דיג'ימון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
דיג'ימון: מפלצות דיגיטליות
Digimon Logo.svg
デジモン
דיג'ימון
סוגה אנימה, פעולה, הרפתקאות, קודומו
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון (Digimon Adventure)
אורך פרק 23 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
סטודיו Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית חן חגי, אורנה כץ, מאיה בר-שלום, ירון חי מנשה, ענת קדם, מיכל צפיר, אפי בן ישראל, ענבל ארבל, גליה שפרינג, עמי מנדלמן, יואב בר-לב, אור אזולאי, עמוס שוב, אורלי קטן, אביתר אדיר, לירז ברגמן, תמר קינן, ניר רון, גיורא קנת, שלמה סדן, דון לני-גבאי
תקופת שידור מקורית 7 במרץ 199926 במרץ 2000
מספר העונות 1
מספר הפרקים 54
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון 02 (02 Digimon Adventure)
אורך פרק 25 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
סטודיו Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית שרון טייכר, אבי חדש, מאיה בר-שלום, ניר רון, דין ברנד, דניאל מגון, דור צויגנבום, מירון אהרונוביץ', אורלי קטן, לירז ברגמן, תמי צוברי, עמי מנדלמן, עמוס שוב, גיורא קנת, נורית בנאי קורן, חן חגי, ירון חי מנשה, יואב בר-לב, ענת קדם, ענבל ארבל, גליה שפרינג, מיכל לוי, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200025 במרץ 2001
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון טיימרס (Tamers)
אורך פרק 25 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
סטודיו Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אביתר אדיר, שרון טייכר, טליה ברקאי, מאיה בר-שלום, ניר חלמיש, אתי קסטרו, ניר רון, אורי הר-לב, יונתן מגון, גליה שפרינג, צביקה שוורצברג, נורית בנאי קורן, יואב בר-לב, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 1 באפריל 200121 במרץ 2002
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: דיג'ימון פרונטיר (Fronteir)
אורך פרק 23 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
סטודיו Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אורי הר-לב, דניאל זילברשטיין, יונתן מגון, דנה רישפי, איל כהן, לירון לב, יורם יוספסברג, יובל סגל, תום שוורצברג, צביקה שוורצברג, גלעד קלטר, נורית בנאי-קורן, מאיה בר-שלום, אורלי קטן, גיא רושיניאק, גיורא קנת, חנן רוזן, אורלי תגר, חנוך רעים
תקופת שידור מקורית 7 באפריל 200230 במרץ 2003
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון - יחידה דיגיטלית (Data Squad)
אורך פרק 23 דקות
במאי איטאו נאויוקי (בגרסה העברית: גדי לוי)
סטודיו Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
Toon Disney (ארצות הברית)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית דור סרוגו, דניאל מגון, יהונתן מגון, טליה ברקאי, צביקה שוורצברג, תום שוורצברג, יורם יוספסברג, גדי לוי, תמי ברק, עינת אזולאי, מייה קדוש, עדי פיין, הילה לוי
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200625 במרץ 2007
מספר העונות 1
מספר הפרקים 48
אנימה: דיג'ימון פיוז'ן (Fusion)
אורך פרק 25 דקות
במאי אקיושי הונגו (בגרסה המדובבת: גדי לוי)
סטודיו Toei Animation
רשת שידור TV Asahi (יפן)
ערוץ ניקלודיאון (ארצות הברית)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית דניאל מגון, ספיר דרמון, אורי זלצמן, טליה ברקאי, דור סרוגו, גדי לוי, מיה קדוש, יהונתן מגון, מאור אליעזר, רז וקנין, בת-חן צרפתי, אמנון וולף
תקופת שידור מקורית 6 ביולי 201025 במרץ 2012
מספר העונות 3 בגרסה היפנית המקורית, 2 בגרסה האמריקאית.
מספר הפרקים 79 במקור, 54 בגרסה האמריקאית.

