גרג הפלי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
גרג הפלי
צ.png
גרג הפלי
שם ספר יומנו של חנון
שם סרט יומנו של חנון
הופעה ראשונה יומנו של חנון (2007)
יוצרים ג'ף קיני
גילום הדמות זקרי גורדון (2010-12)
ג'ייסון דרוקר (2017-)
מידע
שם אמיתי גרגורי הפלי
כינויים גרג
סטטוס תלמיד
מין זכר
מקצוע תלמיד חטיבה
דת נצרות
אזרחות אמריקאית
דמויות קשורות
משפחה פרנק הפלי (אבא)
סוזן הפלי (אמא)
רודריק הפלי (אח)
מני הפלי (אח)
חברים ראולי ג'פרסון
שיראג גופטה
הולי הילז (בסדרת הסרטים בלבד)
אויבים פטי פארל
אביגיל בראון
פרגלי
הגבינה

גרגורי "גרג" הפליאנגלית: Gregory "Greg" heffley) הוא הגיבור הראשי בסדרת "יומנו של חנון".

בסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרג הוא תלמיד חטיבת ביניים אמריקאי, אשר מודאג בדרך כלל מרמת הפופולריות שלו וכיצד הוא נראה בציבור. הוא מכור למשחק וידאו ואוהב להתבטל. גרג חושב שאין לו כישרון מיוחד, מלבד משחקי וידאו וציור קומיקס.

אף על פי שהוא נחשב ל"חנון", התנהגותו בעייתית במקרים רבים, ולא פעם הוא מכניס את עצמו ואת סביבתו לצרות. בדרך כלל גרג מחפש למצוא מישהו כדי שיוכל להטיל עליו את האשמה, וכמעט אף פעם לא מודה בהיותו לא בסדר. הוא נחוש להיות מפורסם כשיגדל, ומדמיין זאת במוחו פעמים רבות.

ראולי, חברו הטוב, נאמן לגרג אם כי קצת ילדותי. שני החברים הטובים רבים ומשלימים פעמים רבות אך מבלים הרבה ביחד אחרי הלימודים. הוריו של ראולי טוענים שגרג מהווה השפעה שלילית לבנם, שכן הוא בעל ציונים נמוכים והוא ממעט להקשיב להוריו.

רודריק, אחיו הגדול, תמיד מצליח לענות אותו בדרכים שאף נער אחר לא היה מעלה על הדעת. הוא חבר בלהקה בשם "חיתול טעון", אם כי הוא כותב על המסחרית שלו "חיתול תאון". הלהקה שלו מתאמנת במרתף של בית משפחת הפלי, ליד חדרו של רודריק.

מני, אחיו בן השלוש, אהוב על הוריו במיוחד ואף פעם לא מקבל עונש על מעשיו שלפעמים גורמים לגרג צרות רבות.

אמו של גרג, סוזן, היא מורה וגננת לשעבר. היא יודעת שגרג בחטיבת ביניים אבל מתייחסת אליו כאל ילד קטן. היא מנהלת טור שבועי על הורות בעיתון המקומי ולא פעם כותבת על גרג.

אביו של גרג, פרנק, לא מעריץ כל כך את גרג. בנוסף הוא מכור לג'אנק פוד ומתעניין רבות בכל מה שקשור במלחמת האזרחים האמריקנית. הוא מחזיק בחדר הכביסה שדה קרב מיניאטורי של מלחמת האזרחים ומבלה שם רבות.