב היא לעצבן את היריב. הוא משתמש בבלייד אובר יוניקרסט מסוג הגנה. קיבל זימון לטורניר האזורי והפסיד בקרב הראשון לוולט. הפסיד לדאייגו בסיבוב השני של קרבות הקבוצות.
 • זאק זריחת השמש: אחד מארבעת אלופי הבייבלייד, הכריז על התחלת הטורניר הלאומי. די שוויצר. הוא משתמש בבלייד זיליון זוטרון מסוג סבולת. זאק הקפטן של קבוצת "הסופרסטארס שבה חברים שלושה בליידרים ואורוצ'י גינבה. זאק ניצח בסיבוב הראשון ילד מקבוצה לא מוכרת כל כך, בסיבוב שלישי ניצח ילד מקבוצת ריידאאוט. מכנה את וולט "אצבעות מנצנצות".זאק וקבוצתו הפסידו לקבוצת ריידאאוט. ברבע הגמר זאק ניצח את אקירה אך בחצי הגמר הפסיד לוולט.
 • זאק מכנה את עצמו ״הבליידר במסכה״ ולובש מסכה.

בעונה הבאה יתפתח לגלקסי זוטרון.

 • קוון לימון: בליידר סקייטר שנסע ברחבי העולם ונלחם בהרבה בליידרים חזקים. הוא גם היה פעם חבר בדוג'ו של קסנדר. מצא את וולטריאק ונתן אותו בחזרה לוולט. הוא הקפטן של קבוצת אייס בלייז, הוא וקבוצתו נלחמו בקרבות הקבוצות נגד הקבוצה של וולט בסבב הראשון, קוון וקבוצתו הפסידו בקרב הקבוצתי. הוא משתמש בבלייד קוויל קוויטזיקו מסוג הגנה. הפסיד לוולט בסיבוב השני של הטורניר הלאומי. חזר ללהבות החרב.
 • לואי שירוסאגי: אחד מארבעת אלופי הבייבלייד. הוא הופיע הפעם הראשונה באירוע בייבלייד שזאק אירגן, לואי צפה בקרב בו וולט היה קרוב לנצח את זאק, ובסיום הקרב לואי אמר לוולט שהוא בליידר ממש גרוע ושהוא לא יודע כלום על הבלייד שלו. לואי הוא הנבל הראשי של העונה הראשונה. הוא חבר בקבוצת ריידאאוט אבל לא משתתף בקרבות שלהם כי הוא לא אוהב קרבות קבוצתיים. לואי השתתף לראשונה בקרב הגמר אחרי שחברו לקבוצה שינקי הפסיד לשו, אבל לואי העליב את שינקי כי לא ניצח את שו. לואי ניצח את וולט ארבע פעמים ויצא בתיקו פעם אחת. לואי זכה עם קבוצתו בקרב הגמר. משתמש בבלייד לוסט לואינור מסוג התקפה. ברבע הגמר ניצח את קן ובחצי הגמר ניצח את שו, העפיל לגמר נגד וולט וניצח אותו. בעונה השנייה לואינור מתפתח והופך לנייטמר לואינור,והופך לחזק באופן קיצוני.

בעזרת הבלייד החדש והמחוזק שלו,הוא מנצח את שו עם לג'נד ספרייזן,את וולט עם גוד וולטריאק ונצחונו החשוב ביותר נגד פרי דה לה הויה הספרדי,אלוף העולם בבייבלייד שנחשב עד אז לבלתי מנוצח(למרות שוולט הצליח להוציא מולו תיקו).