דיג'ימוןיפנית: デジモン, באנגלית: Digimon) היא סדרת אנימה יפנית פופולרית ששודרה לאורך 9 עונות. השם "דיג'ימון" מורכב משתי מילים: "דיג'י" (קיצור של המילה האנגלית "דיג'יטל", כלומר, דיגיטלי) ו"מון" (קיצור של "מונסטר", מפלצת) ומשמעותו "מפלצת דיגיטלית" או "מפלצות דיגיטליות".

העונה הראשונה של הסדרה החלה את שידוריה בשנת 2000 בערוץ הראשון. העונה השלישית והרביעית שודרו בישראל בערוץ ג'טיקס במהלך העשור הראשון של המאה ה-21. לאחר סיום העונה הרביעית שודרה הסדרה בשידורים חוזרים מהעונה הראשונה עד הרביעית. כיום משודרות בערוץ זום כל העונות כולל החמישית והשישית שדובבו במיוחד לכבוד החייאת השידור של הסדרה בישראל.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה הראשונה - מפלצות דיגיטליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיפור של העונה הראשונה, מתחיל כששבעה ילדים מבלים במחנה קיץ: טאי, מאט, איזי, ג'ו, סורה, מימי וטי-קיי אחיו הקטן של מאט. לפתע נופלים מהשמיים מכשירים משונים הנקראים דיג'יכלים, ובאותו רגע הם נסחפים לעולם אחר, העולם הדיגיטלי. שם הם פוגשים בדיג'ימונים, שבעה יצורים קטנים וצבעוניים - אחד לכל ילד. מאוחר יותר מגלים הילדים שהם דיג'יגורלים ותפקידם הוא להציל את שני העולמות, העולם שלהם, ה"אמיתי", והעולם הדיגיטלי, מדיג'ימונים רעים אשר מנסים להרוס את העולמות. במהלך הסדרה הם מגלים שיש דיג'יגורל שמיני ובשביל למצוא אותו טאי חוזר לעולם הרגיל, בסוף מסתבר שהדיג'י גורל השמיני היא קארי אחותו הקטנה של טאי.

הסדרה השנייה - מפלצות דיגיטליות2[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השנייה, בסוף 2002, כעבור ארבע שנים מאז ששמונת הדיג'יגורלים הישנים הביסו את הרוע והצילו את שני העולמות, שוב יש בעיות בעולם הדיגיטלי, ושניים משמונת הדיג'יגורלים הישנים, טי-קיי וקארי, ודיג'יגורלים חדשים - דאיסוקה 'דייוויס' מוטומיה, מיאקו 'יולי' אינואי, איורי 'קודי' הידא וקן איצ'יוצ'י (שבהתחלה היה הרע בסיפור) יוצאים להציל את העולם מחדש. טי. קיי וקארי הם כעת בגיל בו היו אחיהם הגדולים בעונה הקודמת ואיזי, שהיה אחד מהשמונה הדיג'יגורלים בעונה הראשונה, מהווה בעונה זו גורם משמעותי, אך לא מרכזי. חמשת הדיג'יגורלים האחרים מופיעים גם הם, אך שוב אינם הגיבורים, ואת מקומם ואת מקומו של איזי תופסים ארבעת הילדים החדשים.

הסדרה השלישית - טיימרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השלישית מתוארת מציאות חיים בה הדיג'ימונים הם סדרת טלוויזיה ומשחק פופולרי שילדים רבים עוסקים בו. כל אחד מהגיבורים קיבל את השותפות עם הדיג'ימון בדרך אחרת. ילד בשם טאקטו מרטסוקי מצייר ציור של דיג'ימון, שהוא המציא, וקורא לו גילמון. גילמון מתגשם למציאות, איכשהו, מיד לאחר שטאקטו מקבל דיג'יכלי. אבל הוא לא הדיג'יגורל היחיד, יש גם את הנרי וונג, והדיג'ימון שלו טריירמון שיצא ממשחק המחשב אחרי שהנרי התיש אותו, ויש גם את ריקה נונאקה, והדיג'ימונית שלה, ריינמון שבחרה בה אחרי שריקה זכתה בסגנות הטורניר. בהמשך הם פוגשים גם את ריו - דיג'יגורל נוסף. בתחילה הם יכולים לדיג'יגדול רק בעזרת דיג'ימון זרז בשם קאלומון, שאיכשהו תמיד שם כשצריכים אותו, אבל ברגע שהדיג'ימונים מתרגלים להתפתחות מסוימת הם לא זקוקים לזרז יותר. הם צריכים להציל את העולם מכוח של תוהו ובוהו בשם די ריפר, והם נעזרים ביוצרי הדיג'ימונים וארגון ממשלתי סודי בשם היפנוס. טאקטו, הנרי, ריקה וריו יכולים להשתלב עם הדיג'ימונים לדיג'ימונים חזקים יותר ובצורה זו הם משיגים את הכוח להילחם בדי-ריפר. סדרה זו מאופיינת, בין השאר, בשאלת החיים של הדיג'ימונים, שהם בעצם תוכנות מחשב, כאשר התשובה המוצעת בסופו של דבר היא, כי אין הבדל בין נתונים דיגיטליים לדי. אן. איי. חיים הם חיים.

