דוח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דף מתוך דוח של האו"ם משנת 1987, כולל טבלת נתונים וטקסט
תעודות וגליונות ציונים הם סוג של דוח

דּוּחַ (לעיתים דו״ח, כראשי התיבות של ”דין וחשבון“, מקור המילה[1][2]) הוא מסמך המציג מידע כתוצר של בדיקה או חקירה, בהקשר נתון.

דוחות המופקים ממערכות מידע מציגים לרוב נתונים בלבד, שעשויים להיות גולמיים או מעובדים (למשל מחושבים). לרוב יובאו נתונים אלה בצורה טבלאית, לעיתים בליווי תרשימים. דוחות שנערכו בעקבות חקירה או מחקר מכילים לעיתים אלמנטים נוספים כגון: ניתוח הנתונים, הסקת מסקנות, הצעות והמלצות לפעולה עתידית.

דוחות עשויים להיות פרטיים או ציבוריים. לעיתים קרובות, הם מיוצרים כמענה לסוגיות שהועלו על ידי יחידים או ועדות במוסדות ממשלתיים, בחברות עסקיות ובמוסדות חינוכיים ומדעיים.

לדוחות מסוימים מבנה המקביל למאמר מדעי: מבוא, שיטה, תוצאות ודיון. לעיתים, מבנה הדוח הוא של בעיה-פתרון, בהתאם לסוגיה שלגביה נכתב. דוח עשוי לכלול גם תוכן עניינים, תקציר, סיכום, נספחים, הערות שוליים, קישורים, סימוכין וביבליוגרפיה. תצוגת המידע בדוחות מגוונת אף היא, החל בדוחות המכילים, מלבד המידע, רק כותרות לציון הנושאים, וכלה בדוחות הכוללים אמצעים להמחשת המידע, כגון: שרטוטים, איורים, טבלאות וגרפים.

דוגמאות לסוגי מסמכים שהם דוחות: מאמרים מדעיים, תוצאות סקרים, תעודות, ספרים לבנים, דוחות שנתיים, דוח ביקורת, דוחות מפקד אוכלוסין, דוחות התקדמות, דוחות חקירה, דוחות כספיים, דוחות מצב חשבון ואשראי ורבים אחרים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ דוח ודוחות, באתר "השפה העברית"
  2. ^ דּוּחַ או דּוֹח, באתר האקדמיה ללשון העברית, 4 באוקטובר 2018
US Department of Justice Scales Of Justice.svg ערך זה הוא קצרמר בנושא חוק ומשפט ובנושא כלכלה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.