בראסרי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בראסרי בפריז
בראסרי על הנהר בעיר לידס שבבריטניה

בְּרָאסֵרִיצרפתית: Brasserie) הוא סוג של בית קפה או מסעדה שמקורו בצרפת, ובו מוגשים משקאות חריפים (בעיקר בירה) וארוחות פשוטות מתפריט מצומצם המשתנה בהתאם לשעה, לעתים עד השעות הקטנות של הלילה. מונחים דומים בעברית הם "בית מרזח" או "מסבאה". בניגוד לביסטרו, הבראסרי בדרך כלל יעניק רמת שירות גבוהה ותפריטים מודפסים. בניגוד למסעדה, הבראסרי יגיש תפריט מצומצם יחסית ויאפשר להזמין אוכל לאורך כל היום ולא רק בשעות מסוימות כפי שנהוג במסעדה. כמו כן, השירות בבראסרי יהיה פחות פורמלי מזה שהמסעדה הצרפתית מחויבת לתת, והעיצוב גם הוא יהיה פשוט יותר.

מקור[עריכת קוד מקור | עריכה]

פירוש המילה "בראסרי" בצרפתית הוא מבשלה, ומשערים שהכינוי בראסרי דבק במקומות שבישלו את הבירה המוגשת בעצמם. מקורו של סגנון הגשת המזון והשתייה בפונדקי הבירה הגרמניים, ומשם התפשט לאזור אלזס-לורן ובהמשך לפריז, שם הפכו הבראסרי למקום מפגש של אנשי רוח, פוליטיקאים ואמנים.

בפריז ישנם בראסרי הקיימים מהמאה ה-19 כגון בופנז'ה שהינו הבראסרי הוותיק בפריז (מ-1864) ובראסרי ליפ שקיים מ-1880. לה קופול קיים מ-1927 והיה הבראסרי הגדול בפריז בין שתי מלחמות העולם.

מסעדות הנושאות שם זה נפתחו גם מחוץ לגבולות צרפת – למשל רשת בראסרי לה האל בארצות הברית ובראסרי M&R, "סרגוס", "לוקאס" ועוד בתל אביב – ופעמים רבות המונח כבר אינו משמש בהקשרו המקורי אלא יותר כאמצעי למיתוג המקום.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]