 • בן אזוקי: הקפטן של קבוצת "החיות" שהגיעה עד הסיבוב השלישי. הפסיד בקרב שלו נגד וולט. הוא משתמש בבלייד ביסט בטרומות מסוג התקפה. יש לו שיער סגול והוא מרבה לנהום. בקרבות האישים הפסיד לקן בשמינית גמר.
 • טוקו אאוי: אחיו הקטן של וולט.
 • ניקה אאוי: אחותו הקטנה של וולט, מעריצה את שו.
 • צ'יהארו אאוי: אמא של וולט, מנהלת מאפיית לחמים ואנשים מזמינים ממנה משלוחים.
 • גייב בורנאי: קפטן קבוצת ריידאאוט, משתמש בבלייד גיגה גאיינון מסוג איזון. ניצח בגמר את דאייגו ואחרי ניצחונו של לואי זכה עם הקבוצה בגמר. הפסיד לזאק בקרבות האישיים.
 • נאוקי מינאמו: בליידר מדען, משתמש בבלייד נובה נפסטריוס מסוג איזון שפועל על סוג התקפה וסוג סיבולת והוא יכול לכוון את הבלייד גם להתקפה וגם לסבולת. פגש את וולט בפארק ונלחם בוולט ואסף נתונים על וולטריאק. הוא אוסף נתונים על כל מי שמתחרה בטורניר הלאומי. אמור להילחם נגד וולט בטורניר הלאומי. ניצח בקרב הראשון נגד וולט אבל הפסיד בשלישי כשוולט ניצח בסיום פיצוץ, יצא מהקרב השני בתיקו. ביצע ניסוי כשהתקין משהו שסינוור את שו בקרב.
 • ג'ין אייזאווה: בליידר די מסתורי ומתנהג מוזר ואמור להילחם נגד שו בטורניר הלאומי. משתמש בבלייד ג'מבו ג'ורמונגנדר מסוג סבולת. הפסיד לשו.
 • אקירה יאמאטוגה: אחד האויבים של זאק. די דומים באופי. אקירה משתמש בבלייד שלו אטלס אנוביון מסוג הגנה. תמיד השוויץ לזאק בדרך מציקה שהוא יותר טוב ממנו זאק לא שמע מאקירה עד הטורניר הלאומי. אקירה הפסיד לזאק ברבע הגמר.
 • פרי דה לה הויה: הבליידר (לשעבר) מספר אחת בעולם(עדיין באופן רשמי), משתמש בבלייד דריין פאפניר מסוג סבולת, בעל סיבוב כנגד כיוון השעון ומבנה הכולל 3 קצוות מחוספסים המאפשרים לדריין פפניר "לתפוס טרמפ" על הכוח של הבלייד השני ולגנוב ממנו אנרגיה ( בדיוק כמו אלדרגו). פרי הוא בליידר עצלן,מופנם ואדיש מאד שכמעט ולא מראה את רגשותיו כלפי חוץ.אם זאת,פרי די שחצן(או עצלן באופן קיצוני)ולכן הוא מרבה להתחיל את הקרבות שלו עם שיגור בעזרת ידו ולא בעזרת משגר,משום שגם ככה הוא מסתמך על כוחו של הבלייד היריב.לפרי(קצת בדומה ללואי) יש ידע רב על בליידים ועל יתרונותיהם וחסרונותיהם, למשל,בתחילת העונה התקשה וולט לנצח את וואקיה מורסאקי, אך פרי יעץ לו להסיר את הטבעת האמצעית מהבלייד ובעקבות כך וולט ניצח את וואקיה.

פרי נחשב כבלתי מנוצח, עד שנלחם עם לואי, ואחרי קרב צמוד ביניהם לואי ניצח את פרי בסיום פיצוץ.

 • גאזאם:בליידר חזק,אשר משתמש בבלייד מקסימום גרודה מסוג סבולת. הבלייד של גאזאם שונה ממבנם של רוב הבליידים האחרים, ומסוגל לתקוף את הבלייד היריב מלמעלה, מה שמקנה לו יתרון בולט על יריביו. בעבר נלחם נגד סיסקו כשהשתמש בבלייד שאביו נתן לו והוא נשבר.
 • קוזה אקרמן:בליידר בעל עוצמה בינונית המשתנה במהלך הסדרה, וחבר קרוב של וולט. משתמש בבלייד אלטר כרונוס, שלא משתייך לשום סוג מסוים משום שהוא יכול להחליף בין מצבים לפני קרב(בדומה לנובה נפסטריוס).

קוזה ניחן בשיווי משקל וקואורדינציה קיצוניים ונדירים במיוחד. קוזה מסוגל ללכת על חבל, להתאזן בעמידת ידיים על זירת הבייבלייד בעזרת יד אחת, ולבצע פעלולי אקרובטיקה בקלות. קוזה משתמש בקואורדינציה שלו כדי לשגר בסלטה אחורית, דבר המשפר ומחזק את שיגורו. קוזה מסתובב בדרך כלל עם תוכי לבן על כתפו. בדומה לבליידר שלו, לאלטר כרונוס יש יכולת לעלות על קצה הזירה ולהתאזן שם, ואז לחזור לזירה, יכולת הייחודית רק לו ולא ניתנת לחיקוי על ידי שום בלייד אחר. זהו מהלך המחזק את כוחו מאד במהלך הקרב.

