בני הנפילים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בני הנפיליםאנגלית: The Mortal Instruments) היא סדרת ספרי פנטזיה לנוער מאת קסנדרה קלייר בת שישה ספרים. כל הספרים יצאו לאור באנגלית. בעברית יצאו רק ארבעת הספרים הראשונים (נכון לאפריל 2015).

רשימת הספרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • עיר של עצמות
 • עיר של אפר
 • עיר של זכוכית
 • עיר של מלאכים נופלים
 • עיר של נשמות אבודות
 • עיר של אש שמימית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

סידרת הפריקוול - מכשרי התופת

 • מלאך מכני
 • נסיך מכני - טרם יצא לאור בעברית.
 • נסיכה מכנית - טרם נקבע מועד לתרגום העברי.

העיבוד הקולנועי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בני הנפילים: עיר של עצמות (סרט)

ב-10 ביוני 2010 הוכרז כי הולך לצאת סרט שיתבסס על עיר של עצמות. את התסריט כתבה ג'סיקה פוסטיגו ואת הסרט יביים הארלד זווארט. ב-10 בדצמבר 2010, הוכרז רשמית כי לילי קולינס תשחק את תפקידה של קליירי פריי. במרץ 2011, ג'יימי קמפבל באוור, לוהק לתפקיד של ג'ייס. ג'ונתן ריס מאיירס לוהק לתפקיד וולנטיין, רוברט שיהאן לוהק כסיימון, ג'ימימה וסט לוהקה כאיזבל, קווין זגרס לוהק כאלק, וגודפרי גאו לוהק כמגנוס.

הצילומים התחילו ב-15 באוגוסט 2012. הסרט יצא ב-22 באוגוסט 2013. בסופו של דבר תוכניות לסרט המשך נגוזו, והתחילו לצלם תוכנית טלוויזיה עם שחקנים חדשים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת מורגנשטרן[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קלריסה "קליירי" אדל פריי/מורגנשטרן - קליירי פריי מתחילה בעיר של עצמות כנערה בת 15 ובהמשך הספר חוגגת את יום הולדתה ה-16. היא מתוארת כנערה יפה, עקשנית ודעתנית נמוכה בעלת תלתלים בגוון אדום, עיניים ירוקות, צרת גזרה ונמשים. קליירי גודלה על ידי אמה, ג'וסליין פריי (פיירצ'יילד), ציידת הצללים, ולוק גארוויי (לשעבר לוסיאן גריימארק), חבר המשפחה. כל בעולם הקסום הוחבא ממנה למען ביטחונה. מגנוס ביין שהיה המכשף הראשי של ברוקלין, הציב מחסום במוחה לבקשת אמה, מנע ממנה את היכולת לראות את העולם הקסום. במהלך הספרים קליירי מתאהבת בג'ייס ולומדת כיצד להיות ציידת צללים.
 • וולנטיין מורגנשטרן - צייד צללים חזק מאוד, שמופיע במלוא כוחו לאחר כמה שנים בהן שהתחזה למת. הוא מעוניין לגנוב את כלי התמותה. וולנטיין הוא בעלה לשעבר של ג'וסלין ומתברר בספר הראשון כי הוא אביהם של קליירי וג'ייס. בספר השני מסופר כי בילדותם הוא הזריק להם דם מלאכים שנתן להם יכולות יוצאות דופן. בספר השלישי מתגלה שהוא בעצם רימה את ג'ייס וקליירי ושהוא אביו של ג'ונתן כריסטופר - אחיה האמיתי של קליירי. וולנטיין נהרג בידי המלאך רזיאל בספר השלישי.
 • ג'וסלין פריי\פיירצ'יילד\מורגנשטרן - אמם של קליירי וג'ונתן כריסטופר, ציידת צללים במנוסה מהמעגל של בעלה ולנטיין.היא אישה נאה וצרת גזרה. בספר הראשון נכנסת לתרדמת מכושפת ונשארת בה גם במהלך הספר השני. מתעוררת בספר השלישי, ושם מגלה את אהבתה ללוק. בספר הרביעי היא ולוק עושים תכנונים לחתונה שלהם.
 • ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן - לפני שנולד, ולנטיין נתן לאשתו דם משד עליון בשם לילית, מה שגרם לג'ונתן להיות שד למחצה. מאחר שחצי מדמו היה של מלאכים (מאחר שהיותו צייד צללים) אז דם השדים שרף את דם המלאכים כמעט לגמרית ולא נשארה בו טיפת אנושיות: "יכולותיו ישרפו את אנושיותו". בן 18, אחיה של קליירי (דבר המתגלה בספר השלישי). מתואר כיפה תואר בעל שיער עם גוון בלונדיני-לבן. עיניים שחורות כמו שתי מנהרות ללא סוף. חזק ומהיר מאחר שיש בו דם שדים. מרושע וערמומי. פועל למען וולנטיין, התחזה לסבסטיאן ורלאק ומת כביכול בזכות ג'ייס בספר השלישי. בספר הרביעי חוזר לחיים על ידי פיצול אישיותו עם של ג'ייס. צייד הצללים הטוב ביותר. חושק מינית באחותו קליירי, ומשוכנע שהוא אוהב אותה אף על פי שאין ביכולתו לאהוב בגלל כמות דם השדים בגופו.ביקש להיענות לשם סבסטיאן. בספר השישי קליירי מצליחה להערים עליו ודוקרת אותו בליבו, והוא מת.

