גארי רידג'ווי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גארי רידג'ווי

גארי ליאון רידג'ווי (נולד ב-18 בפברואר 1949) הוא רוצח סדרתי אמריקאי, שנודע בכינויו רוצח הנהר הירוק. רצח עשרות נשים במדינת וושינגטון במהלך שנות ה-80 וה-90. זכה לכינויו בעקבות מציאתן של חמשת קורבנותיו הראשונים באזור הנהר הירוק. נחשב לרוצח הסדרתי הפורה ביותר בתולדות ארצות הברית. רוב קורבנותיו היו נערות ליווי, אותן אנס וחנק למוות.

רוב הרציחות בוצעו בין השנים 1982 ל-1984. רידג'ווי אסף את קורבנותיו, נערות ליווי ברובן, לאורך כביש מהיר מס' 99. נהג להראות להן את תמונת בנו, כדי לגרום להן לבטוח בו. אנס את קורבנותיו, ולאחר מכן חנק אותן למוות. חלק מהקורבנות ניסו להגן על עצמן וגרמו לפציעתו של רידג'ווי ולהופעתם של סימני חבלה על זרועו. מחשש שהדבר ימשוך תשומת לב, ביצע את הרציחות הבאות בסיוע חבלים. הרציחות בוצעו בביתו, במשאיתו ולעתים במקום מבודד אחר. רוב הגופות הושלכו באזורים מיוערים בקרבת הנהר הירוק במחוז קינג קאונטרי בוושינגטון. בדרך כלל נמצאו עירומות, לעתים מקובצות יחדיו. נהג לעתים לחזור אל הגופות ולקיים עימן יחסי מין. בשלב מאוחר יותר החל לקבור את הגופות, כדי לסייע לו בהתנגדות לדחף לקיים יחסי מין נקרופיליים.

על מנת ללכדו נעזרו חוקריו ב'דעתו המקצועית' של טד באנדי הרוצח הסדרתי שבאותו זמן ישב בכלא וחיכה למימוש גזר דינו.

רידג'ווי נעצר ב-30 בנובמבר 2001 בחשד לרציחתן של ארבע נשים, עת שיצא ממקום עבודתו, מפעל משאיות בעיר רנטון שם הועסק כצבע. הרציחות קושרו אליו באמצעות ראיות DNA. במסגרת עסקת טיעון, הסכים לחשוף את מיקומן של נעדרות נוספות, וכך נמנע מעונש מוות. קיבל עונש מאסר עולם, ללא אפשרות חנינה. בהודאתו ציין כי בחר לרצוח דווקא זונות, בגלל שהיו טרף קל והוא שנא את רובן. הורשע ברציחתן של 49 נשים, הודה ברצח של 71 נשים ועל פי הערכות רצח מעל ל-90 נשים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

P vip.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא אישים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.