דוקטור הו - עונות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דוקטור הו היא סדרת טלוויזיה בריטית מסוגת המדע הבדיוני. מאז שנת 1963 ועד היום שודרו 861 פרקים של הסדרה (מספר הכולל סרט טלוויזיה שהופק בשנת 1996 ומספר "ספיישלים"). הסדרה הופקה ברצף בין השנים 1963–1989 ואז בוטלה. התוכנית המקורית שודרה בפורמט של "סיפורים", וכל סיפור כלל בתוכו מספר פרקים. בשנת 2005, הסדרה חודשה אך זנחה את פורמט ה"סיפורים" לטובת פרקים בודדים. לעיתים ישנם פרקים שמחולקים לשני חלקים והם מהווים סיפור אחד.

רשימת העונות והפרקים שמצוינים כאן מתייחסים לסדרה החדשה בלבד (2005 והלאה):

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור התשיעי (כריסטופר אקלסטון) והמלווה רוז טיילר. (בילי פייפר)

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-25 במרץ 2005 והסתיימה ב-18 ביוני 2005.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
157 1 "רוז" קית' בואק ראסל טי. דייוויס 26 במרץ 2005
במרתף של החנות בה עובדת רוז טיילר (בילי פייפר), בובות ראווה קמות לחיים ותוקפות אותה. גבר מסתורי שקורא לעצמו "הדוקטור" (כריסטופר אקלסטון) מציל אותה והשניים בורחים מהבניין, שהדוקטור דואג לפוצץ. לאט לאט רוז נשאבת לעולמו של הדוקטור, שמטייל בחלל ובזמן בעזרת מכונת הזמן שלו שנקראת הטארדיס, והיא מסכימה להצטרף אליו במסעותיו.
158 2 "סוף העולם" ארוס לין ראסל טי. דייוויס 2 באפריל 2005
הדוקטור לוקח את רוז לשנה 5,000,000,000, ליום בו השמש מתפשטת ושורפת את כדור הארץ. הם מגיעים לתחנת חלל עליה נאספו חייזרים שונים כדי לחזות במותו של כדור הארץ. בין האורחים נמצאת הליידי קסנדרה (זואי ואנאמייקר), שמתגאה בהיותה בת האדם האחרונה ביקום, למרות שהיא עברה כל כך הרבה ניתוחים עד שצורתה האנושית כבר לא נראית לעין.
159 3 "המתים הלא שקטים" ארוס לין מארק גאטיס 9 באפריל 2005
הדוקטור ורוז מגיעים לעיר קארדיף בשנת 1869, שם שוכן בית לוויות בניהולם של מר סניד (אלן דייוויד) ועוזרתו, גווינת' (איב מיילס) שהגופות בו קמות לתחייה. הדוקטור ורוז משלבים כוחות עם הסופר המפורסם צ'ארלס דיקנס (סיימון קאלו) כדי לפתור את התעלומה ומגלים שקארדיף יושבת על "קרע" מיוחד בחלל ובזמן.
160א 4 "חייזרים בלונדון" קית' בואק ראסל טי. דייוויס 16 באפריל 2005
הדוקטור מחזיר את רוז הביתה, אבל הם מגיעים בטעות שנה אחרי שעזבו. אמא של רוז, ג'קי (קאמיל קודורי) רותחת מכעס ודורשת לדעת לאן רוז נעלמה והחבר של רוז, מיקי (נואל קלארק) היה חשוד ברצח של רוז. בדיוק באותו זמן, חללית מסתורית מתנגשת בביג בן ונוחתת בנהר התמזה ורחוב דאונינג 10 סוער אחרי שראש הממשלה נעלם.
160ב 5 "מלחמת העולם השלישית" קית' בואק ראסל טי. דייוויס 23 באפריל 2005
הדוקטור מגלה שהסלית'ין לא מתכננים לפלוש לכדור הארץ, אלא להשמיד אותו ולמכור את השאריות כדי לייצר רווח כלכלי. לשם כך הם חדרו אל צמרת הממשל הבריטי והם מתכננים לפצוח במלחמה גרעינית. הדוקטור ורוז משתפים פעולה עם מיקי, ג'קי וחברת הפרלמנט האלמונית הארייט ג'ונס (פנלופי וילטון) כדי לעצור אותם.
161 6 "דאלק" ג'ו ארן רוברט שירמן 30 באפריל 2005
הטארדיס מביאה את הדוקטור ורוז אל בונקר תת-קרקעי ביוטה, 2012 בעקבות אות מצוקה, שם הם מוצאים את הדאלק האחרון ביקום ומגלים בדיוק כמה קטלני דאלק אחד בודד יכול להיות.
162 7 "המשחק הארוך" בריאן גרנט ראסל טי. דייוויס 7 במאי 2005
הדוקטור, רוז ואדם נוחתים בשנת 200,000 על תחנת חלל בשם "לווין 5" שמטרתה היא לשדר חדשות מכל היקום. על אף הקדמה הטכנולוגית, הדוקטור מתעקש שהאנושות בעצם תקועה במקום וחושד שהמקור מגיע מלווין 5. כל הזמן הזה, העורך (סיימון פג) עוקב אחרי כל צעד שלהם.
163 8 "יום האב" ג'ו ארן פול קורנל 14 במאי 2005
רוז מבקשת מהדוקטור שייקח אותה לשנת 1987 כדי להיפרד מאביה, פיט (שון דינגוול) ביום שבו נהרג בתאונת דרכים. רוז עוברת על החוקים של הדוקטור ומצילה את אביה ממוות. המעשה שלה משחרר יצורים מעופפים בשם "הריפרים" שנועדו לתקן את הטעות שרוז יצרה. רוז והדוקטור מוצאים את עצמם כלואים בכנסייה יחד עם פיט וגרסאות צעירות של רוז וג'קי.
164א 9 "הילד הריק" ג'יימס הוז סטיבן מופאט 21 במאי 2005
הדוקטור ורוז נמצאים בעיצומו של מרדף אחרי חללית שמסומנת כמסוכנת ומגיעים בעקבותיה ללונדון, 1941, בשיא הבליץ על בריטניה. רוז עוקבת אחרי ילד מסתורי לבוש מסכת אב"כ שמחפש את אמא שלו ופוגשת גבר מסתורי ושרמנטי בשם קפטן ג'ק הארקנס. (ג'ון בארומן) הדוקטור פוגש נערה צעירה בשם ננסי (פלורנס הות') שטוענת שהילד הוא אחיה המת, ושהוא מסוכן מאוד.
164ב 10 "הדוקטור רוקד" ג'יימס הוז סטיבן מופאט 28 במאי 2005
ג'ק חושף בפני הדוקטור ורוז שהוא נוכל ושהוא שלח את "החללית המסוכנת" כדי להוציא כסף מאנשים כמו הדוקטור ורוז. הוא מתעקש שהחללית היא למעשה חסרת תועלת, אך הדוקטור מוכיח לו אחרת- זהו אמבולנס שמלא ברובוטים זעירים שמטרתם לתקן ולרפא. הילד המסתורי ממשיך לרדוף אחרי ננסי והדוקטור מגלה שהיא לא אחותו, אלא אמא שלו, ונעזר ברובוטים מהאמבולנס כדי לרפא את הילד.
165 11 "עיר פיצוץ" ג'ו ארן ראסל טי. דייוויס 4 ביוני 2005
הדוקטור, רוז וג'ק מגיעים לקארדיף בהווה כדי לתדלק את הטארדיס מה"קרע" ונפגשים עם מיקי. הם מגלים שאחת מבנות משפחת סלית'ין (אנט בדלנד) שרדה והיא נבחרה לראשות עיריית קארדיף. לראשונה, הדוקטור צריך לשבת לשיחה ולהתמודד עם האויבת שלו.
166א 12 "זאב רע" ג'ו ארן ראסל טי. דייוויס 11 ביוני 2005
הדוקטור, רוז וג'ק מוצאים את עצמם בגרסאות עתידניות של תוכניות ריאליטי- הדוקטור משתתף בהאח הגדול, רוז משתתפת בהחוליה החלשה וג'ק משתתף במה לא ללבוש (טריני וסוזנה). מהר מאוד הם מגלים שהתוכניות הורגות את המשתתפים בהן ומנסים למצוא דרך לברוח. הדוקטור מגלה שמי שאחראי על התוכניות הוא ארגון בשם "זאב רע"- צמד מילים שהדוקטור ורוז שמעו שוב ושוב לאורך הרפתקאותיהם, ושהם נמצאים על לווין 5 אותו הם כבר ביקרו בעבר.
166ב 13 "התפצלות הדרכים" ג'ו ארן ראסל טי. דייוויס 18 ביוני 2005
הדוקטור וג'ק מצילים את רוז מידי הדאלקים ומגלים שכל המתמודדים שהודחו בהפקות הריאליטי הומרו לדאלקים. על השלושה, בעזרת עובדי ההפקה בלוויין 5, לנסות להביס את הדאלקים שמתכננים להשמיד את כל האנושות.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור העשירי (דייוויד טננט) והמלווה רוז טיילר. (בילי פייפר)

