גות'אם סיטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גות'אם סיטי, כפי שנראתה על עטיפת החוברת Batman: Gotham City Secret Files and Origins #1 מאפריל 2000, אמנות מאת ג'ון ואן פליט.

גות'אם סיטיאנגלית: Gotham City) היא עיר בדיונית בארצות הברית, המופיעה בחוברות הקומיקס ביקום של חברת DC קומיקס, בעיקר כזירת ההתרחשות המרכזית לרוב עלילות גיבורי-העל באטמן, רובין, באטגירל, נייטווינג, רובין האדום והציידת.

בחוברות המוקדמות של הקומיקס גות'אם לא התאפיינה בסגנון ייחודי לה. החל משנות ה-70 של המאה ה-20 היא החלה להיות מוצגת בסגנון צפוף ואפלולי עם בניינים בסגנון האדריכלות הגותית והאר דקו. דניס אוניל, הכותב של סיפורי באטמן באותה תקופה שהיה האחראי העיקרי להתגבשות הסגנון החדש, תיאר אותו במילים "גות'אם סיטי היא מנהטן דרומית לרחוב ארבע-עשרה, אחת-עשרה דקות לאחר חצות ביום הקר ביותר בנובמבר". פרנק מילר הוסיף ואמר כי בעוד מטרופוליס (העיר הבדיונית בכותרי סופרמן) היא העיר ניו יורק בשעות היום, גות'אם סיטי היא ניו יורק בשעות הלילה.

בקשת סיפור שהתפרסה על פני מספר כותרי באטמן ונקראה "שטח הפקר", גות'אם נפגעה קשות לאחר שהכתה בה רעידת אדמה חזקה שהרסה חלקים מהעיר. ממשלת ארצות הברית החליטה להכריז על גות'אם כאזור אסון ולשים אותה תחת בידוד. באותה תקופה, גות'אם נשלטה על ידי המאפיה, כנופיות פשע ופושעים מטורפים כמו הג'וקר ודו-פרצוף. כך נשאר באטמן לבדו להילחם בפשע, ועמו מה שנשאר מכוח המשטרה כדי לנסות ולהחזיר את העיר לחיים. בסופו של דבר העיר משוקמת, אך נשארת מושחתת ורדופת פשע.

בשנת 2002 החלה לצאת סדרת Gotham Central, שעוקבת אחר פעילותה של המשטרה בגות'אם האפלה ומלאת הפשע. הסדרה בתחילתה נכתבה על ידי גרג ראקה ואד ברובייקר ואוירה על ידי מייקל לארק, כששני האחרונים עזבו בשלב מאוחר יותר לטובת חתימה על חוזה בלעדיות אצל החברה המתחרה, מארוול קומיקס. הסדרה קיבלה שבחים רבים, אך נכשלה במכירות. בפברואר 2005 הסדרה התבטלה.

מקור השם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קו הרקיע של גות'אם סיטי, כפי שהופיע בקשת הסיפור "באטמן: עיר הפשע"[1]

השם גות'אם סיטי הוזכר לראשונה בקומיקס בחוברת הרביעית של באטמן, שהתפרסמה בחורף 1940. לפני שעלה בידיו השם "גות'אם סיטי", הכותב ביל פינגר תכנן במקור לקרוא לעיר הבדיונית "סיוויק סיטי" (העיר האזרחית), "קפיטל סיטי" (עיר הבירה) או "קוסט סיטי" (עיר החוף). בזמן שדפדף בספר טלפונים של העיר ניו יורק, פינגר מצא עסק בשם "תכשיטני גות'אם", והחליט להשתמש בשם גות'אם[2]. גות'אם סיטי אכן מוצגת כפרפרזה על העיר ניו יורק, על ההיסטוריה שלה, המיקום שלה, האווירה הכללית שבה ומגוון הסגנונות האדריכליים שבה. סיפור ייסודה של גות'אם סיטי על ידי שכירי-חרב שוודים לפני שהועברה לידי המתיישבים האנגלים, משקף את סיפור ייסודה של ניו יורק על ידי מהגרים הולנדים. מאז תיאורה הראשון, נוספו לגות'אם סיטי מאפיינים המבוססים על הערים ניו יורק, שיקגו, דטרויט, ופיטסבורג.

