בת הים הקטנה (אנימה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
בת הים הקטנה
Little Mermaid.jpg
人魚姫 マリーナの冒険‏
(בת הים הקטנה)
ז'אנר אנימה, פנטזיה, הרפתקאות, דרמה, רומנטיקה


אנימה
אורך פרק 25 דקות.
במאי טייקהירו מיאנו
תסריטאי
סטודיו Yoshishige Kosako
רשת השידור NHK (יפן)
הטלוויזיה החינוכית (ישראל)
ערוץ ג'טיקס (ישראל)
מדבבים בשפה העברית לימור שפירא, דורון אורן, שושיק שני, דב רייזר, גיל זמק, גיורא קנת, ליליאן ברטו, שרית סרי, רותי הולצמן, שמעון כהן, חוה אורטמן, עפרון אטקין
תקופת שידור מקורית 19911991
מספר העונות 1
מספר הפרקים 26בת הים הקטנה (אנגלית: Sabana's Adventures of the Little Mermaid, יפנית: 人魚姫 マリーナの冒険) היא סדרת אנימה יפנית בת 26 פרקים שהופקה לטלוויזיה בשנת 1991 בהשראת הספר בת הים הקטנה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. הסדרה שודרה בטלוויזיה החינוכית בתחילת שנות התשעים ובשנים האחרונות בערוץ ג'טיקס.

עלילת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרינה, בת ים בודדה, מאסה בחיים התת-מימיים. לאחר ערב גורלי שבו עולה מרינה אל פני הים, היא רואה ספינה שבה מלחים חוגגים, וביניהם הנסיך אלווין. בעוד שמרינה מוקסמת ממראה עיניה, מכשפת הים, הקסה העוזר שלה, כריש הפטיש ששמו דדלוק ושאר צבאה (הכולל כרישים רבים, סרטנים ומנטה-ריי) מתקיפים את הספינה בה נמצא אוצר, ומטביעים אותה.

מרינה, העדה למתרחש, נחלצת לעזרת המלחים. כל המלחים הצליחו להאחז בדבר מה במים, למעט אלווין הנסיך שטובע. מרינה לא משתהה ונחלצת לעזרתו במהרה. בה בעת, הקסה "בוזזת" את שלל המלחים, ומוצאת בתוך אחת מן התיבות לוחית זהב.

מרינה עוברת מסכת ייסורים, הכוללת מעקב יומי אחר הנסיך, תוך ויתור על קולה הענוג, עד אשר מגיעה הישועה. לבסוף, אלווין מגלה מי הצילה את חייו והאהבה בין השניים פורחת. אבל, כפי שמגלים כבר ממילות השיר, מרינה בת ים ואילו אהובה הנסיך בן אנוש. אנסֶלְם הקוסם שעה לעזרת הזוג הנאהב ורקח שיקוי זמני שמאפשר לנסיך לנשום מתחת למים בזמן קצוב, ואשר מעניק לבת הים זוג רגליים (אך בהירטבה, זנבה מחליף את זוג הרגליים במהרה).

אנסלם מספר להם כי ניתן לשים קץ לסבלם וכי יש דבר היכול להעניק לשניים את האושר לו פיללו. מרינה תוכל להפוך לבת אנוש אם יחברו את 2 חלקי לוחית הזהב אשר נשברה בעת התקרית בין המלחים להקסה. אם תורכב הלוחית, יוכל אנסלם להקריא את הלחש הכתוב עליה ומרינה תהפוך לבת אנוש לנצח. לרוע מזלם, החלק המשלים של לוחית הזהב נמצא אצל לא אחרת מהקסה, מכשפת הים המרשעת.

למעשה, הקסה מעוניינת בלוחיות מאותה הסיבה - לפני שנים רבות היא הייתה בת אנוש, ולא סתם בת אנוש - אלא קוסמת ואהובתו של אנסלם. אך מאחר שהקסה התחילה להשתמש ביכולותיה למטרות רעות, אנסלם נאלץ להילחם בה, עד אשר גבר עליה בקרב. לאחר הניצחון שנחל, דן אנסלם את הקסה לחיות כחצי צלופח-חצי אשה, מתחת לפני הים ולחיות בכיעור נורא (בניגוד גמור להיותה בת אנוש יפהפייה).

הסדרה עוקבת אחר נסיונותיו של הזוג להשיג את החצי השני של לוחית הזהב. המשימה מסתברת כקשה משחשבו בשל מזימותיה של הקסה וניסיונותיה החוזרים-ונשנים להפרידם ולהשיג את זוג הלוחיות עבורה. לעזרתם נחלצים אנסלם, טיבי הבונה שלו, מימי סוסת הים של מרינה (שעוזרת להם בעזרת הצרחות צורמות האוזן שלה) ורנדי חברו הטוב של הנסיך.

הדמויות הראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מרינה – הגיבורה הראשית של הסדרה. בתולת ים. לאחר שהצילה את חייו של הנסיך אלווין היא התאהבה בו והחלה לרצות להפוך לבת אדם על מנת שתוכל להיות על אלווין.
  • אלווין – הנסיך והחבר של מרינה.
  • אנסלם – מכשף טוב לב שעוזר למרינה ולאלווין.
  • טיבי – בונה המחמד של אנסל, שבדומה להקסה, גם הוא מטיל עליו משימות ומזכה אותו בצדפות אחריהן.
  • מימיסוסונת הים של מרינה. בעלת צרחה חזקה שמבלבלת את התוקף אותה.
  • רנדי – חברו הטוב של אלווין.

הנבלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הקסה – מכשפת הים. יריבה העיקרית של מרינה.
  • דדלוקכריש פטיש לא מבריק במיוחד, הסייד-קיק של הקסה אשר נוהגת לנסות עליו את שיקוייה ושולחת אותו לבצע את משימותיה.