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-15 באפריל 2006 והסתיימה ב-8 ביולי 2006.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל
167 - "פלישת חג המולד" ג'יימס הוז ראסל טי. דייוויס 25 בדצמבר 2005
רוז והדוקטור (דייוויד טננט) מגיעים לבית של רוז, בדיוק בזמן לחג המולד. רוז מתקשה לקבל את הדוקטור החדש וג'קי ומיקי עוזרים לה להתמודד. הארייט ג'ונס (פנלופי וילטון), עכשיו ראש הממשלה, מתמודדת עם איום חוצני ונואשת לעזרה מהדוקטור, אך הוא מושבת בעקבות ההתחדשות.
עונה 2
168 1 "כדור ארץ חדש" ג'יימס הוז ראסל טי. דייוויס 15 באפריל 2006
הדוקטור ורוז נוסעים לשנת 5,000,000,023 לכוכב "כדור הארץ החדש", הכוכב אליו עברו בני האדם אחרי שכדור הארץ המקורי נחרב. הדוקטור מקבל קריאה להגיע לבית חולים, שם הוא פוגש את "הפנים של בו", יצור עתיק עם סוד גדול. בבית החולים שוכנת גם ליידי קסנדרה (זואי ואנאמייקר) שזוממת לנקום בדוקטור ורוז.
169 2 "בשיניים ובציפורניים" ארוס לין ראסל טי. דייוויס 22 באפריל 2006
הדוקטור ורוז מגיעים בטעות לאנגליה בשנת 1879, שם הם פוגשים את המלכה ויקטוריה. (פולין קולינס) הם משתכנים ב"אחוזת טורצ'ווד" ושם הם נתקלים בנבואה אפלה על איש זאב שמעוניין להשתלט על המלוכה, נבואה שמתגשמת מהר מאוד.
170 3 "פגישת מחזור" ג'יימס הוז טובי וייטהאוס 29 באפריל 2006
בעקבות קריאה של מיקי, הדוקטור ורוז מתחילים לעבוד בבית ספר כדי לחקור תעלומה. בבית הספר, הדוקטור פוגש מלווה שלו מהעבר - שרה ג'יין סמית (אליזבת סליידן), שחוקרת את אותה התעלומה בדיוק. הדוקטור נאלץ להתמודד עם העובדה שנטש את שרה ג'יין אי שם בשנות ה-70, ורוז נאלצת להתמודד עם העובדה שהיא לא האישה היחידה בחייו של הדוקטור.
171 4 "הנערה באח" ארוס לין סטיבן מופאט 6 במאי 2006
הדוקטור, רוז ומיקי מגיעים לחללית נטושה במאה ה-51, שם הם מוצאים "חלונות זמן" שמציצים לחייה של מאדאם דה פומפדור (סופיה מיילס) במאה ה-18. הדוקטור מתערבב בחייה של האצילה הצרפתייה, מילדותה ועד בגרותה, ומנסה להבין מה הרובוטים הקטלניים מהחללית רוצים ממנה.
172א 5 "עליית הסייברמנים" גרהאם הארפר טום מקראה 13 במאי 2006
תקלה בטארדיס מובילה את הדוקטור, רוז ומיקי אל יקום מקביל שבו רוב אנשי העולם הולכים באופן קבוע עם אוזניות בשתי האוזניים שמזרימות אליהם מידע. רוז מוצאת גרסה מקבילה של אביה, פיט (שון דינגוול) שנשאר בחיים והתעשר מאוד, ומיקי מוצא גרסה מקבילה ואמיצה יותר של עצמו העונה לשם ריקי. בו בזמן, המדען הגוסס ג'ון לומיק (רוג'ר לויד-פק) עמל על המצאה חדשה שהדוקטור כבר מכיר טוב מאוד.
172ב 6 "עידן הפלדה" גרהאם הארפר טום מקראה 20 במאי 2006
בעודם בורחים מהסייברמנים, הדוקטור, רוז, מיקי, ריקי, פיט והחברים שפגשו מגיעים אל המפעל המרכזי בכוונה להפסיק את "השדרוג" של לומיק. אחרי שריקי נרצח בידי הסייברמנים, מיקי צריך להוכיח את עצמו ולהציל את המצב.
173 7 "מנורת האידיוטים" ארוס לין מארק גאטיס 27 במאי 2006
הדוקטור ורוז מטיילים אל אנגליה בשנת 1953, יום הכתרת המלכה אליזבת השנייה. הם מגלים שהמשטרה חוטפת אנשים שנמחקו להם הפנים ושהכל קשור אל הטלוויזיות שמוכר מר מגפאי (רון קוק) ואל שדרנית חדשות מסתורית. (מורין ליפמן)
174א 8 "הכוכב הבלתי אפשרי" ג'יימס סטרונג מאט ג'ונס 3 ביוני 2006
הדוקטור ורוז נוחתים על בסיס מחקר שממוקם על כוכב אשר, באופן בלתי אפשרי, חג סביב חור שחור. צוות המחקר קודח אל מרכז הכוכב כדי לנסות להבין איך זה אפשרי. את הצוות משרתים גזע "האוּד", גזע שכל מטרתו הוא לשרת. יצור אשר מזדהה כ"השטן" משתלט על האוד ועל הארכאולוג טובי זד (וויל ת'ורפ) ומערער עוד יותר את אמונתו של הדוקטור.
174ב 9 "תהום השטן" ג'יימס סטרונג מאט ג'ונס 10 ביוני 2006
הדוקטור והמדענית איידה סקוט (קלייר ראשברוק) חוקרים את התהום שבמרכז הכוכב בעוד שרוז ושאר צוות המחקר נמלטים מהאוד אחוזי הדיבוק בבסיס.
175 10 "אהבה ומפלצות" דן זף ראסל טי. דייוויס 17 ביוני 2006
דרך סדרת וולוגים, אלטון פופ (מארק וורן) מספר לצופים איך הוא פגש את הדוקטור כילד קטן ואיך הוא הקדיש את חייו לנסות למצוא אותו שוב. יחד עם חברתו, אורסולה (שירלי הנדרסון) הוא מקים חבורה שתחילה מנסה למצוא את הדוקטור אך מהר מאוד הופכת למשפחה חמה ואוהבת שבעיקר אוהבת לבלות יחד. הכל משתנה כשויקטור קנדי (פיטר קיי) נכנס לתמונה.
176 11 "תפחדו ממנה" ארוס לין מת'יו גרהאם 24 ביוני 2006
הדוקטור ורוז נוחתים בשכונה קטנה בלונדון, 2012, ביום פתיחת המשחקים האולמפיים. מספר ילדים נעלמו כלא היו והדוקטור ורוז מגלים שהמקור הוא קלואי וובר (אביסולה אגבייג') בת ה-12.
177א 12 "צבא הרוחות" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 1 ביולי 2006
הדוקטור ורוז חוזרים להווה כדי לבקר את ג'קי ומגלים שכבר כמה חודשים שבכדור הארץ מופיעות "רוחות רפאים" בזמנים קבועים במהלך היום. הדוקטור, רוז וג'קי מגלים שהרוחות מגיעות בעזרת "מוסד טורצ'ווד", ארגון שמטרתו למצוא חייזרים ולנצל אותם למען ביטחון המדינה ונוסד בעקבות פגישתם של הדוקטור ורוז עם המלכה ויקטוריה. מנהיגת הארגון, איבון הרטמן (טרייסי אן אוברמן) נחושה לתת לרוחות להיכנס אך הדוקטור מגלה שהן מביאות עמן בשורות רעות מאוד.
177ב 13 "יום הדין" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 8 ביולי 2006
הסייברמנים הגיעו מהעולם המקביל- אך גם הדאלקים! הדוקטור, רוז וג'קי מתאחדים עם מיקי ופיט כדי לנסות להביס את שני האויבים לפני שהמלחמה ביניהם תשמיד את העולם כולו.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור העשירי (דייוויד טננט) והמלווה מרתה ג'ונס. (פרימה אג'ימן)

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-31 במרץ 2007 והסתיימה ב-30 ביוני 2007.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קתרין טייט בתפקיד דונה נובל (הכלה)
 • ג'ון סים בתפקיד המאסטר (הרולד סקסון)
 • אדג'ואה אנדו בתפקיד פרנסין ג'ונס
 • טרוור ליירד בתפקיד קלייב ג'ונס
 • גוגו אמבתה-רו בתפקיד טיש ג'ונס
 • רג'י ייטס בתפקיד ליאו ג'ונס

