בראול סטארס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: כתיבה לא אנציקלופדית, חוסר במקורות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
בראול סטארס
Brawl Stars
סמליל המשחק
סמליל המשחק
תאריך הוצאה 12 בדצמבר 2018
סוגה אסטרטגיה
פיתוח Supercell
הוצאה לאור Supercell
מנוע משחק המשחק פועל בשלל שפות בניהם. עברית
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
פלטפורמות iOS
אנדרואיד
מדיה הורדה דיגיטלית (דרך App Store ו-Google Play)

Brawl Starsעברית: כוכבי הקטטה) הוא משחק וידאו אסטרטגי חינמי המפותח ומתוחזק על ידי חברת Supercell הפינית. המשחק משווק בחנויות ה-App Store וה-Google Play.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה הכריזה על פיתוח המשחק ב-14 ביוני 2017 על ידי סרטון שפרסמה באתר היוטיוב. המשחק קיבל השקה רכה במכשירי ה-iOS יום למחרת, ב-15 ביוני 2017, והיה זמין רק לתושבי קנדה. ב-26 ביוני 2018, המשחק קיבל השקה רכה נוספת בקרב משתמשי האנדרואיד והאפל. ב-14 בנובמבר 2018, הודיעה החברה על השקה עולמית למשחק, וב-12 בדצמבר 2018 הוא הופץ ברחבי העולם בחינם ושווק בחנויות ה-App Store וה-Google Play. חודש לאחר הפצתו, המשחק הרוויח מעל 63 מיליון דולר[1]. ב-9 ביוני 2020 המשחק יצא לראשונה לסין.

ב-26 בינואר 2018, הוא היה זמין בקנדה, פינלנד, שוודיה, דנמרק, נורווגיה, אירלנד, סינגפור, הונג קונג, ישראל, מקאו ומלזיה בחנות ה-App Store.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבראול סטארס, השחקנים נקראים Brawlers ("המתקוטטים"). ה-Brawlers במשחק מדורגים לפי דרגות שונות: תכלת (Trophy Road Reward פרס צבירת גביעים), ירוקים (Rare נדירים), כחולים (Super-Rare - נדירים במיוחד), סגולים (Epic - אדירים), אדומים (Mythic - מדהימים), צהובים (Legendary - אגדיים) וצבעוניים (Chromatic - כרומטים). את רוב ה-Brawlers ניתן להשיג מפתיחת תיבות, מלבד חברי הקבוצה התכלת אותם משיג השחקן לאחר שהגיע למספר הגביעים הדרוש כדי לקבל אותם, נכון לפברואר 2021 יש 44 בראולרים, אשר לכל אחד אפיון משלו. כמו כן, לכל בראולר יש אפשרות שדרוג שמעלה את הנזק שהוא עושה ואת כמות החיים שלו ואפשרויות מראה שונות (Skin) שהשחקן יכול לרכוש ביהלומים וירטואליים, אשר לא משנים דבר בתחרותיות, רק את המראה. השחקנים במשחק מדורגים על פי כמות הגביעים שלהם, אשר אותם ניתן להשיג לאחר ניצחון במשחק ולאבד לאחר הפסד בדומה למשחק קלאש רויאל (כמות ירידת ועליית הגביעים נעה לפי רמת השחקן).

לכל Brawler יש נשק רגיל בעל שלוש טעינות (יש כאלה עם טעינה אחת או ארבע) ומכת סופר שנטענת לאחר כמה פגיעות. מכת הסופר עושה דבר מסוים (שונה אצל כל ברואלר). במשחק ניתן להשיג מטבעות(coins) בתיבות הבראולר, שאותם אפשר להשיג בבראול פאס (בהמשך נסביר מה זה בראול פאס),בחנות בחינם, ביהלומים או בכסף. ניתן גם להשיג יהלומים(gems) ב"בראול פאס". ואפשר לקבל גם נקודות כוכב(star points). בנוסף אפשר לרכוש מטבעות ויהלומים בחנות של המשחק, בעוד שאת נקודות הכוכב לא ניתן לרכוש, והדרכים להשיגם היא עלייה בגביעים בדמויות או בסוף העונה, כאשר חצי מהגביעים שדמות צברה מעל ל-500 יומרו לנקודות כוכב או בסוף העונה של מהלך כוחני, כאשר מקבלים נקודות כוכב על סמך הניקוד שנצבר במהלך העונה. אפשר גם להשיג נקודות כוכב בליגת האליפות, שבה אחרי כל משימה שעושים מקבלים סכום של נקודות כוכב.(כל משימה חדשה הסכום עולה). ליגת האליפות היא אירוע שמתקיים פעם בחודש, שבו יש אירועי משחק. כל שלוש משחקים באירוע משחק, עולים שלב עד שמגיעים לסוף הליגה.(בפרופיל המשתמש ניתן לראות כמה שלבים המשתמש עלה.)

המשחק הוא מרובה משתתפים, כלומר ניתן לשחק שלושה אנשים בקבוצה, ניתן לשחק עם חבר אחד או שניים וניתן לשחק כך שהמשחק יחבר אותך לשני שחקנים אקראיים.

