בראול סטארס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
בראול סטארס
Brawl Stars
Brawl Stars logo 2019.png
תאריך הוצאה הפצה ראשונית: 15 ביוני 2017 הוצאה עולמית: 12 בדצמבר 2018
סוגה אסטרטגיה
פיתוח Supercell
הוצאה לאור Supercell
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים.
פלטפורמות iOS
אנדרואיד
מדיה הפצה דיגיטלית

Brawl Starsעברית: כוכבי הקטטה) הוא משחק וידאו אסטרטגי חינמי המפותח ומתוחזק על ידי חברת Supercell הפינית. המשחק משווק בחנויות ה-App Store וה-Google Play ונמצא ברשימת רבי המכר של חנויות אלו (נכון למרץ 2019). חודש לאחר הפצתו המשחק הרוויח מעל 63 מיליון דולר.

היסטוריה

החברה הכריזה על פיתוח המשחק ב-14 ביוני 2017 על ידי סרטון שפרסמה באתר היוטיוב. המשחק קיבל השקה רכה במכשירי ה-iOS יום למחרת, ב-15 ביוני 2017, והיה זמין רק לתושבי קנדה. ב-26 ביוני 2018, המשחק קיבל השקה רכה נוספת בקרב משתמשי האנדרואיד והאפל. ב-14 בנובמבר 2018, הודיעה החברה על השקה עולמית למשחק, וב-12 בדצמבר 2018 הוא הופץ ברחבי העולם בחינם ושווק בחנויות ה-App Store וה-Google Play. חודש לאחר הפצתו, המשחק הרוויח מעל 63 מיליון דולר.

ב-26 בינואר 2018, הוא היה זמין בקנדה, פינלנד, שוודיה, דנמרק, נורווגיה, אירלנד, סינגפור, הונג קונג, ישראל, מקאו ומלזיה בחנות ה-App Store.

ממשק ומהלך המשחק

בבראול סטארס, השחקנים נקראים Brawlers ("המתקוטטים"). ה-Brawlers במשחק מדורגים לפי דרגות שונות: תכלת (Trophy Road Reward), ירוקים (Rare נדירים), כחולים (Super-Rare - סופר נדירים), סגולים (Epic - אדירים), אדומים (Mythic - מדהימים) וזהובים (Legendary - אגדיים). את רוב ה-Brawlers ניתן להשיג מפתיחת תיבות, מלבד הקבוצה התחלת אותם משיג השחקן לאחר שהגיע למספר הגביעים הדרוש כדי לקבל אותם נכון לספטמבר 2019 קיימים במשחק 30 Brawlers, אשר לכל אחד אפיון משלו. כמו כן, לכל Brawler יש אפשרות שדרוג שמעלה את הנזק שהוא עושה ואת כמות החיים שלו ואפשרויות מראה שונות (Skin) שהשחקן יכול לרכוש ביהלומים וירטואליים. השחקנים במשחק מדורגים במשחק על פי כמות הגביעים שלהם, אשר אותם ניתן להשיג לאחר ניצחון במשחק ולאבד לאחר הפסד בדומה למשחק קלאש רויאל (כמות ירידת ועליית הגביעים נעה לפי רמת השחקן).

לכל Brawler יש נשק רגיל בעל שלוש טעינות ומכת סופר שנטענת לאחר כמה פגיעות.

במשחק ניתן להשיג מטבעות (Coins), כרטיסים (Tickets), יהלומים (Gems), ונקודות כוכב (Star Points) אותם מקבלים מהקופסאות, בנוסף אפשר לרכוש אותם בחנות של המשחק (כגון: Brawl Box, Big Box וMega Box). את נקודות הכוכב לא ניתן לרכוש, הדרך היחידה להשיגם היא עלייה בגביעים בדמויות, או בסוף העונה, כאשר כל הגביעים שדמות צברה מעל ל-550 יומרו לנקודות כוכב.

המשחק הוא מרובה משתתפים, כלומר ניתן לשחק שלושה אנשים בקבוצה, ניתן לשחק עם חבר אחד וניתן לשחק לבד.

