בריכה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף בריכת אגירה)
בריכת נוי בברזיל

בריכהאנגלית: Pond) היא מאגר מים פתוח. לבריכות ישנם מספר שימושים:

בריכת נוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בריכת נוי

בריכות מלאכותיות קיימות מזה אלפי שנים כשהעתיקות ביותר הוקמו בערים שונות במסופוטמיה העתיקה. הבריכות בעת העתיקה שימשו לרחצת הגוף והיו אלמנטים חשובים בגינות העתיקות. בריכות נוי רבות נבנו גם על ידי היוונים והרומאים העתיקים אולם רובן שימשו גם לרחצה או נבנו כחלק מבית מרחץ שלם. ההיסטוריה של אדריכלות הנוף כוללת שימושים רבים ומגוונים נוספים בבריכות לטובת נוי. הבריכות שימשו, בדומה לגן המסופוטמי, להענקת חיות ורעננות למקום ולעיתים גם להדגשת פנים מסוימים של האדריכלות עצמה בצורה של בריכת השתקפות.

בריכת שחייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריכה קטנה בספרד
Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בריכת שחייה

בריכת שחייה היא בריכה המשמשת לפעילות פנאי, נופש וספורט ומאפשרת למשתמשים בה לשחות במים, לקפוץ לתוכם, לצלול בהם או לשחק בהם.

בריכות שחייה נבנות מתחת לכיפת השמים או לחלופין מְקֹרוֹת, והן מלאות מים מתוקים או מי ים. לרוב מוכנסים למי הבריכה כימיקלים (כגון תרכובות כלור) המשמשים לטיהור המים ומניעת העברת מחלות בין השוחים.

בריכת דגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – בריכת דגים

בריכה לגידול דגים היא בריכה מלאכותית שנועדה לגידול דגי מאכל. מגדלי הדגים מקפידים על קיום תנאים מיטביים בבריכות כדי לקבל יבולים גבוהים.

גידול דגי מאכל בבריכות הוא ענף חקלאי שעסקו בו גם בעת העתיקה בארצות שונות. הבריכה היא בית גידול מלאכותי, שהאדם קובע בו את תנאי הסביבה. למעלה מ-70% מהמים המשמשים בבריכות הם מים מליחים שאינם מתאימים להשקיה חקלאית. יש בריכות שהמים מגיעים אליהן בזרימה חופשית ויש שהמים נשאבים במשאבה. דגים נפוצים בבריכות כוללים מיני קרפיון, אמנון, קיפון בורי, אמור לבן, טרוטה, סלמון ועוד.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]