דיג'ימון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
דיג'ימון: מפלצות דיגיטליות
デジモン
דיג'ימון
סוגה אנימה, פעולה, הרפתקאות, קודומו
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון (Digimon Adventure)
אורך פרק 23 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית חן חגי, אורנה כץ, מאיה בר-שלום, ירון חי מנשה, ענת קדם, מיכל צפיר, אפי בן ישראל, ענבל ארבל, גליה שפרינג, עמי מנדלמן, יואב בר-לב, אור אזולאי, עמוס שוב, אורלי קטן, אביתר אדיר, לירז ברגמן, תמר קינן, ניר רון, גיורא קנת, שלמה סדן, דון לני-גבאי
תקופת שידור מקורית 7 במרץ 199926 במרץ 2000
מספר העונות 1
מספר הפרקים 54
אנימה: הרפתקאות דיג'ימון 02 (02 Digimon Adventure)
אורך פרק 25 דקות
במאי הירויוקי קאקודו
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
הערוץ הראשון (ישראל)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית שרון טייכר, אבי חדש, מאיה בר-שלום, ניר רון, דין ברנד, דניאל מגון, דור צויגנבום, מירון אהרונוביץ', אורלי קטן, לירז ברגמן, תמי צוברי, עמי מנדלמן, עמוס שוב, גיורא קנת, נורית בנאי קורן, חן חגי, ירון חי מנשה, יואב בר-לב, ענת קדם, ענבל ארבל, גליה שפרינג, מיכל לוי, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200025 במרץ 2001
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון טיימרס (Tamers)
אורך פרק 25 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אביתר אדיר, שרון טייכר, טליה ברקאי, מאיה בר-שלום, ניר חלמיש, אסתר אתי קסטרו, ניר רון, אורי הר-לב, יונתן מגון, גליה שפרינג, צביקה שוורצברג, נורית בנאי קורן, יואב בר-לב, יורם יוספסברג, יהויכין פרידלנדר
תקופת שידור מקורית 1 באפריל 200121 במרץ 2002
מספר העונות 1
מספר הפרקים 51
אנימה: דיג'ימון פרונטיר (Fronteir)
אורך פרק 23 דקות
במאי יוקיאו קאיזאווה
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
פוקס קידס/ערוץ ג'טיקס (ישראל)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית אורי הר-לב, דניאל זילברשטיין, יונתן מגון, דנה רישפי, איל כהן, לירון לב, יורם יוספסברג, יובל סגל, תום שוורצברג, צביקה שוורצברג, גלעד קלטר, נורית בנאי-קורן, מאיה בר-שלום, אורלי קטן, גיא רושיניאק, גיורא קנת, חנן רוזן, אורלי תגר, חנוך רעים
תקופת שידור מקורית 7 באפריל 200230 במרץ 2003
מספר העונות 1
מספר הפרקים 50
אנימה: דיג'ימון - יחידה דיגיטלית (Data Squad)
אורך פרק 23 דקות
במאי איטאו נאויוקי (בגרסה העברית: גדי לוי)
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור Fuji TV (יפן)
Toon Disney (ארצות הברית)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית דור סרוגו, דניאל מגון, יהונתן מגון, טליה ברקאי, צביקה שוורצברג, תום שוורצברג, יורם יוספסברג, גדי לוי, תמי ברק, עינת אזולאי, מייה קדוש, עדי פיין, הילה לוי
תקופת שידור מקורית 2 באפריל 200625 במרץ 2007
מספר העונות 1
מספר הפרקים 48
אנימה: דיג'ימון פיוז'ן (Fusion)
אורך פרק 25 דקות
במאי אקיושי הונגו (בגרסה המדובבת: גדי לוי)
אולפני אנימציה Toei Animation
רשת שידור TV Asahi (יפן)
ערוץ ניקלודיאון (ארצות הברית)
זום (ישראל)
מדבבים בשפה העברית דניאל מגון, ספיר דרמון, אורי זלצמן, טליה ברקאי, דור סרוגו, גדי לוי, מיה קדוש, יהונתן מגון, מאור אליעזר, רז וקנין, בת-חן צרפתי, אמנון וולף
תקופת שידור מקורית 6 ביולי 201025 במרץ 2012
מספר העונות 3 בגרסה היפנית המקורית, 2 בגרסה האמריקאית.
מספר הפרקים 79 במקור, 54 בגרסה האמריקאית.

