ג'ומנג'י: השלב הבא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ג'ומנג'י: השלב הבא
Jumanji: The Next Level
מבוסס על "ג'ומנג'י" מאת כריס ון אלסברג
בימוי ג'ייק קסדן עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי דני גרסיה
היראם גרסיה
דוויין ג'ונסון
מאט טולמך
ויליאם טיילר
תסריט ג'ף פינקנר, ג'ייק קסדן, סקוט רוזנברג עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה סטיב אדווארדס עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים דוויין ג'ונסון
ג'ק בלאק
קווין הארט
קארן גילאן
ניק ג'ונאס
אקוופינה
דני דה ויטו
דני גלובר
מוזיקה הנרי ג'קמן עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום גיולה פדוס עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הבריתארצות הברית ארצות הברית
חברת הפקה סרטי קולומביה, Seven Bucks Productions עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה סרטי סוני
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה ישראלישראל 12 בדצמבר 2019
ארצות הבריתארצות הברית 13 בדצמבר 2019
משך הקרנה 122 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט אנגלית
סוגה הרפתקאות, פעולה
תקציב 125-132 מיליון דולר
הכנסות 796.6 מיליון דולר (17 במרץ 2020)
הכנסות באתר מוג'ו jumanjisequel
סרט קודם ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל
www.jumanjimovie.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

ג'ומנג'י: השלב הבאאנגלית: Jumanji: The Next Level) הוא סרט הרפתקאות ופעולה אמריקאי משנת 2019 בבימויו של ג'ייק קסדן המהווה את הסרט השלישי בזיכיון ג'ומנג'י, וסרט המשך ישיר ל"ג'ומנג'י: שורדים בג'ונגל" משנת 2017. צוות השחקנים של הסרט הקודם הופיעו גם בסרט זה: דוויין ג'ונסון (המשמש גם כמפיק), ג'ק בלאק, קווין הארט, קארן גילאן וניק ג'ונאס, לצד שחקנים חדשים כגון אקוופינה, דני דה ויטו ודני גלובר.

צילומי הסרט החלו ב-21 בינואר 2019 והתקיימו באטלנטה, קלגרי ובהוואי. הסרט עלה לאקרנים ב-13 בדצמבר 2019 על ידי "סרטי סוני". בישראל עלה הסרט לאקרנים ב-11 בדצמבר של אותה שנה.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבעת החברים מתכננים להפגש במסעדת "נורה". ספנסר (אלכס וולף), שמתנהג מוזר לאחרונה ונפרד ממרתה (מורגן טרנר), אינו מתכוון להגיע לפגישה. הוא שב לביתו בסיום הלימודים, ושם מוצא את סבו הישיש אדי (דני דה ויטו), שמחלים מניתוח בירך. מבלי שידוע לחבריו, ספנסר שמר את פיסות משחק הווידאו של ג'ומנג'י.

מיילו ווקר (דני גלובר), חברו של אדי, בא לביתו של ספנסר. אדי אינו שמח לראותו (בהמשך מתברר שהם ניהלו ביחד את מסעדת נורה במשך שנים רבות, עד שמיילו החליט למכור את חלקו בעסק ולפרוש, ואדי גם הוא נאלץ למכור את חלקו, ומעולם לא סלח למיילו על כך). מיילו רוצה להתפייס כי (כפי שמתברר בהמשך) הוא חולה במחלה סופנית וימיו ספורים.

בת'אני (מדיסון איסמן), פרידג' (סר'דריוס בליין) ומרתה מחכים לספנסר, ולבסוף הולכים לביתו. הם מגלים שספנסר חסר והמשחק פועל, ומחליטים להיכנס שוב אל ג'ומנג'י כדי להציל אותו. אז קורים שלושה דברים בלתי צפויים: ראשית, המשחק אינו מאפשר להם לבחור באווטארים; שנית, בת'אני נשארת בעולם האמיתי; שלישית, אדי ומיילו נסחפים לתוך המשחק גם הם, למרות שהם בחדר אחר.

הארבעה מתגשמים בעולם של ג'ומנג'י. מרתה מתגשמת באווטאר של רובי ראונדהאוס (אותו אווטאר שהיה לה בסרט הקודם); פרידג' מקבל את האווטאר של פרופסור שלי אוברון (בסרט הוקדם הוא קיבל את האווטאר של פרנקלין "מוס" פינבר); אדי מתגשם באווטאר של דוקטור סמולדר ברייבסטון (האווטאר של ספנסר בסרט הקודם); מיילו מתגשם באווטאר של מוס. אדי ומיילו מתקשים להבין מה מתרחש, למרות שמרתה ופרידג' מסבירים להם שוב ושוב.

