דגל המחוז היהודי האוטונומי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דגל המחוז היהודי האוטונומי
סוג הדגל דגל מדיני ואזרחי דגל מדיני ואזרחי
יחס אורך/גובה 2/3
קבלת מעמד רשמי אוקטובר 1996
מוטיבים עיצוביים דגל לבן, במרכזו פס אופקי בתוכו שבעה פסים דקים אופקיים בצבעי אדום, כתום, צהוב, ירוק, תכלת, כחול, וסגול ממוסגרים בלבן.

דגל המחוז היהודי האוטונומי הוא דגלו של המחוז היהודי האוטונומי בפדרציה הרוסית. הדגל הנוכחי אומץ באוקטובר 1996. צבעו של הדגל הוא לבן, כשבאמצעו ישנה קשת בענן, בה שבעה פסים אופקיים בצבעים: אדום, כתום, צהוב, ירוק, תכלת, כחול, וסגול, המסמלים את שבעת קני המנורה. היחס בין הצלע האופקית בדגל לצלע האנכית הוא 2:3.

שבעת הפסים האופקיים ממורכזים אנכית ובעלי מרווחים זהים. אורכו של כל פס שווה ל-140 מאורך הדגל, והם מופרדים על ידי גבולות/מרווחים לבנים שאורכם שווה ל-13 מאורכו של פס – כלומר, 1120 מאורך הדגל.[1]

עיצוב דגל צבעי הקשת (אנ') אומץ לשימוש במחוז ב-27 באוקטובר 1996.

עיצוב וסמליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שערוריית דגל הגאווה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשי
ראו גם – זכויות להט"ב ברוסיה

ב-2013, רוסיה בחנה האם דגל המחוז היהודי האוטונומי מהווה "תעמולה הומוסקסואלית", לפי החוק נגד תעמולה הומוסקסואלית שחוקק באותה שנה במדינה, עקב דמיונו לדגל הגאווה. דגל המחוז אושר כ"בטוח לשימוש" מכיוון שעיצוב דגל צבעי הקשת, אותו דגל המחוז כולל, נבדל ממנו ברקעו הלבן, בפסיו הצבעוניים המופרדים בפסים לבנים ובצבע הפס השביעי הנעדר מדגל הגאווה הנפוץ – תכלת.[דרוש מקור][1] עם זאת, גרסאותיו הקודמות של דגל הגאווה (בעלות שמונת ושבעת הפסים) כוללות שתיהן את פס התכלת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך זה הוא קצרמר בנושא סמלים. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.