הסדרה הרביעית - פרונטיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הרביעית, בניגוד לשלוש העונות הקודמות, הילדים (הדיג'יגורלים) עצמם יכולים להפוך לדיג'ימונים (טאקויה - אגונימון שזהו כוח האש, קוג'י - לובּומון כוח האור, זואי - קאזמון כוח האוויר, ג'יי.פי - ביטלמון כוח הברק, טומי- קוממון כוח הקרח). ישנו נבחר נוסף, בשם קואיג'י - לואומון שזהו החושך,(היה הרע בסיפור) נמצא בעולם הדיגיטלי רק ברוחו. הופרד מאחיו התאום קוג'י כשהיה קטן, על ידי אביהם. ביחד, הם נלחמים כדי לשחרר את העולם הדיגיטלי משלטון הטרור של צ'ארובימון, אבל אז הם מגלים שבעצם צ'ארובימון נשלט על ידי דיג'מון ששמו לוסימון, ש-10 השומרים האגדים לכדו באפלה בעבר, והם צריכים לנצח את לוסימון כדי להציל את העולם האמיתי (בו חיים בני האדם) ואת העולם הדיגיטלי. הסדרה מתחלקת לשני חלקים: האחד- היחסים בין בני החבורה, והשני- זה שעוקב אחר אויביהם המתחזקים של החבורה, והקרבות בין הטוב לרע. זאת העונה היחידה שבא העלילה מתרחשת רק בעולם הדיגיטלי מהפרק הראשון ועד האחרון.

הסדרה החמישית - יחידה דיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 באפריל 2006, הוציאה החברה היפנית לאור את העונה החמישית של דיג'ימון (הנקראת גם "Digimon Savers"), בעונה זו מופיעים 3 בני נוער: מאסארו 'מרקוס' דאימון, תומא 'תומאס' ה. נורסטיין ויושינו 'יושי' פוג'יאדה. הדיג'ימון אגומון הוא השותף של מרקוס, ועוד שני דיג'ימונים חדשים בשם ללמון, השותפה של יושי, וגאומון, השותף של תומאס מופיעים גם הם בעונה, במהלך העונה ישנו רשע מאוד חזק, דיג'ימון ששמו מרוקימון (מרקורימון, בגרסה היפנית) והוא דיג'ימון ברמת מגה.

העונה החמישית סיימה את שידוריה ביפן בסוף מרץ 2007, ושודרה בארצות הברית בדיבוב אנגלי בסתיו של אותה השנה בשם "דיג'ימון - יחידה דיגיטלית" (באנגלית: Digimon Data Squad).

הסדרה משודרת בישראל בזום החל מ-16 בפברואר 2014.

הסדרה השישית - פיוז'ן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-6 ביולי 2010, הוציאה חברת BANDAI לאור את העונה השישית של דיג'ימון הנקראת "Digimon Xros Wars", בעונה זו מופיעים שישה דיג'יגורלים (הנקראים בעונה הזו "גנרלים"): מייקי 'טאיקי' קודו הגיבור של הסדרה, אנג'י 'אקארי' הינוטו, ג'רמי 'זנג'ירו' טסורוגי, ננה אמאנו, יואן 'יו' אמאנו (המוכר גם כאחיה הקטן של ננה) וכריסטופר 'קיריהא' אאונומה.

