בימת הנוער סטודיו למשחק לילדים ונוער בכפר סבא והוד השרון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לוגו בימת הנוער

בימת הנוער הוא סטודיו למשחק לילדים ונוער בהנהלת טוביה גלבר.

אודות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בימת הנוער הוקמה על ידי טוביה גלבר (שחקן תיאטרון וקולנוע) ואשתו ירדנה גלבר (פסיכודרמיסטית ומומחית לעבודה קולית) בשנת 2000 בעיר כפר סבא בתמיכתה ועידודה של אילנה ברנע אשת התרבות.

בבימת הנוער מתחילים ילדים ונערים בפעילות מגן חובה ועד לכיתה יב' המחולקים על פי שכבות גיל, התלמידים מגיעים מכל אזור השרון, כפר סבא, הוד השרון, כוכב יאיר, רעננה, נתניה, רחובות ומכל מושבי האזור. לכל קבוצה ישנו במאי מלווה לאורך השנה ובנוסף מקבלים התלמידים סדנאות העשרה, בסוף כל שנה מעלה כל קבוצה הפקה כאשר הקבוצות הצעירות עולות בסטודיו עצמו והבוגרות בהיכל התרבות בכפר סבא, לבימת הנוער יש שתי קבוצות ייצוגיות "הלהקה הצעירה" ו"הלהקה הבוגרת".

בבימת הנוער מלמדים מורים למשחק, העובדים עם ילדים ובני נוער, האומנים המלמדים בבימת הנוער פעילים כל אחד בתחומו: משחק, אימפרוביזציה, פיתוח קול, תיאטרון תנועה, דיקציה, ליצנות, ג'אגלינג, פנטומימה, מסכות, בובות וחפצים ועוד. בנוסף יוצאים התלמידים לצפות בהצגות בתאטראות הרפרטוארים וכן בפסטיבל תיאטרון קצר והצגות פרינג' אשר נבחרות בקפידה על ידי תלמידי הפורום של בימת הנוער (מהשכבה הצעירה והבוגרת). בנוסף מתקיימות פעילויות כמו "ערב מונולוגים" השנתי, סיורים מאחורי הקלעים בהבימה והקאמרי, כיתות אמן עם אמנים מהשורה הראשונה (אלי פיניש, איתי טיראן, גורי אלפי, דרור קרן, יובל סמו, דביר בנדק, רמי הויברגר ועוד) אשר באים ומספרים על דרכם המקצועית ומעבירים תרגילי משחק, משחק מול מצלמה, עבודה על טקסט ועבודה על דמות.

בבימת הנוער מועלות כל שנה כ-15 הפקות שונות בחלקם מקוריות בהצגות בכורה ובחלקם מתוך המחזאות הקלאסית הישראלית והעולמית וכן מחזות זמר מבין המחזות שהועלו ניתן לציין את: "בגדי המלך החדשים" בבימויו של ג'וש שגיא, "טירונות בנות" בבימויו של יגאל זקס, "הנחשול" בבימויו של רונן סדיס, "גברת לו בעלך מת" בבימויו של מאיר אשרף ובביצוע הלהקה הבוגרת, "הצגת ילדים" בבימוי גור קורן ובביצוע הלהקה הבוגרת, "חלום ליל קיץ" בבימויו של שלומי גולן, "מגדלור" בבימוי איילת מנסיני ובביצוע הלהקה הצעירה, "הילד חולם" מאת חנוך לוין בבימוי של מאיר אשרף ובביצוע הלהקה הבוגרת, "הם יורים גם בסוסים" בבימוי טוביה גלבר, "המופרעת" על פי הסרט "נערה בהפרעה" ובבימויו של יגאל זקס, "פוגי בטורטיה" על פי שירי להקת כוורת ובבימויו של יובל ברגר בביצוע הלהקה הצעירה.

בפסטיבל עכו לקחה בימת הנוער חלק עם 3 הצגות רחוב : "מומו" על פי סיפורו של מיכאל אנדה ובבימויו של שלומי גולן וטליה ספרא, "תלויים" מחזה מקורי מאת רונן סדיס ובבימויו, "לחיי המתים" מאת חנוך לוין בבימויה של יערה פרח, בסוכות 2013 תיקח חלק בפסטיבל עכו הלהקה הצעירה של בימת הנוער עם ההצגה "מגדלור".

בנוסף, לקחה בימת הנוער חלק בהצגה ״המבול״ שעלתה בפסטיבל עכו בשנת 2016, בבימויו של ניר ארז ובהשתתפות אנסמבל של שחקני בימת הנוער.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]