דוקטור (מסע בין כוכבים)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
הדוקטור
TheDoctor.jpg
הדוקטור, מתוך "מסע בין כוכבים: וויאג'ר"
שם סרט "מסע בין כוכבים: המפגש"
תוכנית טלוויזיה "מסע בין כוכבים: וויאג'ר"
"מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9"
הופעה ראשונה פרק הבכורה של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", 1995
הופעה אחרונה פרק סיום הסדרה של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר", 2001
מספר הופעות 170 פרקים של "מסע בין כוכבים: וויאג'ר"
פרק אחד של "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9"
מסע בין כוכבים: המפגש (הופעת קמע)
יוצרים ד"ר לואיס צימרמן
גילום הדמות רוברט פיקארדו
מידע
תאריך לידה 2371 (הופעל לראשונה)
גזע הולוגרמה (הולוגרמה רפואית לשעת חירום)
מין זכר
מקצוע קצין רפואה ראשי
שיוך צי הכוכבים
כוחות intangibility עריכת הנתון בוויקינתונים
אזרחות פדרציית הכוכבים המאוחדת
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

הדוקטוראנגלית: The Doctor) הוא דמות בדיונית ביקום הבדיוני של זיכיון "מסע בין כוכבים", המופיע בסדרת הטלוויזיה "מסע בין כוכבים: וויאג'ר". הדוקטור הוא הולוגרמה רפואית לשעת חירום, סימן 1 (באנגלית: Emergency Medical Hologram, או בקיצור: EMH). את הדמות מגלם השחקן האמריקאי רוברט פיקארדו.

ביוגרפיה בדיונית של הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הולוגרמה רפואית לשעת חירום[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמותו של הדוקטור החלה את שירותה בספינת החלל "וויאג'ר" כתוכנה סטנדרטית של הולוגרמה רפואית לשעת חירום, המובנית בתוך המרפאה של כל ספינת חלל חדשה של צי הכוכבים. ה-EMH היא תוכנה לשימוש בשעת הצורך, במידה ורופא הספינה משותק או מוגבל ואינו יכול לספק מענה רפואי. בפרק הראשון של הסדרה, קצין הרפואה הראשי של "וויאג'ר", יחד עם האחות הוולקנית, נהרגים, דבר המחייב שימוש ממושך יותר ב-EMH. מאחר שהוא היה מיועד במקור כמערכת גיבוי רפואית זמנית בלבד, ולא כצורת חיים מלאכותית, מאמצים רבים נדרשו מהדוקטור בחלקים הראשונים של המסע. הוא זכה לסיוע מפאריס ומקס, אשר תיפקדו כאח וכאחות (בהתאמה).

כאשר תוכנת ה-EMH מופעלת, הברכה המקובלת של הדוקטור הייתה: "נא לציין את האופי של מצב החירום הרפואי". מאוחר יותר, התוכנה שונתה כך שהדוקטור יוכל לומר כל מה שהוא ירצה. כמו כן, מאוחר יותר הוא אף קיבל את היכולת להפעיל ולכבות את התוכנה של עצמו.[1]

בתחילה, תוכנת ההולוגרמה של הדוקטור הייתה מוגבל בתנועתה לשטחי המרפאה ואולמות ההולודק בלבד.[2] בהמשך, הדוקטור משיג לרשותו פולט הולגרפי נייד מהמאה ה-29.‏[3] הפולט הנייד מאפשר לדוקטור לנוע בחופשיות בכל מקום, מה שהופך אותו לחבר צוות אידיאלי למשימות שבהן הסביבה מזיקה או קטלנית עבור שאר אנשי הצוות. באירוע אחד ראוי לציון, כאשר צוות חוליית נחיתה נלכד על כוכב רדיואקטיבי, הדוקטור היה מסוגל לחבור אל האנשים וכמעט לבדו להציל את כל חברי הקבוצה משום שכפי שציין, בהיותו הולוגרמה - הוא חסין בפני קרינה, באומרו כי "יש יתרונות בלהיות הולוגרמה".

