לדלג לתוכן

בית הנבחרים של וירג'יניה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בית הנבחרים של וירג'יניה
Virginia House of Delegates
החותם הרשמי של בית הנבחרים
החותם הרשמי של בית הנבחרים
החותם הרשמי של בית הנבחרים
מדינה וירג'יניהוירג'יניה וירג'יניה
סוג בית תחתון
הרכב
מספר מושבים 100
התפלגות מושבי בית הנבחרים
התפלגות מושבי בית הנבחרים
(55)
בחירות
בחירות קודמות בחירות 2019
בחירות הבאות בחירות 2021
מנהיגים
יושבת ראש איילין פילר-קורן (מאז 8 בינואר 2020)
מנהיג הרוב שארנל הירינג (מאז 8 בינואר 2021)
מנהיג המיעוט טוד גילברט (מאז 8 בינואר 2020)
משכן
מליאת בית הנבחרים המדינתי
מליאת בית הנבחרים המדינתי
קפיטול מדינת וירג'יניה, ריצ'מונד
אתר אינטרנט
אתר האינטרנט הרשמי של בית הנבחרים של וירג'יניה
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

בית הנבחרים של וירג'יניהאנגלית: Virginia House of Delegates) הוא הבית התחתון בבית המחוקקים של קהיליית וירג'יניה, לצד הסנאט של וירג'יניה. בבית הנבחרים ישנם 100 חברים הנבחרים לתקופות כהונה בנות שנתיים. שלא כמו רוב מדינות ארצות הברית, בחירות אלה מתקיימות במהלך שנים אי-זוגיות. בראש הבית עומד יושב ראש בית הנבחרים, הנבחר מבין חברי הבית בידי עמיתיו. יושב הראש בדרך כלל מגיע ממפלגת הרוב, ומתוקף תפקידו הופך לחבר העצמתי ביותר בבית הנבחרים מבחינת סמכויותיו.

הבית חולק תחומי שיפוט חקיקתיים עם הסנאט של וירג'יניה, הבית העליון של האספה הכללית של וירג'יניה. בית הנבחרים הוא היורש המודרני של בית השׁוֹעִים (House of Burgesses), שהתכנס לראשונה בג'יימסטאון בשנת 1619. בית הנבחרים מחולק לסיעות של המפלגה הרפובליקנית ושל המפלגה הדמוקרטית. בנוסף ליו"ר ישנם תפקידי הנהגה אחרים — מנהיג הרוב, מצליף הרוב, יו"ר סיעת הרוב, מנהיג המיעוט, מצליף המיעוט, יו"ר סיעת המיעוט ויושבי ראש ועדות בית הנבחרים. לצד וירג'יניה, רק וירג'יניה המערבית ומרילנד מכנות את בית הנבחרים שלהן כ-"House of Delegates" (תרגום מילולי: "בית הנציגים").

השכר השנתי לחברי בית הנבחרים הוא 17,640 דולר אמריקאי בשנה. כל נציג מייצג בערך 84,702 אנשים[1]. על המתמודדים לבית הנבחרים להיות בני 21 לפחות בעת הבחירות; תושבי מחוז הבחירה אותו הם מבקשים לייצג; ובעלי זכות הצבעה למחוקקי האספה הכללית. המושב הרגיל של האספה הכללית אורך 60 ימים במהלך שנים זוגיות, ובשנים אי-זוגיות מתכנס בית הנבחרים לתקופה בת חודש ימים בלבד, אלא אם הוחלט להאריך את המושב ברוב של שני שלישים בשני בתי האספה הכללית.

ב-4 בנובמבר 2020, יום בחירות 2020 בארצות הברית, אישרו תושבי וירג'יניה תיקון חוקתי שהשמיט מידי האספה הכללית את הסמכות לשנות את הרכב מחוזות הקונגרס ומחוזות הבחירה בווירג'יניה, והעניק אותה לגוף ציבורי חדש המונה 16 חברים, המחולקים לשמונה מחוקקים ושמונה אזרחים. מפת מחוזות הבחירה שתיצור ועדה זו כפופה לאישור האספה הכללית, אך המחוקקים אינם יכולים לשנות את הצעות הוועדה[2].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Virginia House of Delegates". DailyPress.com. Retrieved September 11, 2008.
  2. ^ Proposed Amendments for 2020, באתר מחלקת הבחירה של וירג'יניה (באנגלית)