אירועים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אירועים רגילים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Gem Grab (תופסים יהלומים) – מצב זה משוחק ב-2 קבוצות המתחרות אחת עם השנייה בעלות 3 שחקנים כל אחת. במרכז מפת המשחק מצוי "מכרה" בו כל מספר שניות קופץ יהלום. אם חבר קבוצה מרים את היהלום, מתווסף מספר היהלומים לקבוצה. אך אם יריב הורג את החבר, היהלומים נופלים ושתי הקבוצות יכולה להרים אותם. משחק זה נמשך עד שקבוצה מסוימת מגיעה ל-10 יהלומים ויותר במשך זמן של כ-15 שניות. אם שתי הקבוצות מגיעות למצב של שויון של מעל 10 יהלומים הקבוצה שיש לה יותר יהלומים היא הזאת שתתחיל את הטיימר.
 • Showdown (קרב מכריע) – מצב הישרדות, כאשר עשרה משתתפים משחקים במפה גדולה יחסית. מצב המשחק קיים במשחקי ״סולו״ (10 שחקנים - כולם נגד כולם), ושל ״זוג״ (שבו חמש קבוצות של שני שחקנים) במצב משחק זה נמצאות ״Power Cubes״ (קוביות אנרגיה) המחזקות את המכות של השחקן ומוסיפות לו 400 חיים אותם השחקן משיג מפתיחת תיבות או מהריגת שחקנים אחרים. במשחק יש ענני רעל שמתפשטים לאט מקצוות המפה עד למרכזה במשך המשחק וקטלני מאוד לשחקנים; הוא מוריד 1000 חיים בכל שנייה לכל שחקן שנמצא בתוכו. בנוסף לכך, בחלק מהמפות יש "איונטים" מיוחדים: מטאורים שפוגעים בשחקנים ומורידים 2000 חיים, רובוט שתוקף את השחקנים (כשהשחקנים הורגים את הרובוט הם מקבלים 3 Power Cubes),שיקויי אנרגיה שמחזקים את הבראולר לזמן מוגבל ושדות חיים שמוסיפים 1000 חיים לשנייה.
 • Brawl Ball (כדור בראולר) – מצב שפועל כמו משחק כדורגל, עם שלושה שחקנים בכל קבוצה: בתחילת המשחק, הנמשך שתיים וחצי דקות, הכדור נמצא במרכז המגרש. כל קבוצה צריכה לתפוס את הכדור ולהבקיע לשער של הקבוצה היריבה, כאשר השחקן הנמצא עם הכדור אינו יכול להשתמש בכוחותיו אלא רק יכול לבעוט בכדור (אחרי שהוא בועט בכדור הוא יכול לחזור להשתמש בכוחותיו באופן רגיל). קבוצה מנצחת כאשר היא מבקיעה פעמיים לשער של הקבוצה היריבה. אם אחרי שעוברות שתיים וחצי הדקות ויש מצב של תיקו בין שתי הקבוצות (0:0 או 1:1) המשחק ממשיך לעוד דקה (Overtime). בדקה זו מתפוצצים כל המחסומים והשיחים על המגרש והוא נשאר ריק. הקבוצה הראשונה שתבקיע את הכדור בשער של הקבוצה השנייה במהלך הדקה הנוספת תנצח ללא קשר לתוצאה הנוכחית. אם גם בסוף הדקה הנוספת אף קבוצה לא מבקיעה המשחק נגמר ואף קבוצה לא מקבלת גביעים ולא מפסידה גביעים (אותו מקרה יכול לקרות גם בשוד, שלל, מצור ואזור חם).
 • Heist (שוד) – מצב משחק שבו לכל קבוצה יש כספת שיש לה 45000 חיים. המטרה של כל קבוצה היא להרוס את הכספת של הקבוצה השנייה. הקבוצה שהורידה יותר חיים לכספת היריבה עד סוף המשחק או שהרסה את הכספת של הקבוצה השנייה, מנצחת.
 • Bounty (שלל) – מצב משחק בקבוצות, שלושה שחקנים בכל קבוצה. כל שחקן מתחיל עם שני כוכבים. כאשר השחקן נהרג, הקבוצה היריבה מקבלת כוכבים כמספר הכוכבים שהיו לשחקן. השחקן שהרג מקבל כוכב נוסף (ניתן לצבור עד שבעה כוכבים).
 • Siege (מצור) – מצב משחק שבו לכל קבוצה יש תותח. המטרה של כל קבוצה להרוס את התותח של הקבוצה השנייה. במצב זה יש גם ברגים, כל בורג מייצג רובוט ברמה שונה, הקבוצה שאספה יותר ברגים, תיצור רובוט ברמה לפי מספר הברגים שהיא אספה, הקבוצה שהרסה את התותח של הקבוצה השנייה או שהיא הורידה לו יותר חיים בסוף הזמן (שתיים וחצי דקות) - מנצחת.
 • Hot Zone (אזור חם) – במצב זה, ישנם 1–3 אזורים באמצע להשתלט עליהם. כל שנייה בתוך האזור החם (תלוי במספר האזורים) מביאה 1%. אם בא אויב בא באזור שאתה נמצא בו, שתי הקבוצות מתקדמות. צריחים וחיות מחמד לא נחשבים כ"שחקן" והם לא יכולים להשתלט על אזור. הקבוצה שיש לה הכי הרבה אחוזים בסוף הזמן או הקבוצה שהגיעה ראשונה ל-100% ניצחה. מצב המשחק נמחק תחילה לאחר אירוע ראש השנה הסיני 2020 וחזר למשחק בעדכון מאי 2020, אך נמחק שוב בתחילת יוני 2020, וחזר למשחק בעדכון של יולי 2020 לתמיד.

אירועים שהוסרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Takedown (ניצחון מוחץ) - Takedown הוא מצב משחק שבו כולם נגד כולם, המטרה של כל שחקן הוא להסב יותר נזק לרובוט הגדול שיורה לייזרים על השחקנים, במצב משחק זה ארבע דרגות: "נסה להסב יותר נזק לבוס!" (!Do more damage to the boss), "אתה בסדר" (You are doing OK), "המשך ככה!" (!Keep up the good work), והדרגה האחרונה היא "אתה מוביל!" (!You are in the lead), ככל שהשחקן מסב יותר נזק לבוס הדרגה שלו יותר גבוהה, השחקן שהסב הכי הרבה נזק לבוס כשהבוס מת - מנצח. מצב המשחק נמחק מהמשחק בעדכון ינואר 2020.
 • Lone Star (כוכב בודד) - Lone Star הוא מצב משחק שבו כולם נגד כולם (כמו ניצחון מוחץ), המטרה של כל שחקן הוא לקבל כמה שיותר כוכבים על ידי הריגת שחקנים (בנוסף, בניגוד לניצחון מוחץ, לכוכב בודד יש הגבלת זמן (שתי דקות), בעוד שניצחון מוחץ נגמר רק כאשר הרובוט מת), גם לכוכב בודד יש דרגות כמו לניצחון מוחץ אך בניגוד לניצחון מוחץ, הדרגה הראשונה של כוכב בודד היא "אתה צריך עוד כוכבים!" (!You need more stars), גם במצב הזה יש "אתה בסדר" (You are doing OK), "המשך ככה!" (!Keep up the good work), ו"אתה מוביל!" (!You are in the lead) *מכיוון שמצבי המשחק הם אותו הדבר רק קונספט שונה, יש את אותן 3 דרגות עליונות אך הדרגה הראשונה שונה*, השחקן שהשיג הכי הרבה כוכבים - מנצח ( פשוט כמו שלל אבל שכולם נגד כולם ויש 10 שחקנים ). מצב המשחק נמחק מהמשחק בעדכון ינואר 2020.

"אירועים עונתיים":

 • Present Plunder (שלל של מתנות) – שלל של מתנות הוא אירוע שהגיע עם העדכון החג המולד של בראול סטארס. במקרה הזה, השחקנים מתחלקים. לשתי קבוצות של שלושה בכל קצה המפה מוצגות מתנות הצוותים. המטרה היא לקבל נקודות על ידי לקיחת היריבים ' מתנות לבסיס שלך. המשחק מסתיים כאשר צוות אחד לכד שתי מתנות או למי יש נקודה אחת כאשר הזמן הרגיל אוזל. אורך המשחק דומה לכדור בראולר, עם 2 דקות ו 30 שניות של משחק רגיל ודקה 1 של זמן נוסף. אם התוצאה קשורה כאשר הזמן הרגיל אוזל, יש הארכה זמן נוספות, אשר מסתיים בתיקו כאשר זה זמן נוסף אוזל או ניצחון עבור הקבוצה הראשונה להבקיע. כשהגיע ראש השנה הסיני נמחק המצב משחק ביחד עם ניצחון מוחץ וכוכב בודד. חוזר כל שנה בחג הכריסמס. (חוזר כל חג מולד בערך בין ה15.12 עד ה1.1)
 • Power Play (מהלך כוחני) - מהלך כוחני הוא מצב תחרותי שניתן לבטל את הנעילה שלו לאחר הרווחת כוח הכוכב הראשון לא משנה באיזה דמות. אם השחקן מנצח במשחק השחקן לא מרוויח גביעים אלא נקודות, אך אם השחקן מפסיד הוא לא מפסיד גביעים או נקודות, אך הוא מקבל פחות ניקוד. משחקי מהלך כוחני עובדים כך שאתה משחק עם שחקנים ברמה שלך (כלומר על סך הניקוד שלך), ניתן לשחק במצב תחרותי זה רק עם הדמויות שיש להם כוח כוכב, בסיום העונה של מהלך כוחני, תקבל נקודות כוכב על סמך הניקוד שהשגת במהלך העונה. נמחק מהמשחק ב-16 במרץ 2021

תוספות משחק שהוסרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • life leech (חיים יורדים) - תוספת לקרב מכריע שהחיים יורדים כל שנייה. כשאתה פוגע בבראולרים אחרים החיים עולים וכשאתה מביס בראולר החיים מתמלאים עד הסוף. מתחדש כל עדכון ליל כל הקדושים, החל מאירוע האלווין של 2019 נקרא "משמרת לילה" (Graveyard Shift).
 • Tilting Ship (ספינה מתנדנדת) - תוספת שנוספה לכמה מפות ספציפיות ב"שלל של מתנות". כל כמות זמן מסוימת הספינה תתחיל "להתנדנד", מה שיגרום לכך שאם תלך בכיוון הנדנוד תקבל עוד מהירות אבל אם תלך נגד כיוון הנדנוד תקבל איטיות. נמחקה בעדכון ינואר 2020 יחד עם שלל של מתנות, כוכב בודד וניצחון מוחץ.

