בני הנפילים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בני הנפיליםאנגלית: The Mortal Instruments) היא סדרת ספרי פנטזיה לנוער מאת קסנדרה קלייר בת שישה ספרים. כל הספרים יצאו לאור באנגלית. בעברית יצאו רק חמשת הספרים הראשונים (נכון למאי 2016).

רשימת הספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עיר של עצמות
 • עיר של אפר
 • עיר של זכוכית
 • עיר של מלאכים נופלים
 • עיר של נשמות אבודות
 • עיר של אש שמימית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

סידרת הפריקוול - מכשרי התופת

 • מלאך מכני
 • נסיך מכני - טרם יצא לאור בעברית.
 • נסיכה מכנית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

העיבוד הקולנועי והטלוויזיוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בני הנפילים: עיר של עצמות (סרט)

ב-10 ביוני 2010 הוכרז כי הולך לצאת סרט שיתבסס על עיר של עצמות. את התסריט כתבה ג'סיקה פוסטיגו ואת הסרט יביים הארלד זווארט. ב-10 בדצמבר 2010, הוכרז רשמית כי לילי קולינס תשחק את תפקידה של קליירי פריי. במרץ 2011, ג'יימי קמפבל באוור, לוהק לתפקיד של ג'ייס. ג'ונתן ריס מאיירס לוהק לתפקיד וולנטיין, רוברט שיהאן לוהק כסיימון, ג'ימימה וסט לוהקה כאיזבל, קווין זגרס לוהק כאלק, וגודפרי גאו לוהק כמגנוס.

הצילומים התחילו ב-15 באוגוסט 2012. הסרט יצא ב-22 באוגוסט 2013. בסופו של דבר תוכניות לסרט המשך נגוזו, והתחילו לצלם תוכנית טלוויזיה בשם ציידי הצללים עם שחקנים חדשים.

ב-12 בינואר 2016 יצא הפרק הראשון של הסדרה ציידי הצללים, ב-2 בינואר 2017 יצא הפרק הראשון של העונה השנייה. צילומי העונה השלישית החלו ב-21 באוגוסט 2017 החלו צילומי העונה השלישית, שתעלה לאוויר ב-20 במרץ 2018.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת מורגנשטרן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קלריסה "קליירי" אדל פריי\פיירצ'יילד\מורגנשטרן - בספר הראשון היא חוגגת את יום הולדתה ה-16. מתוארת כנערה יפה, עקשנית ודעתנית נמוכה בעלת תלתלים בגוון אדום, עיניים ירוקות, צרת גזרה ונמשים. סיימון מאוהב בה והם רבים כאשר הוא מספר לה את זה. קליירי גודלה על ידי אמה ולוק גארוויי. מגנוס ביין, הציב מחסום במוחה לבקשת אמה, שמנע ממנה את היכולת לראות את העולם הקסום. במהלך הספרים היא מתאהבת בג'ייס ולומדת כיצד להיות ציידת צללים. יש בגופה יותר דם מלאכים מלרוב ציידי הצללים, מכיוון שולנטיין החדיר לאוכל של אימה דם מלאכים. קליירי נולדה עם יכולותיה המיוחדות לציור רונות שהיא ממציאה או רונות עתיקות יומין. בספר הרביעי, היא מנסה למנוע מלילית להקים לתחייה את אחיה, אך היא נכשלת ובספר הבא היא דוקרת את ג׳ייס בחרב עם אש שמיימית.
 • וולנטיין מורגנשטרן - צייד צללים חזק מאוד, שמופיע במלוא כוחו לאחר כמה שנים בהן שהתחזה למת. הוא מעוניין לגנוב את כלי התמותה. וולנטיין הוא בעלה לשעבר של ג'וסלין ומתברר בספר הראשון כי הוא אביהם של קליירי וג'ייס. בספר השני מסופר כי בילדותם הוא הזריק להם דם מלאכים שנתן להם יכולות יוצאות דופן. בספר השלישי מתגלה שהוא בעצם רימה את ג'ייס וקליירי ושהוא אביו של ג'ונתן כריסטופר - אחיה האמיתי של קליירי. וולנטיין נהרג בידי המלאך רזיאל בספר השלישי.
 • ג'וסלין פריי\פיירצ'יילד\מורגנשטרן - אמם של קליירי וג'ונתן כריסטופר, ציידת צללים במנוסה מהמעגל של בעלה ולנטיין.היא אישה נאה וצרת גזרה בעלת שיער ג'ינג'י ועיניים ירוקות. בספר הראשון נכנסת לתרדמת מכושפת ונשארת בה גם במהלך הספר השני. מתעוררת בספר השלישי, ושם מגלה את אהבתה ללוק. בספר הרביעי היא ולוק עושים תכנונים לחתונה שלהם. בספר השישי מתחתנת עם לוק.
 • ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן - לפני שנולד, ולנטיין נתן לאשתו דם משדה עליונה בשם לילית, אם כל השדים, מה שגרם לג'ונתן להיות שד למחצה. מאחר שחצי מדמו היה של מלאכים, אז דם השדים שרף את דם המלאכים כמעט לגמרי ולא נשארה בו טיפת אנושיות. בן 18, אחיה של קליירי. מתואר כיפה תואר בעל שיער עם גוון בלונדיני-לבן. עיניים שחורות כמו שתי מנהרות ללא סוף. חזק ומהיר, מרושע וערמומי. פועל למען וולנטיין, התחזה לסבסטיאן ורלאק ומת כביכול בזכות ג'ייס בספר השלישי. בספר הרביעי חוזר לחיים על ידי פיצול אישיותו עם ג'ייס. צייד הצללים הטוב ביותר. ביקש להיענות לשם סבסטיאן. בספר החמישי קליירי מצליחה להערים עליו ודוקרת את ג'ייס המקושר אליו בלבו בלהב המכיל אש שמימית, מה שגורם לו להפוך לבן שג'וסלין תמיד רצתה, הוא הספיק להתנצל על כל מה שעשה בחייו ומת.