בת'אני המודאגת הולכת לביתו של אלכס (קולין הנקס) ומבקשת את עזרתו.

נייג'ל (רייס דארבי) מגיע, הפעם במטוס, ומסביר לבני החבורה את המשימה הנוכחית: מצביא בשם ג'ארגן האכזר (רורי מק'קאן) וצבאו פשטו על פרובינציית אביאן ושדדו את אבן הבז. בהיעדרה של האבן היקרה, בצורת קשה פקדה את אביאן, וכל תושביה ימותו אם האבן לא תושב ותיחשף לאור השמש. נייג'ל מוסיף שג'ארגן רצח את הוריו של ברייבסטון כשהיה ילד קטן. נייג'ל מוסר להם מפה ומנחה אותם למצוא נוה מדבר ופרי מסוים, שבעזרתו אפשר להביס את ג'ארגן. הוא זורק את בני החבורה באמצע מדבר.

מרתה ופרידג' מסבירים לאדי ומיילו כיצד בודקים את תכונות האווטארים שלהם. התכונות שלהם דומות לאלו שהיו בסרט הקודם, בתוספות קלות: לרובי יש כישרון חדש - נונצ'קו, לברייבסטון יש חולשה חדשה - "אולר קפיצי" (בהמשך מתברר שזה כינוי של אויב שלו), למוס יש כישרון חדש - שפות, לשלי יש שלוש חולשות (מדבר, שמש וחול) וכישרון חדש - גאומטריה.

מהר מאוד מתברר שאדי ומיילו אינם מסתדרים עם האווטארים שלהם: אדי כ"כ מרוצה מזה שהוא שרירן, שהוא נכנס בכוונה למצבים מסוכנים, ואילו מיילו שאמור להזהיר את בני החבורה מפני בעלי חיים מסוכנים - עושה זאת לאט מדי. בגללם בני החבורה מאבדים שתיים מתוך שלוש הפסילות בשלב די מוקדם.

אחרי היתקלות עם עדר של יענים אלימות, בני החבורה מגיעים לכפר קטן בשם "נוה מדבר". ג'ארגן האכזר ואנשיו נמצאים שם. נערה אסייתית בשם מינג פליטפוט מנסה ללא הצלחה לגנוב מג'ארגן מפתח לתיבה שבה ג'ארגן מחזיק את אבן הבז. לתדהמתם של בני החבורה, הם מגלים שמינג היא האווטאר של ספנסר. ספנסר מגלה להם מדוע תיקן את המשחק: הוא רצה להיות שוב ברייבסטון החזק, אבל התגשם באווטאר של מינג, שהיא פורצת וגנבת (החולשה שלה היא אבקת פרחים).

אישה יפה בשם פליים, אהובתו של ברייבסטון ואשתו של "אולר קפיצי", מגלה להם שג'ארגן מתכוון לשוב למבצרו בהר זטמיר, שם יפגוש את האחים קבביק ויתן להם את אבן הבז כדי לכרות ברית. בני החבורה מתפצלים: מרתה/רובי ופרידג'/שלי הולכים להשיג את אוכמניית ג'ומנגי, הפרי שאפשר לנצח באמצעותו של ג'ארגן, ואילו ספנסר/מינג, אדי/ברייבסטון ומיילו/מאוס הולכים להשיג גמלים.

רובי ושלי משיגים את הפרי, ומגלים כיצד ניתן להתחלף באווטארים. היתר משיגים גמלים, ולאחר היתקלות אלימה עם "אולר קפיצי" (שהורג את כל החבורה על ידי משגר טילים), הם עוזבים את הכפר, למבצרו של ג'ארגן.

החבורה מגיעה לתהום שמעליה מצויים גשרים קצרים רבים בזויות שונות, ולהקת קופי מנדריל תוקפת אותם. בעזרת כישרון הגאומטריה של שלי, הם מצליחים לעבור" אבל אז הם מוקפים על ידי הקופים. לפתע מגיעה הצלה בלתי צפויה: אלכס רוכב על סוס שחור בשם ציקלון, והם מגרשים את הקופים. בני החבורה שמחים לראות את אלכס, ונדהמים לשמוע שהסוס ציקלון הוא האווטאר של בת'אני. מיילו מתרגם להם את צהלות הסוס. הם ממשיכים להר זטמיר, ובדרך אדי ומיילו מתפייסים.