מצבי המשחק והמפות משתנים מדי יום, וכל עדכון נוספות מפות חדשות ומסירים מפות מהמשחק. מפות מסוימות לפעמים יכולות להשתנות (זה דבר נדיר מאוד) בעדכונים מסוימים.

אירועים מיוחדים ואתגרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Power League (ליגת הכוח) - ליגת הכוח מחליף את מהלך כוחני שהיה. זה מצב תחרותי עם 19 דרגות, החל מארד I ועד למאסטר, ניתן לשחק בו עם עוד 2 שחקנים אקראיים או בקבוצה מוכנה מראש של 3 שחקנים, מצב המשחק והמפה נבחרים באקראיות לכל משחק ולאחר מכן כל קבוצה בוחרת בראולר אחד שהולך להיחסם עבור 2 הקבוצות, החסימות הן חסימות עיוורות ומבוצעות על ידי ראשי הקבוצות (בראולרים חסומים לא יכולים להיבחר), לאחר מכן מתחיל שלב בחירת הבראולרים, כל בראולר שנבחר על ידי אחד השחקנים, לא משנה אם זה בקבוצה שלך או בקבוצה היריבה לא יוכל להיבחר על ידי שחקן אחר, לאחר מכן ישנן הכנות אחרונות (10 שניות לבחור גאדג'ט וכוח כוכב) ואת המשחק עצמו, המשחק עצמו בנוי מ"Best of 3", כאשר הקבוצה שניצחה 2 סיבובים מנצחת את כל המשחק, כל עונה של ליגת הכוח אורכת 10 שבועות, ויש לה משימות שונות, בסיום העונה מקבלים נקודות כוכב במתבסס על הניקוד הגבוה ביותר בין 2 המצבים (סולו וקבוצה).
 • Robo Rumble (רובו קרב) -ברובו קרב, שלושה שחקנים נלחמים כצוות נגד גלים רבים של אויבי רובוט כדי להגן על כספת. רובו קרב הוא מצב לא מדורג, ולכן לא ניתן להרוויח או להפסיד גביעים.

ישנם ארבעה סוגים של רובוט: "רובוט תגרה" עם בריאות גבוהה ומהירות תקיפה מהירה אך טווח קצר ומהירות תנועה איטית, "רובוט צלפים" עם בריאות נמוכה, מהירות תנועה מתונה, מהירות התקפה מתונה אך טווח ארוך ומהירות השלכת מהירה, "מיני רובוט" עם נקודות פגע בינוניות, טווח קצר, מהירות תקיפה מהירה ומהירות תנועה מהירה מאוד, ו"רובוט בוס" עם נקודות פגיעה גבוהות מאוד ונזק. לרובוט הבוס מתקפת תגרה והוא יכול לירות רקטות, והוא מגיע בגל 5, אחרי גל 5, לא יהיו עוד רובוטים של בוס למשך המשחק. אחרי שמגיע רובוט בוס, כל הרובוטים אחרי זה הגבירו את הבריאות והנזק. אם הרובוטים לא ימותו אחרי 25 שניות, הם ירוויחו עוד מהירות, אחרי 40 שניות, הם יכוונו רק לכספת. קרבות רובו-קרב עולים ברמה מ'רגיל' עד 'מטורף' בכל פעם שמגינים על הכספת במשך 2 דקות שלמות מבלי שהיא תיהרס, רמת הקושי המקסימלית היא "מטורף XVI".

 • Boss Fight (קרב מול בוס) - באירוע קרב מול בוס, שלושה שחקנים נלחמים נגד רובוט בוס ענק. הקרב מתחיל מיד ולאט לאט הולך וגובר. עם כל ניצחון הקושי יגדל ברמה הבאה. הרובוט של הבוס משתמש במגוון רחב של התקפות ויש לו כמות בריאותית ענקית. טיימר מוצג כדי לעקוב אחר רמות הכעס ולהשוות זמנים עם אחרים. קרב מול בוס, הוא מצב לא מדורג, כך גביעים לא ניתן הרוויחו או הפסידו, אם אתה משחק עם חברים לקבוצה, הרמה מוגדרת לנמוכה ביותר שאליה הגיעו חברי הצוות שלך. ואתה משחק מחדש ברמה קלה יותר, אך אינך מקבל אסימונים . יש רמות בקרב מול בוס כמו רגיל, קשה, מומחה, מאסטר, מטורף, מטורף II, מטורף III. ככל שעולים ברמות ישנם קשיים חדשים: יכולת לרוץ כמו שור ולהרוס קירות (רמות "קשה" ומעלה), כעס מוגבר (רמות "מומחה" ומעלה), רקטה אותה הרובוט משגר לכיוון השחקן הרחוק ביותר ממנו והאזור שבו נופלת הרקטה נבלע בלהבות וגורם לנזק מתון (רמות "מאסטר" ומעלה) וכלה בהפלת קוביות כוח (רמות "מטורף" ומעלה), אם השחקן מגיע לרמה "מטורף" הכעס של הרובוט גובר עוד יותר מרמות "מומחה" ו"מאסטר", כל דקה וחצי הכעס שלו יגבר לרמה חדשה, לעומת זאת, כשהשחקן מגיע לרמה "מטורף II" והלאה הרובוט מגיע לרמות כעס חדשות, כאשר השחקן נמצא ברמה "מטורף III" וחוצה את רף ה-6 דקות ו-35 שניות, הרובוט כבר הופך לרובוט חזק מאוד בצבע לבן שכאשר הוא פוגע בשחקן מקרוב, הנזק שנגרם גבוה מאוד (9400), הרמה המקסימלית שניתן לעבור היא "מטורף XVI".
 • Big Game (משחק גדול) - באירוע משחק גדול, חמישה שחקנים נלחמים בראולר "בוס" של שחקן אחד. לבוס יש בריאות מאוד גבוהה, שיפור בתפוקת הנזק ויכולות משופרות, אך יכולתו לרפא עצמי מוסרת. הבוס מנסה להישאר בחיים כמה שיותר זמן ואילו האחרים מנסים להביס את הבוס במהירות האפשרית. הזמן בשעון כאשר הבוס מובס קובע כמה אסימונים המשתתפים מקבלים, עד 100 אסימונים. הבראולר הגדול מנצח במצב בכך שהוא שרד את כל המשחק (2 דקות). באופן דומה, השחקנים הרגילים "מנצחים" בכך שהם מנצחים את הבוס תוך פחות מ-2 דקות.
 • Super City Rampage (מהומה בסופרעיר) - במהומה בסופר עיר, שלושה שחקנים נלחמים כדי להגן על עיר מפני מפלצת ענקית שרוצה להשמיד אותה, זה הוא מצב משחק לא מדורג, אז זה בלתי אפשרי להרוויח או להפסיד גביעים, ככל שעולות רמות הקושי (רגיל עד מטורף), היא מקבלת תכונות חדשות (ככל שיורדים החיים שלה היא תכעס וכשהיא כועסת היא מתמקדת רק בשחקנים והכעס יורד אחרי זמן מה), ניתן לחזור לחיים כל עוד לפחות שחקן אחד עוד בחיים, אם שלושת השחקנים מתים או שכל הבניינים נהרסים (שיחים לא נחשבים חלק מהעיר), המשחק נגמר, גם תכונות סופר שיכולות להרוס קירות נחשבות כאילו שהרסתם חלק מהעיר, אם פגעתם בבניינים, כאשר המפלצת ברמת כעס 'זועם' (מטורף ומעלה), היא חסינה להאטות, לשיתוקים ולהדיפות לאחור. מצב המשחק הועלה לבראול סטארס בעדכון יוני 2020.

