דין הול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

דין "רוקט" הול (באנגלית: Dean "Rocket" Hall; נולד ב -14 במאי 1981) הוא מעצב משחקים מאומארו, ניו זילנד. ידוע בשל היותו המעצב של המוד "Dayz" למשחק המחשב ארמא 2. היה מועמד לפרס החדשנות באינטרנט, המוענק בטקס פרסי האינטרנט "GDC".

הול היה קצין זמני של חיל האיתותים בכוחות המזוינים של ניו זילנד והשתתף באימוני הישרדות בברוניי, שם הוא הגה את הרעיון הבסיסי עבור המוד "Dayz".

ראשית חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

הול גדל באומארו, ניו זילנד, ולמד בבית הספר התיכון "Waitaki". הוא שיחק במשחקי תפקידים עם עמיתו הניו זילנדי כריס בוטצ'ר, ולאחר זמן מה נהיה המנהל הטכני בחברת "Bungie" שעבדה על המשחקים המפורסמים "Halo" ו-"Destiny".

הול תמיד התעניין בטיפוס הרים, ועניינו בתחום גבר עוד יותר כאשר קרא ספר על האוורסט ואת מדריך הטיולים להר קוק של בית ספרו. הוא התחיל לפתח משחקי וידאו במחשב אישי מסוג "Amiga" שהוריו קנו לו כשהיה ילד.

בשנת 1998 הול עזב את התיכון באומארו ועבר לדנידין כדי ללמוד באוניברסיטת אוטגו.

שירותו בצבא[עריכת קוד מקור | עריכה]

הול שירת כקצין זמני בחיל האוויר המלכותי של ניו זילנד במשך חמש שנים, וסיים תואר באוניברסיטת אוטגו תחת מלגה שניתנה לאנשי כוחות הביטחון הניו זילנדיים.

ב-2009 הול גויס מחדש לצבא הניו זילנדי, ונרשם לתוכנית חילופין עם הכוחות המזוינים של סינגפור. הול קיבל השראה ממאמציו באימוני ההישרדות ומן השימוש במשחקי וידאו כשיטה להכשיר חיילים לתגובות הרגשיות שהם עשויים לעמוד בפניהן. הוא העלה רעיונת למשחק וידאו, וכאשר לא גילו עניין ברעיונותיו, החליט להוסיף זומבים ולהוציא את המשחק לפומבי.

הול הועבר אל הכוחות המזוינים של סינגפור אל תוכנית חילופין שבמהלכה הוא סיים את אימוני ההישרדות בברוניי. חוויותיו במסע הזה היוו את הבסיס לרעיונותיו בעת פיתוח משחקו. להול אזל המזון במהלך אימוני ההישרדות ובסופו של דבר הוא ניסה לאכול דגים רקובים ושרכים. לקראת סוף הכשרתו, הול שקל 25 ק"ג פחות והיה פצוע קשה. נדרשן ניתוח וטיפולים בני חמישה שבועות כדי לרפא את פצעיו.

קריירת משחקי הווידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שעזב את חיל האוויר, הול הועסק כמפיק ב"Sidhe Interactive" בולינגטון, ניו זילנד ועבד על משחק הווידאו "Speed racer: The VideoGame". הול חישב את עלויות פיתוח המשחק, והגיע למסקנה כי המקום בו הן תהיינה נמוכות ביותר הוא צ'כיה. מאוחר יותר הוא יצר את Dayz, מוד הישרדות אימה מז'אנר הזומבי, עבור משחק הלחימה הטקטי ארמא 2 שיצא על ידי החברה "Bohemia Interactive". הול עזב תוך זמן קצר את תעשיית המשחקים כדי לחזור לצבא, ולאחר מכן חזר לצורך קבלת חוזה מחברת "Bohemia Interactive" לצורך עבודה על המשחק ארמא 3. לאחר הצלחת המוד, הול החל לעבוד באותה חברה, והפעם כמוביל פרויקט עבור הגרסה העצמאית של Dayz.

בחודש נובמבר 2014 הוא עזב את "Bohemia Interactive" כדי ליצור סטודיו משלו, "RocketWerkz".

דעותיו על תעשיית משחקי הווידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2012, הול ציין כי הדור השביעי של קונסולות משחק מצוי בסוף חייו, וכי דבר זה יגרום למחשב לספק משחקים חדשניים יותר עבור הקונים.

הול השמיע ביקורת של מודל הפרסום המסורתי עבור משחקי וידאו. הוא אף ציין שחברות המוציאות לאור הופכות בלתי רלוונטיות, וציטט את משחק המחשב "Minecraft" כדוגמה לכך.

חיים אישיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

טיפוס הרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הול הוא מטפס מוכשר, שטיפס את ההר קוק בניו זילנד. ב-21 במאי, בשעה 4:33 בבוקר, הוא עלה על פסגת האוורסט, מה שהפך אותו לניו זילנדי ה -42 שרשם הישג זה. הול טיפס על האוורסט במשך חודשיים, לאחר שהתאמן פיזית במשך כשנה, תכנן את מסעו כשישה חודשים והוציא כ-100,000 דולר על הטיפוס. אחרי כחודש וחצי בטיפוס, הול העיד שטיפוס על האוורסט הוא אתגר פסיכולוגי ולא רק פיזי. הוא אף הצהיר כי חוויותיו במסע היוו חלק גדול מההשראה עבור עבודתו כמעצב משחקים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]