לסדרה קיימים 79 פרקים הבנויים משלושה חלקים. לחלק הראשון ישנם 30 פרקים, לחלק השני 24 פרקים ולחלק השלישי 25 פרקים.

שני החלקים הראשונים של הסדרה נרכשו על ידי חיים סבן, ולפי הדיבוב האמריקאי נקראת Digimon Fusion.

בארצות הברית הסדרה שודרה בערוץ ניקלודיאון האמריקאי החל מ-7 בספטמבר 2013. הסדרה החלה את שידוריה בישראל מאז ה-13 בנובמבר 2014 בערוץ זום (ZOOM) ושמה בעברית הוא "דיג'ימון פיוז'ן" (תעתוק של השם האמריקאי).

בעונה זו הדיג'יגורלים הם בעלי מטעני איחודים ומשתמשים בצירוף "דיג'-איחוד" על מנת לאחד את הדיג'ימונים שברצונם לאחד.

הסדרה השביעית - סדרה זו כרגע משודרת ביפן בלבד ותשודר במערב ככל הנראה בסוף 2019

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסדרה יצאו כמה ספיישלים ביפן וכן 11 סרטי קולנוע - 2 לכל אחת משלוש העונות הראשונות, אחד לעונות הרביעית והחמישית, נספח ושני סרטים קצרים בתלת-מימד. שלושת הסרטים הראשונים אוחדו לסרט אחד שהוקרן בבתי הקולנוע בארצות הברית ואף גם הגיע לישראל, הסרט קיבל ביקורות מעורבות אבל זכה לאהדה רבה של מעריצים. שמם של הסרטים שהוצגו בישראל - "הרפתקאת דיג'ימון", "משחקנו המלחמתי" ו"התפתחות עילאית".

הסרטים שלא שודרו בישראל הם: "דיאבולומון מכה שנית", "מלחמה של הרפתקנים", "ברח מהר לוקומון", "אי הדיג'ימונים האבודים", "מפלצות דיגיטליות-התפתחות X", "דיג'ימון השומרים - הפעל מצב שריפה", "דיג'ימון השומרים - העולם הדיגיטלי בסכנה 3D", ו"דיג'ימון הרפתקאות - המירוץ הגדול 3D"

סדרת סרטים - הרפתקאות 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרה זו יצאה ב-21 בנובמבר 2015, ובסדרה זו מתאחדים 8 הדיג'יגורלים מהעונה הראשונה והמקורית בתור בני נוער.

בסדרה זו מתאחדים 8 הדיג'יגורלים מהעונה הראשונה והמקורית בתור בני נוער.

ב-6 במאי נחשף כי עונה זו לא תהיה סדרת טלוויזיה, אלא תיהפך לסדרת סרטי קולנוע בת 6 חלקים (וכל חלק בנוי משישה פרקים).

הדיג'יגורלים בעונות 1, 2 (הרפתקאות)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב חברי העונות האלה גרים באודייבה, אי יפני מלאכותי. קן גר בטמאצ'י, רובע בטוקיו.