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל
178 - "הכלה הנמלטת" ארוס לין ראסל טי. דייוויס 25 בדצמבר 2006
דונה נובל (קתרין טייט) משוגרת לטארדיס בשיא יום חתונתה. הדוקטור, שעדיין מתאבל על לכתה של רוז, מנסה להחזיר את דונה אל הכנסייה ולהבין איך היא הגיעה אליו מלכתחילה.
עונה 3
179 1 "סמית וג'ונס" צ'ארלס פאלמר ראסל טי. דייוויס 31 במרץ 2007
בית החולים שבו עובדת הסטודנטית לרפואה מרתה ג'ונס (פרימה אג'ימן) משוגר לירח בידי הג'דון- משטרת-חלל שמחפשת אחר פושעת. מרתה פוגשת את הדוקטור ויחד הם מנסים לתפוס את הפושעת ולהביאה לצדק לפני שהחמצן ייגמר בבית החולים.
180 2 "צופן שייקספיר" צ'ארלס פאלמר גארת רוברטס 7 באפריל 2007
הדוקטור לוקח את מרתה לשנת 1599 כדי לפגוש את ויליאם שייקספיר. (דין לנוקס קלי) הם מגלים שהוא עמל על יצירת המשך למחזה "עמל אהבה לשווא", יצירה שלפי ההיסטוריה הלכה לאיבוד ומעולם לא יצאה לאור.
181 3 "פקק תנועה" ריצ'רד קלארק ראסל טי. דייוויס 14 באפריל 2007
הדוקטור מביא את מרתה אל "כדור הארץ החדש" בשנת 5,000,000,053, שם הם מגלים שרוב האנושות תקוע בפקק תנועה ענק והנתיב המהיר חסום בידי יצור מסתורי שהורג אנשים. הדוקטור פוגש שוב את "הפנים של בו" ומגייס אותו לעזור, והסוד שלו סוף סוף מתגלה.
182א 4 "דאלקים במנהטן" ג'יימס סטרונג הלן ריינור 21 באפריל 2007
הדוקטור ומרתה חוקרים סדרת היעלמויות בהוברוויל, ניו יורק בשנת 1930. יחד עם הפועל הפשוט פרנק (אנדרו גארפילד) ושחקנית התיאטרון טלולה (מירנדה רייסון) הם מסכימים לעבוד בעבודות בנייה בביוב אחרי ששמעו שמשם נעלמים האנשים ומגלים שהדאלקים עומדים מאחורי הכל. שלא כמו בעבר, הפעם התוכנית של הדאלקים מסתכלת אל עבר העתיד- אבולוציה.
182ב 5 "אבולוציית הדאלקים" ג'יימס סטרונג הלן ריינור 28 באפריל 2007
הדוקטור מסכים לעזור לדאלק סק, אשר הפך לבן כלאיים בין אדם לדאלק, להפוך את הדאלקים לגזע טוב יותר. שאר הדאלקים מתעבים את רעיון האבולוציה ומתכננים מרד כנגד דאלק סק.
183 6 "ניסוי לאזרוס" ריצ'רד קלארק סטיבן גרינהורן 5 במאי 2007
הדוקטור מחזיר את מרתה הביתה והשניים מוזמנים לאירוע שמארגנת אחותה של מרתה, טיש. (גוגו אמבתה-רו) באירוע, ריצ'רד לאזרוס (מארק גאטיס) בן ה-76 המציא מכשיר שמסוגל להפוך אותו לאדם צעיר שוב. מהר מאוד מתברר שהתהליך לא מושלם, ויצר קטלני ב-DNA של לאזרוס משתחרר.
184 7 "42" גרהאם הארפר כריס צ'יבנאל 19 במאי 2007
הדוקטור ומרתה עונים לקריאת מצוקה ונוחתים על חללית במאה ה-42. החללית עומדת להתרסק אל תוך השמש ויש להם 42 דקות להציל את המצב. בינתיים בהווה, אמא של מרתה, פרנסין (אדג'ואה אנדו) לא סומכת על הדוקטור ועם הדרכה מהרולד סקסון המסתורי היא מנסה להוציא ממרתה מידע.
185א 8 "טבע האדם" צ'ארלס פאלמר פול קורנל 26 במאי 2007
הדוקטור נרדף בידי יצורים מסתוריים בשם "משפחת הדמים". כדי להתחבא מפניהם, הדוקטור משתמש בטארדיס והופך לבן אנוש בשם "ג'ון סמית", מורה להיסטוריה באנגליה בשנת 1913. ג'ון סמית חולם על חייו בתור הדוקטור וכותב עליהם ביומן שלו. התודעה האמיתית של הדוקטור מאוחסנת בתוך שעון כיס, וכאשר הוא ייפתח אז הדוקטור יחזור לעצמו. מרתה מתחזה למשרתת של סמית ושומרת עליו ועל השעון, אך נותרת שבורת לב כשהוא מתאהב באחות בית הספר, ג'ואן. (ג'סיקה היינס)
185ב 9 "משפחת הדמים" צ'ארלס פאלמר פול קורנל 2 ביוני 2007
לטימר (תומאס סאנגסטר), תלמיד עם יכולות טלפתיות, מוצא את השעון. סמית, מרתה ג'ואן ולטימר בורחים מהמשפחה אל הכפר וסמית נאלץ לבחור בין חייו כבן אנוש לבין הדוקטור.
186 10 "מצמוץ" הטי מקדונלד סטיבן מופאט 9 ביוני 2007
סאלי ספארו (קארי מאליגן) מקבלת מסרים מסתוריים מהדוקטור על גבי תקליטורי DVD. הוא תקוע בשנת 1969 והיא צריכה להציל אותו מידי המלאכים הבוכים, יצורים שמתחזים לפסלים ויכולים לזוז רק כשלא רואים אותם.
187א 11 "אוטופיה" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 16 ביוני 2007
הדוקטור ומרתה נוחתים בקארדיף כדי לתדלק את הטארדיס מ"הקרע". המלווה לשעבר של הדוקטור, ג'ק הארקנס (ג'ון בארומן) נתלה על הטארדיס מבחוץ מה שמוביל את הטארדיס להגיע אל סוף היקום, 100 טריליון שנים אל תוך העתיד. הדוקטור, מרתה וג'ק מגלים חבורת בני אנוש שמחכים לעלות על חללית שאמורה להוביל אותם אל "אוטופיה" - המקום המושלם. פרופסור יאנה (דרק ג'קובי) הוא המדען שאחראי על הפרויקט, אך החללית לא עובדת. בעוד שהדוקטור וחבריו עוזרים לו להוביל את האנושות אל העתיד שלהם, פרופסור יאנה מוטרד מקול תיפוף מסתורי בראש שלו.
187ב 12 "צליל התופים" קולין טיג ראסל טי. דייוויס 23 ביוני 2007
הדוקטור, מרתה וג'ק מצליחים למצוא את דרכם חזרה אל ההווה ומגלים שהמאסטר (ג'ון סים) נבחר לראשות הממשלה תחת הזהות "הרולד סקסון". המאסטר כולא את משפחתה של מרתה והופך את הדוקטור, מרתה וג'ק למבוקשים. בעזרת גזע מסתורי בשם "הטוקלופיין", המאסטר מתנקש בנשיא ארצות הברית, משמיד כעשירית מאוכלוסיית העולם ולמעשה משתלט על כדור הארץ. התקווה היחידה היא מרתה ג'ונס, שהצליחה להימלט מהמאסטר עם הוראות פעולה מהדוקטור.
187ג 13 "אחרון אדוני הזמן" קולין טיג ראסל טי. דייוויס 30 ביוני 2007
שנה מאוחר יותר, מרתה חוזרת לאנגליה אחרי מסע מסביב לעולם. המאסטר משכלל צי של טילים כדי לתקוף עולמות אחרים. "הטוקלופיין" מתגלים כבני האדם מהעתיד שניסו להגיע ל"אוטופיה" ושעצם קיומם מותנה ב"מכונת פרדוקס" שהמאסטר בנה. מרתה מביאה ללכידתה כדי לחשוף בפני המאסטר את התוכנית של הדוקטור, ובעזרת הרשת הטלפתית שהקים כשהיה ראש ממשלה הוא מובס. מכונת הפרדוקס מושמדת וכל השנה האחרונה נמחקת כלא הייתה. אחרי כל הזוועות שהיא ומשפחתה עברו, מרתה מחליטה שלא להמשיך לטייל עם הדוקטור.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור העשירי (דייוויד טננט) והמלווה דונה נובל. (קתרין טייט)

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-5 באפריל 2008 והסתיימה ב-5 ביולי 2008.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל (2007)
188 - "מסע הארורים" ג'יימס סטרונג ראסל טי. דייוויס 25 בדצמבר 2007
הטארדיס מתנגשת בספינת חלל שהיא העתק מדויק של "הטיטניק". על הספינה, הוא פוגש מלצרית בשם אסטריד (קיילי מינוג) ויחד הם נלחמים במארחים הרובוטיים ומנסים לתקן את הספינה, אחרי שהתנגשה במטאורים, ולהציל את כדור הארץ מהתנגשות.
עונה 4
189 1 "שותפים לפשע" ג'יימס סטרונג ראסל טי. דייוויס 5 באפריל 2008
דונה נובל (קתרין טייט) מתחרטת על שסירבה להצעתו של הדוקטור לטייל עמו והיא מחפשת אותו בכל מקום. בעודה חוקרת חברה מסתורית שמבטיחה דיאטה מוצלחת, היא מתאחדת עם הדוקטור שחוקר את אותה התעלומה בדיוק והשניים מנסים לפצח מה זוממת גברת פוסטר. (שרה לנקשייר)
190 2 "שריפות פומפיי" קולין טיג ג'יימס מוראן 12 באפריל 2008
הדוקטור ודונה מגיעים לפומפיי בשנת 79, יום לפני התפרצות הר הגעש וזוב. הדוקטור מתעקש שאסור להם למנוע את האסון שעתיד להתרחש אך דונה נחושה להציל כמה שיותר אנשים.
191 3 "כוכב האוּד" גרהאם הארפר קית' טמפל 19 באפריל 2008
הדוקטור ודונה נוחתים על כוכב הבית של גזע האוּד במאה ה-42, שם הם מגלים שהאוּד משועבדים לבני האדם בתנאים קשים.
192א 4 "תכסיס הסונטארים" דאלגס מקינון הלן ריינור 26 באפריל 2008
מרתה ג'ונס (פרימה אג'ימן) התגייסה ל"יוניט", ארגון צבאי שמטרתו לאתר ולהילחם באיומים מהחלל החיצון, והיא מזעיקה את הדוקטור לכדור הארץ כדי לעזור בחקירה. הם חוקרים את "אטמוס", חברה שמייצרת מכשירים שמורידים את רמת זיהום האוויר שמייצרות מכוניות לאפס, וחושדים שיש בה מעורבות חוצנית.
192ב 5 "שמי הרעל" דאגלס מקינון הלן ריינור 3 במאי 2008
מרתה הוחלפה בשיבוט וכל המכוניות על כדור הארץ פולטות גז רעיל. הדוקטור ודונה, בעזרתם של יוני"ט, מנסים לפצח את תכסיס הסונטארים.
193 6 "בתו של הדוקטור" אליס טרוטון סטיבן גרינהורן 10 במאי 2008
הדוקטור, דונה ומרתה מגיעים לכוכב מסליין במאה ה-61, באמצע מלחמה. החיילים לוקחים את הדוקטור לעמדת שכפול גנטי ומתוך המכונה יוצאת אישה צעירה, ג'ני (ג'ורג'יה מופט), הבת של הדוקטור.
194 7 "החד קרן והצרעה" גרהאם הארפר גארת' רוברטס 17 במאי 2008
הדוקטור ודונה נוסעים למסיבת גן בשנת 1926 ופוגשים את הסופרת אגתה כריסטי. (פנלה וולגר) בעזרתה של כריסטי, הם מנסים לפצח סדרת רציחות המתרחשת במסיבה שמזכירה באופן חשוד את ספרי המתח של אגתה.
195א 8 "שקט בספריה" ארוס לין סטיבן מופאט 31 במאי 2008
הדוקטור ודונה מבקרים בספרייה הגדולה ביקום במאה ה-51. הספרייה דוממת לחלוטין ואף אחד לא נמצא בה, ורק הודעה אחת נשארה- "תספרו את הצללים". מיד לאחר מכן מגיע צוות ארכאולוגים אל המקום, בהובלתה של פרופסור ריבר סונג. (אלכס קינגסטון) ריבר מתנהגת כאילו היא מכירה את הדוקטור שנים רבות, אך הוא מעולם לא פגש אותה.
195ב 9 "יער המתים" ארוס לין סטיבן מופאט 7 ביוני 2008
הדוקטור, ריבר והארכאולוגים בורחים מהצללים בעוד שדונה תקועה בעולם בדיוני שמתנהל כמו חלום.
196 10 "חצות" אליס טרוטון ראסל טי. דייוויס 14 ביוני 2008
דונה נוסעת לנוח בספא והדוקטור נוסע לבדו לטיול מאורגן על הכוכב "חצות", כוכב רעיל וקטלני עשוי יהלום. יחד עם שאר המטיילים ברכבת, הוא נתקל ביצור מסתורי.
197 11 "פני שמאלה" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 21 ביוני 2008
דונה פוגשת מגדת עתידות שמשנה את העבר כך שדונה מעולם לא פגשה את הדוקטור. יחד עם רוז טיילר (בילי פייפר), השתיים יוצאות להחזיר את הזמן למסלולו לפני שהעולם נחרב.
198א 12 "כדור הארץ הגנוב" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 28 ביוני 2008
הדוקטור ודונה מגלים שכדור הארץ "נגנב" ממקומו ולא מצליחים ליצור קשר עם אף אחד. על כדור הארץ, מרתה, רוז, קפטן ג'ק (ג'ון בארומן), שרה ג'יין (אליזבת סליידן) והארייט ג'ונס (פנלופי וילטון) מאחדים כוחות ומנסים למצוא את הדוקטור ולהביא אותו לעזור להילחם בדאלקים. אך הדאלקים לא לבד, והם מקבלים סיוע מהיוצר המקורי שלהם דאברוס. (ג'וליאן בליץ')
198ב 13 "סוף המסע" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס 5 ביולי 2008
הדוקטור וכל חבריו מובאים את לב חללית הדאלקים כדי לחזות במות האנושות. אך הם לא ייכנעו בלי להילחם, ואחד מהם משלם את המחיר הכבד ביותר.
ספיישל (2008)
199 - "הדוקטור הבא" אנדי גודארד ראסל טי. דייוויס 25 בדצמבר 2008
הדוקטור נוחת בלונדון, 1851, ערב חג המולד. שם הוא פוגש אדם (דייוויד מוריסי) שטוען שהוא הדוקטור.