אירועים פעם בחודש[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Brawl Stars Championship (אתגר האליפות) - אתגר אליפות היא תחרות בראול סטארס מופרדת לחמישה שלבים שלכל אחד מהם חוקים ומערכות קיימים משלהם אשר יש לחייב על מנת להיכנס לשלבים הבאים. אתגרי המשחק למשך 48 שעות. האירוע נערך החל מינואר עם מוקדמות מקוונות שמתרחשות בשבוע שלאחר מכן. מצבי משחק במהלך אתגר האליפות הם: מצור, קרב מכריע, תופסים יהלומים, שוד, שלל וכדור בראולר.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בראולרים מסוג פרס צבירת גביעים (צבע תכלת)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שלי (Shelly) – הבראולרית שהשחקן מתחיל איתה את המשחק, היא משתמשת ברובה מסוג שוטגאן ויורה כדורים על האויב לטווח בינוני ( רגיל ). תכונת הסופר שלה היא שימוש ביריית על שמסוגלת לשבור אפילו קירות בכוחה הרב. בראולרית מסוג "לוחמת". האולטי שלה חזק למדי, ומסוגל לפגוע במספר אנשים.
 • ניטה (Nita) – בראולרית שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לעשרה גביעים. ניטה תוקפת שחקנים אחרים באמצעות גלי הלם מטווח בינוני שיכולים לעבור דרך אויבים ותיבות. יכולת הסופר שלה היא שחרור דוב קטלני ומאסיבי שמסוגל למצוא בראולרים שמסתתרים בשיחים ולגרום להם נזק. בראולרית מסוג "לוחמת". שני הגאדג'טים שלה קשורים לדוב.
 • קולט (Colt) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לשישים גביעים. קולט יורה בעזרת האקדחים שלו כדורים הפוגעים באויב בעוצמה. כוח הסופר שלו הוא יריית כדורים חזקים המסוגלים לשבור קירות ולהרוס שיחים שנורים למרחק גדול יותר מהיריות הרגילות שלו וגם פוגעים יותר באויב. בראולר מסוג "צלף".
 • בול (Bull) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע למאתיים וחמישים גביעים. בול משתמש ברובה מסוג שוטגאן בדומה לשלי בעל טווח קצר יותר אבל חזק יותר. תכונת הסופר שלו היא ריצה אל עבר האויב כמו שור והוא מרסק קירות העומדים בדרכו. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • ג'סי (Jessie) – בראולרית שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לחמש מאות גביעים. היא יורה כדורי אנרגיה מהרובה שלה והם עוברים בין מקסימום של שלוש מטרות. תכונת הסופר שלה הוא שחרור צריח שיורה כדורי רובה לעבר שחקנים אחרים. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • ברוק (Brock) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לאלף גביעים. ברוק משתמש במשגר טילים כדי לפגוע בשחקנים אחרים. תכונת הסופר שלו היא ירי מאסיבי של טילים שיכול לעבור מעל קירות ולשבור אותם. בראולר מסוג "צלף".
 • דיינמייק (Dynamike) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לאלפיים גביעים. כדי לפגוע בשחקנים אחרים הוא זורק שני מקלות דינמיט אשר יכולים לעבור מעל קירות. תכונת הסופר שלו היא זריקת חבית דינמיט על האויב. נזק הפגיעה שלו ביריב נע לפי כמות מקלות הדינמיט שפגעו ביריב. בראולר מסוג "זורק".
 • בו (Bo) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לשלושת אלפים גביעים. המתקפה שלו היא ירייה של שלושה חיצים מתפוצצים אל עבר האויב. תכונת הסופר שלו היא יריית שלושה מוקשים אל עבר הקרקע שלא רואים אותם ואם דורכים עליהם אויבים אחרי מספר שניות הם מתפוצצים ומסיבים נזק גדול. בראולר מסוג "לוחם".
 • טיק (Tick) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לארבעת אלפים גביעים. המתקפה הרגילה שלו היא זריקת 3 מוקשים, אשר מסבים נזק בינוני לבראולרים הנמצאים בקרבתם. לאחר מספר שניות מרגע הטמנתם ואם הם לא תופסים אויב, הם יתפוצצו לבד. מתקפת הסופר שלו היא שחרור ראשו המהווה פצצה- אשר רודף אחרי אויב, וכאשר משיג אותו מתפוצץ ומסב נזק רב. הראש של טיק מסוגל לשבור קירות ויש לו רק 2,000 חיים והוא ניתן להשמדה לפני שיפגע. בראולר מסוג "זורק".
 • 8-ביט (8-bit) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לששת אלפים גביעים. המתקפה הרגילה שלו היא פרץ של קרני לייזר, שמגיעות לטווח ארוך. מתקפת הסופר שלו היא מכונה שמוסיפה ל-8-ביט ולחבריו לקבוצה שבטווח המכונה חיזוק של 50% לנזק. בראולר מסוג "צלף". הערה- הבראולר האיטי ביותר במשחק, ועם טווח היריות הכי גדול.
 • אמז (Emz) - בראולרית שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לשמונת אלפים גביעים. זומבית שתוקפת עם מבשם האוויר שלה וגורמת לאוויר מזוהם שמוריד נזק ליריבים. תכונת הסופר שלה מאפשרת לה לעשות עיגול גדול של ענן רעילות שהולך יחד איתה לכמה שניות. הוא מאט את כל האויבים בשטח ומוריד קצת נזק. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • סטו (STU) - בראולר שהשקחן משיג כאשר הוא מגיע לעשרת אלפים גביעים. רובוט שתוקף עם שני זיקוקים שהוא יורה מאצבועותיוץ תכונת הסופר שלו מאפשרת לו לעשות דאש (כמו הגאדג'אט של שלי). לא ידוע כמה נזק מורידה תכונת הסופר. בראולר מסוג "מתנקש בדרכים"

בראולרים מסוג נדיר (צבע ירוק)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אל פרימו (El primo) – בראולר שתוקף מטווח קצר את אויביו עם ארבעה אגרופים מהירים. מתקפת הסופר שלו היא יכולה לעבור מעל קירות והוא קופץ ועושה נעיצת מרפק על האויבים וגורם להדף ולנזק. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • בארלי (Barley) – בראולר בצורת רובוט אשר תוקף את אויביו באמצעות בקבוקי תבערה שיכולים לעבור מעל קירות. מתקפת הסופר שלו היא ירי מסיבי של בקבוקי תבערה שגם יכולים לעבור מעל קירות. בראולר מסוג "זורק".
 • פוקו (Poco) – בראולר בצורת שלד. משתמש בגלי מוזיקה של הגיטרה שלו כדי לפגוע באויב מטווח בינוני. במתקפת הסופר שלו הוא מרפא את עצמו ואת חברי הקבוצה שלו שנמצאים בטווח תכונת סופר. התכונת סופר של פוקו יכולה לעשות לאויבים 800 נזק עם סטאר פאוור ( בהמשך נסביר מה זה סטאר פאוור )בראולר מסוג "תמיכה".
 • רוזה (Rosa) – בראולרית בעלת טווח קצר יחסית שפוגעת באויביה בעזרת שלושה אגרופים של כפפות עשויות מקקטוס. תכונת הסופר שלה הוא מגן חזק שמגן עליה מ-70% מהנזק שאמור להיות מוסב לה. המגן פועל למשך שלוש שניות. בראולרית מסוג "משקל כבד".

