בני שלמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אין תמונה חופשית

בני שלמה (נולד ב-24 בספטמבר 1980) הוא עבריין מורשע אשר עומד בראש ארגון פשע. שלמה היה חבר בארגון הפשע של שלום דומרני. שלמה צבר הון מכריית חול בלתי חוקית, לצד עסקים חוקיים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלמה ואחיו הגדול שלום נולדו במושב חלץ, שבו הוא מתגורר כיום, אך בילדותם, עברו האחים עם אימם לרחובות, שם התחברו עם כנופיות קטנות באזור. חברים טובים שלהם היו עמוס ואופיר לביא, לימים ראשי משפחת פשע אף הם. הוא לא שירת בצה"ל.

מעצרים והרשעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2000, כשהיה בן 20, הוא הורשע בעבירה זניחה יחסית של תקיפה והכשלה של שוטר. הוא ריצה עונש מאסר של חצי שנה. התיק השני נגדו נפתח בשנת 2007, הוא נעצר במסגרת בדיקה שגרתית ועל גופו נמצא סכין. שלמה הורשע בנשיאת סכין ונידון לעבודות שירות בלבד.

ב־2016 הורשע בני שלמה בגין סחיטה באיומים של בעל מסעדה באשקלון, וריצה שמונה חודשים בכלא. ב-2019 הורשע בני שלמה בעבירת איומים, ובמסגרת עסקת טיעון נגזר עליו עונש של תשעה חודשי מאסר.

בינואר 2020 נעצר בני שלמה יחד עם עוד 35 מאנשי ארגונו בחשד להלבנת הון והפצת חשבונות פיקטיביות בשווי של חצי מיליארד שקל ושוחרר לאחר 42 יום. באותו חודש נעצר בעקבות חשד לניסיון רצח של יריב, אך שוחרר ולא הוגש נגדו כתב אישום.

בספטמבר 2020 הורשע בתקיפת בעל עסק מהדרום שהיה חייב לו כספים, ונידון ל-23 חודשי מאסר[1].

הקמת הארגון והיריבות עם דומרני[עריכת קוד מקור | עריכה]

האחים, בני ושלום, היו חברים בארגון של שלום דומרני. דומרני שיתף את בני במרבית עסקיו ונתן בו אמון.

האחים שלמה הקימו ארגון פשע משלהם, כשהם נוטלים עימם חלק מאנשיו של דומרני, מה שהוביל לאירועים פליליים רבים בשנים 2013–2015, כגון הנחת מטענים מתחת למכוניות ופיצוצים ברחובות אשקלון, אשדוד וקרית גת.

ניסיונות התנקשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביולי 2013, כאשר יצא שלמה מביתו במושב חלץ בסקודה המשוריינת שלו, הוא נקלע למארב סמוך לצומת גבעתי. בניסיון החיסול הזה השתתפו שלושה עבריינים. כאשר הגיע הרכב המשוריין לצומת גבעתי, פתחה חוליית החיסול באש לעבר המכונית באמצעות רובה אם-4. היורים ניסו להימלט מהזירה רכובים על אופנוע, אך נלכדו על ידי המשטרה. שלמה המשיך בנסיעה עד לבית החולים ברזילי. הוא נפגע קלות ברגליים ובגב מרסיסים, ושוחרר באותו היום מבית החולים.

ב-5 בפברואר 2014 עבר בני שלמה ניסיון התנקשות נוסף. ביציאה מהמושב, הופעל נגד מכוניתו מטען רב עוצמה, אך לא היו נפגעים.

בספטמבר 2015 שלום שלמה, אחיו של בני, נרצח ביציאה מביתו שבמושב תלמים[2]. במשפחת שלמה ייחסו את הרצח לארגון של האחים לביא, אך לא הצליחו להוכיח את טענותיהם או לנקום בהם. העובדה שלא הצליחו לנקום גרמה על פי הערכות לפיחות רב במעמדם[3].

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הוא גרוש ואב לבת נועם.

אחיו, שלום, אשר היה עבריין מורשע אף הוא, נרצח בפתח ביתו שבתלמים בשנת 2015[4]. על פי ההערכות בוצע החיסול בהוראת משפחת לביא, כחלק ממאבק כח בין ארגוני הפשע.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]