ספיישלים 2009[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2009 לא שודרה עונה מלאה, שודרו ארבעה ספיישלים שפוזרו לאורך השנה בין 11 באפריל 2009 עד 1 בינואר 2010.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
200 1 "כוכב המתים" ג'יימס סטרונג ראסל טי. דייוויס וגארת' רוברטס 11 באפריל 2009
ליידי כריסטינה דה סוזה (מישל ריאן) היא גנבת שנמלטת מהמשטרה. היא עולה על אוטובוס והאוטובוס עובר דרך חור תולעת אל עולם אחר, עולם מדברי שנראה מת לחלוטין. עוד על האוטובוס נמצא הדוקטור, וביחד עם שאר הנוסעים ועם עזרה מיוני"ט הדוקטור וכריסטינה מנסים להבין מה קרה.
201 2 "מי המאדים" גרהאם הארפר ראסל טי. דייוויס ופיל פורד 15 בנובמבר 2009
הדוקטור מגיע לכוכב מאדים בשנת 2059, שם הוא מוצא את ההתיישבות האנושית הראשונה על הכוכב בהובלתה של קפטן אדלייד ברוק. (לינדזי דאנקן) הוא יודע מה יעלה בגורלם של המתיישבים- פיצוץ מסתורי עומד להרוג את כולם, אך הוא לא יכול לעזור להם מאחר שזהו אירוע שחייב לקרות. הדוקטור מנסה להיאבק בסקרנותו אך מוצא את הפיתוי קשה מנשוא.
202א 3 "סוף הזמן - חלק 1" ארוס לין ראסל טי. דייוויס 25 בדצמבר 2009
על כוכב האוּד, לאוּד יש נבואה לדוקטור והם מזמנים אותו אליהם. המאסטר (ג'ון סים) חוזר מהמתים ואיכשהו הכל קשור לסבא של דונה, וילפרד. (ברנרד קריבינס)
202ב 4 "סוף הזמן - חלק 2" ארוס לין ראסל טי. דייוויס 1 בינואר 2010
כל האנשים על כדור הארץ הפכו לגרסה של המאסטר ודונה (קתרין טייט) בסכנה. הדוקטור מתקרב אל מותו בצעדי ענק כשהוא מגלה שאדוני הזמן, בהובלתו של ראסילון (טימותי דלטון) מצאו דרך לברוח ממלחמת הזמן.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-3 באפריל 2010 והסתיימה ב-26 ביוני 2010.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
203 1 "הדקה התשעים" אדם סמית סטיבן מופאט 3 באפריל 2010
הטארדיס מתרסקת בגינה של אמיליה פונד (קייטלין בלאקווד) בת ה-7, והדוקטור החדש נעזר בה להתאושש אחרי ההתחדשות. הוא מבטיח לה שייקח אותה לטייל איתו ועוזב לחמש דקות, אך חוזר בטעות אחרי 12 שנים ופוגש את אמיליה, שעכשיו נקראת איימי (קארן גילאן) כשהיא כבר גדולה וממורמרת. יחד הם צריכים להילחם מול היצור שהתחבא בסדק שבקיר של איימי כשהיא הייתה ילדה קטנה.
204 2 "החיה שמתחת" אנדרו גאן סטיבן מופאט 10 באפריל 2010
הדוקטור לוקח את איימי למאה ה-29, שם הם מוצאים את כל תושבי בריטניה על חללית גדולה אחרי שברחו מהתפרצויות סולריות. אבל משהו מוזר קורה על החללית- היא לא רועדת בכלל, אפילו שהיא נעה בחלל. הדוקטור ואיימי משלבים כוחות עם המלכה אליזבת העשירית (סופי אוקונדו) כדי לפצח את התעלומה.
205 3 "ניצחון הדאלקים" אנדרו גאן מארק גאטיס 17 באפריל 2010
הדוקטור ואיימי מקבלים קריאה מוינסטון צ'רצ'יל (איאן מקניס) והם מגיעים לחדרי המלחמה של צ'רצ'יל בשנת 1941. הם מגלים שצ'רצ'יל כרת ברית עם הדאלקים, בעודו מאמין שהם לטובתו ולטובת האימפריה הבריטית.
206א 4 "זמן המלאכים" אדם סמית סטיבן מופאט 24 באפריל 2010
הדוקטור ואיימי נתקלים בריבר סונג (אלכס קינגסטון), ארכאולוגית מהמאה ה-51 שמכירה את הדוקטור בעתיד אך הוא עוד לא מכיר אותה. בחוסר רצון, הדוקטור נגרר למשימת חילוץ על חללית שהתרסקה כשבדרך עליו להיזהר מהמלאכים הבוכים.
206ב 5 "בשר ואבן" אדם סמית סטיבן מופאט 1 במאי 2010
בעודם מתחמקים מהמלאכים, הדוקטור מגלה שריבר שירתה זמן בכלא על רצח. מלאך בוכה מצא את דרכו אל מוחה של איימי והוא מתעתע לה במחשבות. הסדק שבקיר של איימי מופיע באופן מסתורי גם על החללית והדוקטור מנסה להבין איך זה אפשרי.
207 6 "הערפדים מוונציה" ג'וני קמפבל טובי וייטהאוס 8 במאי 2010
הדוקטור לוקח את איימי ורורי (ארתור דארוויל) לטיול רומנטי בוונציה של שנת 1580 כמתנת אירוסין. הרוזנת רוזנה קלוויירי (הלן מקרורי) מנהלת אקדמיה לבנות בלבד, ומעוררת את חשדו של הדוקטור.
208 7 "בחירתה של איימי" קתרין מורשיד סיימון ניי 15 במאי 2010
חמש שנים בעתיד, איימי בהיריון והיא גרה עם רורי בכפר קטן באנגליה. כשהדוקטור מגיע לביקור, החיים של השניים מתערערים- אדון החלומות (טובי ג'ונס) מעביר את החבורה בין העתיד הפסטורלי לבין החיים שלהם בטארדיס ואומר להם שאחד מהעולמות האלה הוא רק חלום ושעליהם להחליט מה חלום ומה לא- או שימותו.
209א 8 "האדמה הרעבה" אשלי ויי כריס צ'יבנאל 22 במאי 2010
הדוקטור, איימי ורורי מגיעים לכפר כורים בויילס בשנת 2020 בו מתנהל פרויקט קידוח שאפתני איתו מנסים לקדוח אל מרכז כדור הארץ. אך האדמה נלחמת חזרה ומתחילה לשאוב אליה אנשים.
209ב 9 "דם קר" אשלי ויי כריס צ'יבנאל 29 במאי 2010
האנושות ניצבת בצומת דרכים- עולם חדש ושיתוף פעולה עם הסילוריאנים, או מלחמה עקובה מדם. הדוקטור ממנה את איימי ונסרין (מירה סיאל) לשגרירות כדור הארץ, אך לבני האדם האחרים יש תוכניות אחרות.
210 10 "וינסנט והדוקטור" ג'וני קמפבל ריצ'רד קרטיס 5 ביוני 2010
בעקבות רמז שמצאו בציור של וינסנט ואן גוך, הדוקטור ואיימי נוסעים לפגוש את האדם בכבודו ובעצמו (טוני קוראן) בשנת 1890, כשנה לפני שהתאבד.
211 11 "הדייר" קתרין מורשיד גארת' רוברטס 12 ביוני 2010
הטארדיס נעלמת עם איימי בתוכה, ועד שיצליח לפתור את הבעיה הדוקטור צריך למצוא דירה. הוא עובר לגור עם בחור בשם קרייג (ג'יימס קורדן) והופך לו את החיים.
212א 12 "הפנדוריקה נפתחת" טובי היינס סטיבן מופאט 19 ביוני 2010
הדוקטור ואיימי מקבלים מסר מריבר סונג שמוביל אותם אל סטונהנג' בשנת 102. מתחת לסטונהנג' הם מוצאים את "הפנדוריקה", קופסה אגדית שאף אחד לא יודע מה שוכן בתוכה, אפילו לא הדוקטור.
212ב 13 "המפץ הגדול" טובי היינס סטיבן מופאט 26 ביוני 2010
היקום נהרס והטארדיס התפוצצה. גורל היקום נמצא על כתפיה של איימי, והאם היא זוכרת את מה שהדוקטור סיפר לה כשהייתה בת 7.

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור האחד עשר (מאט סמית) והמלווים איימי פונד (קארן גילאן) ורורי ויליאמס. (ארתור דארוויל