בראולרים מסוג נדיר במיוחד (צבע כחול)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ריקו (Rico) – בראולר רובוט שיורה כדורי גומי שמקפצים מקיר לקיר פעם אחת. בתכונת הסופר שלו היא יריית כדורי גומי רבים וגדולים במהירות רבה שיכולים לקפץ מקיר לקיר עד שהם פוגעים במשהו או שנגמר הטווח שלהם. בראולר מסוג "צלף".
 • דאריל (Darryl)– רובוט בראולר שרוב גופו מוגן על ידי חבית והוא חובש כובע של פיראט. הוא מצויד בשני רובי שוטגאן שגורמים נזק נמוך יותר משל שלי ובול (כי יש לו שנים). הוא הבראולר היחיד שתכונת הסופר שלו נטענת לבד והיא שהוא מתגלגל כמו חבית ובורח מאויבים. תכונת הסופר של דאריל לא יכולה לעבור דרך קירות אבל יכולה להינתז בין קירות. מוריד 520 חיים. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • פני (Penny) – פיראטית שיורה שקיקי זהב מזויף. אם השק שלה פוגע באויב הוא נקרע ומפיץ את הזהב המזויף למה שיש מאחורי האויב. במתקפת הסופר שלה היא בונה תותח שיורה פצצות (התותח יכול לעבור גם מעל קירות אבל לא לטווח רב). אצל פני דווקא ככל שהיא יותר רחוקה, כך היא מורידה יותר נזק, בניגוד לבראולרים אחרים, כגון אל פרימו ורוזה. בראולרית מסוג "צלפית".
 • קארל (Carl) – קארל זורק את המכוש שלו כמו צלחת מעופפת. תכונת הסופר שלו היא סחרור מטורף בעגלה, שפוגע בכל מי שסביבו. בראולר מסוג "לוחם".
 • ג'קי (Jacky) – ג'קי עושה רעידת אדמה עם הפטיש אוויר שלה כך שכל מי שבטווח שלה ניפגע. תכונת הסופר שלה היא רעידת אדמה שמושכת את כל מי שבטווח שלה ומגן עליה. בראולרית מסוג "משקל כבד"

בראולרים מסוג אדיר (צבע סגול)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פייפר (Piper) – בראולרית חזקה בעלת רובה צלפים שנראה כמו מטרייה. ככל שהירייה רחוקה יותר כך הנזק גדול יותר. בתכונת הסופר שלה היא קופצת למרחק רב ומשאירה מאחוריה ארבעה רימונים עוצמתיים. בראולרית מסוג "צלפית".
 • פאם (Pam) – בראולרית שנלחמת עם מכונה שיורה ברגים ואומים. מכת הסופר שלה הוא מתקן מרפא. בראולרית מסוג "תומכת".
 • פרנק (Frank) – בראולר זומבי שנלחם עם פטיש. במכת הסופר שלו הוא מקפיא את היריבים שלו למשך חמש שניות. פרנק לא יכול לזוז בזמן שהוא תוקף. בראולר מסוג "משקל כבד". הערה- השחקן בעל כמות החיים הגבוהה ביותר במשחק.
 • באבל (Bibi) – בראולרית שמשתמשת במחבט הבייסבול שלה כדי לפגוע באויב. יש לה טעינה נוספת שאם היא יורה אותה היא מעיפה את אויביה אחורה (קורה כל שלוש חבטות או כשהמד מסיים להטען כשהתחמושת מלאה). תכונת הסופר שלה היא ניפוח מסטיק שעף ממקום למקום בדומה לכדורים של ריקו. ההתקפה בעלת הטווח הרחוק ביותר. בראולרית מסוג "חובטת".
 • בי (Bea) – בי אוהבת חרקים וחיבוקים. היא יורה רחפנים מכניים - כאשר רחפן פוגע באויב הרחפן הבא יהיה חזק יותר כמעט פי שלושה. תכונת הסופר שלה משגרת נחיל של דבורים כועסות שמאטות את האויב. בראולרית מסוג "צלפית".
 • נאני (Nani) - נאני היא רובוטית שאוהבת את החברים שלה ומשגיחה עליהם. היא יורה שלושה כדורי אור שמתפצלים ומתכנסים לאחר שעוברים מרחק מסוים, תכונת הסופר שלה גורם לה לנווט את החבר המתפוצץ שלה פיפ, כאשר לחצן התזוזה שולט אך ורק על פיפ, פיפ מתפוצץ כאשר הוא פוגש באויב או בקיר, אחרי שהוא בתזוזה 13 שניות מבלי להתפוצץ, כשנאני מתה או כשנאני משותקת. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • אדגר (Edgar) - בראולר שרוצה להיות מגניב ומסתורי אבל לא מצליח לגרום לו להיות ככה. המתקפה העיקרית שלו זה תקיפה עם הצעיף שלו פעמיים ותכונת הסופר שלו שהוא קופץ למרחק רב וברגע שהוא נוחת על הקרקע אז הוא מסתובב עם הצעיף שלו סיבוב של 360 מעלות. מכיוון שלבראולר זה יש רק 2400 חיים - החיים שלו עולים כשהוא תוקף.