דיג'ימוןיפנית: デジモン, באנגלית: Digimon) היא סדרת אנימה יפנית פופולרית ששודרה לאורך 9 עונות, בשנים 1999–2022. השם "דיג'ימון" מורכב משתי מילים: "דיג'י" (קיצור של המילה האנגלית "דיג'יטל", כלומר, דיגיטלי) ו"מון" (קיצור של "מונסטר", מפלצת) ומשמעותו "מפלצת דיגיטלית" או "מפלצות דיגיטליות".

בישראל, העונה הראשונה של הסדרה החלה את שידוריה בשנת 2000, בערוץ הראשון. העונה השלישית והרביעית שודרו בישראל בערוץ ג'טיקס במהלך העשור הראשון של המאה ה-21. לאחר סיום העונה הרביעית שודרה הסדרה בשידורים חוזרים מהעונה הראשונה עד הרביעית. אף שודר בארץ בטלוויזיה אחד מסרטי האנימה שלה. מאז, משודרות בערוץ זום כל העונות, כולל החמישית והשישית, שדובבו במיוחד לכבוד החייאת השידור של הסדרה בישראל. בשנת 2023 שודרו עונות 1ו2 בv.o.d של הוט עם הפתיח היפני המקורי של כל עונה.

במרץ 2020 עלתה ביפן מהדורה מחודשת שהיא אתחול של העונה הראשונה, Digimon Adventures, עם כל הדמויות הישנות בשינויים והתאמות לעידן הנוכחי ובשינויי עלילה מהותיים. פרקי העונה משודרים כיום ביפן ויועלו בארצות הברית בהמשך. העונה התקבלה בהתלהבות רבה בקרב מעריצי דיג'ימון הוותיקים והחדשים כאחד.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה הראשונה - מפלצות דיגיטליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסיפור של העונה הראשונה, מתחיל כששבעה ילדים מבלים במחנה קיץ: טאי, מאט, איזי, ג'ו, סורה, מימי וטי-קיי - אחיו הקטן של מאט. לפתע נופלים מהשמיים מכשירים משונים הנקראים דיג'יכלים, ובאותו הרגע הם מועברים לעולם אחר, העולם הדיגיטלי. שם הם פוגשים בדיג'ימונים, שבעה יצורים קטנים וצבעוניים - אחד לכל ילד. מאוחר יותר מגלים הילדים שהם דיג'יגורלים ותפקידם הוא להציל את שני העולמות, העולם שלהם, ה"אמיתי", והעולם הדיגיטלי, מדיג'ימונים רעים אשר מנסים להרוס את העולמות. באמצעות הדיג'יכלים, כל אחד מהדיג'ימונים של הילדים יכול להתפתח (דיג'יגדול) ולהפוך להיות יצור גדול וחזק יותר. לאחר שהסכנה חולפת, הדיג'ימונים חוזרים לגודלם המקורי. במהלך שהותם בעולם הדיגיטלי, הילדים מגלים תגים וסמלים, המייצגים, כל סמל, תכונה אחרת אופיינית לאחד הילדים. כך למשל טאי זוכה בסמל האומץ, ואילו מאט חבירו-יריבו זוכה בסמל החברות. בעזרת הסמלים, והפגנה של אותה תכונה רלוונטית, הדיג'ימונים יכולים לגדול לשלב גבוה אפילו יותר. במהלך הסדרה הם מגלים שיש דיג'יגורל שמיני ובשביל למצוא אותו הם חוזרים לעולם הרגיל, בסוף מסתבר שהדיג'יגורל השמיני היא קארי, אחותו הקטנה של טאי.

הסדרה השנייה - מפלצות דיגיטליות 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השנייה, בסוף 2002, כעבור ארבע שנים מאז ששמונת הדיג'יגורלים הישנים הביסו את הרוע והצילו את שני העולמות, שוב יש בעיות בעולם הדיגיטלי, ושניים משמונת הדיג'יגורלים הישנים, טי-קיי וקארי, ודיג'יגורלים חדשים - דאיסוקה (דייוויס) מוטומיה, מיאקו (יולי) אינואי, איורי (קודי) הידא וקן איצ'יוצ'י (שבהתחלה היה הרע בסיפור) יוצאים להציל את העולם מחדש. טי. קיי וקארי הם כעת בגיל בו היו אחיהם הגדולים בעונה הקודמת ואיזי, שהיה אחד מהשמונה הדיג'יגורלים בעונה הראשונה, מהווה בעונה זו גורם משמעותי, אך לא מרכזי. חמשת הדיג'יגורלים האחרים מופיעים גם הם, אך שוב אינם הגיבורים, ואת מקומם ואת מקומו של איזי תופסים ארבעת הילדים החדשים. לכל אחד משלושת הילדים החדשים יש שני סמלים והדיג'ימון שלהם יכול לגדול בשתי צורות שונות. כמו כן, יש זוגות דיג'ימונים שיכולים לבצע גדילה משותפת ולהפוך להיות ייצור אחד חזק במיוחד.

