לדלג לתוכן

ברית האוניברסיטאות האסיאתיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ברית האוניברסיטאות האסיאתיותאנגלית: The Asian Universities Alliance; בראשי תיבות: AUA) היא ברית אוניברסיטאית המונה 15 מוסדות חברים ברחבי אסיה שנוסד בבייג'ינג ב-29 באפריל 2017.[1] המשימה של הברית היא לטפל במשותף באתגרים אזוריים וגלובליים, הקשורים במיוחד להשכלה גבוהה ופיתוח כלכלי, מדעי וטכנולוגי, על ידי חיזוק שיתוף הפעולה בין המוסדות החברים.[2][3][4] הסטודנטים מהמוסדות של שותפי הברית משתתפים בפעילויות חוצי גבולות הכוללות, ספורט ואמנויות, תוכניות לימוד ותוכניות מיוחדות.[5] הברית הוקמה עם ליבה של 15 חברים מייסדים, מתוך כוונה להרחבה הדרגתית בהתאם לנוהל קבלת החברות. מוסדות מועמדים לחברות בברית חייבים לעמוד בקריטריונים מסוימים. ליישום מטרות הברית, היא מקדמת זהות וערכים משותפים:[6]

  • הגדלת הנגישות של משאבי החינוך בקרב מוסדות החברים במאמץ לטפח כישרונות מובילים עתידיים
  • הברית תשמש פלטפורמה למערכת אקולוגית חדשנית לשיתוף פעולה בין האקדמיה, הממשל והתעשייה
  • הברית תגביר את הקשרים הקיימים ותאפשר קשרים חדשים בין מוסדות החברים ותטפח סביבת למידה רב-תרבותית, במיוחד באמצעות הגברת חינוך ומחקר.

הוועד הוא הגוף המנהל של הברית והוא מורכב כיום מ-15 מנהלים ראשיים מהמוסדות החברים. מוסד הנשיאות נבחר על ידי הוועד המכהן לתקופה של שלוש שנים, המתחדש לתקופת כהונה אחת נוספת. המזכירות אחראית לארח את ועידת הברית, ליישם החלטות דירקטוריון, להקל על פעילויות הברית, לתכנן את התקציב ולגייס כספים.

רשימת האוניברסיטאות החברות נכון לשנת 2022:[7]

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • אתר האינטרנט הרשמי של ברית האוניברסיטאות האסיאתיות (באנגלית)

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]