בין היתר, קיימים שמונה מצבי משחק:

 • Gem Grab (תופסים יהלומים) – ב-Gem Grab יש 3 שחקנים מול 3 שחקנים, במרכז מפת המשחק מצוי "מכרה" בו כל מספר שניות משתחרר יהלום. אם חבר קבוצה מרים את היהלום, מתווסף מספר היהלומים לקבוצה. אך אם יריב הורג את החבר, היהלומים נופלים ושתי הקבוצות יכולה להרים אותם. משחק זה נמשך עד שקבוצה מסוימת מגיעה ל-10 יהלומים ויותר במשך זמן של כ-15 שניות.
 • Showdown (קרב מכריע) – Showdown הוא מצב הישרדות, כאשר עשרה משתתפים משחקים במפה גדולה יחסית. מצב המשחק קיים במשחקי ״סולו״ (10 שחקנים - כולם נגד כולם), ושל ״זוג״ (שבו חמש קבוצות של שני שחקנים) במצב משחק זה נמצאות ״Power Cubes״ (קוביות אנרגיה) המחזקות את המכות של השחקן ומוסיפות לו חיים אותם השחקן משיג מפתיחת תיבות או מהריגת שחקנים אחרים. במשחק יש רעל שמתפשט לאט מקצוות המפה עד למרכזה במשך המשחק וקטלני מאוד לשחקנים; הוא מוריד 1000 חיים בכל שנייה לכל שחקן שנמצא בתוכו. בנוסף לכך, בחלק מהמפות יש "איונטים" מיוחדים: מטאורים שפוגעים בשחקנים ומורידים 2000 חיים, רובוט שתוקף את השחקנים (כשהשחקנים הורגים את הרובוט הם מקבלים 3 Pawer Cubes),שיקויי אנרגיה שמחזקים את הבבראולר לזמן מוגבל ושדות אנרגיה שמוסיפים חיים.
 • Brawl Ball (כדור בראולר) – Brawl Ball הוא מצב שפועל כמו משחק כדורגל, עם שלושה שחקנים בכל קבוצה: בתחילת המשחק, הנמשך שתיים וחצי דקות, הכדור נמצא במרכז המגרש. כל קבוצה צריכה לתפוס את הכדור ולהבקיע לשער של הקבוצה היריבה, כאשר השחקן הנמצא עם הכדור אינו יכול להשתמש בכוחותיו אלא רק יכול לבעוט בכדור (אחרי שהוא בועט בכדור הוא יכול לחזור להשתמש בכוחותיו באופן רגיל). קבוצה מנצחת כאשר היא מבקיעה פעמיים לשער של הקבוצה היריבה. אם אחרי שעוברות שתיים וחצי הדקות ויש מצב של תיקו בין שתי הקבוצות (0:0 או 1:1) המשחק ממשיך לעוד דקה (Over time). בדקה זו מתפוצצים כל המחסומים והשיחים על המגרש והוא נשאר ריק. הקבוצה הראשונה שתבקיע את הכדור בשער של הקבוצה השנייה במהלך הדקה הנוספת תנצח ללא קשר לתוצאה הנוכחית. אם גם בסוף הדקה הנוספת אף קבוצה לא מבקיעה המשחק נגמר ואף קבוצה לא מקבלת גביעים ולא מפסידה גביעים (אותו מקרה יכול לקרות גם בשוד, שלל ומצור).