הסדרה השלישית - טיימרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה השלישית מתוארת מציאות חיים בה הדיג'ימונים הם סדרת טלוויזיה ומשחק פופולרי שילדים רבים עוסקים בו. כל אחד מהגיבורים קיבל את השותפות עם הדיג'ימון בדרך אחרת. ילד בשם טאקטו מרטסוקי מצייר ציור של דיג'ימון, שהוא המציא, וקורא לו גילמון. גילמון מתגשם למציאות, איכשהו, מיד לאחר שטאקטו מקבל דיג'יכלי. אבל הוא לא הדיג'יגורל היחיד, יש גם את הנרי וונג, והדיג'ימון שלו טריירמון שיצא ממשחק המחשב אחרי שהנרי התיש אותו, ויש גם את ריקה נונאקה, והדיג'ימונית שלה, ריינמון שבחרה בה אחרי שריקה זכתה בסגנות הטורניר. בהמשך הם פוגשים גם את ריו - דיג'יגורל נוסף. בתחילה הם יכולים לדיג'יגדול רק בעזרת דיג'ימון זרז בשם קאלומון, שאיכשהו תמיד שם כשצריכים אותו, אבל ברגע שהדיג'ימונים מתרגלים להתפתחות מסוימת הם לא זקוקים לזרז יותר. הם צריכים להציל את העולם מכוח של תוהו ובוהו בשם די ריפר, והם נעזרים ביוצרי הדיג'ימונים וארגון ממשלתי סודי בשם היפנוס. טאקטו, הנרי, ריקה וריו יכולים להשתלב עם הדיג'ימונים לדיג'ימונים חזקים יותר ובצורה זו הם משיגים את הכוח להילחם בדי-ריפר. סדרה זו מאופיינת, בין השאר, בשאלת החיים של הדיג'ימונים, שהם בעצם תוכנות מחשב, כאשר התשובה המוצעת בסופו של דבר היא, כי אין הבדל בין נתונים דיגיטליים לדי. אן. איי. חיים הם חיים.

הסדרה הרביעית - פרונטיר[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הרביעית, בניגוד לשלוש העונות הקודמות, הילדים (הדיג'יגורלים) עצמם יכולים להפוך לדיג'ימונים (טאקויה - אגונימון שזהו כוח האש, קוג'י - לובּומון כוח האור, זואי - קאזמון כוח האוויר, ג'יי.פי - ביטלמון כוח הברק, טומי - קוממון כוח הקרח). ישנו נבחר נוסף, בשם קואיג'י - לואומון שזהו החושך, (היה הרע בסיפור) נמצא בעולם הדיגיטלי רק ברוחו. הופרד מאחיו התאום קוג'י כשהיה קטן, על ידי אביהם. ביחד, הם נלחמים כדי לשחרר את העולם הדיגיטלי משלטון הטרור של צ'ארובימון, אבל אז הם מגלים שבעצם צ'ארובימון נשלט על ידי דיג'מון ששמו לוסימון, ש-10 השומרים האגדים לכדו באפלה בעבר, והם צריכים לנצח את לוסימון כדי להציל את העולם האמיתי (בו חיים בני האדם) ואת העולם הדיגיטלי. הסדרה מתחלקת לשני חלקים: האחד - היחסים בין בני החבורה, והשני - זה שעוקב אחר אויביהם המתחזקים של החבורה, והקרבות בין הטוב לרע. זאת העונה היחידה שבא העלילה מתרחשת רק בעולם הדיגיטלי מהפרק הראשון ועד האחרון.