בראולרים מסוג מדהימים (צבע אדום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מורטיס (Mortis) – בראולר קברן שנראה כמו ערפד. תוקף בעזרת את חפירה. במתקפת הסופר הוא שולח ענן של עטלפים. הירייה שלו היא לטווח קצר, אך הוא זז יחד איתה. הבראולר בעל הכי הרבה תלבושות (Skins). הבראולר הכי מהיר במשחק. בראולר מסוג "מתנקש נמרץ".
 • טארה (Tara) – בראולרית שמכסה את הפנים. היא תוקפת בעזרת קלפים. מכת הסופר שלה הוא טורנדו שלוכד את היריב. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • ג'ין (Gene) – ג'יני קסום וערמומי. יורה כדורי בדולח מהמנורה שלו. כשכדור הבדולח מגיע לטווח מסוים הוא מתפצל לחלקים קטנים יותר. יכול למשוך אליו אויבים עם יד קסומה כתכונת הסופר. בראולר מסוג "תמיכה".
 • מקס (Max) – מהירה, ולה ארבע יריות במשגר שלה. המתקפה שלה היא משגר שיורה במהירות. תכונת הסופר שלה מגבירה את המהירות שלה ושל חברי הקבוצה שנמצאים בטווח שלו למשך ארבע שניות. בראולר מסוג "תמיכה".
 • מר פ. (Mr.P) – פינגווין שיורה מזוודות על היריב. אם המזוודה פוגעת במכשול היא קופצת מעליו. תכונת הסופר שלו היא שני רובוטים שאחד מהם הוא הבסיס ליצירת הרובוטים והשני הוא הרובוט התוקף. והבסיס הזה ימשיך לייצר רובוטים עד שהוא ייהרס (כל פעם שהרובוט התוקף מת הרובוט הבסיס מיצר עוד רובוט כמה שניות אחרי שהרובוט התוקף נהרג). בראולר מסוג "צלף".
 • ספראוט (Sprout) – המטרה של ספראוט היא לשתול חיים. ספראוט יורה כדור צמחי שממשיך להתגלגל עד שפוגע בדמות או עד טווח מסוים. תכונת הסופר שלו היא גדר שיחים שחוסמת את כולם (הגדר לא מורידה חיים). בראולר מסוג "תמיכה".
 • ביירון (Byron)- הוא איש מכירות מרושע והוא יכול להביא לכם כל מה שתצטרכו הוא יכול להוציא מהמטה הקסום שלו רעל שנשאר על האויבים 6 שניות ומסב נזק של 560 כל שנייה, והוא יכול להוציא מהמטה הקסום שלו שיקוי בריאות כדי לרפא את החברים שלו גם ל 6 שניות וגם מרפא 560 חיים לכל שנייה. בראולר מסוג "תמיכה".
 • סקוויק(Squeak- כיצירה מקרית של קולונל ראפס, סקוויק נולד כדי לשחק לך תביא! סקוויק הוא בראולר שעשוי מחומצה ונוצר בניסוי של הקולונל ראפס. סקוויק הוא בראולר מסוג "לוחם". סקוויק יורה רימון דביקי אשר נדבק לאויב ומתפוצץ כעבור שנייה. בתכונת הסופר שלו, הוא יורה רימון דביקי שמתפוצץ כעבור כמה שניות ומשחרר רימונים קטנים יותר.

בראולרים מסוג אגדי (צבע צהוב)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ספייק (Spike) – קקטוס נמוך עם 2,400 בריאות. היריות שלו הם כדורים קוצניים שמתפרקות לקוצים קטנים יותר שניתזים לכל הכיוונים. בתכונת הסופר שלו הוא יוצר מיני שדה קוצים שכל מי ששוהה בו מואט וחוטף נזק מועט של מינימום 240 לכל שנייה. בראולר מסוג "צלף". הוא הדמות היחידה שלא מדברת במשחק.
 • קרואו (Crow) – עורב לוחם שתוקף בעזרת סכינים מורעלים שנשארים על האויב חמש שניות. מכת הסופר שלו היא קפיצה. בעת הקפיצה ובעת הנחיתה הוא זורק מסביבו מלא סכינים מורעלים. בראולר מסוג "מתנקש רעיל".
 • לאון (Leon) – ילד שאוהב סוכריות על מקל ויורה שוריקנים. יכול להיעלם בתכונת הסופר שלו למשך שבע שניות. אם לאון יורה בזמן תכונת הסופר שלו תכונת הסופר נעלמת. בראולר מסוג "מתנקש חמקן".
 • סנדי (Sandy) - בראולר שלא ישן מספיק ושולט בחול, יורה חצץ על האויבים ותכונת הסופר שלו היא סופת חול ענקית שגורמת לכל חבר קבוצה להפוך לבלתי נראה. בראולר מסוג "תמיכה".
 • אמבר (Amber). לאמבר תמיד הייתה חולשה לאש. היא אוהבת להעלות באש את העולם וכל אויב שניצב למולה. ההכוון שלה הוא מאוד מיוחד: היא לא צריכה לשחרר אותו כדי לירות. בניגוד לבראולרים אחרים יש לה מד תחמושת של המון יריות שעושות ברמה 1 240 נזק, אבל בגלל שהם הרבה אז הירייה שלה תימשך כמה שהיא רוצה ותעשה 200 נזק בכל עשירית שנייה שהיא יורה. הסופר שלה היא זריקת בקבוק תבערה שהיא יכולה להצית מתי שהיא רוצה ולשרוף את האויבים שבו. בראולרית מסוג "נושפת אש".

בראולרים מסוג כרומטי (צבעוני)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גייל (Gale) – גייל מפציץ את האויבים עם ירייה חזקה של רוח ושלג ותכונת הסופר שלו הודפת אותם לאחור עם משב רוח עצום. בראולר מסוג "תמיכה". בעונה זאת נדירותו היא "אדיר" (Epic).
 • סרג' (Surge) – סרג' הוא לוחם עם נטייה לחגוג וחיבה למסיבות. סרג' תוקף אויבים בעזרת פגזים של מיץ שמתפצלים לשניים במגע עם האויב. תכונת הסופר שלו משדרגת את הסטטיסטיקה שלו בשלושה שלבים ומגיעה עם מצבי גוף שונים. בראולר מסוג "לוחם". בעונה זאת נדירותו היא "אדיר" (Epic).
 • סופיה (Colette) - סופיה היא מוכרת בחנות המתנות שבסטארר פארק. היא מאוד אוהבת לגנוב פריטים מבראולרים אחרים. הירי הרגיל שלה הוא נשיקה שמורידה 37% מכמות החיים הנוכחית שיש לבראולר האויב. תכונת הסופר שלה זה לרוץ בשיא המהירות ולחזור למקום שהיא הייתה בו בהתחלה. ברואלרית מסוג "לוחמת". בעונה זאת נדירותה היא "מדהים". בכל השפות קוראים לה קולט (Colette), בתרגום לעברית שינו את שמה כיוון שהוא עם נכתב אותו דבר כמו הדמות: קולט (Colt).
 • לו (Lou) - לו זורק 3 גלידות קרח.אם לו פוגע כמה פעמים בבראולר, סמל פתית השלג שליד שמו של הבראולר יעלה וכשהוא מתמלא, הבראולר יקפא במקום למשך מספר שניות, תכונת הסופר שלו מחליקה את הבראולר ולא נותנת לו לזוז. ברואלר מסוג "תמיכה".
 • קולונל ראפס (Colonel Ruffs) קולונל ראפס הוא הקפטן של ספינת החלל סטאר פורס, הוא יורה שתי יריות שקופצות מהקירות ותכונת הסופר סופר שלו מזמנת מטען אספקה מהחלל - מטען האספקה מביא פאוור אפ שמעלה כ-700 חיים ומגדיל את הנזק שהיריב חוטף, חברי הקבוצה יכולים לקחת את הפאוור. בראולר מסוג "תמיכה".
 • בל (Belle)- בל היא ראש כנופיית יד הזהב והיא בראולרית מסוג "צלף". בל יורה כדור חשמלי שמקפץ בין מטרות ומוריד 1540 נזק. תכונת הסופר שלה היא כדור נוסף, אשר מתפצל כאשר שהוא מגיע לטווח הסופי שלו.

גאדג'טים (Gadgets)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גאדג'טים הם תוספות לבראולר שאפשר להשיג בתיבות כשהבראולר ברמת כוח 7. לגאדג'טים יש שימוש מוגבל במשחק של 2 או 3 פעמים. יש בראולרים שיש להם שני גאדג'טים. הגאדג'טים הם:

בראולרים מסוג פרס צבירת גביעים (צבע תכלת)

 • שלי (2): הילוך מהיר: שלי רצה ומדלגת על כמה צעדים מיותרים (3).

יוני חרס: עם ההפעלה של הגאדג'ט ההתקפה הבאה של שלי ממקדת את הירי לשטח קטן יותר ורחוק יותר מהטווח הרגיל שלה (3).

