לדלג לתוכן

גנרל חיל הרגלים (גרמניה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גנרל חיל הרגלים
General der Infanterie
מדינה גרמניהגרמניה גרמניה
צבא ורמאכט
מערכת הדרגות דרגות הוורמאכט
היררכיה קצינים
בתוקף ?–1945
מקבילת נאט"ו OF-8
מקבילת צה"ל רב-אלוף
מקבילת הצבא גנרל חיל
מקבילת חיל האוויר גנרל חיל האוויר
מקבילת חיל הים אדמירל
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית
סמלי הדרגה
סמל הדרגה - תג צווארון
סמל הדרגה - תג כתף
סמל הדרגה - תג שרוול
גנרל חיל הרגלים
גרט-יוהנס האגמן, גנרל חיל הרגלים בבונדסוור

גנרל חיל הרגליםגרמנית: General der Infanterie; בקצרה: General d. Inf.) היא דרגה בכוחות הקרקע הגרמניים (גרמנית: הר). כיום הדרגה ניתנת לקצינים בדרגת OF-8 (מקביל לרב־אלוף, אך קיימות דרגות גבוהות יותר), והם אחראים על ענייני של אימון כוחות הרגלים של הבונדסוור וציודם.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"גנרל חיל הרגלים" היא דרגה לשעבר של גנרל חיל בכוחות היבשה הגרמניים (צבא הקיסרות הגרמנית, הרייכסווהר והוורמאכט), אשר הייתה בשימוש גם על ידי הצבא הפרוסי והצבא האוסטרו-הונגרי, והייתה השלישית בחשיבותה, לאחר דרגות גנרל-אוברסט וגנרל-פלדמרשל. הדרגה היא שוות ערך לדרגת שלושה כוכבים כיום. הדרגה גם אומצה על ידי הצבא הפיני (Jalkaväenkenraali) בין שתי מלחמות העולם.

כיום, בכוחות המזוינים של גרמניה, הבונדסוור, הדרגה של גנרל-לוטננט היא המקבילה לדרגה המסורתית של גנרל חיל הרגלים. בצבא גרמניה המזרחית לא הייתה מקבילה לדרגת גנרל חיל הרגלים, והיא מוזגה לדרגת גנרל-אוברסט.

דרגות מקבילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קצינים בדרגה מקבילה בחיל הפרשים נקראו "גנרל חיל הפרשים" ואלו בחיל התותחנים היו "גנרל חיל התותחנים". בשנת 1935 הוורמאכט הוסיף את הדרגות של "גנרל חיל השריון", "גנרל הכוחות ההרריים", "גנרל חיל הצנחנים", "גנרל חיל הקשר". בלופטוואפה, המקבילה לדרגה הייתה "גנרל חיל טייסי הקרב". הדרגה ציינה רק בכללית את הזרוע שבה שירת הגנרל, ולא התייחסה לתפקידו באופן ספציפי.

הדרגה בבונדסוור[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבונדסוור קיים תואר של גנרל חיל הרגלים, שהוא האחראי על אימון וציוד כוחות הקרקע, ונושא בדרך כלל דרגת בריגדיר גנרל. מכיוון שזהו רק תואר ולא דרגה, לפעמים יכול לשאת אותה גם קצין בדרגת אוברסט.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא גנרל חיל הרגלים בוויקישיתוף


דרגה זוטרה:
גנרל-לויטננט

דרגות הוורמאכט

גנרל חיל הרגלים
דרגה בכירה:
גנרל-אוברסט