בהתאם לכמות של דפוסי הולוגרמה שיש לו והקיבולת של מאגרי הדפוס שלו, לדוקטור לפעמים יש את יכולת לשנות את צורתו.[4] כמו כן, לדוקטור יש את היכולת להוריד את התוכנית ואת שגרות אישיותו אל דמויי-אדם עם שתלי בורג, ובכך לשלוט בפונקציות וביכולות של אותו דמויי-אדם. כזה הוא המקרה שבו הדוקטור נאלץ להסתתר בתוך גופה של שבע מתשע.[5]

אישיות, מערכות יחסים ותחביבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסופו של דבר, ה-EMH פיתח לעצמו אישיות משלו, אף על פי שהוא בדרך כלל שומר על השנינות הארסית המקורית שלו. בניסיון לפתח אישיות מציאותית, הדוקטור לא רק מייצר לעצמו משפחה הולוגרפית,[6] אלא חווה מספר הולך וגדל של חוויות "אנושיות" אחרות. זה הביא את התוכנית של הדוקטור להתפתח לכיוון יותר מציאותי, עם רגשות ושאיפות. הוא פיתח קשרים בין-אישיים משמעותיים ומורכבים עם רבים מחברי הצוות של הספינה; כמו כן, פיתח את כישוריו כמחזאי, צייר, צלם, ואף הפך לבעל ידע בחום האופרה.

אחד מהמוטיבים החוזרים בסדרה הוא ההיבט האתי של יצור מלאכותי, הנראה תבונתי. בפרק 11 של עונה 5 "Latent Image", על הדוקטור לטפל בשני חולים עם סיכוי שווה של הישרדות, אולם יש לו זמן שיספיק רק לטיפול אחד, והדוקטור בוחר לטפל בהארי קים, אותו הוא מחשיב כחברו. החולה האחר, סג"ם ג'טאל, נפטר. הדוקטור הוצף ברגשות אשמה, שכן האמין שידידותו השפיעה על הבחירה שלו. כאשר הלחץ כמעט הביא את תוכניתו לסף קריסה, קפטן ג'יינוויי הורתה למחוק את הזיכרונות שלו מאירועים אלו. כאשר הדוקטור, מאוחר יותר, מגלה רמזים למה שקרה, קפטן ג'יינוויי השתכנעה כי יש לו את הזכות ללמוד להתמודד עם האשמה, באותו האופן שבו מתמודד כל יצור תבוני אחר; ולא להיות מטופל כאילו היה פריט ציוד פגום.[7]

הדוקטור מגיש הולו-רומן בשם "היו חופשיים, פוטונים" להוצאה לאור על פני כדור הארץ, המפרט את האופן שבו צי הכוכבים מתנהג לעיתים כלפי הולוגרמות. הדמויות שלו היו מבוססות באופן הדוק על צוות "וויאג'ר", אבל בצורה מוגזמת, אינטנסיבית ואכזרית, שהעלתה חששות בקרב הצוות כי המוניטין שלהם ייהרס. טום פאריס משכנע את הדוקטור לבצע התאמות, מבלי להקריב הנושא שלו. הדוקטור גילה כי הוא חסר זכויות משפטיות, שכן החוק של הפדרציה לא סיווג אותו כ-"יצור חי". לכן, אסור היה לו לבצע שינויים כלשהם בהולו-רומן שהגיש. מאמציה של קפטן ג'יינוויי הביאו לכך שהדוקטור זכה למעמד של "אמן", (אם כי לא "אדם"). זה איפשר לו לשכתב את הרומן שלו. ארבעה חודשים מאוחר יותר, הרומן היה מוכר לכל אורך רביע אלפא, ונחשב לעבודה מעוררת מחשבה.

תוכניתו של הדוקטור התפתחה עד לנקודה שבה הוא התאהב בשבע מתשע, אף על פי שהיא לא אהבה אותו בחזרה. בעתידו של ציר זמן חלופי המתואר בפרק "Endgame", הדוקטור מאמץ לעצמו את השם "ג'ו", ומתחתן עם אישה אנושית, בשם אנה (בגילומה של איימי לינדזי).