משפחת הרונדייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ונתן "ג'ייס" הרונדייל\מורגנשטרן\לייטווד\וויילנד-בן 17. מתאמן במכון ציידי הצללים שבניו-יורק. נאמר עליו שהוא צייד הצללים המוצלח ביותר לגילו. (אך סבסטיאן בנו של וולנטיין טוב ממנו). כאשר אמו הייתה בחודש השמיני להריונה עמו, אביו נהרג במהלך מלחמה עם ערפדים. לאחר שאמו שמעה על כך היא התאבדה באמצעות חתיכת וורידים. לפני שהתינוק (ג'ייס) מת, הודג' וולנטיין הצליחו לחתוך את בטנה של אמו ולהוציא אותו. בספר השלישי מסתבר שולנטיין נתן לאמו מנות של דם מלאך, זאת גרם לו (כמו לקליירי) להכיל כמויות גדולות יותר של דם מלאכים בגופו מאשר הכמות הנורמלית שהכילו ציידי צללים. הוא מאוד פופולרי בקרב המין הנשי, למרות שמעולם לא היה בקשר רציני עד שפגש את קליירי. בספר השלישי הרג לכאורה את סבסטיאן אך מת על ידי וולנטיין, הוא חזר לחיים בזכות המלאך רזיאל. בספר החמישי לילית השתלטה עליו וגרמה לכך שהיה העבד של סבסטיאן, ויחד הם ניסו להקים צבא של בני נפילים. קליירי דקרה אותו בחרבו של מיכאל וגרמה לכך שהוא יפסיק להיות העבד של סבסטיאן אבל גם שהאש השמיימית תהיה בתוכו.
 • אימוג'ן "האינקויזיטורית" הרונדייל - אימוג'ין הרונדייל, אימו של סטיבן הרונדייל וסבתו של ג'ייס. הייתה האינקוויזיטורית, ומפני שבספר הראשון והשני חשבו שולנטיין הוא אביו של ג'ייס, היא חשדה בו בקיום קשרים איתו, כלאה אותו וגרמה לו סבל רב. מתוארת כקשוחה בעלת שיער אפור ותווי פנים חדים ונוקשים, אך מסופר עליה שהיא הייתה יותר חמה ורכה לפני מותו של בנה סטיבן ולאחריו היא נחושה לנקום על מותו. מאוחר יותר, בספר השני, היא מבינה שהיא סבתו של ג'ייס, ונהרגת באותו ספר בקרב באנייה של וולנטין בזמן שהצילה את ג'ייס.
 • סטיבן הרונדייל- בנה של אימוג'ין ואביו של ג'ייס. היה בעלה של אמטיס, אבל בעקבות החלטה של ולנטיין התגרש ממנה והתחתן עם סלין שהביאה לו את ג'ייס. נהפך לסגנו של וולנטיין לאחר מותו לכאורה של לוק, ונהרג בפשיטה על קן ערפדים. בעקבות מותו התאבדה אשתו סלין ואביו נהרג משברון לב. הוא לא מופיע בספרים.