משפחת הרונדייל[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ייס ווילנד/לייטווד/הרונדייל/מורגנשטרן - צייד צללים בן 17, ומתואר בספר כיפה תואר בעל תלתלים בלונדיניים בצבע זהוב וצבע עיניים זהובות. הוא חי יחד עם משפחת לייטווד במכון בניו-יורק. נאמר עליו שהוא צייד הצללים המוצלח ביותר בגילו [אך ג'ונתן כריסטופר (בנו של ולנטיין) טוב יותר ממנו]. כאשר אימו הייתה בחודש השמיני להריונה עמו, אביו נהרג במהלך מלחמה עם ערפדים. לאחר שאמו שמעה על כך היא התאבדה באמצעות חתיכת וורידים. לפני שהתינוק (ג'ייס) מת, הודג' וולנטיין הצליחו לחתוך את בטנה של אמו ולהוציא אותו. בספר השלישי מסתבר שולנטיין נתן לאמו מנות של דם מלאך, זאת גרם לו (כמו לקליירי) להכיל כמויות גדולות יותר של דם מלאכים בגופו מאשר הכמות הנורמלית שהכילו ציידי צללים. הוא מאוד פופולרי בקרב המין הנשי, למרות שמעולם לא היה בקשר רציני עד שפגש את קליירי והתאהב בה.
 • אימוג'ן "האינקויזטורית" הרונדייל - אימוג'ין הרונדייל, אימו של סטיבן הרונדיל וסבתו של ג'ייס. הייתה האינקוויזיטורית, ובגלל שבספר הראשון והשני חשבו שולנטיין הוא אביו של ג'ייס היא חשדה בו בקיום קשרים איתו וכלאה אותו וגרמה לו סבל רב. מתוארת כקשוחה בעלת שעיר אפור ותווי פנים חדים ונוקשים, מאוחר יותר בספר השני היא מבינה שהיא סבתו של ג'ייס ונהרגת בספר השני בקרב באונייה של וולנטין בזמן שהצילה את ג'ייס.
 • סטיבן הרונדייל- בנה של אימוג'ין ואביו של ג'ייס, היה בעלה של אמטיס אבל בעקבות החלטה של ולנטיין התגרש ממנה והתחתן עם סלין שהביאה לו את ג'ייס, נהפך לסגנו של וולנטיין לאחר מותו לכאורה של לוק ונהרג בפשיטה על קן ערפדים ובעקבות מותו התאבדה אשתו סלין ואביו נהרג משברון לב. הוא לא מופיע בספרים.

