בלב הסכנה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בלב הסכנה
Into the Gauntlet
בלב הסכנה-כריכת הספר.png
מידע כללי
מאת מרגרט פיטרסון הדיקס
שפת המקור אנגלית
סוגה ספר הרפתקאות
הוצאה
שנת הוצאה 2010
הוצאה בעברית הוצאת מודן
שנת הוצאה בעברית 2012
תרגום לעברית רוני בק
מספר עמודים 309
סדרת ספרים 39 רמזים
ספר קודם זהירות: סופה
ספר הבא הווספרים באים
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-0-545-06050-9
הספרייה הלאומית 003458960

בלב הסכנהאנגלית: Into the Gauntlet) הוא הספר העשירי בסדרת 39 רמזים. כותבת הספר היא מרגרט פיטרסון הדיקס.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי שגילו את האמת על המדריגלים, איימי, דן, נלי והחתול צלאח א-דין מגיעים ללונדון. מברק מגיע, ועליו מופיעות כמה שורות, כשאז מופיע קוף עם סכין, לוקח את המכתב, משליח מין מטבע מוזר, וקופץ למטה אל לימוזינה, כשהידיים של איזבל קברה מופיעות ותופסות אותו. הדבר שהקוף השליך לפני קפיצתו היה מטבע עם האות ק'. דן זכר את הכתוב, וכשאיימי כמעט אומרת בקול את קצה החוט שמצאו, נלי מגלה שמצותתים להם דרך המטבע. הם מוצאים עוד שלושה מיקרופונים: יאנוסי, תומסי ואקטריני. המיקרופון בתוך המטבע נשתל על ידי הקבראים הלוקיאנוסים. הם הורסים את כל המיקרופונים, חוץ מהמיקרופון שהמדריגלים שתלו בתוך הקיר, אותו לא ראו. איימי מפענחת את קצה החוט, שמשמעותו הוא ויליאם שייקספיר, שהיה מדריגלי. בעקבות כך, הם רוכשים כרטיסים לרומיאו ויוליה בגלוב המשוחזר. בינתיים, נפרץ ויכוח בין איזבל קברה לבין שני בניה, איאן ונטלי. הוויכוח מגיע לכך שאיזבל סוטרת לאיאן. בלילה, איאן מתגנב לעליית הגג של הוריו, ומוצא את השיקוי הלוקיאנוסי שהם מצאו בצרפת ריק. הוא מגלה גם כמה אישורי רצח: דו"ח על הרצח של ארתור טרנט והופ קהיל, אבא ואמא של דן ואיימי, ודו"ח על הרצח של אירינה, שניכתו מאוחר יותר. נטלי מתגנבת בעקבותיו, והם קוראים את הטיוטות והדו"חות. מזה הם מסיקים שהם משרתים בשבילם, כמו אירינה, וסופם יהיה גם כן כמו אירינהd.

בגלוב, דן ואיימי צופים במחזה רומיאו ויוליה. באמצע המחזה דן רואה יד על גג הקש, וחושב שהוא הוזה שזאת היד של לסטר, הבן של חברה של גרייס, שנהרג בג'מייקה. אחר כך, הוא שואל את איימי עם יש מופע נינג'ות, והיא עונה לו בשלילה. בעקבות כך, איימי, דן והנינג'ות נמצאים על הבמה כי מוטמן בגלוב רמז. בעקבותיהם באים גם ההולטים, אליסטר, ג'ונה והקבראים. הרמז נקרע, ומגלים שהנינג'ות היו הסטרלינגים, שנפצעו במכון פרנקלין מרימון הלם. המתחרים עוזבים, כשרומיאו מההצגה מעולף, לעיני קהל שלם. ג'ונה, ששבר חבית, נעצר, כשאימו מסיעה אותו למסדר זיהוי במשטרה.

איימי ודן לוקחים את החתיכות של הרמז ומסתלקים. הם מגלים שהם צריכים לנסוע לסטרטפורד על נהר אייבון, לביתו של שייקספיר. הם מגיעים לשם, בתקווה למצוא רמז. בינתיים, אליסטר והסטרלינגים נפגשים במוזיאון לאמנות מודרנית, ומדברים שם בתקווה לקבל רמזים ממקורות אקטרינים. שייניד סטרלינג מדווחת לאליסטר שהם גנבו את אחד הרמזים של באה הו. ג'ונה, לעומת זאת, מדגמן במוזיאון לשעווה, כי אימו, קורה ויזרד, חושבת שיש רמז על הנעל משעווה של שייקספיר. אחר כך, אחת מהעדות ראייה שהיו בגלוב מסרבת להכחיש את עדותה ומבקשת את ג'ונה לשיחה, וחושפת שהוא אוהב את שייקספיר. דן ואיימי מגלים שלשווא הם הגיעו לביתו של שייקספיר, והולכים לקבר של שייקספיר. ההולטים, שנמצאים בקבר של שייקספיר, פוגשים באיאן ובנטלי, והמילטון חושב שאיאן עשה משהו לדן ולאיימי. כעבור כמה זמן הם רואים את דן, איימי ונלי שרצים אל הקבר. דן, איימי ונלי רואים שכל המתחרים שם, חוץ מקורה וברודריק ויזרד ומאיזבל קברה. דן הולך וקונה העתקי מצבות, ומעתיק בשביל כל המתחרים את המצבה, חוץ מחמש שורות סודיות, שאומרות להם לחפור את הקבר שלו. הם חופרים את קברו, ומוצאים שם מטה וחוט מלא מספרים, שמתגלים כקואורדינטות. הקואורדינטות שולחות אותם אל אי שנמצא סמוך לאירלנד.