 • Heist (שוד) – Heist הוא מצב משחק שבו לכל קבוצה יש כספת. המטרה של כל קבוצה היא להרוס את הכספת של הקבוצה השנייה. הקבוצה שהורידה יותר חיים לכספת היריבה עד סוף המשחק או שהרסה את הכספת של הקבוצה השנייה, מנצחת.
 • Bounty (שלל) – Bounty הוא מצב משחק בקבוצות, שלושה שחקנים בכל קבוצה. כל שחקן מתחיל עם שני כוכבים. כאשר השחקן נהרג, הקבוצה היריבה מקבלת כוכבים כמספר הכוכבים שהיו לשחקן. השחקן שהרג מקבל כוכב נוסף (ניתן לצבור עד שבעה כוכבים).
 • Siege (מצור) – Siege הוא מצב משחק שבו לכל קבוצה יש תותח. המטרה של כל קבוצה להרוס את התותח של הקבוצה השנייה. במצב זה יש גם ברגים, כל בורג מייצג רובוט ברמה שונה, הקבוצה שאספה יותר ברגים, תיצור רובוט ברמה לפי מספר הברגים שהיא אספה, הקבוצה שהרסה את התותח של הקבוצה השנייה או שהיא הורידה לו יותר חיים בסוף הזמן (שתיים וחצי דקות) - מנצחת.
 • Takedown (ניצחון מוחץ) - Takedown הוא מצב משחק שבו כולם נגד כולם, המטרה של כל שחקן הוא להסב יותר נזק לרובוט הגדול שיורה לייזרים על השחקנים, במצב משחק זה ארבע דרגות: "נסה להסב יותר נזק לבוס!" (!Do more damage to the boss), "אתה בסדר" (You are doing OK), "המשך ככה!" (!Keep up the good work), והדרגה האחרונה היא "אתה מוביל!" (!You are in the lead), ככל שהשחקן מסב יותר נזק לבוס הדרגה שלו יותר גבוהה, השחקן שהסב הכי הרבה נזק לבוס כשהבוס מת - מנצח.
 • Lone Star (כוכב בודד) - Lone Star הוא מצב משחק שבו כולם נגד כולם (כמו ניצחון מוחץ), המטרה של כל שחקן הוא לקבל כמה שיותר כוכבים על ידי הריגת שחקנים (בנוסף, בניגוד לניצחון מוחץ, לכוכב בודד יש הגבלת זמן (שתי דקות), בעוד שניצחון מוחץ נגמר רק כאשר הרובוט מת), גם לכוכב בודד יש דרגות כמו לניצחון מוחץ אך בניגוד לניצחון מוחץ, הדרגה הראשונה של כוכב בודד היא "אתה צריך עוד כוכבים!" (!You need more stars), גם במצב הזה יש "אתה בסדר" (You are doing OK), "המשך ככה!" (!Keep up the good work), ו"אתה מוביל!" (!You are in the lead) *מכיוון שמצבי המשחק הם אותו הדבר רק קונספט שונה, יש את אותן 3 דרגות עליונות אך הדרגה הראשונה שונה*, השחקן שהשיג הכי הרבה כוכבים - מנצח.