הולוגרמת פיקוד לשעת חירום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרק "Tinker, Tenor, Doctor, Spy" נטבע לראשונה על ידי הדוקטור המונח "הולוגרמת פיקוד לשעת חירום" (באנגלית: Emergency Command Hologram, או בקיצור ECH). בפרק זה, הדוקטור יוצר תוכנית שמאפשרת לו לחלום בהקיץ, כאשר בהזיות גרנדיוזיות אלה הדוקטור מוסיף לעצמו שגרה המאפשרת לו לקחת פיקוד על "וויאג'ר" במקרה שצוות הפיקוד מושבת. כאשר השגרה מופעלת, שינוי דרמטי מתרחש במדיו של הדוקטור: מדי הרפואה הכחולים הופכים לאדומים, וסיכות דרגת קפטן מופיעות על צווארונו. כאשר הצוות מגלה כי הדוקטור חולם בהקיץ, הם משתמשים בהולודק על מנת לצפות בחלומותיו, הוא מביע את רצונו בפני קפטן ג'יינוויי לשמש כ-ECH גם במציאות, והיא מבטיחה לו שתשקול את הצעתו. זמן קצר לאחר מכן - הדוקטור מקבל הזמנות להגשים את חלומותיו בהקיץ.

הופעת הבכורה של ה-ECH מתרחשת בפרק "Workforce", בעונה שלאחר מכן. בעקבות תקרית עם מוקש שהוטמן בתת-חלל, כמות גדולה של קרינת טטריון משתחררת, והצוות נאלץ לנטוש את הספינה. על מנת לשמור על הספינה בתנועה, הדוקטור מקבל פיקוד.

בפרק "Renaissance Man", בניגוד לרצונם של אנשי צוות, הדוקטור משתמש בתוכנית ה-ECH כדי לפלוט את ליבת מנוע העיוות.

עותקי גיבוי[עריכת קוד מקור | עריכה]

שלא כמו רוב תוכניות מחשב, התוכנית של הדוקטור מעולם לא הועתקה או גובתה. ל"וויאג'ר" יש קיבולת זיכרון מוגבלת; התוכנית השלמה של הדוקטור משתמשת ב-50 מיליון ג'יגה-קווד ("Lifesigns"). מגבלה זו גם מוזכרת בפרק "The Swarm". עם זאת, הפרק "Living Witness" מתאר עתיד שבו עותק גיבוי קיים, אבל הוא אבד במהלך הפרק, והותיר את "וויאג'ר", שוב פעם, ללא גיבוי.

שם[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחד מהמוטיבים החוזרים הבולטים בדמותו של הדוקטור הוא היעדרו של שם. צי הכוכבים לא הקצה שם ל-EMH, ובתחילה הדוקטור אף טען שהוא לא רוצה בשם. מאוחר יותר, הוא אימץ שמות כמו "שמולוס"[8] (על ידי מטופל וידיאני), "שוויצר"[9] (על שם אלברט שווייצר), "ואן גוך" (על שם וינסנט ואן גוך), "קנת'",[10] "ג'ונס", וכמה אחרים. בחומר פרסומי מוקדם, בטרם "מסע בין כוכבים: וויאג'ר" עלתה לראשונה לשידור באוויר, התייחסו אל הדמות כאל ד"ר "צימרמן", על שם היוצר של ה-EMH - ד"ר לואיס צימרמן. בפרק סיום הסדרה, בעתיד של ציר זמן חלופי, הדוקטור מצהיר כי בחר לעצמו את השם "ג'ו".[11]

ליהוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילה, רוברט פיקארדו נבחן לתפקיד של ניליקס. אף על פי שאיתן פיליפס קיבל את התפקיד, פיקארדו התבקש על ידי המפיקים לחזור ולהיבחן לתפקיד הדוקטור, דבר שהפתיע אותו מאוד, משום דבר שבדרך כלל דבר שכזה לא קורה.[12] במהלך האודישן שלו לתפקידו של הדוקטור, רוברט פיקארדו נתבקש לומר רק: "מישהו שכח לכבות את התוכנית שלי". עם זאת, הוא אלתר, והוסיף: "אני רופא, לא מנורת הלילה!" (פיקארדו חשש בתחילה שהוא הרס את הסיכויים שלו מפני שאלתור זה משהו ש"לא עושים" באודישן).