 • טאי קאמיה (יאגאמי טאיצ'י) (עונה ראשונה ושנייה): מנהיג החבורה של העונה הראשונה ואחיה הגדול של קארי. הדיג'ימון שלו הוא אגומון.
 • מאט אישידה (אישידה יאמטו) (עונה ראשונה ושנייה): אחיו הבכור של טי. קיי, ההורים שלהם גרושים, והוא גר עם האבא, עורך ערוץ הטלוויזיה המקומית באודייבה. הדיג'ימון שלו הוא גאבומון.
 • סורה טאקנוצ'י (טאקנוצ'י סורה) (עונה ראשונה ושנייה): חובבת כדורגל ודואגת לכל חבריה. הדיג'ימון שלה היא ביומון.
 • איזי איזומי (איזומי קושירו) (עונה ראשונה ושנייה): מומחה מחשבים והמוח של החבורה. הדיג'ימון שלו הוא טנטומון.
 • מימי טאצ'יקאווה (טאצ'יקאווה מימי) (עונה ראשונה ושנייה): ילדה חמודה ומפונקת. הדיג'ימון שלה היא פאלמון.
 • ג'ו קידו (קידו ג'ו) (עונה ראשונה ושנייה): דאגן וחסר מזל. חולם להיות רופא. הדיג'ימון שלו הוא גוממון.
 • קארי קאמיה (יאגאמי היקארי) (עונה ראשונה ושנייה): אחותו הצעירה של טאי. כמו לטאי, יש לה דיג'יכלי מלידה. הדיג'ימון שלה היא גאטומון.
 • טי-קיי טאקישי (טאקאישי טאקרו) (עונה ראשונה ושנייה). אחיו הצעיר של מאט, גר עם האמא, עיתונאית-תחקירנית. הדיג'ימון שלו הוא פטמון.
 • דייוויס מוטומיה (מוטומיה דאיסוקה) (עונה שנייה): יהיר ואף על פי שיש לו את דיג'יביצת האומץ, הוא לא כל כך אמיץ. הדיג'ימון שלו הוא וימון.
 • יולי לנאו (אינויי מיאקו) (עונה שנייה): חכמה ובעיקר חובבת אוכל (הוריה מנהלים חנות ממתקים). הדיג'ימון שלה הוא הוקמון.
 • קודי איורי (הידה לורי) (עונה שנייה): דור שני לדיג'יגורלים. החכם בחבורה. אביו השוטר מת במילוי תפקידו. הדיג'ימון שלו הוא ארמדילומון.
 • קן איצ'יוצ'י (איצ'יג'וצ'י קן) (עונה שנייה): לרוב מסוגר ושקט. קן קיבל את הדיג'יכלי בנוכחות אחיו הבכור סם שחשב שמיועד לו. הדיג'ימון שלו הוא וורמון.

הדיג'יגורלים בעונה 3 (טיימרס)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקאטו מאטסוקי (מאטסודה טאקאטו) (עונה שלישית) - זכה בגילמון לאחר שצייר אותו.
 • הנרי וונג (ריי ג'אנריה) (עונה שלישית) - זכה בטריירמון לאחר שהתיש אותו במשחק
 • ריקה נונאקה (מאקינו רוקי) (עונה שלישית) - סגנית אלופת טורניר הדיג'ימונים.
 • ג'רי (קאטו צ'ורי) (עונה שלישית) - חברה טובה של טאקאטו, מסתובבת עם בובת כלב קטנה.
 • קאזו (שיוטה הירוקאזו) (עונה שלישית) - חבר של טאקאטו
 • קנטה (קיטגאווה קנטה) (עונה שלישית) - חבר של טאקאטו
 • סוזי וונג (ריי שיווצ'ון) (עונה שלישית) – אחותו הקטנה של הנרי
 • ריו (אקיאמה ריו) (עונה שלישית). טיימר שנשאר בעולם הדיגיטלי כבר כמה חודשים ברצף ושותף לדיג'ימון מסוכן בשם סייברדרמון.

הדיג'יגורלים בעונה 4 (פרונטיר)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקויה קאנברה (קאנברה טאקויה) (עונה רביעית)- מנהיג הדיג'יגורלים בעונה זו. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האש.
 • קוג'י מינאמוטו (מינאמוטו קוז'י) (עונה רביעית)- אחיו התאום של קואיצ'י', "הזאב הבודד" של החבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האור.
 • ג'י.פי. שיבאיוומה (שיבאיאמה ג'נפיי) (עונה רביעית)- המבוגר בחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של הברק.
 • זואי אורומיטו (אורימוטו איזומי) (עונה רביעית)- הבת היחידה בחבורה. מחזיקה ברוחות האדם והחיה של הרוח.
 • טומי הימי (הימי טומוקי) (עונה רביעית)- הצעיר בחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של הקרח.
 • קואיג'י קטורה (קימורה קואיצ'י) (עונה רביעית)- אחיו התאום של קוג'י. הוכנס לעולם הדיגיטלי ברוחו והפך לדיג'ימון רשע עד שהצטרף לחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האפלה.