המקור לשם הוא בכינוי לעיר ניו יורק, שרווח כבר זמן רב קודם לכן: במהדורת 11 בנובמבר 1807 של כתב העת הסאטירי "סלמגונדי"[3], ההיסטוריון וושינגטון אירווינג כינה כך את העיר ניו יורק, על שם הכפר גות'אם בנוטינגהאמשייר, אנגליה, שלפי הפולקלור שכנו בו שוטים[4]. שם הכפר הוא הלחם של המילים "gat" ‏(goat, עז) ו-"ham" ‏(home, בית) באנגלית עתיקה[5]. בחוברת Detective Comics #880, הג'וקר מכנה את גות'אם "עיר מפלט לעיזים".

מקומות בעיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

גות'אם סיטי, כפי שנראתה באנתולוגיית האנימציה "באטמן: אביר גות'אם".

תעשיות ויין[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברת "תעשיות ויין" הוקמה במהלך המאה ה-17 בידי אבותיהם הקדומים של משפחת ויין, שעסקו במסחר. אולם היה זה במאה ה-19 כאשר בנו של השופט סולומון ויין, אלן, השתמש בהון של אביו כדי להקים את עסק הספנות ואת חברת הכימיקלים. החברה גדלה והפכה לאחת מעשרת הקונצרנים הבינלאומיים הגדולים ביותר. תעשיות ויין שולטת במגוון תחומי התעשייה, ביניהם טכנולוגיה, ביוטכנולוגיה, מזון, בתי זיקוק, הובלות, מספנות, תעופה, כימיקלים, רפואה, אלקטרוניקה ובידור.

לחברת ויין גם חברת החזקות בשם "קרן ויין ע"ש בני הזוג תומאס ומרתה ויין". החברה מממנת מחקר ופיתוח מדעי ועוזרת לאנשים על ידי אספקת מתקני מחקר ואימונים. "קרן תומאס ויין" מיועדת לסיוע רפואי בעוד "קרן מרתה ויין" מיועדת לסיוע בתחומי החינוך, התרבות והאמנות.

משטרת גות'אם סיטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

משטרת גות'אם הייתה מאז ומתמיד מקור לשחיתות בסיפורי באטמן, כאשר קציניה - בכירים וזוטרים כאחד - היו שקועים במתן שוחד, סחר בסמים ואף רצח. השחיתות המשטרתית חוותה טלטלה חזקה כאשר מפכ"ל המשטרה גיליאן לואב נאלץ לפרוש מתפקידו עקב האשמות קונספירציה הולכות וגוברות. נוסף על כך, אימפריית הפשע של משפחת פלקונה התמוטטה, ומפכ"ל המשטרה הנכנס, ג'יימס גורדון, נשבע לפטור את השחיתות אשר שרצה בכל עבר בגות'אם סיטי.

יחסה של משטרת גות'אם לפורע החוק באטמן מורכב ומעורב. המפקח גורדון שיתף עמו פעולה רק משום שבאטמן ביצע את העבודה הנדרשת. מחליפו של גורדון, מייקל אקינס, הורה לעצור את באטמן ולהסיר את זרקור העטלף מגג הבניין של המשטרה. לפני מאורעות "שנה מאוחר יותר", בהן גורדון חזר לתפקידו כמפכ"ל המשטרה, משטרת גות'אם נפלה חזרה לשחיתות תחת פיקודו של אקינס.