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Writers: Jack Klein, Karen Klein, and Kenneth Biller; Director: Kim Friedman (1995-05-15). "Jetrel". Star Trek: Voyager. Season 1. Episode 15.
 2. ^ Writers: Brannon Braga and Joe Menosky; Director: David Livingston (1996-11-06). "Future's_End". Star Trek: Voyager. Season 3. Episode 150.
 3. ^ Writers: Brannon Braga and Joe Menosky, Directors: David Livingston (part I) and Cliff Bole (part II) (1996-11-06–1996-11-13). "Future's End". Star Trek: Voyager. Season 3. Episode 50 and 51.
 4. ^ Writers: Mike Sussman and Phyllis Strong; Director: Mike Vejar (2001-05-16). "Renaissance_Man". Star Trek: Voyager. Season 7. Episode 170.
 5. ^ Writers: Eric Morris, Mike Sussman, Michael Taylor and Phyllis Strong; Director: Robert Duncan McNeill (2000-11-15). "Body_and_Soul". Star Trek: Voyager. Season 7. Episode 153.
 6. ^ Writers: Harry 'Doc' Kloor and Jeri Taylor; Director: Anson Williams (1997-04-23). "Real_Life". Star Trek: Voyager. Season 3. Episode 64.
 7. ^ Writers: Eileen Connors and Joe Menosky; Director: Mike Vejar (1999-01-20). "Latent Image". Star Trek: Voyager. Season 5. Episode 105.
 8. ^ Writers: Kenneth Biller; Director: Cliff Bole (1996-02-06). "Lifesigns". Star Trek: Voyager. Season 2. Episode 35.
 9. ^ Writers: Naren Shankar; Director: Les Landau (1995-04-12). "Heroes_and_Demons". Star Trek: Voyager. Season 1. Episode 12.
 10. ^ Writers: Harry Kloor and Jeri Taylor; Director: Anson Williams (1997-04-23). "Real_Life". Star Trek: Voyager. Season 3. Episode 64.
 11. ^ Writers: Kenneth Biller, Robert Doherty, Rick Berman, Brannon Braga; Director: Allan Kroeker (2001-05-23). "Endgame". Star Trek: Voyager. Season 7. Episode 271.
 12. ^ "Robert Picardo ("The Doctor" - VOY)". Star Trek Official Site. 6 במאי 2002. When I didn't get the part, the producers shocked me by asking me to reconsider the Doctor. Usually in TV, when you have tested for one role, they simply throw you into the ash can and move on to another actor. 
מסע בין כוכבים
מסע בין כוכבים: הסדרה המקורית וסדרת האנימציה
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים ויליאם שאטנרלנרד נימוידפורסט קליג'יימס דוהאןג'ורג' טאקיינישל ניקולסוולטר קניגמייג'ל בארט
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה איליהוילארד דקרולריסג'יליאן טיילורקלארק טרלמספר 1דייוויד מרקוסקרול מרקוססאביקסארקסוראקסייבוקחאן נוניאן סינגכריסטופר פייקצ'אנגכריסטין צ'אפלקאנגקארטרייטקולות'זפרם קוקרןקורקיילאסקרוגג'ניס ראנדשומר הנצח
גזעי חייזרים גורןוולקניםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייז"אני רופא, לא..."ג'נסיסחולצה אדומהטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםקוביאשי מארורביע גלקטי • "שגר אותי למעלה, סקוטי"
סרטי הקולנוע מסע בין כוכביםזעמו של חאןהחיפוש אחר ספוקהשיבה הביתההגבול האחרוןהארץ הלא נודעת