משפחת לייטווד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איזבל "איזי" לייטווד - ציידת צללים מיומנת, יפהפייה ועוקצנית בת 16. היא בתם של מריס ורוברט לייטווד. אחותו הקטנה של אלק ואחותו הגדולה של מקס. מתוארת כנערה גבוהה וחטובה עם שיער שחור ועיניים חומות כהות, מתוארות כשחורות כמו שמי הלילה. גבוהה ויפהפייה באופן מעורר קנאה. במהלך הסדרה מתאהבת בסיימון. יוצאת אתו במהלך הספר הרביעי, אף שהיא לא רצינית בקשר. נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם מאיה, אך נרמז שהיא באמת מאוהבת בו. הייתה היחידה שידעה על בגידתו של אביה באמה. ציידת הצללים הטובה ביותר בקרב הנערות בגילה. הנשק האופייני לה הוא השוט העשוי אלקטרום, והוא תמיד כרוך על ידה. מחדשת באופן לא רשמי את הקשר עם סיימון בספר החמישי, עד שבספר השישי שניהם מתוודים על רגשותיהם.
 • אלכסנדר "אלק" לייטווד - אחיהם הגדול של איזבל ומקס. בן 18. למרות שהיה צייד צללים במשך שנים רבות, אלק מעולם לא הרג שד עד הספר הראשון. הוא מתואר כנער יפיפה, שחור שיער ובעל עיניים כחולות. אלק הוא הומוסקסואל, ובתחילה מאוהב בג'ייס אך בהמשך מתחיל לנהל מערכת יחסים עם המכשף מגנוס, אך מגנוס נפרד ממנו בסוף הספר החמישי. הם חוזרים לצאת בספר השישי.
 • מריס לייטווד - אמם של אלק, איזבל ומקס ואשתו של רוברט. נאה בעלת שיער שחור ועיניים כחולות בקבוק. הייתה בחוג, ונראה כי היא עדיין מסכימה עם הדעות שם. לאחר ההתקוממות היחסים בינה לבעלה הידרדרו.
 • רוברט לייטווד - אביהם של אלק, איזבל ומקס ובעלה של מריס. בעל מבנה גוף גדול, עיניים כהות ושיער וזקן שחורים. היה בחוג (אך רק בגלל התעקשותה של אשתו). לאחר ההתקוממות היחסים בינו לבין מריס הדרדרו והוא אף בגד בה, אך עזב את האישה האחרת כשנודע לו על ההיריון של מקס.
 • מקס לייטווד - אחיהם הקטן של אלק ואיזבל, בן 9. מתואר כנראה קטן לגילו בעל שיער חום ומשקפים גדולים, אוהב מנגה, שקט ומעריץ את ג'ייס. נרצח בידי ג'ונתן כריסטופר בספר השלישי.

