ג. יפית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

יפית גרינברג (נולדה ב-18 באוגוסט 1954 בשם יפה מימון), המוכרת בעיקר בכינויה ג. יפית, היא פרסומאית ואשת עסקים ישראלית. היא הבעלים של קבוצת הפרסום הנושאת את כינויה: "ג. יפית תקשורת", המאגדת תחתיה את החברות: "ג. יפית בעם", "Gkids&young” “גלעד תדמית", "TRM", "Gimalaya", Big Big light". גרינברג מפורסמת במיוחד בזכות כתבות וקמפיינים פרסומיים בהם היא ממליצה לרכוש מוצרים, בהתבסס על מחקרים ובדיקות שערכה לכאורה. היא נחשבת למותג חזק בתחום הצרכנות[דרוש מקור] ומתמחית בניהולם של מהלכי שיווק אתגריים: מינוף מותגים, שינויים בהרגלי הצריכה, שינוי ההתנהגות הצרכנית ומיצוב מחדש.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גרינברג, נולדה בבני ברק למשפחה מסורתית יוצאי טריפולי. למדה בבית ספר תיכון עירוני דתי בני ברק והיא בעלת תואר ראשון בחינוך וגאוגרפיה באוניברסיטת בר-אילן. עד לעליית ערוצי הטלוויזיה המסחרית בישראל, הייתה ידועה במדורים הפרסומיים שכתבה בעיתונות תחת הכותרת "כדאי" ובחתימתה "ג. יפית", בהם פירסמה מוצרים ושירותים בכתבות תחקיר אינפורמטיביות, שהוסיפו לקורא ערך מוסף על הנושא אותו סקרה.

עם תחילת השידור המסחרי, זיהתה גרינברג נישה בתחום הפרסום ושכפלה את אותו קונספט פרסומי שיצרה לטלוויזיה. נטען על ידה בפרסום מוצרים שונים כי בדומה לעיתונות, גם בפורמט הטלוויזיוני היא בודקת, משווה ורק אז ממליצה על המוצר. הקמפיינים שלה זכו להצלחה מסחרית, וכן הופיעו במדדי האפקטיביות של גלובס ודה-מרקר[דרוש מקור]. עם השנים, צירפה גרינברג לעסקיה הפרסומיים את כלתה מאיה ישעיהו והן מופיעות יחד בפרסומות.

פעילותה העסקית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם לקוחותיה נמנות מן החברות הגדולות בישראל: סנו, הוט, תנובה, שטראוס עלית, ישראכרט, שירותי בריאות כללית, סופר פארם, טרה ועוד.

במהלך השנים פנתה ג. יפית גם לעסקי נדל"ן ועסקי השקעות. חברות בבעלותה בנו את פרויקט "אנטוקולסקי" בסגנון ה"באוהאוס", אחד הפרויקטים היוקרתיים בתל אביב.

בשנת 2013 ניהלה ג. יפית מגעים עם רון לאודר כדי לרכוש את חלקו בערוץ 10 (30%).[1] ביוני 2014 עמדה בראש קבוצת משקיעים שרכשה את רשת חנויות הספרים סטימצקי.[2]

הטעיית צרכנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2010 הרשיע בית משפט השלום בתל אביב את אתר GetIT השייך לקבוצת ג. יפית בעבירה של הטעיית צרכנים לפי חוק הגנת הצרכן. על פי כתב התביעה, אשר הוגשה על ידי משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, הנאשמים "לא סיפקו את המוצרים כפי שהתחייבו, עיכבו ביטול עסקאות ולא החזירו כסף במועד הקבוע בחוק לגבי מכר מרחוק".[3]

בתרבות הפופולרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

באמצע שנות ה-90 זכתה גרינברג לחיקוי בתוכנית "הקומדי סטור", שם גילם אסף אשתר את בת-דמותה "מ. כוערת", שהופיעה לאחר מכן בפרסומת של גרינברג לבורגראנץ'. בשנות ה-2000 חיקה אותה אלי פיניש בתוכנית "ארץ נהדרת", יחד עם חיקוי של כלתה, מאיה ישעיהו שאותה חיקתה עלמה זק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]