משפחת לייטווד[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איזבל "איזי" לייטווד - ציידת צללים מיומנת, יפהפייה ועוקצנית בת 16. היא בתם של מריס ורוברט לייטווד. אחותו הקטנה של אלק ואחותו הגדולה של מקס. מתוארת כנערה גבוהה וחטובה עם שיער שחור ועיניים חומות כהות, מתאורות כשחורות כמו שמי הלילה. גבוהה ויפהפייה באופן מעורר קנאה. במהלך הסדרה מתאהבת בסיימון. יוצאת איתו במהלך הספר הרביעי, אף שהיא לא רצינית בקשר. נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם מאיה, אך מרומז שהיא באמת מאוהבת בו. הייתה היחידה שידעה על בגידתו של אביה באמה. ציידת הצללים הטובה ביותר בקרב הנערות בגילה. הנשק האופייני לה הוא השוט העשוי אלקטרום, והוא תמיד כרוך על ידה.
 • אלכסנדר "אלק" לייטווד - אחיהם הגדול של איזבל ומקס. בן 18. למרות שהיה צייד צללים במשך שנים רבות, אלק מעולם לא הרג שד. הוא מתואר כנער יפיפה שחור שיער ועיניים כחולות. אלק הוא הומוסקסואל, ובתחילה מאוהב בג'ייס אך בהמשך מתחיל לנהל מערכת יחסים עם המכשף מגנוס.
 • מריס לייטווד - אמם של אלק, איזבל ומקס ואשתו של רוברט. נאה בעלת שיער שחור ועיניים כחולות בקבוק. הייתה בחוג, ונראה כי היא עדיין מסכימה עם הדעות שם. לאחר ההתקוממות היחסים בינה לבעלה התדרדרו.
 • רוברט לייטווד - אביהם של אלק, איזבל ומקס ובעלה של מריס. בעל מבנה גוף גדול, עיניים כהות ושיער וזקן שחורים. היה בחוג (אך רק בגלל התעקשותה של אשתו). לאחר ההתקוממות היחסים בינו לבין מריס הדרדרו והוא אף בגד בה,אך עזב את האישה האחרת כשנודע לו על ההריון של מקס.
 • מקס לייטווד - אחיהם הקטן של אלק ואיזבל, בן 9. מתואר כנראה קטן לגילו בעל שיער חום ומשקפים גדולים, אוהב מנגה, שקט ומעריץ את ג'ייס. נרצח בידי ג'ונתן בספר השלישי.

משפחת גריימארק[עריכת קוד מקור | עריכה]

לוסיאן גריימארק (לוק גארוויי) - בעבר היה צייד צללים וחבר במעגל של וולנטיין. חברה הטוב ביותר של ג'וסלין. לוק הפך לאדם-זאב והחל בהנהגת להקה משלו. הוא כמו אב לקליירי ומאוהב בג׳וסלין עוד מצעירותו.