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-23 באפריל 2011 והסתיימה ב-1 באוקטובר 2011.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל
213 - "מזמור חג המולד" טובי היינס סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2010
איימי ורורי נמצאים על חללית שעומדת להתרסק. כדי להציל אותם, הדוקטור צריך להמיס את ליבו הקפוא של איש קשיש ורגזן בשם קאזראן (מייקל גמבון) בעלילה ששואבת השראה מהסיפור המפורסם "מזמור חג המולד".
חלק 1
214א 1 "האסטרונאוט הבלתי אפשרי" טובי היינס סטיבן מופאט 23 באפריל 2011
איימי, רורי וריבר סונג (אלכס קינגסטון) מקבלים הזמנות מהדוקטור לפגוש אותו ביוטה, 2011. הם נדהמים לגלות שהוזמנו לראות אותו נרצח בידי מתנקש מסתורי בחליפת אסטרונאוט. מתברר שהדוקטור שנרצח הוא מהעתיד, והוא השאיר הוראות לכולם לנסוע לשנת 1969 יחד עם הדוקטור מהעבר- שאסור לו לדעת על מותו המתקרב.
214ב 2 "יום הירח" טובי היינס סטיבן מופאט 30 באפריל 2011
הדוקטור נעול בתוך הכלא המושלם בעוד איימי, רורי וריבר נרדפים ברחבי ארצות הברית בידי הסוכן המיוחד קנטון אוורט. (מארק שפרד) הדוקטור וחבריו מנסים להביס את הדממה, ולשם כך הם צריכים להשתמש באירוע ההיסטורי הקרוב ביותר- הנחיתה על הירח.
215 3 "קללת הכתם השחור" ג'רמי ווב סטיבן תומפסון 7 במאי 2011
הדוקטור, איימי ורורי מגיעים לספינת פיראטים במאה ה-17, תחת שלטונו של קפטן הנרי אברי. (יו בונוויל) הם מגלים שהפיראטים נרדפים בידי סירנה יפהייפיה (לילי קול) שמסמנת את קורבנותיה באמצעות כתם שחור על כף ידם.
216 4 "אשתו של הדוקטור" ריצ'רד קלארק ניל גיימן 14 במאי 2011
הדוקטור מקבל קריאת מצוקה מאדון זמן נוסף ונוסע, יחד עם איימי ורורי, אל כוכב שנמצא מחוץ ליקום. שם הם מגלים אלפי מכונות טארדיס נטושות ושהטארדיס של הדוקטור נפלה קורבן לתכסיס של יצור בשם "הבית". (קולו של מייקל שין) המשמעות של זה היא שהטארדיס מקבלת צורה אנושית (סוראן ג'ונס) ושהדוקטור יכול סוף סוף לדבר איתה פנים אל פנים.
217א 5 "הבשר המורד" ג'וליאן סימפסון מתיו גרהאם 21 במאי 2011
הטארדיס מתרסקת במפעל במאה ה-22 שמטרתו לשאוב חומצה קטלנית מהאדמה. בשל האופי המסוכן של העבודה, עובדי המפעל משתמשים בכפילים שמיוצרים במיוחד להם הם קוראים "גנגרים". העובדים מסתבכים כאשר הגנגרים מתחילים לקבל מודעות ורורי מחליט לעזור לאחת מהכפילות. (שרה סמארט)
217ב 6 "כמעט אנשים" ג'וליאן סימפסון מתיו גרהאם 28 במאי 2011
העובדים והגנגרים שלהם נמצאים במלחמה. הדוקטור יצר גנגר משל עצמו ואיימי לא מצליחה להבדיל מי הוא מי, מה שמוביל לכך שהיא חושפת את סוד מותו של הדוקטור בפניו.
218 7 "איש טוב יוצא למלחמה" פיטר הור סטיבן מופאט 4 ביוני 2011
איימי נחטפה והדוקטור מגייס לעצמו צבא כדי לחלץ אותה. ריבר מסרבת להתגייס מאחר שהיא יודעת מה עומד לקרות- זהו היום בו הדוקטור מגלה מי היא.
חלק 2
219 8 "בוא נהרוג את היטלר" ריצ'רד סיניור סטיבן מופאט 27 באוגוסט 2011
איימי ורורי מזמנים את הדוקטור אליהם והא מודה בפניהם שנכשל בלאתר את בתם, מלודי. חברת הילדות של הצמד, מלס (נינה טוסו-ווייט) מגיחה לפתע וחוטפת את כולם להרפתקה בברלין, 1938 שם יתגלו סודות ויעלו שאלות חדשות.
220 9 "סיוטים" ריצ'רד קלרק מארק גאטיס 3 בספטמבר 2011
הדוקטור, איימי ורורי עורכים ביקור בית לילד בשם ג'ורג' (ג'יימי אורם) שמפחד כמעט מהכל, במיוחד מארון השינה שבחדרו. אביו, אלכס (דניאל מייס) לא מצליח להתחבר אליו והדוקטור מנסה לעזור בעוד שאיימי ורורי נחטפים בתוך מעלית מסתורית.
221 10 "הילדה שחיכתה" ניק הוראן טום מקראה 10 בספטמבר 2011
הדוקטור, איימי ורורי מגיעים לבית חולים על כוכב שנמצא בהסגר בגלל מחלה קטלנית. איימי נתקעת ב"זרם זמן" שונה מהדוקטור ורורי והשניים מנסים לחלץ אותה, רק שהם מגיעים מאוחר מידי ומוצאים את איימי אחרי 36 שנה.
222 11 "תסביך אלוהים" ניק הוראן טובי וייטהאוס 17 בספטמבר 2011
הדוקטור, איימי ורורי מגיעים לבית מלון שהחדרים שבו מכילים את הפחדים הגדולים ביותר שלהם. יחד איתם נמצאת עוד חבורת אנשים שהגיעו למלון בדרך-לא-דרך ויחד הם מנסים להבין למה הם שם, למה החדרים מלאים בסיוטים ואיך בורחים לפני שכולם מתים.
223 12 "זמן לסגור" סטיב היוז גארת' רוברטס 24 בספטמבר 2011
הדוקטור נוסע לבקר את ידידו הוותיק קרייג (ג'יימס קורדן). יחד הם נלחמים בסייברמנים בעודם מנסים לטפל בבנו התינוק של קרייג, אלפי.
224 13 "החתונה של ריבר סונג" ג'רמי ווב סטיבן מופאט 1 באוקטובר 2011
הזמן השתגע- וינסטון צ'רצ'יל (איאן מקניס) חי, פטרודקטיליים מתעופפים בשמיים וצ'ארלס דיקנס (סיימון קאלו) מתראיין בטלוויזיה. המקור? אירוע אחד שהתרחש ביוטה, 2011- הדוקטור נרצח, אבל הרוצח מסרב לעשות את זה.

עונה 7[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור האחד עשר (מאט סמית) והמלווה קלרה אוסוולד. (ג'נה לואיז קולמן)

העונה כללה 13 פרקים. החלה ב-1 בספטמבר 2012 והסתיימה ב-18 במאי 2013.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קארן גילאן וארתור דארוויל (איימי ורורי) עזבו את הסדרה בפרק החמישי לעונה. (המלאכים כובשים את מנהטן)

ג'נה לואיז קולמן (קלרה) הצטרפה רשמית לסדרה בפרק השישי (הפעמונים של סיינט ג'ון), אך הופיעה לפני כן בפרק הראשון (מקלט הדאלקים) ובספיישל חג המולד. (אנשי השלג)

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל (2011)
225 - "הדוקטור, האלמנה וארון הבגדים" פארן בלאקברן סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2011
ערב חג המולד, 1938. מאדג' ארוול (קלייר סקינר) באה לעזרתו של הדוקטור כשהוא בצרה והוא מבטיח להחזיר לה טובה בעתיד. שלוש שנים מאוחר יותר, מאדג' ושני ילדיה בורחים מלונדון במהלך מלחמת העולם השנייה לבית מרוחק בדורסט. מאדג' מסתירה מילדיה את מות אביהם במלחמה ונחושה להעניק להם חג מולד נפלא.
חלק 1
226 1 "מקלט הדאלקים" ניק הוראן סטיבן מופאט 1 בספטמבר 2012
דאלקים שאיבדו את שפיותם מתכננים לברוח מהמקלט בו הם כלואים. הדאלקים שמעוניינים לשמור אותם שם מגייסים למטרה את הדוקטור, איימי ורורי כדי שישמידו את המקלט ואת הדאלקים שבתוכו.
227 2 "דינוזאורים על חללית" סול מצסטיין כריס צ'יבנאל 8 בספטמבר 2012
בשנת 2367, חללית בלתי מזוהה מתקרבת באופן מסוכן לכדור הארץ. הדוקטור מרכיב צוות כדי לחקור את העניין- המלכה נפרטיטי (ריאן סטיל), צייד מתחילת המאה ה-20 (רופרט גרייבס), איימי, רורי ואבא של רורי, בריאן. (מארק ויליאמס)
228 3 "עיירה ושמה חמלה" סול מצסטיין טובי ווייטהאוס 15 בספטמבר 2012
הדוקטור, איימי ורורי מגיעים לעיירה מרסי שבנבדה בסביבות שנת 1870 ומשהו לא בסדר. המקומיים מאוד עוינים כלפי זרים וגבול עשוי אבני ומקלות מקיף את העיר. הדוקטור מגלה אקדוחן מסתורי שעומד מאחורי הכל.
229 4 "חזקת שלוש" דאגלס מקינון כריס צ'יבנאל 22 בספטמבר 2012
מכל פלישות החוצנים שהתרחשו בכדור הארץ, זוהי המוזרה ביותר- יום אחד הופיעו מיליוני קוביות שחורות ברחבי העולם ואף אחד לא יודע למה. הדוקטור נקרא לעזרה וכדי לחקור את המקרה על הדוקטור להישאר לגור עם איימי ורורי, כמו בן אדם רגיל.
230 5 "המלאכים כובשים את מנהטן" ניק הוראן סטיבן מופאט 29 בספטמבר 2012
נסיעה פשוטה לניו יורק, 2012 משתבשת במהרה כשמלאך בוכה שולח את רורי חזרה בזמן לשנת 1938. יחד עם ריבר סונג (אלכס קינגסטון) החבורה נמצאת במירוץ נגד הזמן כדי לגלות מה התוכנית של המלאכים הבוכים.
ספיישל (2012)
231 - "אנשי השלג" סול מצסטיין סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2012
אחרי שאיבד את איימי ורורי, הדוקטור פרש לחיי בדידות בלונדון הוויקטוריאנית עם עזרתם של וסטרה (ניב מקינטוש), ג'ני (קטרין סטיוארט) וסטראקס. (דן סטרקי) הדוקטור פוגש במקרה את קלרה אוסווין אוסוולד (ג'נה לואיז קולמן), בחורה צעירה שעובדת כברמנית\אומנת ועל אף חיבתו כלפיה הוא מנסה לעמוד בפיתוי ולא להיסחף להרפתקה בעקבותיה ובעקבות ד"ר סימיאון המסתורי. (ריצ'רד אי. גרנט)
חלק 2
232 6 "הפעמונים של סיינט ג'ון" קולם מקראת'י סטיבן מופאט 30 במרץ 2013
כשקלרה אוסוולד נתקלת בבעיה עם האינטרנט בשנת 2013, היא מקבלת מספר טלפון של קו תמיכה טכנית. בצד השני של הטלפון נמצא הדוקטור, שמחפש את קלרה זמן רב אחרי שכבר פגש אותה פעמיים בשתי תקופות שונות. יחד הם נלחמים בגברת קיזלט (סיליה אימרי) ששולטת בוויי-פיי.
233 7 "הטבעות של אקהטן" פארן בלאקברן ניל קרוס 6 באפריל 2013
קלרה רוצה שהמסע הראשון שלה בטארדיס יהיה "מדהים". הדוקטור מביא אותה לאקהטן, טבעת פלנטרית שחגה סביב כוכב גדול שתושבי אקהטן מאמינים שעליו החלו החיים עצמם.
234 8 "מלחמה קרה" דאגלס מקינון מארק גאטיס 13 באפריל 2013
הדוקטור רוצה לקחת את קלרה לחופשה בלאס וגאס. במקום, הטארדיס נוחתת על צוללת רוסית בשנת 1983, בשיא המלחמה הקרה. על הצוללת הם מגלים "לוחם קרח", גזע מסוכן שהדוקטור נתקל בו בעבר.
235 9 "להתחבא" ג'יימי פיין ניל קרוס 20 באפריל 2013
כחלק ממאמציו לפתור את התעלומה שהיא קלרה אוסוולד, הדוקטור וקלרה מגיעים לשנת 1974 כדי לפגוש מדיום בשם אמה. (ג'סיקה ריין) הם מוצאים אותה יחד עם מייג'ור אלק פאלמר (דאגרי סקוט) ויחד השניים חוקרים בית שהם טוענים שהוא רדוף רוחות.
236 10 "מסע לבטן הטארדיס" מאט קינג סטיבן תומפסון 27 באפריל 2013
הטארדיס נופלת לידיה של שלישיית אחים שמנהלים חברת חלקי חילוף. כתוצאה מכך, קלרה הולכת לאיבוד בתוך הטארדיס. כדי להציל אותה, הדוקטור מבטיח לאחים שהם יוכלו לקבל את הטארדיס אם הם יעזרו לו למצוא את קלרה.
237 11 "אימת הארגמן" סול מצסטיין מארק גאטיס 4 במאי 2013
ביורקשייר של שנת 1893, וסטרה, ג'ני וסטראקס חוקרים את גברת גיליפלאוור (דיאנה ריג) ואת הקשר האפשרי שלה להיעלמותו של הדוקטור.
238 12 "סיוט כסוף" סטיבן וולפנדן ניל גיימן 11 במאי 2013
הדוקטור וקלרה לוקחים את אנג'י וארטי, הילדים שקלרה עושה עליהם בייביסיטר, לפארק שעשועים גדול ועתידני. הם נחרדים לגלות שהפארק נחרב אחר מלחמה ארוכה ומתישה עם הסייברמנים, ושהיא לא בדיוק נגמרה.
239 13 "השם של הדוקטור" סול מצסטיין סטיבן מופאט 18 במאי 2013
הדוקטור מקבל הזמנה לכוכב טרנזלור, שעל פי נבואה עתיקה זהו המקום בו הוא ימות. יחד עם קלרה, וסטרה, ג'ני, סטראקס וריבר, הדוקטור יתמודד נגד התבונה הגדולה (ריצ'רד אי. גרנט) שנחושה להביס אותו וסוף סוף יגלה מי היא קלרה אוסוולד, באמת.
ספיישלים (2013)
240 - "יומו של הדוקטור" ניק הוראן סטיבן מופאט 23 בנובמבר 2013
הדוקטור בתקופת מלחמת הזמן (ג'ון הרט) גנב את "הרגע" - פצצה החזקה ביותר ביקום, שהיא בעלת תבונה ופיתחה חוש מוסרי עם השנים, ותכנן להשמיד באמצעותה את גאליפריי - שהוקפה בדאלקים, ובכך לסיים את מלחמת הזמן. "הרגע" תופסת את צורתה של רוז טיילר (בילי פייפר) ומנסה לשכנע אותו שלא לעשות כך, וגורמת למספר קרעים בזמן על מנת שהדוקטור יראה למה הוא יהפוך בעתיד אם יעשה זאת.
241 - "זמנו של הדוקטור" ג'יימי פיין סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2013
צבאות שלמים ויצורים קטלניים נמשכים כולם אל הכוכב טרנזלור בעקבות הודעה מסתורית שמהדהדת ברחבי היקום. הדוקטור "מציל" את קלרה מארוחת חג מולד משפחתית ולוקח אותה לחקור את האות המסתורי שמושך גם אותו אל הכוכב שבו נאמר שהוא ימות.