הסדרה החמישית - יחידה דיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2 באפריל 2006, הוציאה החברה היפנית לאור את העונה החמישית של דיג'ימון (הנקראת גם "Digimon Savers"), בעונה זו מופיעים 3 בני נוער: מאסארו 'מרקוס' דאימון, תומא 'תומאס' ה. נורסטיין ויושינו 'יושי' פוג'יאדה. הדיג'ימון אגומון הוא השותף של מרקוס, ועוד שני דיג'ימונים חדשים בשם ללמון, השותפה של יושי, וגאומון, השותף של תומאס מופיעים גם הם בעונה, במהלך העונה ישנו רשע מאוד חזק, דיג'ימון ששמו מרוקימון (מרקורימון, בגרסה היפנית) והוא דיג'ימון ברמת מגה.

העונה החמישית סיימה את שידוריה ביפן בסוף מרץ 2007, ושודרה בארצות הברית בדיבוב אנגלי בסתיו של אותה השנה בשם "דיג'ימון - יחידה דיגיטלית" (באנגלית: Digimon Data Squad).

הסדרה משודרת בישראל בזום החל מ-16 בפברואר 2014.

הסדרה השישית - פיוז'ן[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-6 ביולי 2010, הוציאה חברת BANDAI לאור את העונה השישית של דיג'ימון הנקראת "Digimon Xros Wars", בעונה זו מופיעים שישה דיג'יגורלים (הנקראים בעונה הזו "גנרלים"): מייקי 'טאיקי' קודו הגיבור של הסדרה, אנג'י 'אקארי' הינוטו, ג'רמי 'זנג'ירו' טסורוגי, ננה אמאנו, יואן 'יו' אמאנו (המוכר גם כאחיה הקטן של ננה) וכריסטופר 'קיריהא' אאונומה.

לסדרה קיימים 79 פרקים הבנויים משלושה חלקים. לחלק הראשון ישנם 30 פרקים, לחלק השני 24 פרקים ולחלק השלישי 25 פרקים.

שני החלקים הראשונים של הסדרה נרכשו על ידי חיים סבן, ולפי הדיבוב האמריקאי נקראת Digimon Fusion.

בארצות הברית הסדרה שודרה בערוץ ניקלודיאון האמריקאי החל מ-7 בספטמבר 2013. הסדרה החלה את שידוריה בישראל מאז 13 בנובמבר 2014 בערוץ זום (ZOOM) ושמה בעברית הוא "דיג'ימון פיוז'ן" (תעתוק של השם האמריקאי).

בעונה זו הדיג'יגורלים הם בעלי מטעני איחודים ומשתמשים בצירוף "דיג'-איחוד" על מנת לאחד את הדיג'ימונים שברצונם לאחד.

הסדרה השביעית - מפלצות היישומון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1 באוקטובר 2016 עלתה לאוויר ברשת היפנית TXN העונה השביעית של דיג'ימון. העונה מתרחשת בעתיד בשנת 2045. שבמרשתת, בגלל ההתקדמות הטכנולוגית, דיג'ימונים מיוחדים בשם "אפמונים" או "מפלצות היישומון" אשר נולדים כיישומונים בטלפונים ניידים.

הסדרה השמינית - הרפתקאות דיג'ימון 2020[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרץ 2020 הוציאו אולפני Toei מהדורה מחודשת של העונה הראשונה של דיג'ימון, במקביל ליציאת הסרט באורך מלא "דיג'ימון - ההרפתקה האחרונה" המספר מה קרה לילדים מהעונה הראשונה כאשר התבגרו ואולצו להיפרד מהדיג'ימונים שלהם לנצח. מטרת המהדורה, שכונתה "reboot" (אתחול מחדש), הייתה לחזור ולהתמקד בדמויות ובסיפור של עונה זו שהייתה המצליחה ביותר והפעם לספר אותה אחרת, כך שגם מעריצי דיג'ימון הוותיקים שהתבגרו יוכלו להתעניין בה וגם מעריצים חדשים שלא ראו את המקורית. בעונה זו מופיעים כל הגיבורים מהעונה המקורית וגם הסיפור הראשי זהה: חבורת ילדים שמגיעים לעולם דיגיטלי. אך קיימים שינויי עלילה רבים ומהותיים, כולל התאמות לעידן הנוכחי (לילדים יש כעת טלפונים חכמים, המחשב הנייד של איזי יותר קטן וחדיש, ועוד).