אמטיס הרונדייל(לשעבר גריימארק) - ציידת צללים. אחותו הגדולה של לוק. לאחר שלוק הפך לאיש זאב היא ניתקה איתו קשר. דבר אשר הצטערה עליו מאוד. הייתה נשואה בעברה לסטיבן הרונדייל, אביו האמיתי של ג'ייס. היא מתוארת כדומה ללוק, בעלת עיניים כחולות ושיער חום מאפיר אסוף לצמות. מאוחר יותר, בספר החמישי תוכניתו של סבסטיאן(ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן) מצליחה והיא נאלצת לשתות מהגביע השחור, בוא נמצא הדם של לילית. היא הופכת לציידת צללים חזקה ואפלה בלי רצון משלה, אחת מתוך רבים ששונו, נשלטת על ידי סבסטיאן.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סיימון לואיס - סיימון הוא יהודי בן 16 ומתואר כביישן, חסר ביטחון ונאמן. לסיימון עיניים ושיער בצבע חום-שוקולד והוא מרכיב משקפיים. קליירי וסיימון הם החברים הכי טובים זה של זו יותר מ-10 שנים. סיימון מאוהב בקליירי אף שנראה שהיא אינה חשה ברגשות דומים כלפיו. במהלך הסדרה הוא מתגבר על אהבתו זו ומתאהב באיזבל. בספר השני הוא נהפך לערפד ומקבל את אות קיין בספר השלישי על ידי קליירי. מאחר ששתה מדמו של ג'ייס המכיל כמות רבה של דם מלאכים, הוא מקבל את היכולת להתהלך באור יום.במהלך הספר הרביעי בורח מהבית ועובר לגור אצל ג'ורדן, יוצא במקביל עם מאיה ואיזבל ומתלבט את מי לבחור ביניהן. איזבל ומאיה נפרדות ממנו כאשר הן מגלות. אך לקראת סוף הספר מרומז שאהבתו האמיתי היא לאיזבל. בספר הרביעי לילית סוחטת אותו לתרום את דמו על מנת להחזיר את ג'ונתן לחיים והוא אכן נאלץ לעשות זאת. כמו כן, הוא נושך את מורין ושותה את דמה, ובכך גורם לה להפוך לערפדית. בספר השישי כדי להציל את כולם הוא מסכים לוותר על זכרונו ועל היותו ערפד, וחסר זיכרון לכל החבורה והעולם העל טבעי הוא יוצא חזרה לבית הספר וממשיך בחייו כרגיל. מאוחר יותר בספר, איזבל ומגנוס נותנים לו לשתות מגביע התמותה ובכך הוא הופך לצייד צללים.
 • מגנוס ביין - בכיר המכשפים של ברוקלין. ביסקסואל בן 800. מעוניין בצורה רומנטית באלק לייטווד. בספר מתואר כי הוא נוהג ללבוש ביגוד נוצץ וראוותני. כאשר קליירי הייתה קטנה נהג להשכיח ממנה כל רמז שקשור לעולם הקסום בפגישות קבועות שנערכו, על פי בקשת ג׳וסלין אימה של קליירי.
 • מאיה רוברטס - מזדאבת בת 15 מהלהקה של לוק אשר אינה משלימה עם העובדה הזו. היה לה אח בכור בשם דניאל שנהג להתעלל בה בצעירותה, וכאשר סיפרה על כך הוריה לא האמינו לה. לאחר שדניאל מת בתאונת פגע וברח, היא פגשה את ג'ורדן והם הפכו לחברים. בהתחלה היא אהבה אותו, אך לאחר מכן הוא החל להפגין יחס עוין ורכושני, ואז הפך אותה למזדאבת לאחר שנפרדה ממנו. לאחר מכן היא לא ראתה אותו יותר. בת תערובת. היא מתוארת כבעלת עור שזוף עם שיער חום אסוף עם צמות רבות ופנים מעוצבות בצורת לב. טומבואית, מאוהבת בסיימון, יוצאת איתו בתחילת הספר הרביעי, אך באמצעו נפרדת ממנו כאשר מגלה שהוא יצא במקביל עם איזבל. שונאת אותו על כך ורק לקראת סוף הספר הם משלימים.
 • ג'ורדן קייל - האקס של מאיה. מזדאב שנשך אותה וגרם לה להיות מזדאבת. מתברר שבזמן שנשך אותה הוא היה בזמן הפיכתו לזאב בפעם הראשונה ולכן נשך אותה. מאוהב בה. חבר בארגון הפרטור לופוס. מציע לסיימון להתגורר איתו ושומר עליו.
 • סבסטיאן ורלאק - צייד צללים. בן דוד של אלין פנהאלו, מתואר כבעל פרצוף מצחיק ונאה, שיער שחור ואף גדול. התגורר במכון בפריז, בדרכו לאליקנטה נרצח בידי ג'ונתן כריסטופר מורגנשטרן אשר גנב את זהותו.
 • אלין פנהאלו - ציידת צללים. בת דודה של סבסטיאן ורלאק, מתוארת כנערה דקת גו עם שיער כהה וארשת שובבה. אלין היא חסרת טקט ולרוב אומרת לפני שהיא חושבת. מתמזמזת עם ג'ייס לעיני קליירי בספר השלישי.
 • רפאל סנטיאגו - ערפד ממוצא לטיני ש"נתקע" בגיל 14. רפאל הוא הסגן של מנהיגת הערפדים ולוקח את מקומה כשהיא אינה נמצאת. מתגורר במלון הערפדים דומור בברוקלין. יריב, לאחר שנודע לו שסיימון יכול להלך באור-שמש רוצה להרוג אותו והוא כמעט עושה זאת אך נמנע מכך שמגלה שלסיימון יש את אות קיין.
 • מורין בראון - חברה של בת הדודה של אריק. מאוהבת בסיימון. בלונדינית בת 14 אף על פי שהיא נראית בת 12. בספר הרביעי ננשכת על ידי סיימון והופכת לערפדה אחרי מותה בגלל לילית.
 • הודג' סטרקווטאר- נראה מאוד מבוגר, בעל שיער מאפיר ואף ארוך ונשרי. אדם חלש-אופי. היה חבר בחוג, לאחר ההתקוממות המסדר קילל אותו לא יוכל לצאת מהמכון לעולם. נשאר בקשר עם וולנטיין וידע את האמת על ג'ונתן וג'ייס ועל כך שוולנטיין בחיים. בספר הראשון נתן את גביע התמותה לוולנטיין בתמורה לכך שיסיר ממנו את הקללה. בספר השלישי מתברר שהוא נכלא במשגב והוא התיידד עם סיימון במהלך שהותו שם. נהרג על ידי ג'ונתן כשג'ייס, קליירי, אלק וסיימון חקרו אותו.
 • "קמיל בלקורט"- הערפדית הראשית של שבט מנהטן חוזרת בספר הרביעי

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]