בעזרת התגלית של מרתה ופרידג', בני החבורה מתחלפים באווטארים שלהם (פרט למרתה ואלכס, שקיבלו אותם אווטארים שהיו בסרט הקודם), כך שספנסר, בת'אני ופרידג' מקבלים את האווטארים הקודמים: ספנסר מקבל את האווטאר של ברייבסטון; פרידג' - האווטאר של מוס; בת'אני - האווטאר של שלי; אדי מקבל את האווטאר של מינג ומיילו הופך לסוס ציקלון. זמן קצר לאחר מכן, אדי/מינג ומיילו/ציקלון נלכדים בידי אנשיו של ג'ארגן.

בני החבורה חודרים למבצר, ומצילים את ציקלון ואת מינג. מתפתח קרב בין החבורה לבין אנשיו של ג'ארגן, שבמהלכו מרתה/רובי עושה שימוש מעולה בכישרון החדש שלה עם נונצ'קו. ג'ארגן בורח בספינת אוויר עם אבן הבז, וספנסר/ברייבסטון רודף אחריו. הם נלחמים, וידו של ג'ארגן על העליונה, עד שברייבסטון משתמש באוכמניית ג'ומנג'י נגדו. ברייסטון לוקח מג'ארגן את אבן הבז ומשליך אותו אל מותו, ובכך נוקם את מות הוריו.

אדי/מינג רוכב על מיילו/ציקלון, שמתברר שהוא יכול לעוף. ספנסר/ברייבסטון זורק להם את אבן הבז. אדי/מינג חושף את האבן לשמש, צועק "ג'ומנג'י", וכך המשימה מבוצעת.

נייג'ל מופיע ומברך את בני החבורה על הצלחתם. הוא ישיב את אבן הבז לפרובינציית אביאן. החבורה מתכוננת לשוב לעולם האמיתי, אך מיילו/ציקלון מחליט להישאר בעולם של ג'ומנג'י. פרידג'/מוס מתרגם את צהלותיו של הסוס: הוא בן 75 וזה עתה למד לעוף, ומישהו צריך לשמור על המקום. אדי מצטער שעליו להפרד מחברו הטוב. ציקלון אומר לו "אינך מאבד אותי, חבר. אני תמיד אהיה איתך".

בני החבורה שבים לעולם האמיתי.הם הולכים למסעדת "נורה", שם נורה אומרת לאדי שקשה לה לנהל את המסעדה, מאז שהמנהל הקודם עזב. אדי, שחש הרבה יותר טוב מאי פעם, שמח להזדמנות לשוב ולנהל את המסעדה.

בסצנה שאחרי הכתוביות, טכנאי בא לביתו של ספנסר כדי לתקן את משכירי החימום. אימו של ספנסר לוקחת אותו למרתף, שם הם מבחינים במשחק. האיש נוגע במשחק, ולאחר מכן רואים עדר של יענים חולף ליד מסעדת "נורה", לתדהמתם של בני החבורה.

צוות השחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרט המשך[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריאיון בדצמבר 2019, דוויין ג'ונסון אמר כי דמות נוספת מעולם ג'ומנג'י, הנבל ג'ארגן האכזר, תופיע בסרט המשך פוטנציאלי.[1] במרץ 2020, ג'ייק קסדן אישר כי סרט המשך נמצא בפיתוח.[2][3] קסדן אישר כי התוכניות הן לשמור על צוות השחקנים משני הסרטים הקודמים.[4] באפריל 2020, היוצר הודיע כי התסריט לסרט הבא נמצא בכתיבה.[5]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ג'ומנג'י: השלב הבא בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Reyes, Mike (2019-12-31). "Dwayne Johnson Reveals Another Jumanji: The Next Level Character Is Actually An Avatar". Cinemablend. נבדק ב-2020-01-11.{{cite web}}: תחזוקה - ציטוט: url-status (link)
  2. ^ "Exc: Jake Kasdan talks Jumanji 3 status & why the franchise is so appealing". www.joblo.com. 20 במרץ 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ "Exclusive Interview – Jumanji: The Next Level director Jake Kasdan talks nods to the 1995 original, the status of Jumanji 4 and more". Flickering Myth. 20 במרץ 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "Will 'Jumanji 4' Bring Back the Game Cast? Director Jake Kasdan Weighs In". Movieweb. 6 באפריל 2020. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ Nemiroff, Perri (7 באפריל 2020). "Director Jake Kasdan Talks the Status of 'Jumanji 4' & Tricky Franchise Time Travel". Collider. {{cite web}}: (עזרה)