 • ניטה (2): כפות דוב: הדוב של ניטה מכה בקרקע, וכל האויבים לא יכולים לעשות כלום במשך חצי שנייה, לוקח לדוב שנייה אחת בדיוק להכות בקרקע (3).
 • פרווה מלאכותית: הדוב של ניטה מקבל מגן של 35% שנמשך 3 שניות (3).
 • קולט (2): טעינה מהירה: קולט טוען באופן אוטומטי שתי יריות (3).

קליע כסף :ההתקפה הבאה של קולט היא ירייה עוצמתית אחת שגורמת נזק השווה ל-2 קליעים שלו, תוך שהוא עובר מכשולים ויריבים כאחד (3).

 • בול (2): הזרקת סטייק: בול מחייה את עצמו באופן מידי ב-1,500 חיים (3).

דרסן: בול יכול להפסיק את השימוש בתכונת הסופר שלו ולהאט את האויבים הסמוכים כשהוא דורס אתם למשך 1.5 שניות.

 • ג'סי (2): הצתה מאוחרת: ג'סי גורמת לגל הלם בעזרת הצריח שלה שמאט את כל האויבים בטווח (3).

קפיץ רתע: מהירות ההתקפה של הצריח שלה מוכפלת לחמש שניות (3).

 • ברוק (2): שרוכי טיל: ברוק מפציץ את הקרקע שתחתיו ומעיף את עצמו לאויר. הפיציץ מסב נזק של 500 חיים לאויבים בטווח (3).

דלק טילים: הירייה הבאה של ברוק תהיה טיל ענקי שהורס מקומות מחסה וגורם 50% נזק יותר מהטילים הרגילים (3).

 • דיינמיק (2): ספינר: דיינמייק מסתובב בזעם ובמהירות הולכת וגוברת ומשליך מקלות דינמיט סביבו שמורידים 1200 חיים (3).

תרמיל נפץ: הפעלת הגאדג'ט מוסיפה את הכנסת האויבים להלם ל-1.5 שניות ביריה הבאה (3).

 • בו (2): סופר טוטם: בו זורק טוטם שמטעין את תכונת הסופר שלו ושל חברי הקבוצה שנמצאים בטווח ההשפעה (3).

תיל שמפעיל מטען נפץ: בו מפעיל כל המוקשים שלו והם מתפוצצים אחרי שנייה וחצי (3).

 • טיק (2): מוקש גיבוי: טיק בורח במהירות ומשאיר מוקש יחיד על הקרקע (3). שירת הברבור: טיק הופך לבלתי פגיע למשך 1.0 שנ' ואחר כך מתפוצץ ל-1000 נזק (3)
 • 8- ביט (2): מחסנית של צ'יטים: 8-ביט משתגר באופן מיידי למחזק הנזקים שלו (3).

נקודות זכות נוספות: בהתקפה הבאה של 8- ביט עולה מספר הקליעים ל-18 (3).

 • אמז (1): רק ידידים: לאיובים של אמז נגרם נזק של 500 כשהיא דוחפת אותם אחורה (3).

בראולרים מסוג נדיר (צבע ירוק)

 • אל פרימו (2): מכה מחליפה: אל פרימו תופס את האויב הקרוב ביותר והופך אותו כמו פנקייק אל מאחורי הכתפיים הרחבות שלו (3).

חגורת אסטרואידים: אל פרימו מזמן מטאור קטן שיפגע באויב הקרוב ביותר הוא גורם 2,000 נזק והורס קירות ושיחים (3).

 • בארלי (2): מערבב סירופ דביק: בארלי שופך שיקוי דביק שהופך לשלולית ומאט את כל האויבים שנוגעים בו (3).

משקה עשבים: בארלי משליך שיקוי בריאות על חברי צוות בסביבה אשר יוצר אזור שמחזיר 500 חיים לשנייה (3).

 • פוקו (2): קולן: פוקו וכל חברי הקבוצה שמסביבו מקבלת 400 חיים בכל שנייה למשך 5 שניות (3). נעימות הגנה: מסירות השפעות מזיקות פעילות מבראולרים ידותיים בשטח גדול ומעניקה חסינות למשך 1.0 שניות (3).
 • רוזה (2): תאורת צמיחה: רוזה מצמיחה שיחים בגודל 3 על 3 (3). שיחים עוינים: כל האויבים שנמצאים בשיחים חוטפים 100 נזק והתקדמותם מואטת למשך שלוש שניות (3).

בראולרים מסוג נדיר במיוחד (צבע כחול)

 • ריקו (1): משגר כדורים: ריקו יורה כדורים בכל הכיוונים, כל אחד מוריד 320 (3).
 • דאריל (2): שריר מסובב: דאריל מסתובב ומרסס בכל הכיוונים, כל ירייה שמצליחה לפגוע באויב גורמת 400 נזק ומטעינה את הסופר שלו ב-25% (3).

חבית זפת: דאריל יוצר שטח האטה מסביבו למשך 4 שניות (3)

 • פני (2): נפץ כיס: פני יכולה לפוצץ את התותח שלה והפיצוץ הורס קירות ועושה נזק של 1,500 חיים לאויבים בטווח הפיצוץ (3).

המצפן של הקפטן: פני מזמנת כמה כדורי תותח אל האזור שבו היא נמצאת (3).

 • קארל (2): פולט חום: קארל זורק שביל של אבנים חמות מאחוריו ומורידות 600 חיים לשנייה כשאויבים דורכים עליהם (3).

קרס מעופף: הירייה הבאה של קארל תדחוף אותו עד המקום שבו נגמר הטווח שלה (3).

 • ג'קי (1): חיזוק פניאומטי: ג'קי נעה במהירות גדולה יותר ב-20% ל-3 שניות (3).

בראולרים מסוג אדיר (צבע סגול)

 • פייפר (2): כוונת אוטומטית: פייפר יורה ירייה קטנה לאויב הקרוב ביותר ועושה נזק של 100 והכדור דוחף אחורה ומאט (3).

מתכון ביתי: הירייה הבאה שלה תרדוף ישירות אחרי אויבים, גם אם הם מאחורי קירות (3).

 • פאם (1) מאפנן דופק: פאם מפעילה את הצריך שלה ויוצרת פרץ שמרפא את חברי הקבוצה בטווח הצריח שלה, כולל אותה ומוסיף להם 1,200 חיים (3).
 • פרנק (2) ביטול רעשים פעיל: פרנק מסיר מעצמו כל השפעה מנטרלת והופך באופן זמני לחסין מפני שיתוקים, האטות והדיפות לאחור (3). משיכה שאי אפשר לעמוד בפניה: ההתקפה הבאה של פרנק מושכת אליו גם את היריבים (3).
 • באבל (1) חיזוק ויטמינים: באבל מקבלת בחזרה 600 חיים בשנייה למשך ארבע שניות (3).
 • בי (2) דבש מתוק: בי זורקת כוורת עם קצת דבש דביק מסביב. הדבש מאט את האויבים שדורכים עליו (3).

כוורת רוחשת: בי משחררת שלוש דבורים כועסות שעפות ממנה בספירלה וגורמות יותר נזק ככל שהן מתרחקות, עד 800 נזק

 • נאני (2) פיצוץ מעוות: נאני מפוצצת את פיפ ומשגרת את עצמה למיקום האחרון שלו (3). בחזרה לשולח: בפעם הבאה שנאני חוטפת נזק מהאויב, 80% מהנזק מוחזר אל האויב (3).