מצבי המשחק והמפות משתנים מדי יום, וכל עדכון נוספות מפות חדשות ומסירים מפות מהמשחק. מפות מסויימות לפעמים יכולות להשתנות (זה דבר נדיר) בעדכונים מסויימים.

דמויות

בראולרים של דרך הגביעים (Trophy road):

 • שלי (Shelly) – הבראולרית שהשחקן מתחיל איתה את המשחק, היא משתמשת ברובה מסוג שוטגאן ויורה כדורים על האויב לטווח בינוני. תכונת הסופר שלה היא שימוש ביריית על שמסוגלת לשבור אפילו קירות בכוחה הרב. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • ניטה (Nita) – בראולרית שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לעשרה גביעים. ניטה תוקפת שחקנים אחרים באמצעות גלי הלם ויכולת הסופר שלה היא שחרור דוב קטלני ומאסיבי שמסוגל למצוא בראולרים שמסתתרים בשיחים ולגרום להם נזק כבד. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • קולט (Colt) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לשישים גביעים. קולט יורה בעזרת האקדחים שלו כדורים הפוגעים באויב בעוצמה. כוח הסופר שלו הוא יריית כדורים חזקים המסוגלים לשבור קירות ולהרוס שיחים שנורים למרחק גדול יותר מהיריות הרגילות שלו וגם פוגעים יותר באויב. בראולר מסוג "צלף".
 • בול (Bull) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע למאתיים וחמישים גביעים. בול משתמש ברובה מסוג שוטגאן בדומה לשלי בעל טווח קצר יותר אבל חזק יותר. תכונת הסופר שלו היא ריצה אל עבר האויב כמו שור והוא מרסק קירות העומדים בדרכו. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • ג'סי (Jessie) – בראולרית שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לחמש מאות גביעים. היא יורה פרצי אנרגיה מהרובה שלה והם עוברים בין מקסימום של שלוש מטרות. תכונת הסופר שלה היא שחרור מכונת ירייה שיורה כדורי רובה לעבר שחקנים אחרים אחת לשנייה. בראולרית מסוג "לוחמת".
 • ברוק (Brock) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לאלף גביעים. ברוק משתמש במשגר טילים כדי לפגוע בשחקנים אחרים. תכונת הסופר שלו היא ירי מאסיבי של טילים שיכול לעבור מעל קירות. בראולר מסוג "צלף".
 • דיינמייק (Dynamike) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לאלפיים גביעים. כדי לפגוע בשחקנים אחרים הוא זורק שני מקלות דינמיט אשר יכולים לעבור מעל קירות. תכונת הסופר שלו היא זריקת חבית דינמיט על האויב. נזק הפגיעה שלו ביריב נע לפי כמות מקלות הדינמיט שפגעו ביריב. בראולר מסוג "זורק".
 • בו (Bo) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לשלושת אלפים גביעים. המתקפה שלו היא ירייה של שלושה חיצים אל עבר האויב. תכונת הסופר שלו היא יריית שלושה מוקשים אל עבר הקרקע שמסיבים נזק גדול כשדורכים עליהם. בראולר מסוג "לוחם".
 • טיק (Tick) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לארבעת אלפים גביעים. המתקפה הרגילה שלו היא זריקת 3 רימונים, אשר מסבים נזק בינוני לבראולרים הנמצאים בקרבתם. לאחר מספר שניות מרגע הטמנתם ואם הם לא תופסים אויב, הם יתפוצצו לבד. מתקפת הסופר שלו היא שיחרור ראשו המהווה פצצה- אשר רודף אחרי אויב, וכאשר משיג אותו- מתפוצץ ומסב נזק רב. בראולר מסוג "זורק".
 • 8-ביט (8Bit) – בראולר שהשחקן משיג כאשר הוא מגיע לששת אלפים גביעים. המתקפה הרגילה שלו היא פרץ של קרני לייזר, שמגיעות לטווח ארוך. מתקפת הסופר שלו היא מכונה שמוסיפה ל-8-ביט ולחבריו לקבוצה חיזוק של 30% לנזק. בראולר מסוג "צלף".
 • אמז (Emz) - זומבית שתוקפת עם מבשם האוויר שלה וגורמת לאוויר מזוהם שמוריד נזק ליריבים. תכונת הסופר שלה מאפשרת לה לעשות עיגול גדול של בושם מסריח שהולך יחד איתה לכמה שניות. בראולר מסוג "לוחם".

בראולרים מסוג נדיר (Rare):

 • אל פרימו (El primo) – בראולר שתוקף מטווח קצר את אויביו עם ארבעה אגרופים מהירים. במתקפת הסופר שלו הוא קופץ על האויבים וגורם להדף ולנזק. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • בארלי (Barley) – בראולר בצורת רובוט אשר תוקף את אויביו באמצעות בקבוקי תבערה. מתקפת הסופר שלו היא ירי מסיבי של בקבוקי תבערה שיכולים לעבור מעל קירות. בראולר מסוג "זורק". לבארלי יש גם סקינים שבהם הוא זורק עוף, כישופים, מייפל ופאי.
 • פוקו (Poco) – בראולר בצורת שלד. משתמש בגלי מוזיקה של גיטרה כדי לפגוע באויב מרחוק יחסית. בסופר שלו הוא מרפא את עצמו ואת הבראולרים מקבוצה שלו שקרובים אליו. בראולר מסוג "מרפא".
 • רוזה (Rosa) – בראולרית בעלת טווח רחוק יחסית שפוגעת באויביה בעזרת אגרופים של כפפות עשויות מקקטוס. תכונת הסופר שלה הוא מגן חזק שמגן עליה מ-70% מהנזק שאמור להיות מוסב לה. המגן פועל ל-3 שניות. בראולרית מסוג "משקל כבד".