פרקים בולטים The MenagerieThe City on the Edge of Forever
מסע בין כוכבים: הדור הבא
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים פטריק סטיוארטג'ונתן פרייקסלוואר ברטוןמייקל דורןגייטס מק'פאדןמרינה סירטיסברנט ספיינרויל ויטוןדניס קרוסבידיאנה מולדואר
דמויות ראשיות ז'אן-לוק פיקארדויליאם רייקרג'ורדי לה פורג'וורףבוורלי קראשרדיאנה טרוידאטהוסלי קראשרטאשה יארקתרין פולאסקי
דמויות משנה מולי או'בריאןמיילס או'בריאןקייקו או'בריאןאליסה אוגאווהרג'ינלד בארקליב'אתורבות'ביליאה ברהמסגאורוןגאינןרייצ'ל גארטאדוארד ג'ליקומתיו דוהארטידוראסג'ון הארימןואשלוקוטוסלוקסנה טרויישות הקריסטללאלרו לארןלורלורסהמלכת הבורגהנוסעסארקג'וליאנה סונגנוניאן סונגסיטו ג'קסהסילהלילי סלואןספוטטוליאן סוראןק'אהליירזפרם קוקרןקורןקיוקיילאסריצ'רד קסטילוג'ק קראשררואפואלכסנדר רוז'נקוהלנה רוז'נקוניקולאי רוז'נקוסרגיי רוז'נקותומאס רייקרשינזוןB-4
גזעי חייזרים אל-אוריאניםאנדרואידבאג'ורניםבטאזואידבורגוולקניםפרנגיקיוקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייזהולודקוייזורטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
סרטי הקולנוע דורותהמפגשהמרדנמסיס
פרקים בולטים The Big GoodbyeQ WhoYesterday's EnterpriseThe Best of Both WorldsThe Inner LightAll Good Things...Pen PalsRedemptionThe Outcast
מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9
יוצרי הסדרה ריק ברמןמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים אייברי ברוקסרנה אוברז'ונואהמייקל דורןטרי פארלניקול דה בורסירוק לופטוןקולם מיניארמין שימרמןאלכסנדר סידיקנאנה ויזיטור
דמויות ראשיות בנג'מין סיסקואודווורףדקס (ג'דזיה דקסאזרי דקס) • ג'ייק סיסקומיילס או'בריאןקווארקג'וליאן באשירקירה נריס
דמויות משנה ווין אדאמישקאר אדוןמייקל אדינגטוןמולי או'בריאןקייקו או'בריאןקיראיושי או'בריאןאישקהבראייל אנטוסאקורם לאןבראנטגאורוןג'ארו אסהאילם גארקגרילקהדוקאטדמארקאלוין הדסוןוואיוןטורה זיאלזקאנברן טייןקאסידי ייטסלואיס צימרמןלוקוטוסלי נאליסליטהלייטוןמורןמילהמרטוקמִשְתָנָה נקבהנוגנילהאופקה סולאןג'וזף סיסקוג'ניפר סיסקושרה סיסקולות'ר סלואןמורה פולויק פונטייןלנרה קאהןקורקיורוםויליאם רוסתומאס רייקר
גזעי חייזרים באג'ורניםבריןג'מהדארבורגוורטהטרילמשתניםפרנגיקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אמפוק נורדיפאיינטהדומיניוןהולודקחור התולעתחלל עמוק 9טכנובאבלטרוק נורטרנספורטרטרקייקום המראהלאטינוםמאקימדור 31מלחמת הפדרציה-דומיניוןמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים DuetThe VisitorRejoinedTrials and Tribble-ationsFar Beyond the Stars
סרטי קולנוע What We Left Behind: Looking Back at Deep Space Nine
מסע בין כוכבים: וויאג'ר
יוצרי הסדרה ריק ברמןג'רי טיילורמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים קייט מאלגרורוברט בלטרןרוקסן דוסוןרוברט דאנקן מקנילאית'ן פיליפסרוברט פיקארדוטים רוסג'רי ראייןגארט וונגג'ניפר ליאן
דמויות ראשיות קתרין ג'יינווייצ'קוטיב'לאנה טורסטום פאריסניליקסדוקטורטובוקשבע מתשעהארי קיםקס