 • סיסקו:בליידר חזק יחסית, המשתמש בבלייד קרייס שטן מסוג הגנה. בתחילת העונה היה אויבו של וולט אך לבסוף התחבר אליו והצטרף לקבוצתו. קרייס שטן מצויד בשתי טבעות בחלקו התחתון, שבזמן חיכוך עם הזירה הן מעניקות לו כוח מתפרץ המאפשר לו להדוף ביעילות יתר את מתקפות היריב. בנוסף,לקרייס יש 3 טבעות מסתובבות על חלקו העליון, שמסוגלות להדוף ביעילות מתקפות חזקות במיוחד.

בשלב מסוים של העונה סיסקו מגלה שיש לבלייד שלו פוטנציאל לנצח את פרי דה לה הויה(אלוף העולם בבייבלייד לשעבר), משום שהטבעות שלו לא נתפסות על המשטח המחוספס של פאפניר, וכך לא נותנות לו לגנוב ממנו את אנרגיית הסיבוב. סיסקו כמעט ניצח בעזרת אסטרטגיה זו, אך לבסוף הפסיד.ניצח את קסנדר בטורניר העולמי.

 • ג'וש:אחד מן הבליידרים החזקים ביותר בעולם, המשתמש בבלייד בלאסט ג'יניוס מסוג הגנה.

בלאסט ג'יניוס מצויד בטבעת עליונה המסוגלת להתרומם מעלה במהלך הקרב לפקודתו של ג'וש, ובעקבות כך, ברגע שג'יניוס נמצא במרכז וטבעתו מתרוממת, נוצר רווח בין חלקו העליון של ג'ניוס לבין חלקו האמצעי, וכך יכול ג'יניוס לצאת מחוץ לטווח הפגיעה של היריב. ברגע שהבלייד היריב עובר מתחת לטבעת, ג'וש נוקש באצבעו(סימן ההיכר שלו), והטבעת יורדת חזרה ופוגעת בבלייד היריב בקצהו העליון, מה שגורם לו להתנגש בעוצמה בזירה (ובדרך כלל להתפוצץ) ואז לעוף ממנה בטורנדו של אוויר. ג'וש מכר וותיק של פרי דה לה הויה, ונודע בכך שהוא אוהב את אור הזרקורים (בדומה לזאק). במהלך העונה ג'וש מנהל לא מעט קרבות עם בליידרים שונים, אך היחידים שהצליחו לנצח אותו הם וולט, פרי וסיסקו. בנוסף,ג'וש מחזיק במהלך שאין לאף בליידר: הוא מסוגל לזרוק את המשגר שלו לאוויר, לתפוס אותו בדיוק בזמן ואז לשגר. דבר זה דורש אימונים רבים מאד, ומאפשר לג'וש להכפיל(ולשלש)את כוח השיגור שלו. הוא היחיד המסוגל לשגר כך בכל העולם.

חוקי הבייבלייד[עריכת קוד מקור | עריכה]

בטורניר הבייבלייד ישנו חוק של מצב של סיום קרב, בכל קרב המנצח הוא זה שזוכה ראשון בשתי נקודות, למעט הגמר שבו צריך לזכות בשלוש נקודות:

 • סיום שבו בייבלייד מתנגש בבייבלייד אחר ומעיף אותו מחוץ מחוץ לזירה נקרא "סיום מחוץ לזירה" ומקנה נקודה אחת.
 • סיום שבו אחרון הבליידים ממשיך להסתובב נקרא "סיום הישרדות" ומקנה גם נקודה אחת.
 • סיום שבו אחד הבליידים מתנפץ לשלוש חתיכות בגלל אחד המהלכים החזקים של הבליידים, נקרא "סיום פיצוץ" ומקנה שתי נקודות.

בליידים משולבים (מסונכרנים)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סלמנדר איפריט: הבלייד המשולב של זירו ושינובו
 • ארוצ'י לויטן: הבלייד המשולב של האחים אונברה.
 • גולם בהמות: הבלייד המשולב של קירה ושל יושיו.
 • גריפין דרקון: הבלייד המשולב של סקיו וטקנוסקה.
 • פגסוס בהמות: הבלייד המשולב של קירה ושל ג'ינגה (נגנב מג'ינגה אל ידי ארגון דוג'י נביולה).
 • איפריט פגסוס: הבלייד המשולב של זירו וג'ינגה.