הסדרה התשיעית - משחקי הרוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

סרטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לסדרה יצאו כמה ספיישלים ביפן וכן 11 סרטי קולנוע - 2 לכל אחת משלוש העונות הראשונות, אחד לעונות הרביעית והחמישית, נספח ושני סרטים קצרים בתלת-מימד. שלושת הסרטים הראשונים אוחדו לסרט אחד שהוקרן בבתי הקולנוע בארצות הברית ואף גם הגיע לישראל (אך שודר רק בטלוויזיה ולא בקולנוע)[1], הסרט קיבל ביקורות מעורבות אבל זכה לאהדה רבה של מעריצים. שמם של הסרטים שהוצגו בישראל - "הרפתקאת דיג'ימון", "משחקנו המלחמתי" ו"התפתחות עילאית".

הסרטים שלא שודרו בישראל הם: "דיאבולומון מכה שנית", "מלחמה של הרפתקנים", "ברח מהר לוקומון", "אי הדיג'ימונים האבודים", "מפלצות דיגיטליות-התפתחות X", "דיג'ימון השומרים - הפעל מצב שרפה", "דיג'ימון השומרים - העולם הדיגיטלי בסכנה 3D", ו"דיג'ימון הרפתקאות - המירוץ הגדול 3D".

בפברואר 2020 עלה ביפן סרט באורך מלא "דיג'ימון - ההרפתקה האחרונה" הסוקר את קורותיהם של הדיג'יגורלים מהעונה הראשונה כאשר הם בגיל 23, ונודע להם כי כיוון שהם מבוגרים הקשר שלהם עם הדיג'ימונים עומד להסתיים לנצח. הסרט עלה באקרנים בארצות הברית במרץ 2020.

סדרת סרטים - הרפתקאות 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

סדרה זו יצאה ב-21 בנובמבר 2015, ובסדרה זו מתאחדים 8 הדיג'יגורלים מהעונה הראשונה והמקורית בתור בני נוער.

ב-6 במאי נחשף כי עונה זו לא תהיה סדרת טלוויזיה, אלא תיהפך לסדרת סרטי קולנוע בת 6 חלקים (וכל חלק בנוי משישה פרקים).

הדיג'יגורלים בעונות 1, 2 (הרפתקאות)[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב חברי העונות האלה גרים באודייבה, אי יפני מלאכותי. קן גר בטמאצ'י, רובע בטוקיו.

