דגל חרונינגן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דגל חרונינגן

דגל חרונינגןהולנדית: Vlag van Groningen) הוא דגל מחוז חרונינגן, שבהולנד.

תיאור הדגל[עריכת קוד מקור | עריכה]

יחס הדגל הוא 2:3 רוחב:אורך (בהתאמה); זהה ליחס דגל הולנד. במרכז הדגל צלב לבן שרוחבו 1/3 מגובה הדגל; במרכז הצלב הלבן צלב ירוק (לכל אורכו ורוחבו של הצלב הלבן) שרוחבו 1/9 מגובה הדגל.

צבעו של הרביע הימני התחתון והשמאלי העליון הוא אדום. צבעו של הרביע השמאלי התחתון והימני העליון הוא כחול (הצלב מפריד בין הרביעים).

הדגל מבוסס על דגלה של העיירה חרונינגן ועל שלט האצולה של אזור אומלאנדן[1]. הצבעים אדום, לבן וכחול נגזרים משלט האצולה של אוממלנדן[1], והלבן והירוק מוצגים בדגל העיר חרונינגן[1]. צבעי העיירה נמצאים במרכז הדגל כדי לייצג את המיקום המרכזי של העיר חרונינגן, שהיא בירת המחוז[1].

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1913 הציע ואן דר לארס (Van der Laars) להשתמש בדגל עבור מחוז חרונינגן[2]. הצעתו הייתה דגל שהתבסס על דגל אוממלנדן. הפס הכחול במרכז השתנה לירוק הדגל מהעיר חרונינגן. הוא יצר שתי הצעות נוספות בהן השתמש בצבעי שלט האצולה של מחוז חרונינגן.

דגל אומללנדן
דגל העיר חרונינגן
הצעה 1
הצעה 2
הצעה 3

את העיצוב הנוכחי של הדגל עיצב יאן טויין (Jan Tuin), חבר מועצת המחוז, ולימים ראש עיריית חרונינגן. העיצוב התקבל רשמית ב־17 בפברואר 1950 על ידי מועצת המחוז[2], וההחלטה פורסמה רשמית שישה ימים לאחר מכן (ב-23 בפברואר 1950) בגאזט הרשמי (ה-Provinciaal Blad" nr. 18, 1950)[2].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]