משפחת גריימארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוסיאן גריימארק (לוק גארוויי) - בעבר היה צייד צללים וחבר במעגל של וולנטיין. חברה הטוב ביותר של ג'וסלין. לוק הפך לאדם-זאב והחל בהנהגת להקה משלו. הוא כמו אב לקליירי ומאוהב בג׳וסלין עוד מצעירותו. במהלך הספר הרביעי תכנן להתחתן עם ג'וסלין אבל החתונה נדחתה כשסבסטיאן דקר אותו.

אמטיס הרונדייל (לשעבר גריימארק) - ציידת צללים. אחותו הגדולה של לוק. לאחר שלוק הפך לאיש זאב היא ניתקה איתו קשר, דבר אשר הצטערה עליו מאוד. הייתה נשואה בעברה לסטיבן הרונדייל, אביו האמיתי של ג'ייס. היא מתוארת כדומה ללוק, בעלת עיניים כחולות ושיער חום מאפיר אסוף לצמות. מאוחר יותר, בספר החמישי, תוכניתו של סבסטיאן (ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן) מצליחה והיא נאלצת לשתות מהגביע השחור, בו נמצא הדם של לילית. היא הופכת לציידת צללים חזקה ואפלה בלי רצון משלה, אחת מתוך רבים ששונו, נשלטת על ידי סבסטיאן.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סיימון לואיס - יהודי בן 16 ומתואר כביישן, חסר ביטחון ונאמן. לסיימון עיניים ושיער בצבע חום-שוקולד(שמשתנה לשחור כשהוא הופך לערפד) החבר הכי טוב של קליירי, והיה מאוהב בה בסתר. במהלך הסדרה הוא מתאהב באיזבל. בספר השני הוא נהפך לערפד, ומקבל אות קין בספר השלישי. לאחר ששתה מדמו של ג'ייס, המכיל כמות רבה של דם מלאכים, הוא מקבל את היכולת להתהלך באור יום. במהלך הספר הרביעי בורח מהבית ועובר לגור אצל ג'ורדן, יוצא במקביל עם מאיה ואיזבל ומתלבט את מי לבחור ביניהן. הן נפרדות ממנו כאשר הן מגלות, אך לקראת סוף הספר נרמז שהוא אוהב את איזבל. בספר הרביעי לילית סוחטת אותו לתרום את דמו על מנת להחזיר את ג'ונתן לחיים והוא נאלץ לעשות זאת. כמו כן, הוא נושך את מורין ושותה את דמה, ובכך גורם לה באופן עקיף להפוך לערפדית. בספר החמישי, בעקבות פגישה עם רזיאל עצמו, נפטר מאות קין. בספר השישי כדי להציל את כולם הוא מסכים לוותר על זכרונו ועל היותו ערפד, וממשיך בחייו כרגיל. מאוחר יותר בספר, איזבל ומגנוס נותנים לו לשתות מגביע התמותה ובכך הוא הופך לצייד צללים, מה שמחזיר חלק מזיכרונותיו.
 • מגנוס ביין - בכיר המכשפים של ברוקלין. ביסקסואל בן 800. מעוניין בצורה רומנטית באלק לייטווד, ובהמשך יוצא איתו. מגנוס נפרד מאלק בסוף הספר החמישי מכיוון שאלק רצה לבטל את חיי האלמוות של מגנוס ללא ידיעתו. הם חוזרים להיות ביחד בספר השישי. ( שעוד לא יצא בעברית...) בספרים מתואר כי הוא נוהג ללבוש ביגוד נוצץ וראוותני. כאשר קליירי הייתה קטנה, נהג להשכיח ממנה כל רמז שקשור לעולם הקסום בפגישות קבועות שערכו, על פי בקשת ג׳וסלין אימה של קליירי. גר בדירת לופט בניו יורק. יש לו חתול בשם יו״ר מיאו זידונג.