 • טאי קאמיה (יאגאמי טאיצ'י) (העונה הראשונה והשנייה): בן 12, מנהיג החבורה של העונה הראשונה ואחיה הגדול של קארי (היקארי ביפנית). הדיג'ימון שלו הוא אגוּמוֹן (דיג'ימון בצורת דינוזאור קטן). הסמל שלו הוא אומץ.
 • מאט אישידה (אישידה יאמטוֹ) (העונה הראשונה והשנייה): בן 12 ואחיו הבכור של טי. קיי, ההורים שלהם גרושים, והוא גר עם האבא (עורך ערוץ הטלוויזיה המקומית באודייבה), הדיג'ימון שלו הוא גאבומון (דיג'ימון שההתפתחות (שהדיג'יגדל) שלו נראה כמו זאב כחול). הסמל שלו הוא חברות.
 • סורה טאקנוצ'י (טאקנוצ'י סורה) (העונה הראשונה והשנייה): בת 12, חובבת כדורגל ודואגת לכל חבריה, היא חכמה ונדיבה, ותמיד יודעת מה הדבר הנכון לעשות. הדיג'ימון שלה היא בּיוֹמוֹן (בצורת ציפור ורודה). הסמל שלה הוא אהבה.
 • איזי איזומי (איזומי קושירו) (העונה הראשונה והשנייה): בן 11, מומחה מחשבים והמוח של החבורה, גילה שהוא בעצם מאומץ והוריו האמיתיים מתו בתאונת דרכים. הדיג'ימון שלו הוא טנטוֹמוֹן (דיג'ימון חיפושית מכנית מעופף). הסמל שלו הוא ידע.
 • מימי טאצ'יקאווה (טאצ'יקאווה מימי) (העונה הראשונה והשנייה): בת 13, ילדה חמודה ומפונקת. הדיג'ימון שלה היא פּאלמוֹן (דיג'ימון בצורת קוץ שההיתפתחות (שהדיג'יגדל) שלה נראה כמו קקטוס). הסמל שלה הוא כנות.
 • ג'וֹ קידו (קידו ג'ו) (העונה הראשונה והשנייה): בן 13, דאגן והבוֹגר בחבורה, הוא תמיד מנסה לפתור כל ריב. ג'ו חולם להיות רופא. הדיג'ימון שלו הוא גוֹממוֹן (דיג'ימון בצורת כלב ים). הסמל שלו הוא אמינות.
 • קארי קאמיה (יאגאמי היקארי) (העונה הראשונה והשנייה): בת 9 ואחותו הצעירה של טאי. כמו לטאי, יש לה דיג'יכלי מלידה. הדיג'ימון שלה היא גאטוֹמון (דיג'ימון בצורת חתול). הסמל שלה הוא אור.
 • טי-קיי טאקישי (טאקאישי טאקרו) (העונה הראשונה והשנייה): בן 9 ואחיו הצעיר של מאט, גר עם האמא (עיתונאית ותחקירנית). הדיג'ימון שלו הוא פּאטמוֹן (דיג'ימון בצורת אוגר מעופף). הסמל שלו הוא תקווה.
 • דייוויס מוטומיה (מוטומיה דאיסוקה) (העונה השנייה): מנהיג החבורה בעונה השנייה. טאי העביר לו את משקפיו, לאחר שהראשונים שלו נהרסו בהרפתקה הראשונה שלו בעולם הדיגיטלי ומינה אותו למנהיג החדש. יהיר, מאוהב בקארי ואף על פי שיש לו את דיג'יביצת האומץ, הוא לא כל כך אמיץ. הדיג'ימון שלו הוא וימון (דיג'ימון בצורת דרקון). הוא בעל סמל האומץ והחברות.
 • יולי לנאו (אינויי מיאקו) (העונה השנייה): חכמה ובעיקר חובבת אוכל (הוריה מנהלים חנות ממתקים). הדיג'ימון שלה הוא הוקמון (דיג'ימון בצורת עיט). היא בעלת סמל האהבה וסמל הכנות.
 • קודי איורי (הידה לורי) (העונה השנייה): דור שני לדיג'יגורלים. החכם בחבורה. אביו השוטר מת במילוי תפקידו. הדיג'ימון שלו הוא ארמדילומון (דיג'ימון בצורת ארמדיל). הוא בעל סמל הידע וסמל האמינות.
 • קן איצ'יוצ'י (איצ'יג'וצ'י קן) (העונה השנייה): לרוב מסוגר ושקט. קן קיבל את הדיג'יכלי בנוכחות אחיו הבכור סם (שמת כשקן היה צעיר) שחשב שמיועד לו. היה בהתחלה הרשע בסדרה כי לפני העונה השנייה של הסדרה הפך לשליט הדיג'ימונים עד שהצטרף לחבורה, הדיג'ימון שלו הוא וורמון (דיג'ימון בצורת זחל). בעל סמל טוב הלב.

הדיג'יגורלים בעונה 3 (טיימרס)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקאטו מאטסוקי (מאטסודה טאקאטו) (העונה השלישית) - ילד יחיד שגר במאפיה עם הוריו. זכה בגילמון לאחר שצייר אותו.
 • הנרי וונג (ריי ג'אנריה) (העונה השלישית) - אח לעוד שלושה אחים 2 מהם בגילו ואחותו סוזי קטנה יותר מימנו, לוחם שלום ששונא לראות את טריירמון נילחם, באותו בית ספר עם טאקאטו. זכה בטריירמון (דיג'ימון בצורת ארנב בצבעים ירוק ולבן) לאחר שהתיש אותו במשחק מחשב שאבא שלו נתן לו.
 • ריקה נונאקה (מאקינו רוקי) (העונה השלישית) - סגנית אלופת טורניר הדיג'ימונים, מכונה גם מלכת הדיג'ימונים. גרה ביחד עם סבתא שלה ועם אימה (שהיא דוגמנית מפורסמת שרוצה שריקה תהיה כמוהה אפילו שריקה פחות בקטע). זכתה בריינמון ביגלל שריינמון רצתה את המאמנת הכי חזקה ובחרה בריקה לאחר שהטורניר הסתיים.
 • ג'רי (קאטו צ'ורי) (העונה השלישית) - חברה טובה של טאקאטו, מסתובבת עם בובת כלב קטנה בתיק. הייתה המאמנת של לאומון עד לפרק 34 שבוא היפמון רצה עוד כוח אז היתפתח לביאלזמון חיסל את לאומון וספג את הנתונים שלו.
 • קאזו (שיוטה הירוקאזו) (העונה השלישית) - חבר של טאקאטו הפך למאמן באמצע העונה.
 • קנטה (קיטגאווה קנטה) (העונה השלישית) - חבר של טאקאטו הפך למאמן בפרקים הקצת לפני אחרונים של העונה.
 • סוזי וונג (ריי שיווצ'ון) (העונה השלישית) – אחותו הקטנה של הנרי. הפכה למאמנת של ליפמון (דיג'ימון בצורת ארנב בצבעים של חום וסגול) לאחר שהגיע לעולם הדיגיטלי באמצע העונה.
 • ריו (אקיאמה ריו) (העונה השלישית). טיימר שנשאר בעולם הדיגיטלי כבר כמה חודשים ברצף ושותף לדיג'ימון מסוכן בשם סייברדרמון.