המוסד הפסיכיאטרי ארקהם אסיילום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין המוסדות הבולטים בגות'אם ניתן למנות את ארקהם, בית חולים פסיכיאטרי אליו נשלחים פושעים רבים מאויביו של באטמן אשר נמצאים כבלתי כשירים נפשית להישלח לכלא. המוסד נקרא על שם מוסד דומה שממוקם בעיר ארקהם. מקום זה משמש כביתם העיקרי, בעוד אויבים אחרים של באטמן נשלחים לכלא בלאקגייט בעיר. לארקהם היסטוריה מפוקפקת ואף עקובה מדם כמוסד משקם, וזאת משום שנבלי-על רבים הצליחו לברוח ממנו ללא הרף. כמו כן, רבים מאנשי הצוות שבו ביצעו פשעים חמורים. המייסד אמדאוס ארקהם, שבעבר המית את אמו, הסובלת מהפרעה נפשית, נפל לתהומות השיגעון כאשר רוצח סדרתי רצח את אשתו ובתו. המנהל בפועל הסדיסטי ג'רמיה ארקהם האמין בכל מאודו שהפושעים המאכלסים את בית החולים שלו יוכלו בשלב מסוים להשתלב חזרה בחברה. עד מהרה הוא עצמו הופך למסיכה השחורה השני ומפוצץ את ארקהם. הארלין קווינזל, שהייתה מתלמדת בפסיכיאטריה, פותתה בידי הג'וקר והפכה לשותפתו. הפסיכיאטר והפרופסור לפסיכולוגיה ג'ונתן קריין החל לבצע ניסויים מטילי מורא במטופליו. הפסיכיאטר הוגו סטריינג' הפך לפסיכוטי ואובססיבי לבאטמן לאחר שהתבקש בידי המשטרה לעזור ללכוד את האביר האפל. הארכיטקט אשר היה אחראי לתכנון המבנה המקורי השתגע וביתר את עובדיו באמצעות גרזן. נוסף על כך, פושעים אחרים שמצבם הרפואי הבלתי רגיל אינו מאפשר להם לשהות בכלא רגיל מוחזקים בארקהם, כמו מיסטר פריז, אשר נזקק לסביבה מקוררת היטב כדי לשמור עליו בחיים.

ארקהם מתואר ברוב הסיפורים כמבנה עתיק יומין ומט ליפול, אך יש סיפורים המתארים אותו כמבנה מודרני וחדיש, בעיקר סיפור "הארקהם האחרון" שבו ג'רמיה ארקהם הורס את בניין ארקהם הישן ובונה מעליו בניין מודרני הדומה לכלא סופרמקס. מראהו החיצוני והפנימי של ארקהם משתנה בהתאם לצוות היצירתי שבסיפורים. בחלק מהסיפורים, יש לחדרים השונים קירות מרופדים בלבן הטיפוסיים למחלקות פסיכאטריות, לחדרים אחרים קירות לבנים וחדרי אבן כיאה לבית מחסה מהסגנון הישן, ולחדרים מסוימים קירות זכוכית וברזל כמו בבתי חולים מודרניים.

נרמז כי ההיסטוריה של המוסד היא מראשית המאה ה-20, וכי מנהל המוסד משתייך לבני משפחת ארקהם. מנהל המוסד נכון להיום הוא ג'רמיה ארקהם, אחיינו של המייסד אמדאוס ארקהם. מקור השם "ארקהם" נובע מבית הבראה המופיע בכתבי האימה והמדע הבדיוני הקצרים של ה.פ. לאבקרפט, בעיקר עירו הבדיונית ארקהם, מסצ'וסטס. ארקהם נוצר בידי הכותב דניס אוניל והופיע לראשונה בחוברת Batman #258 מאוקטובר 1974. מרבית מסיפור המסגרת של בית החולים נוצר בידי לן ויין בשנות ה-80 של המאה ה-20.

מתקן כליאה בלאקגייט[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקן הכליאה בלאקגייט ממוקם על אי קטן במפרץ גות'אם. לפי ההמשכיות המודרנית, ארגון אמנסטי אינטרנשיונל גינה את כלא בלאקגייט בשל טיפולו הברוטלי באסירים המנסים להשתקם, מה שגרם לסגירתו בתחילת שנות ה-90 של המאה ה-20[6]. מאז הוא נפתח מחדש ונודע כ"מתקן כליאה בלאקגייט".