עונה 8[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור השנים עשר (פיטר קפלדי) והמלווה קלרה אוסוולד. (ג'נה קולמן)

העונה כללה 12 פרקים. החלה ב-23 באוגוסט 2014 והסתיימה ב-8 בנובמבר 2014.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
242 1 "נשימה עמוקה" בן וות'לי סטיבן מופאט 23 באוגוסט 2014
זמן קצר אחרי ההתחדשות שלו, הדוקטור (פיטר קפלדי) מגיע ללונדון הוויקטוריאנית וקלרה מתקשה לקבל את הדוקטור החדש. הם מתאחדים עם וסטרה (ניב מקינטוש), ג'ני (קטרין סטיוארט) וסטראקס (דן סטארקי) כדי לחקור שורה של תעלומות שמסעירות את העיר.
243 2 "לתוך הדאלק" בן וות'לי פיל פורד וסטיבן מופאט 30 באוגוסט 2014
מסעו של הדוקטור להבין האם הוא איש טוב מעמיק כשהוא נאלץ להתמודד עם אויביו הגדולים הדאלקים. הוא נקרא למשימה שדורשת ממנו להיכנס לתוך דאלק מקולקל ולתקן אותו.
244 3 "הרובוט משרווד" פול מרפי מארק גאטיס 6 בספטמבר 2014
הדוקטור לוקח את קלרה לפגוש את גיבור הילדות שלה, רובין הוד (טום ריילי) ומופתע לגלות שהוא קיים במציאות.
245 4 "תקשיבו" דאגלס מקינון סטיבן מופאט 13 בספטמבר 2014
קלרה יוצאת לדייט עם עמיתה לעבודה בבית הספר, דני פינק. (סמואל אנדרסון) הדוקטור פיתח אובססיה לגלות האם אנחנו באמת לבד אי פעם והוא ממשיך להפריע לקלרה במהלך הדייט כדי לחקור את העניין.
246 5 "שוד זמן" דאגלס מקינון סטפן תומפסון וסטיבן מופאט 20 בספטמבר 2014
הדוקטור וקלרה מוצאים את עצמם מגויסים לשדוד בנק עתידני ושמור היטב ביחד עם פסיי (ג'ונתן ביילי) וסייברה (פיפה בנט-וורנר) ועליהם להתחמק מגברת דלפוקס (קילי הוז) והכספר הקטלני.
247 6 "אב הבית" פול מרפי גארת' רוברטס וסטיבן מופאט 24 בספטמבר 2014
קלרה מתקשה יותר ויותר לשמור על חיי היום-יום שלה נפרדים מחייה בטארדיס כשהדוקטור מתקבל לעבודה כאב הבית בבית הספר בו היא עובדת.
248 7 "להרוג את הירח" פול וילמשורסט פיטר הארנס 4 באוקטובר 2014
הדוקטור וקלרה לוקחים את התלמידה של קלרה, קורטני (אליס ג'ורג') לירח בשנת 2049. הם מוצאים שם צוות אסטרונאוטים בהובלתה של קפטן לנדביק (הרמיוני נוריס) ומגלים שהם במשימת התאבדות שמטרתה לפוצץ את הירח.
249 8 "מומיה על האוריינט אקספרס" פול וילמשורסט ג'יימי מת'יסון 11 באוקטובר 2014
אחרי שהחליטו להיפרד, הדוקטור וקלרה נוסעים לטיול אחד אחרון. הם נוחתים על חללית שמדמה את רכבת האוריינט אקספרס ונסחפים לתעלומת רצח בעקבות מומיה מסתורית שרודפת את הנוסעים.
250 9 "קו שטוח" דאגלס מקינון ג'יימי מת'יסון 18 באוקטובר 2014
הדוקטור וקלרה נוחתים בבריסטול והם מופרדים כשהטארדיס מתכווצת עם הדוקטור בתוכה. קלרה, חמושה במברג הקולי ובנייר העל-חושי, צריכה לתפוס את תפקידו של הדוקטור ולהבין מה גרם לכך.
251 10 "ביער הלילה" שרי פולקסון פרנק קוטרל-בויס 25 באוקטובר 2014
בוקר אחד, כדור הארץ מתעורר לעולם חדש- בכל מקום בעולם, צמח לו יער. קלרה ודני מנסים להוביל את כיתת התלמידים שלהם דרך לונדון החדשה אשר כוסתה בעצים בעוד הדוקטור חוקר את התופעה, שאיכשהו קשורה לילדה קטנה בשם מייב. (אביגייל אימס)
252א 11 "מים אפלים" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 1 בנובמבר 2014
קלרה סוף סוף מתכוונת לספר לדני על חייה עם הדוקטור, אך התוכנית שלה משתנה כשדני נהרג בתאונת דרכים. קלרה משכנעת את הדוקטור לבדוק האם יש חיים אחרי המוות ולנסות למצוא את דני. הם מגיעים לאישה מסתורית שקוראת לעצמה "מיסי" (מישל גומז) שאוחזת בסוד החיים והמוות.
252ב 12 "מוות בגן עדן" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 8 בנובמבר 2014
הסייברמנים השתלטו על לונדון ויוני"ט בהובלתן של קייט סטיוארט (ג'מה רדגרייב) ואוסגוד (אינגריד אוליבר) הגיעו לעזור. אבל למיסי, שהתגלתה כהתגלמות האחרונה של המאסטר, תמיד יש קלף נוסף בשרוול.