הדיג'יגורלים בעונה 4 (פרונטיר)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • טאקויה קאנברה (קאנברה טאקויה) (העונה הרביעית) - מנהיג הדיג'יגורלים בעונה זו. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האש.
 • קוג'י מינאמוטו (מינאמוטו קוז'י) (העונה הרביעית) - אחיו התאום של קואיצ'י', "הזאב הבודד" של החבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האור.
 • ג'י.פי. שיבאיוומה (שיבאיאמה ג'נפיי) (העונה הרביעית) - המבוגר בחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של הברק.
 • זואי אורומיטו (אורימוטו איזומי) (העונה הרביעית) - הבת היחידה בחבורה, מדברת במבטא איטלקי. מחזיקה ברוחות האדם והחיה של הרוח.
 • טומי הימי (הימי טומוקי) (העונה הרביעית) - הצעיר בחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של הקרח.
 • קואיג'י קטורה (קימורה קואיצ'י) (העונה הרביעית) - אחיו התאום של קוג'י. הוכנס לעולם הדיגיטלי ברוחו והפך לדיג'ימון רשע עד שהצטרף לחבורה. מחזיק ברוחות האדם והחיה של האפלה.

הדיג'יגורלים בעונה 5 (יחידה דיגיטלית)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מרקוס דיימון (דאימון מאסארו) (העונה החמישית) - שחצן ויהיר, אלוף קרבות הרחוב של טוקיו. גר עם אימו ואחותו הקטנה קריסטי (מאז שאביו נעלם לפני עשר שנים) ועם אגומון שכל הזמן רעב. בשונה משאר הדיג'יגורלים בעונה הזאת, את האנרגיה הדיגיטלית הוא משיג באמצעות מכת אגרוף בדיג'ימון אחר.
 • תומאס אייץ' נורת'סטיין (טומה ה. נורשטיין) (העונה החמישית) - מיליונר שטס לארצות הברית בילדותו וחזר לטוקיו אחרי שהתחילה העונה, איבד את אימו בתאונת דרכים בילדותו ולכן גר לבד עם המשרת שלו ועם הדיג'ימון שלו הוא גאומון (דיג'ימון בצורת כלב זאב כחול עם כפפות איגרוף).
 • יושי פוג'יאדה (פוג'יאדה יושינו) (העונה החמישית) - גרה לבדה עם הדיג'ימונית השותפה שלה ללמון מכיוון שהיא גויסה ליחידה הדיגיטלית.
 • קינן קרייר (נוגוצ'י איקטו) (העונה החמישית) - נער פראי אשר הופרד מהוריו בילדותו וחי בעולם הדיגיטלי יחד עם הדיג'ימון שלו פאלקומון (דיג'ימון בצורת בז שיכול להיתפתח (לדיג'יגדל) לדיג'ימון בצורת בת-יענה).