דמויות משנה אוון פאריסאיצ'ברג'ינלד בארקליבות'בינעמי וויילדמןסמנתה וויילדמןססקהמיראל פאריסלואיס צימרמן
גזעי חייזרים אוקמפהבורגגזע 8472הולוגרמהוולקניםהירוג'ניםוידיאניםטלקסיאניםפוטוניםקיוקייזוןקלינגונים
מושגים הולוגרמה רפואית לשעת חירוםהולודקוויאג'רטכנובאבלטרנספורטרטרקימאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםרביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים
מסע בין כוכבים: אנטרפרייז
יוצרי הסדרה בראנון בראגהריק ברמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סקוט באקולהג'ון בילינגסליג'ולין בליילוקדומיניק קיטינגאנתוני מונטגומרילינדה פארקקונור טריניר
דמויות ראשיות ג'ונתן ארצ'רפלוקסט'פולמלקולם רידטרוויס מייוות'רהושי סאטוצ'ארלס טאקר
דמויות משנה ג'אנרגראליקדגרהדוליםדניאלססובאלאריק סונגסוראקפורתוסמקסוול פורסטת'יילק שרן
גזעי חייזרים אנאריםאנדוריאניםבוני הספירותדנוביולניםוולקניםטלרייטיםזינדי (בעלי-כנף, זוחלים, חרקים, ימיים, פרימטים, שוכני-עציםמועצת הזינדי) • סוליבאניםקלינגונים
מושגים אנטרפרייזהמרחב הדלפימלחמת הזמן הקרהמנוע עיוותפדרציית הכוכבים המאוחדתצי הכוכבים
מסע בין כוכבים: דיסקברי
יוצרי הסדרה בריאן פולראלכס קורצמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סוניקווה מרטין-גריןדאג ג'ונסשזאד לטיףאנתוני ראפמרי וויסמןג'ייסון אייזקס
דמויות ראשיות מייקל ברנהאםסארואש טיילרפול סטמטססילביה טיליגבריאל לורקהיו קולברכריסטופר פייק
גזעי חייזרים וולקניםקלינגונים
מושגים יקום המראה
מסע בין כוכבים: מסעות קצרים
יוצרי הסדרה בריאן פולראלכס קורצמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים דאג ג'ונסמארי וייסמןריין וילסוןאלדיס הודג'
דמויות ראשיות סארוסילביה טיליהארי מאד
גזעי חייזרים קלפיםקסאהיאןבא'אול
מושגים ו'דרייש
מסע בין כוכבים: פיקארד
יוצרי הסדרה אלכס קורצמןעקיבא גולדסמןמייקל שייבון • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים פטריק סטיוארטסנטיאגו קבררהמישל הארדאוון אווגורהאליסון פילהארי טרדווייאיזה בריונס
דמויות ראשיות ז'אן לוק פיקארד • כריסטובל "כריס" ריוס • הארי מוזיקר • אלנור • אגנס ג'וראטי • נארק • דאהג'
דמויות משנה ויליאם רייקרדיאנה טרוישבע מתשעדאטה
גזעי חייזרים בורגרומולאנים
מושגים
מסע בין כוכבים: סיפונים תחתונים
יוצרי הסדרה אלכס קורצמןמייק מקמהן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים נואל וולסטואוני ניוסםג'ק קוויידיוג'ין קורדרו
דמויות ראשיות סגן משנה טנדי • סגן משנה בקט מארינר • סגן משנה בראד בוימלר • סגן משנה רות'פורד
דמויות משניות קפטן קרול פרימן • קומנדר ג'ק ראנסום • סגן שאקסס • ד"ר ט'אנה
גזעי חייזרים באג'ורניםקייטיאנים
מושגים
סרטי האתחול מחדש (ציר זמן קלווין)
שחקנים ראשיים כריס פייןזאכרי קווינטוקארל אורבןסיימון פגג'ון צ'וזואי סלדנהאנטון ילצ'ין
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה אמנדה גרייסוןאלכסנדר מרקוסקרול מרקוסכריסטופר פייקנירוסארקחאן נוניאן סינגג'ורג' סמואל קירק
סרטי הקולנוע סטארטרקהאויב בתוכנוסטארטרק: אל האינסוף
עתידי
מפיק על אלכס קורצמן
סדרות מסע בין כוכבים: פרודיג'ימסע בין כוכבים: מדור 31מסע בין כוכבים: אקדמיית צי הכוכבים
סרטים סטארטרק 4