הדיג'יגורלים בעונה 5 (יחידה דיגיטלית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מרקוס דיימון (דאימון מאסארו) (עונה חמישית). שחצן ויהיר, אלוף קרבות הרחוב של טוקיו. גר עם אימו ואחותו מאז שאביו נעלם לפני עשר שנים.
 • תומאס אייג' נורת'סטיין (טומה ה. נורשטיין) (עונה חמישית). מיליונר שטס לארצות הברית בילדותו וחזר לטוקיו אחרי שהתחילה העונה.
 • יושי פוג'יאדה (פוג'יאדה יושינו) (עונה חמישית), גרה לבדה מכיוון שהיא גויסה ליחידה הדיגיטלית.
 • קינן קרייר (נוגוצ'י איקטו) (עונה חמישית), נער פראי אשר הופרד מהוריו בילדותו וחי בעולם הדיגיטלי יחד עם הדיג'ימון שלו פאלקומון (בצורת ציפור).

הדיג'יגורלים בעונה 6 (פיוז'ן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מייקי קודו (קודו טאיקי) (עונה שישית) - מייקי הוא גנרל לוחמי ההתאחדות. . מייקי הוא בעל מטען האיחודים האדום. הדיג'ימון הראשי שלו הוא שאות'מון.
 • אנג'י הינוטו (הינוטו אקארי) (עונה שישית) - דואגת לכולם ויודעת להתעצבן כשצריך או לא. היא החברה הטובה ביותר של מייקי, והיא נוהגת להציל את מייקי.
 • ג'רמי טסורוגי (טסורוגי זנג'ירו) (עונה שישית) - בהתחלה היה האויב של מייקי אבל בהמשך נהיה חבר טוב שלו.
 • ננה אמאנו (אמאנו ננה) (עונה שישית) - ננה היא בעלת מטען האיחודים השחור ובהמשך נהפכת לבעלת מטען האיחודים הסגול. עוזרת לאקסנייטמון, ובהמשך משתנית ונהפכת לאחת מלוחמי ההתאחדות. הדיגימון שלה הוא ספרומון.
 • יואן אמאנו (אמאנו יו) (עונה שישית) - יואן הוא אחיה הקטן של ננה ובעל מטען האיחודים השחור ובהמשך נהפך לבעל מטען האיחודים הצהוב. הדיג'ימון שלו הוא דממון.
 • כריסטופר אונומה (אאונומה קיריהא) (עונה שישית) - כריסטופר הוא בעל מטען האיחודים הכחול. הוא גם הגנרל של נבחרת הלהבה הכחולה. הדיג'ימון שלו הוא גריימון שחור.

דיג'ימון בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה זכתה לפופולריות רבה בישראל, בעיקר כאשר שודרה לראשונה העונה הראשונה של הסדרה בסוף שנות התשעים בערוץ הראשון ואחר כך בג'טיקס עד לעונה הרביעית. ההצלחה הובילה למכירת מוצרים נלוויים רבים כגון: צעצועים, קלטות וידאו בדיבוב לעברית, משחקי מחשב ואפילו הצגה לילדים שהוצגה בתיאטרון ירושלים ב-2001.

בשנת 2013 הסדרה חזרה לשידור בארץ על ידי ערוץ זום וסבן מותגים (חיים סבן).

ב-25 באוגוסט היקום הראשון בסדרת דיג'ימון (עונות 1–2) החל להיות משודר בערוץ זום וכמו שהובטח לצופים גם העונות החדשות שלא שודרו בישראל - העונות החמישית (יחידה דיגיטלית) וחלק מהשישית (פיוז'ן). החל מ-23 במרץ 2015 משודרת העונה השלישית (טיימרס) גם בערוץ זום. ב-19 בנובמבר סיימה את שידורי הראשונים העונה הרביעית (פרונטיר) גם בערוץ זום.

לעונה השישית בגרסה היפנית ישנם 79 פרקים, הבנויים משלושה חלקים שונים. בגרסה האמריקאית (ששודרה בישראל) דיבבו רק 54 פרקים - ולכן גם בישראל שודרו רק 54 פרקים, שהם שני החלקים הראשונים של הסדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא דיג'ימון בוויקישיתוף