הדיג'יגורלים בעונה 6 (פיוז'ן)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מייקי קודו (קודו טאיקי) (העונה השישית) - מייקי הוא גנרל לוחמי ההתאחדות. הדמות הראשית בסדרה. בזכות מטען איחודים, שוגר לעולם הדיגיטלי ביחד עם חבריו, ג'רמי ואנג'י. מייקי הוא בחור תמים, טוב לב, ובעל כושר מנהיגות. מייקי הוא בעל מטען האיחודים האדום. הדיג'ימון הראשי ושותפו הוא שאותמון.
 • אנג'י הינומוטו (הינומוטו אקארי) (העונה השישית) - דואגת לכולם ויודעת להתעצבן כשצריך או לא. היא החברה הטובה ביותר של מייקי, ונרמז שהיא מחבבת אותו במהלך הסדרה. נוהגת להציל אותו כל הזמן. אפילו שאין לה מטען איחודים היא מתחברת עם דיג'ימון קטן בשם קיוטמון (דיג'ימון בצורת ארנב).
 • ג'רמי טסורוגי (טסורוגי זנג'ירו) (העונה השישית) - בהתחלה היה האויב של מייקי אבל בהמשך נהיה חבר טוב שלו. ג'רמי הוא די שחצן, אך מתגלה כחבר צוות, ושאכפת לו בעצם ממייקי. בפרק השלישי, מתאהב בנערה ששמה ננה.
 • כריסטופר אונומה (אאונומה קיריהא) (העונה השישית) - כריסטופר הוא בעל המטען האיחודים הכחול. הוא גם הגנרל של נבחרת הלהבה הכחולה. כריסטופר הוא רגוע, אנוכי, ולפעמים אגרסיבי. בעונה השנייה של פיוז'ן כריסטופר מתגלה כבעל עבר לא קל שבגללו הוא מתנהג בצורה כזאת. במהלך העונה כריסטופר משתנה ונהיה יותר נחמד ונהפך לחבר טוב של מייקי וננה. הדיג'ימונים שלו הם גריימון ומיילבדרמון.
 • ננה אמאנו (אמאנו ננה) (העונה השישית) - ננה היא בעלת מטען האיחודים השחור אבל אחרי שהיא מצטרפת למייקי וחבריו נהפך מטען האיחודים השחור לוורוד. עוזרת לאקסנייטמון, ובהמשך מתגלה הסיבה לכך. ננה היא נערה מסתורית, וניתן היה לראות אותה כמה פעמים עם כריסטופר או מרגלת אחרי לוחמי ההתאחדות. ננה התגלתה כמושא אהבתו של ג'רמי, אך היא אינה מחזירה לו אהבה. במהלך העונה היא נהיית נחמדה לחבורה ונהפכת לאחת מלוחמי ההתאחדות. הדיגימון שלה היא ספרומון ובעלת חברים דיג'ימונים הנקראים מוניטמונים.
 • יואן אמאנו (אמאנו יו) (העונה השישית) - יואן הוא אחיה הקטן של ננה ובעל מטען האיחודים השחור אבל אחרי שהוא מצטרף למייקי, ננה והשאר נהפך מטען האיחודים השחור לצהוב. יואן הוא נער חביב ורגיש מאוד. בעונה השנייה התגלה שאקסנייטמון שיטה בו שהעולם הדיגיטלי הוא משחק ושאף אחד לא נפגע באמת, וגרם לו להשתנות לרעה. הדיג'ימון שלו הוא דממון.

דיג'ימון בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה זכתה לפופולריות רבה בישראל, בעיקר כאשר שודרה לראשונה העונה הראשונה של הסדרה בסוף שנות התשעים בערוץ הראשון ואחר כך בג'טיקס עד לעונה הרביעית. ההצלחה הובילה למכירת מוצרים נלווים רבים כגון: צעצועים, קלטות וידאו בדיבוב לעברית, משחקי מחשב ואפילו הצגה לילדים שהוצגה בתיאטרון ירושלים ב-2001.

בשנת 2013 הסדרה חזרה לשידור בארץ על ידי ערוץ זום וסבן מותגים (חיים סבן).

ב-25 באוגוסט היקום הראשון בסדרת דיג'ימון (עונות 1–2) החל להיות משודר בערוץ זום וכמו שהובטח לצופים גם העונות החדשות שלא שודרו בישראל - העונות החמישית (יחידה דיגיטלית) וחלק מהשישית (פיוז'ן). החל מ-23 במרץ 2015 משודרת העונה השלישית (טיימרס) גם בערוץ זום. ב-19 בנובמבר סיימה את שידורי הראשונים העונה הרביעית (פרונטיר) גם בערוץ זום.

לעונה השישית בגרסה היפנית ישנם 79 פרקים, הבנויים משלושה חלקים שונים. בגרסה האמריקאית (ששודרה בישראל) דיבבו רק 54 פרקים - ולכן גם בישראל שודרו רק 54 פרקים, שהם שני החלקים הראשונים של הסדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא דיג'ימון בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "סדרות חדשות בויוה פלטינה, פוקס קידס והופ". Ynet. נבדק ב-2021-03-09.