 • מאיה רוברטס - אשת-זאב בת 15 מהלהקה של לוק אשר אינה משלימה עם העובדה הזו. היה לה אח בכור בשם דניאל שנהג להתעלל בה בצעירותה, וכאשר סיפרה על כך הוריה לא האמינו לה. לאחר שדניאל מת בתאונת פגע וברח, היא פגשה את ג'ורדן והם הפכו לחברים. בהתחלה היא אהבה אותו, אך לאחר מכן הוא החל להפגין יחס עוין ורכושני, ואז הפך אותה לאשת-זאב לאחר שנפרדה ממנו. לאחר מכן היא לא ראתה אותו יותר. בת תערובת. היא מתוארת כבעלת עור שזוף עם שיער בלונדיני אסוף עם צמות רבות ופנים מעוצבות בצורת לב. טומבואית, מאוהבת בסיימון, יוצאת איתו בתחילת הספר הרביעי, אך באמצעו נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם איזבל. שונאת אותו על כך ורק לקראת סוף הספר הם משלימים. היא מחדשת את הקשר עם ג'ורדן, עד שהוא מת בספר השישי.
 • ג'ורדן קייל - האקס של מאיה. איש-זאב שנשך אותה וגרם לה להיות אשת-זאב. מתברר שבזמן שנשך אותה הוא היה בזמן הפיכתו לזאב בפעם הראשונה, ולכן נשך אותה ונהג בה באופן אלים. גם לאחר שנפרדו, ג'ורדן עדיין מאוהב בה, ומאמין שמאיה לעולם לא תסלח לו. חבר בארגון הפרטור לופוס. מציע לסיימון להתגורר איתו ושומר עליו. חוזר לצאת עם מאיה בספר החמישי, עד שהוא נהרג בספר השישי על ידי סבסטיאן לאחר שזה תוקף את בסיס הפרטור לופוס.
 • רפאל סנטיאגו - ערפד ממוצא לטיני ש"נתקע" בגיל 14. רפאל הוא הסגן של מנהיגת הערפדים קמיל ולוקח את מקומה כשהיא אינה נמצאת. מתגורר במלון הערפדים דומור בברוקלין. יריב, לאחר שנודע לו שסיימון יכול להלך באור-שמש רוצה להרוג אותו, והוא כמעט עושה זאת, אך נמנע מכך כאשר הוא מגלה שלסיימון יש את אות קין.
 • מורין בראון - חברה של בת הדודה של אריק. מאוהבת בסיימון. בלונדינית בת 14 אף על פי שהיא נראית בת 12. בספר הרביעי ננשכת על ידי סיימון והופכת לערפדה אחרי מותה בגלל לילית. נהפכת לאויבת ציבור (של סתמצ׳יקים) ושותה את דמם, ואף הרגה כ-10 אנשים. בסוף הספר החמישי הופכת למנהיגת שבט הערפדים של ניו יורק.
 • הודג' סטרקווטאר- נראה מאוד מבוגר, בעל שיער מאפיר ואף ארוך ונשרי. אדם חלש-אופי. היה חבר בחוג, לאחר ההתקוממות המסדר קילל אותו שלא יוכל לצאת מהמכון לעולם. נשאר בקשר עם וולנטיין וידע את האמת על ג'ונתן וג'ייס, ועל כך שוולנטיין בחיים. בספר הראשון נתן את גביע התמותה לוולנטיין בתמורה לכך שיסיר ממנו את הקללה. בספר השלישי מתברר שהוא נכלא במשגב והוא התיידד עם סיימון במהלך שהותו שם. נהרג על ידי ג'ונתן כריסטופר כשג'ייס, קליירי, אלק וסיימון חקרו אותו.
 • "קמיל בלקורט"- הערפדית הראשית של שבט מנהטן, שחוזרת בספר הרביעי, ונפגשת עם אלק מספר פעמים בספר החמישי, מכיוון שאלק מתעניין מאוד בעברו המסתורי של מגנוס, וקמיל רוצה לחבל בקשר שלו עם מגנוס. קמיל מציעה לאלק להפוך את מגנוס לבן תמותה. כאשר הוא מגיע לפגוש אותה כדי לסרב, מגנוס מפתיע אותו שם, וטוען שעצם זה שהוא נפגש איתה הרס את האמון ביניהם. בספר השישי הוא ואלק חוזרים לצאת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]