בנימין ליפקין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
בנימין ליפקין
בנימין ליפקין נואם, 2011
בנימין ליפקין נואם, 2011
לידה 21 במרץ 1974 (בן 48)
ירושלים
מדינה ישראלישראל ישראל

בנימין מנשה ליפקין (לעיתים: ליפקין-שחק; נולד בכ"ז באדר תשל"ד, 21 במרץ 1974) הוא עיתונאי וסופר חרדי, חסיד חב"ד. עורך עיתון "המבשר". לשעבר עורך עיתון "בקהילה"

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בירושלים לר' יעקב משה, חסיד חב"ד. התחנך במוסדות החסידות בהם בישיבה בקריית גת.

בשנת תשנ"ג, 1993 החל לפרסם טורים פובליציסטיים בשבועון כפר חב"ד. במשך כשנתיים שימש ככתב בשבועון זה, כשיוסי אליטוב חובר אליו ושניהם יחד נשאו את שם העט מאניס לביא. לאחר פטירת רבי מנחם מנדל שניאורסון, בעודו שוהה בשנת לימודים בניו יורק, פרסם בכפר חב"ד סדרת יומנים תחת הכותרת "מיומנו של אחד התמימים", אשר תיארה את סערת הרגשות בחצר.

בתמוז תשנ"ה נישא לנחמה דינה, בתו של שלמה ויגלר, מזכיר ישיבת תומכי תמימים בלוד.

בשנת 1996 עבר לעיתון 'יום השישי', שבו שימש כמראיין הראשי. בהמשך, ערך את ביטאונה של ש"ס יום ליום וכן את המגזין 'משפחה טובה'. בתקופה שאמנון ליפקין-שחק היה בקדמת החיים הציבוריים בישראל, שאל ממנו את שמו וחתם בשם בנימין ליפקין-שחק. בהמשך שב לשמו המקורי.

בין השנים 2000 - 2012 שימש עורכו הראשי של השבועון החרדי בקהילה. בנובמבר 2012 מונה לעורך העיתון המבשר שם כותב טור יומי העוסק בפרשנות פוליטית וביום שישי טור העוסק בפרשת השבוע.

כשנתיים לאחר הקמת רדיו קול חי ערך והגיש בתחנה תוכנית תחקירים שבועית בשם 'חשיפה'. לימים הגיש ברדיו את מהדורת 'סוף השבוע' של יומן החדשות, מדי יום חמישי.

היה חבר צוות ההסברה של יהדות התורה לקראת הבחירות לכנסת ה-19 כנציג סיעת שלומי אמונים.

ליפקין אב ל-11 בנים ובת, מתגורר ברמלה.

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]