בניגוד למוסד הפסיכיאטרי ארקהם, לבלאקגייט נשלחים פושעים שפויים כמו הפינגווין, איש החתול, דייוויד קיין, דוקטור פוספורוס וכן אנשי מאפיה. פושעים כמו הג'וקר, דו-פרצוף, פני חימר השני, הפיתום, פיירפליי, מר זאס ורופרט ת'ורן ריצו את עונשם גם בארקהם וגם בבלאקגייט. קיימים מקרים בהם פושעים מועברים מארקהם לבלאקגייט. לאחר שביין החריב את ארקהם המקורי עד היסוד[7], כל אסירי ארקהם הועברו לבלאקגייט עד שנבנה בניין ארקהם חדש על חורבות קודמו[8].

מהדורה מוגבלת בשם Batman: Blackgate מתארת בריחה המונית ממתקן הכליאה בלאקגייט. בנוסף, הסיפור Batman: Cataclysm, שהוביל לסאגת "באטמן: שטח הפקר", הציג את התפרצותה של רעידת אדמה שגרמה לנחשולים רבים אשר התנפצו על כלא בלאקגייט והזיקו ליסודות המבנה. הדבר תרם לבריחה נוספת של נבלי-על מהכלא.

העולם התחתון בעיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת הפשע המאוחדת[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • המסיכה השחורה – במהלך מאורעות "באטמן: משחקי מלחמה", המסיכה השחורה מקבל שליטה על כל הכנופיות בגות'אם סיטי. הוא עובד במשותף עם החברה הסודית של נבלי-העל כדי להפיל את באטמן. בסופו של דבר הוא נהרג בידי קאטוומן והריק שנוצר בהיעדרו מוביל למלחמת כנופיות. לאחרונה, מסיכה שחורה חדש חזר במאמץ לאחד את כנופיות גות'אם.
 • הלבן הגדול – וורן "הכריש הלבן הגדול" וייט יורש את אימפריית הפשע שהותיר אחריו המסיכה השחורה, והוא מנהל בהצלחה את הפשע בגות'אם מתוך המוסד הפסיכיאטרי ארקהם[9]. במהלך סכסוך בין כנופיות לשליטה, הלבן הגדול מוכה קשות ונחבא מאחורי דלת בכלא בלאקגייט כדי להשאירו מחוץ לעניינים. לאחר שהמסיכה השחורה החדש משחרר את האסירים, הוא משתלט על וורן ועל נתיניו.

משפחות פשע[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פלקונה (איטלקית) – מונהגת בראשות קרמיין "הרומאי" פלקונה, שאחיזתו בפשע בגות'אם היא אבסולוטית לפני הגעתן של "המסיכות". הוא נרצח בידי דו-פרצוף, ובתו סופיה ג'יגנטה נוטלת את השליטה[10]. אולם, בעקבות מותה ומותם של בני משפחה אחרים, אחיזתה של המשפחה האיטלקית בפשע של גות'אם מתרופפת.
 • גלנטה (איטלקית) – שולטת בצד המזרחי של גות'אם סיטי. בעקבות מותו של המסיכה השחורה, משתלט עליה המאפיונר טוביאס וייל, לבקן אפרו-אמריקני.
 • מארוני – מונהגת בראשותו של לואיג'י "ביג לו" מארוני עד למותו, ובנו סלבטורה "סאל" מארוני לוקח לידיו את השליטה בנכסי המשפחה. הוא זה שאחראי לצלקות שבפניו של הארווי דנט, ולאחרונה נרצח בכלא.
 • אודסה (אוקראינית) – סוחרי נשק שעליהם משתלט טוביאס וייל[11].
 • ריילי (אירית) – מונהגת בידי שון ריילי עד למותו. נרמז כי ג'וני סבטינו הרג אותו. בתו פייטון ריילי נטלה את השליטה במשפחה לידיה.
 • סבטיני (איטלקית) – משפחת הפשע הראשונה בגות'אם סיטי. ג'וני סבטינו נישא לפייטון ריילי כסימן להשכנת שלום בין משפחות הפשע האיטלקיות והאיריות. הנישואין ביניהם היו חסרי רגש, והוא ניסה להרוג אותה. פייטון חוזרת עם "פני צלקת" ומנסה להרוג את ג'וני, אך השניים נופלים למים באמצעו של מאבק ונעלמים ללא זכר[12].
 • דימיטרוב (רוסית) – מונהגת בידי יורי "הרוסי" דימיטרוב, שנדמה כי הוא במלחמה תמידית עם משפחת הפשע מארוני.

כנופיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דרקוני הרוח (סינית) – נשלטת בידי קינג סנייק. הוא נהרג בידי לינקס, המנהיגה בשטח של הכנופיה, מתוך ניסיון לקבלת השליטה עליה. בהמשך, ראשה של לינקס נערף בטעות בידי אחד מחברי הכנופיה.
 • דרקוני הזהב – שלוחה של כנופיה הונג קונגית המתבססת בגות'אם סיטי. מנהיגתם היא לינקס השלישית.
 • אינטרגנג – מונהגת בידי ברונו "המכוער" מנהיים, במקור אויבו של סופרמן. אינטרגנג מעסיקה את ג'וני סטיץ' כדי להשתלט על העולם התחתון בגות'אם סיטי. הכנופיה משתלטת בהצלחה על כנופייתו של הפינגווין ומשחדת את טוביאס וייל כדי להשיג שליטה מלאה[13]. אין עדיין ידוע כיצד הכנופיה תתמודד מול עלייתו לכוח של המסיכה השחורה החדש.
 • כנופייתו של הפינגווין – מנוהלת ממועדון הקרחון של הפינגווין, שהיה בעברו לאחד מעמודי התווך של הפשע בגות'אם. נוצחה בידי אינטרגנג, אך שליטתה הושבה בידי באטמן. נלחם לאחרונה לשליטה יחד עם כנופייתו של דו-פרצוף[14].
 • חיילי גשר ספראנג – שולטים ברובינסוויל. כמעט ונלקחת מידיהם השליטה בידי ג'ייסון טוד (רובין לשעבר ופורע החוק הברדס האדום).
 • הבלאקגייטרס – ג'ייסון טוד משתלט עליהם באופן זמני במאמץ לאחד את הכנופיות כנגד העולם התחתון.
 • האנוי עשר – יריביהם של דרקוני הזהב.

