בית הספר יהל"ם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

בית הספר יהל"ם (ראשי תיבות: "יום העשרה לפיתוח מצוינות", מבוטא לרוב כיהלום) הוא בית ספר אזורי לתלמידים מחוננים ומצטיינים. אוכלוסיית היעד של בית הספר מגיעה מבתי הספר באור יהודה, קריית אונו, רמת אפעל, אזור וחמד.

בבית הספר לומדים כ-600 תלמידים בכיתות ג'-ט'. התלמידים המחוננים מאותרים על ידי משרד החינוך באמצעות מבחני מכון סאלד (שלב א' ושלב ב'), ואילו התלמידים המצטיינים מזוהים על פי מבחן שלב א' של מכון סאלד והישגיהם בו ובהתאם למכסה המקסימלית.

אופי הלימודים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית הספר פתוח חמישה ימים בשבוע כאשר כל תלמיד מגיע ליום העשרה אחד בשבוע. התלמידים המחוננים מגיעים ביום קבוע ושאר התלמידים מגיעים בהתאם לשכבת גילם, כאשר לכל שכבת גיל ישנו יום לימודים קבוע.

אורך הלימודים כחמש שעות וחצי יומיות. כל יום נפתח בכינוס כל התלמידים וקיום שיחת בוקר בנושאי אקטואליה והעשרה. כמו כן ניתנת אפשרות לכל ילד להציג נושא מוגדר מראש או כשרון כלשהו. בכינוס זה מושם דגש על פיתוח ערכים חברתיים שונים, הכרות וגיבוש של תלמידי יום הלימודים המשותף, ופיתוח כישורי אינטליגנציה רגשית.

הרכב בית הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בית הספר מלווה בוועדת היגוי המורכבת ממפקחים מטעם משרד החינוך, מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות המקומיות, מנהלת המחלקה למחוננים של משרד החינוך, נציגי הורים, נציגי מנהלי בתי ספר אזוריים אחרים, נציגי יועצת בתי הספר ומנהלת בית הספר עצמה. הוועדה מתכנסת כשלוש פעמים בשנה כדי לדון בנושאים שונים הקשורים לפעילותה ומצבה של בית הספר.

מקצועות הלימוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

מקצועות הלימוד מגוונים להלן רשימה חלקית:

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]