בראולרים מסוג מדהים (צבע אדום)

 • מורטיס (2) ספינר משולב: מורטיס מסובב את המעדר שלו: פוגע בכל האויבים סביבו ומסב להם נזק של 1,300 חיים (3).

את חפירה להישרדות: מורטיס טוען מהר יותר למשך 4.0 שניות (3).

 • טארה (2) חיזוק חושי: טארה וחברי הקבוצה שלה יכולים לראות את כל האויבים, אפילו בתוך השיחים, למשך 3 שניות (3).
 • טארה תמיכה מהבלתי נודע: טארה מקיפה את עצמה בשלושה צללים מטושטשים שתוקפים אויבים ונעלמים כעבור שש שניות.
 • ספראוט (2) קש בגינה: ספראוט אוכל שיח ומחזיר לעצמו 2000 חיים (3)

השתלה: ספראוט הורס את גדר השיחים הנוכחית שלו ומקבל לעצמו בחזרה מייד את תכונת הסופר(3)

 • מקס (2) משנה מצבים: מקס רצה קדימה והופכת לחסינה מפני כל התקפה (3)

סניקי סניקרס: מקס שמה צריח באדמה וכעבור ארבע שניות משתגרת אליו ומרפאת את כל הנזק שעשו לה (3)

 • מר פי (2) פעמון שירות: מר פי מחזק את הסבל הנוכחי, מעלה את כמות הנזק שלו ב-150 ואת החיים ב-1000 (3). רובו-סבל לחיזוק: ההתקפה הבאה תביא רובו-סבל נוסף במקום הנחיתה שלה (3).
 • ג'ין (2) מנורה מתפוצצת: כל האויבים שקרובים לג'ין מייד נדחפים אחורה והוא גם מקבל 700 חיים (3). רוחות נקמה: ג'ין יורה טיל מבוית אל כל האויבים הגלויים לעין בשטח גדול, שגורם עד 800 נזק בהתאם למרחק (3).
 • סקוויק (1) בסופו של דבר: הטווח של המכת הרגילה של סקוויק גדל ב100% (3)

בראולרים מסוג אגדי (צבע צהוב)

 • ספייק (1) כרית סיכות מתפוצצת: ספייק יורה שלושה גלים של מחטים בכל הכיוונים וכל אחד מוריד 520 חיים.
 • קרואו (2) חיזוק הגנה: קרואו מקבל מגן של 40% למשך 3 שניות (3)

שיקוי האטה: כל האויבים של קרו שמורעלים איטיים יותר ל-5 שניות (3)

 • לאון (1) מקרן: לאון יוצר אשליה שלו כדי לבלבל את האויבים. האשליה נמשכת 10 שניות ולא תוקפת (3)
 • סנדי (1) תמריץ שינה: סנדי נרדם למשך 2 שניות ואז מקבל בחזרה את כל החיים שאיבד (3)
 • אמבר (1) מחוללי אש: אמבר רצה יותר מהר ל3 שניות ומפזרת אחריה את נוזל ההצתה שלה שתוכל להדליק אחר כך. (3)

בראולרים מסוג כרומטי (צבעוני)

 • גייל (1) בובה על קפיץ: גייל משליך משטח קפיצי על הרצפה ומזניק לאוויר חברים ואויבים. (3)
 • סרג' (1) כוח סרג': סרג' טוען יתר על המידה את המעגלים החשמליים שלו ומשוגר למרחק קצר קדימה. (3)
 • סופיה (1) לא!: הירייה הבאה של סופיה גורמת נזק על בסיס דרגת הבריאות המקסימלית של היריב או מכפילה את הנזק כנגד מטרות מיוחדות. (3)
 • לו (1) בלוק קרח: לו שם עליו מגן קרח שמגן עליו לחלוטין (לא יכולים לפגוע בו). המגן מופעל לשנייה אחת ולו לא יכול לתקוף או לזוז. (3)
 • קולונל ראפס (1) תפסו מחסה: ראפס זורק 3 שקיות חול כדי להסתתר. בכל אחת מהם יש 2000 נקודות בריאות. (3)
 • בל (1) חיסכון לעתיד: בל מפילה מלכודת שמורידה 500 נזק ומאטה את מהירות היריב ל3 שניות. (3)

סוגי בראולרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יש אחד-עשר סוגי בראולרים, חלק מהם ייחודיים לברואלר מסוים (כי אין לו את המאפיינים הדרושים לסוג רגיל). לכל סוג יש מאפיינים משלו.

במקרה ובראולר לא מתאים לאף הגדרה, ממציאים לו סוג משלו או מוסיפים אותו לסוג "לוחם/לוחמת".

 • לוחם/לוחמת: לרוב הלוחמים טווח בצורת משולש שווה-שוקיים, שהצלע שלו שהכי רחוקה מהבראולר היורה מעוגלת (כמו שלי). ללוחמים שהטווח שלהם מלבני, הצלע הקצרה של המלבן די ארוכה. לכולם אין טווח ארוך אך הטווח שלהם גם לא קצר. בסוג זה גם נמצאים הבראולרים שלו מתאימים לקטגוריות אחרות.
 • צלף/צלפית: ברואולרים עם טווח בצורת מלבן (שצלעו הקצרה מאוד קצרה) מאוד ארוך ויורים יריות ישרות (כמו קולט), שרק בכוחם של גאדג'טים לעגל אותם.
 • משקל כבד: בראולרים עם מינימום של 7000 נקודות בריאות ברמת כוח 9. לרוב הבראולרים האלה יש טווח קצר וכמה מהם הם הבראולרים שעושים הכי הרבה נזק במשחק (כמו דאריל),הברואלרים בקטגוריה זו הם רוזה, דאריל, בול, אל פרימו, ג'קי, ופרנק. בנוסף לכמות החיים הגבוהה. הבראולר עם הכי הרבה חיים בקטגוריית משקל כבד (וגם במשחק) הוא פרנק, יש אנשים שמכנים אותם "טנקים".
 • זורק: זורקים יודעים לירות את היירייה העיקרית שלהם מעל לקירות ומבנים, יתרון במקרה שבראולר לא זורק, מנסה להרוג את הזורק אבל צריך לרדוף אחריו בסיבובים כי יש קיר, בעוד הזורק יכול לירות עליו ולא צריך לרדוף אחריו. הברואלרים בקטגוריה זו הם טיק, דיינמייק, ספראוט ובארלי.
 • חובטת: סוג הבראולר של באבל.
 • מתנקש נמרץ: סוג הבראולר של מורטיס.
 • תמיכה: בראולרים שגורמים לכך שהאויבים יזוזו למקום אחר, לפעמים לאחורה שלהם ולפעמים לקדימה של התוקף (במקרה שהתוקף הוא ג'ין), או שנותנים עזרה לחברי הקבוצה עם כל מיני יכולות (המהירות של מקס, הצריח של פאם, הגיטרה של פוקו, הפאוור אפ של ראפס, הסופה של סנדי וכולי).
 • מתנקש רעיל: סוג הבראולר של קרואו.
 • מתנקש חמקן: סוג הבראולר של לאון.
 • נושפת אש: סוג הבראולר של אמבר.
 • מתנקש: סוג הבראולר של אדגר.
 • מתנקש בדרכים: סוג הבראולר של סטו

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Brittany Vincent, Brittany Vincent, Supercell’s ‘Brawl Stars’ Clears Over $63 Million in One Month, Variety, ‏2019-01-16 (בAmerican English)