עונה 9[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה כללה 12 פרקים. החלה ב-19 בספטמבר 2015 והסתיימה ב-5 בדצמבר 2015.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל (2014)
253 - "חג המולד האחרון" ג'יימס סטרונג סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2014
קלרה פוגשת את סנטה קלאוס (ניק פרוסט) על גג ביתה. היא מתאחדת עם הדוקטור אחרי שנפרדו סופית ויחד הם נוסעים לקוטב הצפוני כדי לברר האם סנטה קלאוס אמיתי, במה שעלול להיות חג המולד האחרון של קלרה.
עונה 9
254א 1 "שוליית הקוסם" הטי מקדונלד סטיבן מופאט 19 בספטמבר 2015
הדוקטור מנסה להציל ילד קטן משדה קרב עתידני. כשהוא נחרד לגלות את זהות הילד, הוא נוטש אותו שם ונעלם. על כדור הארץ, מיסי (מישל גומז) יוצרת קשר עם קלרה ומספרת לה שקיבלה את הצוואה של הדוקטור ושעליהן למצוא אותו.
254ב 2 "ידיד המכשפה" הטי מקדונלד סטיבן מופאט 26 בספטמבר 2015
מיסי וקלרה נמלטו מהדאלקים והן עושות את דרכן חזרה אל הדוקטור, שעסוק בקרב מוחות עם דאברוס. (ג'וליאן בליץ')
255א 3 "מתחת לאגם" דניאל אוהרה טובי וייטהאוס 3 באוקטובר 2015
הדוקטור וקלרה נוחתים בבסיס תת-ימי בשנת 2119. הם נחלצים לעזרתם של הצוות המבוהל, שטוען שהבסיס רדוף רוחות.
255ב 4 "לפני השיטפון" דניאל אוהרה טובי וייטהאוס 10 באוקטובר 2015
הדוקטור, בנט (ארשר עלי) ואודונל (מורבן כריסטי) חוזרים לשנת 1980 כדי למצוא את המקור של רוחות הרפאים. בבסיס, קלרה, קאס (סופי לי סטון) ולאן (זאקי איסמעיל) מנסים להדוף את הרוחות ולהימנע מגורל דומה לשלהן.
256 5 "הנערה שמתה" אד בזלגט ג'יימי מת'יסון וסטיבן מופאט 17 באוקטובר 2015
הדוקטור וקלרה מגיעים אל כפר ויקינגים במאה ה-9 והם לא לבד- גזע חוצני בשם המייר מצא גם הוא את דרכו אל הכפר. נערה מהכפר בשם אשילדר (מייזי ויליאמס) מתגרה במייר והם מכריזים מלחמה על הוויקינגים.
257 6 "האישה שחיה" אד בזלגט קתרין טרגנה 24 באוקטובר 2015
הדוקטור מטייל לבדו והוא נתקל שוב באשילדר, שמאז שהפכה לבת אלמוות כבר הספיקה לחיות אל תוך המאה ה-17. אשילדר, שהחלה לקרוא לעצמה "אני" ("Me"), נואשת להצטרף אל הדוקטור במסעותיו אבל הוא לא רוצה אותה לצידו.
258א 7 "פלישת הזייגונים" דניאל נטהיים פיטר הארנס 31 באוקטובר 2015
במהלך אירועי הפרק "יומו של הדוקטור", הדוקטור ניסח עסקת שלום בין בני האדם לזייגונים שאומרת שכ-20 מיליון זייגונים יוכלו לחיות בכדור הארץ תחת זהות אנושית ללא הפרעה והשאיר את האחריות בידיהן של אוסגוד (אינגריד אוליבר) וקייט (ג'מה רדגרייב) מיוני"ט. אבל עסקת השלום מתחילה להתמוטט ושני הצדדים, בני האדם והזייגונים, מתכוננים למלחמה.
258ב 8 "היפוך הזייגונים" דניאל נטהיים פיטר הארנס וסטיבן מופאט 7 בנובמבר 2015
קבוצה רדיקלית של זייגונים הצליחה להשתלט על יוני"ט ועומדת להוביל את הזייגונים למלחמה עם בני האדם. הדוקטור ואוסגוד מנסים להחזיר את השלום וקלרה מנסה להשתחרר מאחיזתה של בוני הזייגונית.
259 9 "לא לישון יותר" ג'סטין מולוטניקוב מארק גאטיס 14 בנובמבר 2015
תחנת חלל במאה ה-38 נשארה נטושה לחלוטין והדוקטור וקלרה יוצאים לחקור. הם מגלים שהצוות השתמש בטכנולוגיה חדשנית שמאפשרת להם לצמצם משמעותית את שעות השינה שלהם לטובת עבודה מרובה יותר. הפרק עשוי בפורמט של Found Footage.
260 10 "להתמודד עם העורב" ג'סטין מולוטניקוב שרה דולארד 21 בנובמבר 2015
הדוקטור וקלרה מקבלים קריאת מצוקה מריגסי (ג'ויבן ווייד), ידיד של קלרה- קעקוע מסתורי שסופר לאחור הופיע על עורפו משום מקום. החקירה מובילה אותם אל רחוב מוסתר בלונדון תחת שליטתה של אשילדר, ושמטרתו היא לאכלס חייזרים שונים שנופלים לכדור הארץ.
261א 11 "מתנה משמיים" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 28 בנובמבר 2015
אחרי שנשלח על ידי אשילדר למקום לא ידוע, הדוקטור נותר להתמודד לבד לגמרי עם מותה של קלרה.
261ב 12 "נחוש" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 5 בדצמבר 2015
אחרי שנמלט מהצוואה שלו, הדוקטור מתאחד לראשונה מזה שנים עם אדוני הזמן ומוצא את עצמו סוף-סוף על גאליפריי. אבל כל זה לא משנה לו, כי לדוקטור יש מטרה אחת בלבד- להציל את קלרה.
ספיישל (2015)
262 - "הבעלים של ריבר סונג" דאגלס מקינון סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2015
במאה ה-54, הדוקטור מתאחד עם ריבר סונג (אלכס קינגסטון) אך היא אינה מזהה אותו והוא זוכה לגלות מה ריבר עושה כשהוא לא בסביבה.

עונה 10[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור השנים עשר (פיטר קפלדי) והמלווה ביל פוטס. (פרל מקי)

העונה כללה 12 פרקים. החלה ב-15 באפריל 2017 והסתיימה ב-1 ביולי 2017.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
ספיישל (2016)
263 - "חזרתו של דוקטור מיסטיריו" אד בזגלט סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2016
הדוקטור ונרדול (מאט לוקאס) חוקרים חברה מסתורית בניו יורק. הם מגלים שם את לוסי פלטשר (צ'ריטי וייקפילד), עיתונאית שחוקרת גם היא את המקום והם כולם מקבלים עזרה ממקור לא צפוי- גיבור על אמיתי בשם "The Ghost". (ג'סטין צ'טווין)
עונה 10
264 1 "הטייס" לורנס גוך סטיבן מופאט 15 באפריל 2017
ביל פוטס (פרל מקי) עובדת בקפיטריה באוניבריסטת סנט לוק שבבריסטול, אבל היא נוהגת להתגנב להרצאות של המרצה המסתורי שידוע רק בתור הדוקטור, שהשמועה אומרת שהוא מרצה באוניברסיטה כבר מעל ל-70 שנים. הדוקטור מסכים להיות לה לחונך והשניים נלחמים ביצור עשוי מים שרודף את ביל.
265 2 "חייך" לורנס גוך פרנק קוטרל-בויס 22 באפריל 2017
ביל מבקשת שהדוקטור ייקח אותה לעתיד. הוא לוקח אותה לבקר באחת מההתיישבויות הראשונות של בני האדם בחלל החיצון, שם נאמר שהאנשים פיצחו את הסוד לאושר נצחי. כשהם מגיעים לשם, הם מגיעים שה"אושר" הוא תוצאה של עונש קטלני מאוד כלפי אלה שלא מצייתים להוראות.
266 3 "קרח דק" ביל אנדרסון שרה דולארד 29 באפריל 2017
הדוקטור וביל נוחתים בטעות בשנת 1814, ביריד האחרון שנערך על גבי נהר התמזה הקפוא. יצור מסתורי מתחבא מתחת למים ומאיים על כל באי היריד.
267 4 "טוק טוק" ביל אנדרסון מייק ברלט 6 במאי 2017
ביל וחבריה עוברים לגור ביחד בבית משותף והדוקטור עוזר לה לעבור. בעל הבית מפחיד את כולם ומעורר את חשדו של הדוקטור.
268 5 "חמצן" צ'ארלס פאלמר ג'יימי מת'יסון 13 במאי 2017
הדוקטור, ביל ונרדול עונים לקריאת מצוקה וחוקרים תחנת חלל שבה נשימת החמצן עולה כסף.
269 6 "אקסטרמיס" דניאל נטהיים סטיבן מופאט 20 במאי 2017
הותיקן יוצר קשר עם הדוקטור ומבקש ממנו לחקור ספר מסתורי שנקרא "וריטאס" שכל מי שקורא אותו מתאבד. הדוקטור נאלץ להתמודד עם ההשלכות כאשר עותק של הספר מודלף לרשת.
270 7 "הפירמידה בסוף העולם" דניאל נטהיים פיטר הארנס וסטיבן מופאט 27 במאי 2017
במדינת טורמזיסטן שבאסיה אשר מאכלסת כוחות צבאיים מארצות הברית, רוסיה וסין, מופיעה לפתע פירמידה בת 5,000 שנים. החייזרים שבפנים, שנקראים "הנזירים", טוענים שבני האדם עומדים לגרום למות כל החיים ושבידיהם נמצא הפתרון. הדוקטור, ביל ונרדול מוקפצים לעזור.
271 8 "שקר הארץ" וויין ייפ טובי וייטהאוס 3 ביוני 2017
הנזירים השתלטו על העולם וגרמו לכולם להאמין שזה היה כך מאז ומעולם. ביל נאבקת לשמור על שפיותה ועל הידע שזה לא אמיתי. היא מנסה למצוא את הדוקטור, שנראה שמשתף פעולה עם הנזירים, ובסופו של דבר נאלצת להיעזר במיסי. (מישל גומז)
272 9 "הקיסרית של מאדים" וויין ייפ מארק גאטיס 10 ביוני 2017
נאס"א מגלים מסר מפתיע על פני השטח של מאדים והדוקטור, ביל ונרדול נוסעים לשם כדי לחקור. הם מגיעים לשנת 1881 ומגלים חיילים בריטים במלחמה עם הגזע שמאכלס את הכוכב, לוחמי הקרח.
273 10 "אוכלי האור" צ'ארלס פאלמר רונה מונרו 17 ביוני 2017
הדוקטור, ביל ונרדול נוסעים לאברדין במאה ה-2 כדי לגלות מה עלה בגורל הלגיון התשיעי היספנה.
274א 11 "מספיק עולם וזמן" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 24 ביוני 2017
הדוקטור שולח את מיסי יחד עם ביל ונרדול ל"נסיעת מבחן", כדי לראות האם היא השתנתה לטובה. דברים משתבשים כשביל נפצעת אנושות, היא מופרדת מהצוות ומגיעה למקום שהזמן בו זז מהר יותר. הדוקטור צריך לנסות להגיע אליה בזמן.
274ב 12 "הדוקטור נופל" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 1 ביולי 2017
ביל הפכה לסייברמן ואל מיסי הצטרף הגלגול הקודם שלה, המאסטר. (ג'ון סים) המאסטר מסרב לעמוד לצד הדוקטור במלחמה נגד הסייברמנים, ומיסי קרועה בין השניים.
ספיישל (2017)
275 - "היה היה פעמיים" רייצ'ל טלליי סטיבן מופאט 25 בדצמבר 2017
הדוקטור גוסס, אך הוא מסרב להתחדש. הוא נתקל במקרה בגלגול הראשון שלו (בגילומו של דייוויד בראדלי) שנמצא גם הוא בסוף חייו ומסרב להתחדש בעצמו.

