גשר צר מאד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
גשר צר מאד
כרזת גשר צר מאד
כרזת הסרט
בימוי נסים דיין
הפקה מיכה שרפשטיין
תסריט נסים דיין
חיים חפר
עריכה דני שיק
שחקנים ראשיים אהרון איפלה
סלווה נקארה
מכרם חורי
אורי גבריאל
יוסף אבו ורדה
ז'אק כהן
טונז'ל קורטיז
מוזיקה פולדי שצמן
צילום אמנון סלומון
מדינה ישראלישראל  ישראל
אולפן אולפני הרצליה
הקרנת בכורה 1985
משך הקרנה 100 דקות
שפת הסרט עברית
ערבית
אנגלית
דף הסרט ב-IMDb

גשר צר מאד הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 1985 בבימויו של נסים דיין, שכתב גם את התסריט ביחד עם חיים חפר. עם אהרן איפלה וסלווה נקארה בתפקידים הראשיים.

העלילה היא סיפור אהבה בלתי אפשרי בין קצין במילואים בתפקיד תובע בממשל הצבאי ברמאללה לבין אלמנה פלסטינית נוצריה על רקע מצבים נפיצים בגדה של פיגועים, קשרים עם משתפי"ם של השב"כ, מתנחלים הפגנות אנשי שמאל ועוד.

בסרט משתתף גם השחקן הטורקי טונז'ל קורטיז (אנ') ששיחק כעבור שנה בסרטו של שמעון דותן "חיוך הגדי".

סלווה נקארה זכתה בפרס שחקנית השנה - 1985.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בני תגר (אהרן איפלה) הוא עורך דין שמשרת במילואים כתובע בבית המשפט של הממשל הצבאי ברמאללה. מכוניתו נרגמת על ידי נערים ברמאללה, הוא נפצע בפניו ושמשת הרכב מתרסקת. הוא קופץ מהרכב, רץ אחרי המיידים ומבחין באחד מהם נכנס לבית ספר. הוא מתפרץ לבית הספר ומאתר את הנער בחדר אחד עם הספרנית לילה מנסור (סלווה נקארה). הנער נפחד ובני מביט בלילה ונרגע. למקום מגיע מפקד השב"כ אמנון (מכרם חורי) ואומר לשחרר את הנער כי הוא נכדו של המכובד אנוואר מנסור (טונז'ל קורטיז) עמו יש לשב"כ קשרים הדוקים.

בני נמצא בהליכי גירושום מאשתו אילנה (רחל דיין) שהיא פעילת שמאל ומשתתפת בהפגנות נגד הכיבוש. הוא מתאהב בלילה ומתחיל לחזר אחריה. לילה היא אלמנה מנביל, בנו של אנוואר מנסור מהמכובדים והעשירים ברמאללה ובעל קשרים טובים עם השב"כ. בהתחלה היא מסתייגת מבני המייצג את הכיבוש אבל לאט לאט היא מתאהבת בו.

הרומן הזה בתנאים האלה הוא מסוכן. בני מוזהר על ידי מפקדו אמנון, ואיש השב"כ אזולאי (אורי גבריאל) להפסיק זאת. גם דודו מנשה (ז'אק כהן) העובד בממשל כאזרח, מזהיר אותו אך בני לא נענה.

מצבה של לילה יותר מסוכן, היא מוזהרת על ידי חמיה אנוואר מנסור, מפוטרת ממשרתה ונאלצת לברוח לכפר עין עריכ. בני לא מרפה ומצליח למצוא אותה ומציע לה לברוח אתו אך היא מסרבת בשלב זה.

אנוואר מסעוד מזעיק את בנו טוני (יוסף אבו ורדה) מעמאן, נותן בידו אקדח ומצווה עליו לרצוח את לילה בגלל חילול כבוד המשפחה. טוני הוא מבוקש של השב"כ. הוא מגיע ללילה אבל לא מסוגל לירות בה. באותו רגע מגיע למקום אזולאי ושניהם יורים אחד בשני ונפצעים.

לילה מסכימה לבקשת המשפחה לעבור לירדן. כשזה נודע לבני הוא נוסע לגשר אלנבי, רואה אותה על האוטובוס המתחיל לנסוע וקורא לעברה והיא מבטיחה לו שתחזור.

שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקן תפקיד
אהרן איפלה בני תגר
סלווה נקארה ליילה מנסור
מכרם חורי אמנון עבאדי
אורי גבריאל אזולאי
רחל דיין אילנה
טונז'ל קורטיז אנוור מנסור
ז'אק כהן מנשה לוי
יוסף אבו ורדה טוני

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]