על יתר הכנופיות נמנות "באטבויז", "חמש האצבעות", "הסירנות", "השפעת הכחולה" ו"בורנלי טאון".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא גות'אם סיטי בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Detective Comics #800-814, January 2005-February 2006
 2. ^ Steranko, Jim (1970). The Steranko History of Comics. Reading, Pa.: Supergraphics. p. 44. מסת"ב 0-517-50188-0
 3. ^ Burrows, Edwin G. and Mike Wallace. Gotham: A History of New York City to 1898. (Oxford University Press, 1999), 417
 4. ^ World Wide Words, Michael Quinion, February 6th 1999
 5. ^ Gotham Nottingham, Jared Wilson, August 5th 2008
 6. ^ Detective Comics #629, May 1991
 7. ^ Batman #491, April 1993
 8. ^ Batman #521, August 1995
 9. ^ Batman: Face the Face Story Arc, Detective Comics #817-820, Batman #651-654, May-August 2006
 10. ^ Batman : The Long Halloween
 11. ^ Gotham Underground #1, December 2007
 12. ^ Detective Comics #844, July 2008
 13. ^ Gotham Underground #9, August 2008
 14. ^ Battle for the Cowl #1
DC קומיקס
דמויות
סופרמן ג'ימי אולסןפרי וייטלאנה לאנגלויס לייןסופרבוי (קון-אל)סופרגירלסטילבלאדספורטביזארוברייניאקגנרל זודדארקסיידדומסדייהמכחידלקס לות'רמונגולמטאלומיסטר מיקסזפיטליקסופרבוי פרייםסייבורג סופרמן
באטמן
(דמויותסיפורים)
באטגירלבאטוומןג'יימס גורדוןדיק גרייסוןהציידתדמיאן וייןאלפרד פניוורת'קסנדרה קייןנייטווינגספוילרעזראלקאטוומןרוביןרובין האדוםאדם-עטלףאיש החידותאנרכיהבייןדדשוטדו-פרצוףהארלי קוויןהאשהברדס האדוםהג'וקרהדחלילהכובען המטורףהמסיכה השחורההפינגוויןהפיתוםמיסטר פריזסולומון גרנדיהוגו סטריינג'פויזן אייביפיירפלייפני חימרקילר קרוקראס-אל-גולהבאטמן שצוחק
וונדר וומן אנטיופההיפוליטההרקולסוונדר גירלסטיב טרבורדונה טרויאטה קנדיארסמקסוול לורדסירסיצ'יטה
גרין לנטרן
(הספקטרום הרגשי)
אבין סוראיוןאריסיהסיימון באזהאל ג'ורדןג'יידגאי גרדנרחיל הפקחים הירוקיםחיל הפקחים הכחוליםג'ון סטוארטאלן סקוטקרול פריסקילווגקייל ריינרשומרי היקוםאטרוסיטוסהקטור האמונדהיד השחורהחיל הפקחים האדומיםלארפליזנקרוןסינסטרופאראלקסקרונהשבט אינדיגו
פלאש בארט אלןבארי אלןג'יי גאריקוולי וסטמקס מרקוריג'סי צ'יימברסג'וני קוויקאברה קדברהאשף האוויראינרציהגורילה גרודגל חוםדוקטור אלכימיההחלילןזוםטופטריקסטרמאסטר המראותפרופסור זוםקפטן בומרנגקפטן קור
אקוומן אטלנהאקווגירלאקוולאדמירהאדון האוקיינוסאוכל נבלותאורקהמנטה שחורהסירנהקינג שארק
החץ הירוק מיה דירדןקונור הוקהקנרית השחורהרוי הרפרקונסטנטין דרייקוןהרוזן ורטיגומרליןאדי פיירסשאדו
קפטן מארוול מרי מארוולקפטן מארוול הבןאדם השחורסובק
שונות אטוםאיש השעהאייקוןאנמי אייסבוסטר גולדבושידוביסט בויברק שחורג'ונה הקסג'ון קונסטנטיןדוקטור מידנייטדוקטור פייתהוקגירלהוקמןהחיפושית הכחולההחרק האורבהיצור מן הביצההנץ והיונההספקטרהצייד ממאדיםהשאלהוייבויילדקאטזטאנהחלוםמכשפתמיסטר טריפיקסאנדמןסטארפיירסייבורגפיירסטורםקטאנהראבאג'ררייבןריק פלאגשרףאל דיאבלואמנדה וולרדת'סטרוקונדל סאבאג'לובוסטפנוולףפיסמייקרפלסטיקקילר פרוסט
קבוצות-על