עונה 11[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדוקטור השלושה עשר (ג'ודי ויטאקר) והמלווים ריאן סינקלייר (טוסין קול), יסמין קאן (מנדיפ גיל) וגרהאם אובריאן. (ברדלי וולש)

העונה כללה 10 פרקים. החלה ב-7 באוקטובר 2018 והסתיימה ב-9 בדצמבר 2018.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ודי ויטאקר בתפקיד הדוקטור
 • ברדלי וולש בתפקיד גרהאם אובריאן
 • טוסין קול בתפקיד ריאן סינקלייר
 • מנדיפ גיל בתפקיד יסמין (יאז) קאן

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • שרון די. קלארק בתפקיד גרייס אובריאן
 • סמואל אואטלי בתפקיד צים-שה (טים שואו)

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
276 1 "האישה שנפלה אל הארץ" ג'יימי צ'יילדס כריס צ'יבנאל 7 באוקטובר 2018
ריאן סינקלייר (טוסין קול) הוא עובד מחסן משפילד אשר סובל מדיספרקסיה, וכתוצאה מכך הוא עדיין לא מצליח לרכב על אופניים. סבתו, גרייס (שרון די. קלארק) ובעלה, גרהאם (ברדלי וולש) מנסים ללמד אותו אך ללא הצלחה. בדרכם חזרה הביתה, נופלת מהשמיים אישה לתוך הרכבת שלהם- הדוקטור. (ג'ודי ויטאקר) החבורה, יחד עם השוטרת יסמין "יאז" קאן (מנדיפ גיל) מנסים לעצור את הצייד צים-שה שהגיע לכדור הארץ כדי להרוג בן אדם.
277 2 "אנדרטת הרפאים" מארק טונדריי כריס צ'יבנאל 14 באוקטובר 2018
הדוקטור, גרהאם, יאז וריאן נטושים בלי הטארדיס על כוכב הנקרא "שממה". הם מוצאים את עצמם בעיצומו של מרוץ בין שני אנשים (סוזן לינץ' ושון דולי) שמחפשים מקום שנקרא "אנדרטת הרפאים". מי שיגיע אל האנדרטה ראשון יזכה בכסף רב.
278 3 "רוזה" מארק טונדריי מלורי בלקמן וכריס צ'יבנאל 21 באוקטובר 2018
הדוקטור, גרהאם, יאז וריאן מגיעים לאלבמה בשנת 1955 ופוגשים את רוזה פארקס. (וינט רובינסון) הם צריכים לסכל תוכנית שמטרתה היא למנוע מרוזה לעלות על האוטובוס ב-1 בדצמבר ובכך למנוע את חרם האוטובוסים של מונטגומרי ולשנות את העתיד.
279 4 "עכבישים בבריטניה" סאלי אפרהמיאן כריס צ'יבנאל 28 באוקטובר 2018
הדוקטור סוף סוף מצליחה להחזיר את כולם הביתה אבל היא לא להוטה לחזור ולטייל לבדה. היא במהרה מגלה שבשפילד יש התפשטות של עכבישים גדולים במיוחד וביחד עם החברים היא יוצאת לבדוק בית מלון בניהולו של ג'ק רוברטסון (כריס נות') שנראה שעומד במרכז הפרשה.
280 5 "חידת צורנגה" ג'ניפר פארוט כריס צ'יבנאל 4 בנובמבר 2018
הדוקטור וחבריה מוצאים את עצמם על ספינת חלל רפואית במאה ה-67 והם צריכים להטיס אותה למקום מבטחים בזמן שיצור קטן אך קטלני נמצא על הספינה.
281 6 "השדים של פנג'אב" ג'יימי צ'יילדס ויניי פאטל 11 בנובמבר 2018
יאז מעוניינת ללמוד עוד על סבתה ולשם כך הדוקטור לוקחת אותה לפנג'אב בשנת 1947. יאז מגלה שסבתה עומדת להתחתן עם בחור שהוא אינו סבה ושחלוקת הודו מאיימת לקרוע את משפחתה לגזרים.
282 7 "קרבלאם!" ג'ניפר פארוט פיט מקטיג 18 בנובמבר 2018
הדוקטור מקבלת קריאה לעזרה בתוך חבילה מחברת המשלוחים "קרבלאם". החבורה מסתננת למפעל "קרבלאם" כעובדי מחסן והם מנסים לברר מי שלח את אות המצוקה.
283 8 "ציידי המכשפות" סאלי אפרהמיאן ג'וי וילקינסון 25 בנובמבר 2018
הצוות מגיע לתחילת המאה ה-17 בעיצומו של ציד המכשפות. הדוקטור נחשדת כמכשפה ונתפסת, ועליה לשכנע את המלך ג'יימס הראשון (אלן קאמינג) שלא אותה הוא מחפש.
284 9 "זה לוקח אותך" ג'יימי צ'יילדס אד היים 2 בדצמבר 2018
בבקתה מבודדת בנורווגיה, ילדה עיוורת ממתינה לאביה שישוב מהיער, יער שהיא מאמינה ששוכנת בו מפלצת. הדוקטור וחבריה מגיעים אל המקום ומגלים שהמצב הוא לא כמו שהוא נראה.
285 10 "הקרב על רנסקור אב קולוס" ג'יימי צ'יילדס כריס צ'יבנאל 9 בדצמבר 2018
על הכוכב רנסקור אב קולוס, הדוקטור וחבריה נתקלים שוב בצים-שה. גרהאם נחוש לנקום בו על מותה של גרייס והדוקטור לא יודעת אם היא תצליח לרסן אותו.
ספיישל
286 - "החלטה" וויין ייפ כריס צ'יבנאל 1 בינואר 2019
בערב השנה החדשה, 2019, יצור עתיק שהיה קבור באדמה במשך זמן רב מתחיל להתעורר. אבא של ריאן חוזר לחייו וריאן לא שמח על כך.

עונה 12[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה כללה 10 פרקים. החלה ב-1 בינואר 2020 והסתיימה ב-1 במרץ 2020.

שחקנים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'ודי ויטאקר בתפקיד הדוקטור
 • ברדלי וולש בתפקיד גרהאם אובריאן
 • טוסין קול בתפקיד ריאן סינקלייר
 • מנדיפ גיל בתפקיד יסמין (יאז) קאן

שחקנים משניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר הסיפור מספר הפרק שם הפרק בימוי כתיבה תאריך שידור מקורי
287א 1 "ספייפול - חלק 1" ג'יימי מגנוס סטון כריס צ'יבנאל 1 בינואר 2020
ראשון ארגון MI6 (בגילומו של סטיבן פריי) מגייס את הדוקטור, גרהאם, יאז וריאן לחקור את המיליונר דניאל ברטון (לני הנרי) כדי לבדוק האם הוא מרגל נגד המדינה. באותו הזמן, חייזרים מסתוריים מתגלים שיכולים לעבור דרך קירות- אפילו דרך הקירות של הטארדיס. הדוקטור קוראת לעזרה לידידה הוותיק, המרגל לשעבר "אוֹ" (סשה דוואן), שמתגלה כהתגלמות חדשה של המאסטר.
287ב 2 "ספייפול - חלק 2" לי הייבן ג'ונס כריס צ'יבנאל 5 בינואר 2020
בעוד שגרהאם, ריאן ויאז מנסים להיחלץ מהמטוס המתרסק, הדוקטור מוצאת את עצמה קופצת בין זמנים שונים ומגייסת לעזרתה את עדה לאבלייס (סילביה בריגס) ונור אינייאט חאן. (אורורה מריון)
288 3 "יתום 55" לי הייבן ג'ונס אד היים 12 בינואר 2020
גרהאם זוכה בחופשה חינם בספא-חלל מפנק וכל החברים הולכים איתו. כשהם מגיעים לשם הכל נראה מושלם, אבל הם מגלים שצוות העובדים בהנהגתה של קיין (לורה פרייז'ר) חי בפחד ממפלצות מסתוריות שמנסות לחדור פנימה.
289 4 "ליל האימה של ניקולה טסלה" נידה מנזור נינה מטיבייר 19 בינואר 2020
בניו יורק של תחילת המאה ה-20, ניקולה טסלה (גוראן וישניץ') עומד לחולל מהפכה בתחום החשמל והתקשורת, אך הציבור לא קונה את זה ויריבו העסקי תומאס אדיסון (רוברט גלניסטר) מחבל בעסקיו. הדוקטור וחבריה מגיעים לזירה כאשר טסלה מוצא פריט חוצני שאף אחד לא מצליח לזהות.
290 5 "המבוקש של הג'דון" נידה מנזור ויניי פאטל וכריס צ'יבנאל 26 בינואר 2020
הג'דון, שהם כוח המשטרה של היקום, נמצאים במרדף אחרי פושע מבוקש, מרדף שמביא אותם לגלוסטר בשנת 2020. הדוקטור וחבריה מגיעים להגן על אישה בשם רות' קלייטון (ג'ו מרטין) שהג'דון משום מה חושבים שמחביאה את הנמלט.
291 6 "פרקסאוס" ג'יימי מגנוס סטון פיט מקטיג וכריס צ'יבנאל 2 בפברואר 2020
הדוקטור וחבריה יוצאים להרפתקה חובקת עולם שכוללת אסטרונאוט ובן זוגו (מתיו מקנולטי ו-וורן בראון) בשאנגחאי, בלוגרית (ג'ואנה בורז'ה) בפרו וצוות מחקר מדעי (מולי האריס וטאפלו מרופופלה) במדגסקר.
292 7 "אתה שומע אותי?" אמה סאליבן שרלין ג'יימס וכריס צ'יבנאל 9 בפברואר 2020
סיוטים מסתוריים רודפים אנשים ממקומות בזמנים שונים, החל מאישה (ארוהן גליבה) בחלב, סוריה בשנת 1380 ועד חבר של ריאן (בום טינגאנג) בשנת 2020.
293 8 "הרדיפה של וילה דיאודטי" אמה סאליבן מקסין אלדרטון 16 בפברואר 2020
הדוקטור וחבריה מבקרים את מרי שלי (לילי מילר) בלילה שבו היא כותבת את "פרנקנשטיין" בשנת 1816 אבל ההיסטוריה נראית טיפה שונה- פרסי שלי לא נמצא, אף על פי שהוא אמור להיות שם והחדרים של האחוזה בה הם שוהים זזים ממקום למקום.
294א 9 "עליית הסייברמנים" ג'יימי מגנוס סטון כריס צ'יבנאל 23 בפברואר 2020
בגלקסיה עתידנית, הדוקטור וחבריה מוצאים את עצמם באמצע המלחמה הגדולה בין הסייברמנים לשאר היקום.
294ב 10 "הילדים הנצחיים" ג'יימי מגנוס סטון כריס צ'יבנאל 1 במרץ 2020
המאסטר לוקח את הדוקטור לגאליפריי, כוכב הבית ההרוס שלהם כד לגלות לה למה עשה את מה שעשה ומיהי בדיוק "הילדה הנצחית". גרהאם, ריאן ויאז ממשיכים לנסות להילחם בסייברמנים ולהתאחד עם הדוקטור.
ספיישל
295 - "מהפכת הדאלקים"[1] לי הייבן ג'ונס[2] כריס צ'יבנאל לא ידוע.
יתווסף בקרוב.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Fullerton, Huw (1 במרץ 2020). "Doctor Who: Jodie Whittaker to return for festive episode Revolution of the Daleks". Radio Times. בדיקה אחרונה ב-1 במרץ 2020. 
 2. ^ "Doctor Who Series 12: news on a special". CultBox (באנגלית). 9 באוקטובר 2019. בדיקה אחרונה ב-19 באוקטובר 2019.