הם טסים אל האי, וכשהם נוחתים, הם רואים סירת מרוץ שבה המילטון הולט מנופף להם לשלום. אחר כך הם מגלים שאיאן ונטלי קברה נמצאים גם על האי, כשהם ברחו מהמטוס שנסע לארצות הברית, שהם ואמם היו עליו. נטלי מסבירה שזה משום שהיא שמה אותם במחלקת תיירים. אליסטר בא עם הצוללת שלו, וג'ונה בא עם יאכטה פרטית אל האי. ההולטים מתחילים לטפס אל ראש ההר שניצב למעלה, כשדן קשור לחבל של המילטון ושל אייזנהאואר. דן כמעט נופל, ואיתו כמעט המילטון. כשהם מגיעים אל ההר ומגלים שאין שם כלום, אייזנהאואר נותן לדן פנס בעין והם יורדים למטה, כשנחשפת מעלית. כל אחד מהבתים צריך להיות במעלית כדי שהיא תעלה למעלה. המילטון ואייזנהאואר נכנסים למעלית ביחד עם אליסטר, ג'ונה, איאן ונטלי. כשהמעלית אומרת שצריכים מדריגלי, דן ואיימי מגיעים ונכנסים למעלית, ובעקבות כך המתחרים האחרים חודלים מלבטוח בהם. ברגע האחרון אייזנהאואר הולט נפלט מן המעלית, והמתחרים רואים שנלי וטייס המסוק שהביא אותם אל האי נאבקים באייזנהאואר בעזרת נזם נחש ודיבורים מנומסים.

הם עולים במעלית אל מעין מערה, שהם מבינים שהם צריכים לטפס על אחד הקירות. הם מטפסים, כשאליסטר והמילטון עושים קרב מוחות. אחר כך הם מפסיקים ומטפסים בעקבות שאר המתחרים, כששייניד סטרלינג מגיעה ומתחזה לאחד ההולטים. הם מגיעים אל מין מעבדה, שדורשת טביעת אצבע מכל בית. הם נכנסים, ואיימי ודן מסבירים למתחרים על שאיפות המדריגלים, שבתקוותם לאחד את כל משפחת קהיל. הם ממשיכים ללוח שדורש טביעות אצבע מכל המשתתפים, לא לפני שמתחולל פיצוץ. הם לוחצים על הלוח, ודלת נפתחת אל מבוך.

הם עוברים את המבוך, כשהם פותרים חלק מהשאלות וחלק מהדלתות היו פתוחות. הם מגיעים אל מה שנשאר מהמעבדה של גדעון קהיל, כשהם רואים את השיקוי, ולידו איזבל קברה. היא מספרת להם שהיא נכנסה אל המעבדה מאחור, וקשרה את המשפחות ואת החברים שלהם אל המצבות בבית הקברות שבכניסת האי, וליד כל מצבה שמה חומר נפץ. ברודריק ויזרד מגיע וקשור גם למצבה, וכמוהו גם טד ונד סטרלינג, ויליאם מקינטייר ופיסקה קהיל. איזבל סוחטת מהמתחרים את המרכיבים לשיקוי, כשאחד מהאחים סטרלינג מופיע. איזבל מכה בו ובדן עם קת האקדח שלה, כשאיימי קופצת עליה ושוברת עליה את השיקוי.

לאחר מכן כל מחפשי הרמזים יוצאים מהמערה ומתאחדים עם משפחותם. ויליאם מקינטייר נותן לכל אחד מהמתחרים 2 מיליון דולר לכל אחד, מביא מסמכים שחותמים את פיסקה ואת נלי להיות ההורים המאמצים שלהם, ונותן גם לנלי מיליון דולר, ומבשר על משפחה חדשה שעליה יסופר בספר הבא, וגם על בניית האחוזה של גרייס מחדש. וככה כל המתחרים חוזרים הביתה, בעוד איזבל קברה תלך לבית הסוהר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]