אאוטסיידרסהטיטאנים הצעיריםחברת הצדק של אמריקהחיותיחידת המתאבדיםלגיון גיבורי-העלליגת הצדק (דמויות)ליגת הצדק האפלסיירת האבדוןציפורי הטרףשאדופאקטWatchmen (יקום חלופי)
אירועים ביקום DC
שנות ה-30 קומיקס בלשים (מרץ 1937) • אקשן קומיקס מס' 1 (אפריל 1938)
שנות ה-80 המשבר בעולמות האינסופיים (אפריל 1985) • האביר האפל חוזר (פברואר 1986) • סופרמן: מה קרה לאיש המחר? (ספטמבר 1986) • באטמן: שנה ראשונה (פברואר 1987) • החץ הירוק: ציידי הקשת הארוכה (אוגוסט 1987) • בנו של השד (נובמבר 1987) • הבדיחה ההורגת (מרץ 1988) • מוות במשפחה (דצמבר 1988) • שחר הברקת (דצמבר 1989)
שנות ה-90 מותו של סופרמן (אפריל 1993) • נפילתו של אביר (אפריל 1993) • דמדומי הברקת (ינואר 1994) • שעת אפס: משבר בזמן (ספטמבר 1994) • די.סי. נגד מארוול (אפריל 1996) • קץ הממלכה (מאי 1996) • הלילה האחרון (נובמבר 1996) • ליל כל הקדושים הארוך (דצמבר 1996) • שטח הפקר (מרץ 1999)
2000–2009 החץ הירוק: אשפת חיצים (אפריל 2001) • האש (אוקטובר 2002) • הבן האדום (יוני 2003) • זכות מלידה (ספטמבר 2003) • ליגת הצדק/האוונג'רס (ספטמבר 2003) • משבר זהות (יוני 2004) • גרין לנטרן: לידה מחדש (דצמבר 2004) • האיש הצוחק (פברואר 2005) • פשעי מלחמה (אוגוסט 2005) • המשבר האינסופי (דצמבר 2005) • להתמודד עם הפרצוף (מאי 2006) • מלחמת חיל סינסטרו (אוגוסט 2007) • החץ הירוק: שנה ראשונה (ספטמבר 2007) • המשבר האחרון (יולי 2008) • סאגת ניו קריפטון (דצמבר 2008) • הקרב על הברדס (מרץ 2009) • פלאש: לידה מחדש (אפריל 2009) • הלילה האפל ביותר (יוני 2009)
2010–2019 היום הבהיר ביותר (מאי 2010) • שובו של ברוס ויין (מאי 2010) • מלחמת הפקחים הירוקים (מרץ 2011) • פלאשפוינט (מאי 2011) • מות המשפחה (אוקטובר 2012) • התכנסות (אפריל 2015) • מלחמת רובין (דצמבר 2015) • לילות אפלים: מתכת (יוני 2017) • שעון יום הדין (נובמבר 2017)
ורטיגו
הלבלייזרWE3 ‏• Y: האיש האחרוןוי פור ונדטהטרנסמטרופוליטןסנדמןפייבלספריצ'ר
כותבים ומאיירים
ג'ף ג'ונסמארק ויידג'ף לובג'ים ליג'ף למיראלן מורגרנט מוריסוןפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימוןביל פינגרבוב קייןג'ו שוסטר
עיבודים למדיות נוספות
אנימציה
סרטים ארוכים Gen 13 •‏ Batman: Return of the Caped Crusadersבאטמן נגד דרקולהבאטמן האמיצים והנועזים וסקובי־דו!נינג'ה באטמןבאטמן נגד צבי הנינג'הבאטמן נגד דו פרצוףבאטמן: אביר גותאםסופרמן: מתקפת ברייניאקLEGO DC Super-Heroes - Super-Heroes Uniteהסיפור של באטמןLEGO Justice League vs Bizarro League •‏ LEGO Justice League - Attack of the Legion of Doom •‏ LEGO Justice League - Gotham City Breakout •‏ LEGO Justice League - Cosmic Clash •‏ LEGO Super Hero Girls - Brain Drain •‏ LEGO Flash •‏ LEGO Aquaman - Rage of Atlantis •‏ LEGO Super Hero Girls - Super Villain Highלגו גיבורי על משפחת באטמן: הסרטLEGO Shazamסרט לגו באטמןטיטאנים בטוקיוכוח הטיטאנים! חיים בסרטכוח הטיטאנים! נגד הטיטאנים הצעיריםכוח הטיטאנים! ספייס ג'אםTeen Titans Go and DC Superhero Girls - Mayhem in the Multiverse •‏ DC Superhero Girls: Superhero High •‏ DC Superhero Girls: Hero of the Year •‏ DC Superhero Girls: Legends of Atlantis •‏ DC Superhero Girls: משחקים אינטרגלקטייםליגת הצדק במלכודת הזמןליגת DC סופר-פטס
