בית ספר נעמת עין מאהל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

בית ספר נעמת עין מאהל הוא תיכון טכנולוגי בעין מאהל, בבעלות נעמת ובפיקוח משרד החינוך, ובהנהלת פדילה אבו ליל. בבית הספר נלמדות מגמות אמנויות העיצוב וניהול עסקי. בית הספר הוקם בשנת 1979 בכפר עילוט, ובשנת 1997 הועבר לעין מאהל. הוא מהווה מסגרת טכנולוגית חלופית למסגרת הרגילה.

התלמידים מגיעים מהיישובים שבסביבה: עין מאהל, כפר כנא, טורעאן, ריינה, משהד, עילוט, כפר מצר, נין, סולם ויפיע. בשנת 2017 עתידים ללמוד בבית הספר 130 תלמידים.

תלמידי בית הספר מגיעים עם עבר של בעיות וקשיים פסיכולוגיים והתנהגותיים - קשיים שלא טופלו במסגרות קודמות, לא דווחו והתגלו רק תוך כדי עבודה. לרבים מהתלמידים בבית הספר היסטוריה של אי הצלחה בלימודים, הישגים לימודיים נמוכים ופערים לימודיים מצטברים לאורך שנים. כולם הוגדרו בחטיבת הביניים כבעלי סיכוי נמוך לעמוד בבחינות הבגרות. הקשיים, בחלקם, נובעים עקב שייכות למעמד סוציו-אקונומי נמוך.

התוכניות החינוכיות של בית הספר ממלאות חלל גם בקרב המשפחות של התלמידים, והן מוצאות את עצמן שותפות בפעילויות של כישורי חיים ובסדנאות לתמיכה התנהגותית, בהתייחסות לגיל ההתבגרות.

במסגרת בית הספר מנסים לתת מענה לצמצום פערים חברתיים ולהכרה בעקרונות הדמוקרטיה הלכה למעשה. תכנים עיוניים מלווים התנסות בבחירת מועצת תלמידים ודיונים בנושאים אקטואליים, כל אלה עשויים למלא חסכים ולהגביר מעורבות אזרחית חיובית שתורמת לקהילה. בנוסף נעשית הכשרת התלמידים לחיי משפחה, קהילה ואזרחות.

צוות המורים עבר השתלמויות מקצועיות והשתלמויות בנושאים חינוכיים, כגון התמודדות עם אוכלוסיית תלמידים בסיכון, איתור לקויות למידה. המפקח על בית הספר הוא עומר חגוג'.