בראולרים מסוג נדירים מאוד (Super rare):

 • ריקו (Rico) – בראולר רובוט שיורה כדורי גומי שניתזים מקיר לקיר פעם אחת. בתכונת הסופר שלו היא יריית כדורי גומי רבים וגדולים במהירות רבה שיכולים להינתז מקיר לקיר עד שהם פוגעים במשהו או שנגמר הטווח שלהם. בראולר מסוג "צלף".
 • דאריל (Darryl) – רובוט בראולר שרוב גופו מוגן על ידי חבית והוא חובש כובע של פיראט. הוא מצויד בשני רובי שוטגאן שגורמים נזק נמוך יותר משל שלי ובול (כי יש לו שנים). הוא הבראולר היחיד שתכונת הסופר שלו נטענת לבד והיא שהוא מתגלגל כמו חבית ובורח מאויבים. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • פני (Penny) – פיראטית שיורה שקיקי זהב מזויף. במתקפת הסופר שלה היא בונה תותח שיורה פצצות. בראולרית מסוג "צלפית".
 • קארל (Carl) – מחפש יהלומים במכרות יהלומים. תוקף עם מכוש ובתכונת הסופר שלו הוא מסתובב סיבוב קטלני שמסב נזק רב לאויב. בראולר מסוג "לוחם".

בראולרים מסוג אדיר (Epic):

 • פייפר (Piper) – בראולרית חזקה בעלת רובה צלפים שנראה כמו מטרייה. ככל שהירייה רחוקה יותר כך הנזק גדול יותר. בתכונת הסופר שלה היא קופצת למרחק רב ומשאירה מאחוריה ארבעה רימונים עוצמתיים. בראולרית מסוג "צלפית".
 • פאם (Pam) – בראולרית שנלחמת עם מכונה שיורה ברגים. מכת הסופר שלה הוא מתקן מרפא. בראולרית מסוג "מרפאת".
 • פרנק (Frank) – בראולר זומבי שנלחם עם פטיש. במכת הסופר שלו הוא מקפיא את היריבים שלו למשך חמש שניות. פרנק לא יכול לזוז בזמן שהוא תוקף. בראולר מסוג "משקל כבד".
 • ביבי/באבל (Bibi) – בראולרית שמשתמשת במחבט כדי לפגוע באויב. יש לה טעינה נוספת שאם היא יורה אותה היא מעיפה את אויביה אחורה. תכונת הסופר שלה היא ניפוח מסטיק שעף ממקום למקום בדומה לכדורים של ריקו. ההתקפה בעלת הטווח הרחוק ביותר. בגרסה העברית שמה הוא באבל. בראולרית מסוג "חובטת".

בראולרים מסוג מיתולוגיים (Mythic):

 • מורטיס (Mortis) – בראולר שנראה כמו ערפד. תוקף בעזרת את חפירה. בסופר הוא שולח ענן של עטלפים. הירייה שלו היא לטווח קצר, אך הוא זז יחד איתה. הבראולר בעל הכי הרבה תלבושות (Skins). בראולר מסוג "מתנקש נמרץ".
 • טארה (Tara) – בראולרית שמכסה את הפנים. היא תוקפת בעזרת קלפים. מכת הסופר שלה הוא טורנדו שלוכד את היריב. בראולרית מסוג "סיירת".
 • ג'יןג'יני קסום וערמומי. יורה לייזרים מהמנורה שלו. כשהלייזר מגיע לטווח מסוים הוא מתפצל לחלקים קטנים יותר. יכול למשוך אליו אויבים כתכונת הסופר. בראולר מסוג "תמיכה".

בראולרים מסוג אגדי (Legendary):

 • ספייק (Spike) – חצי איש חצי קקטוס. היריות שלו מתפרקות ליריות קטנות יותר שניתזות לכל הכיוונים. בתכונת הסופר שלו הוא יוצר שטח בינוני שכל מי ששוהה בו חוטף נזק מיידי וגדול. בראולר מסוג "צלף".
 • קרואו (Crow) – עורב לוחם שתוקף בעזרת סכינים מורעלים שגורמים לאויב נזק לאורך טווח מכת הסופר שלו היא קפיצה למרחק תוך כדי פיזור אדי רעל. בראולר מסוג "מתנקש רעיל".
 • לאון (Leon) – ילד שאוהב סוכריות על מקל ויורה שוריקנים. יכול להיעלם בתכונת הסופר שלו למשך 6 שניות. בראולר מסוג "מתנקש חמקן".
 • סנדי(Sandy) – בראולר שלא ישן מספיק ושולט בחול. המתקפה שלו היא זריקת חצץ שינה על האויבים שלו. תכונת הסופר שלו היא ליצור סופת חול ענקית שמעלימה את סנדי ואת חבריו לקבוצה במשך 9 שניות. בראולר מסוג "לוחם".

ראו גם

קישורים חיצוניים