הסרטים המקוריים של DC באטמן: השנה הראשונהבאטמן: האביר האפל חוזרבאטמן: הבדיחה ההורגתבאטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 1באטמן: ליל כל הקדושים הארוך - חלק 2באטמן: מתחת לברדס האדוםבאטמן: תקיפה בארקהםבאטמן: נשמת הדרקוןבנו של באטמןבאטמן נגד רוביןבאטמן: דם רעבאטמן: האשבאטמן: רוצח באפלהסופרמן נגד דומסדיימותו של סופרמןשלטון הסופרמניםסופרמן בלי כבליםסופרמן נגד האליטהאולסטאר סופרמןסופרמן: הבן האדוםסופרמן איש המחרסופרמן/באטמן: אויבי הציבורסופרמן/באטמן: אפוקליפסהגרין לנטרן: אבירי האמרלדגרין לנטרן: הטיסה הראשונההטיטאנים הצעירים: חוזה יהודהוונדר וומןוונדר וומן: השושלת ממשיכהליגת הצדק נגד הטיטאנים הצעיריםליגת הצדק: אלים ומפלצותליגת הצדק: הגבול החדשליגת הצדק: אבדוןליגת הצדק: המשבר בשני כדורי הארץליגת הצדק: כס אטלנטיסליגת הצדק: מלחמהליגת הצדק: פרדוקס פלאשפוינטליגת הצדק האפלליגת הצדק האפל: מלחמת אפוקוליפסחברת הצדק של אמריקה: מלחמת העולם II‏ • Injusticeקאטוומן: על הכוונתגרין לנטרן: היזהרו מכוחי
סרטים קצרים Chase Meסופרמן/שאזאם - בלאק אדםBatman - Strange Daysבאטמן - מוות במשפחהקונסטנטין - בית המסתוריןג'ונה הקסהחץ הירוקספקטרקאטוומןסרג'נט רוקדת'אדם סטריינג'פנטום סטריינג'רהלוזריםקמנדיהחיפושית הכחולה
סדרות טלוויזיה אקוומןהבאטמןגרין לנטרן: סדרת האנימציההטיטאניםכוח הטיטאנים! • ליגת הצדק - הדור הבאהארלי קוויןNoonan's
סדרות רשת DC Super Friendsבאטמן אנלימיטדליגת הצדק בפעולהליגת הצדק: מעשי אלים ומפלצותDC Girls‎ Super Shortsויקסןלוחמי החופש: הרייאקוומן, המלך של אטלנטיס
סדרות וסרטים קשורים Timmverse/Diniverse באטמן: סדרת האנימציהסופרמן: סדרת האנימציההרפתקאות באטמן החדשותבאטמן: הדור הבאליגת הצדק: סדרת האנימציהליגת הצדק ללא גבולות: סדרת האנימציהStatic Shock •‏ The Zeta Projectבאטמן: מסכת התעתועיםבאטמן ומיסטר פריז: מתחת לאפסבאטמן, הדור הבא: שובו של הג'וקרבאטמן: מסתורין באטוומןבאטמן והארלי קוויןליגת הצדק נגד חמשת הקטלנייםגותהאם גירלזלובו
לייב אקשן
סרטי קולנוע באטמן (1966)סופרמןסופרמן 2סופרמן 2 (הגרסה של ריצ'רד דונר)סופרמן 3סופרמן 4: השאיפה לשלוםסופרגירלהיצור מן הביצהחזרתו של היצור מן הביצהסופרמן חוזרבאטמן (1989)באטמן חוזרסטילבאטמן לנצחבאטמן ורוביןאישה חתולבאטמן מתחילהאביר האפלעלייתו של האביר האפלג'ונה הקסהמפסידניםגרין לנטרןהשומריםונדטהקונסטנטיןג'וקרבאטמן (2022)
היקום הקולנועי של DC:
קולנוע וטלוויזיה
איש הפלדהבאטמן נגד סופרמן: שחר הצדקוונדר וומןוונדר וומן 1984ליגת הצדקליגת הצדק (גרסת סניידר)יחידת המתאבדים (2016)יחידת המתאבדים (2021)ציפורי הטרף: והארלי קווין המהממתשהאזאםבלאק אדםשהאזאם: זעם האליםאקוומןאקוומן והממלכה האבודההפלאשפיסמייקר
סדרות טלוויזיה סודותיה של איזיסאשת חילבאטמןהיצור מן הביצההברקלויס וקלארק: הרפתקאותיו החדשות של סופרמןמורשת העטלףאיי זומביגות'האםPowerlessקונסטנטיןהחץהפלאשסופרגירלאגדות המחרברק שחורבאטוומןסופרמן ולויסטיטאניםסיירת האבדוןהיצור מן הביצהפניוורת'Y: האיש האחרוןנעמיסנדמן