דליה קורקין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
אין תמונה חופשית

דליה קורקין (נולדה בשנת 1961) היא מנהלת ישראלית, המשמשת נכון ל-2014 כמנכ"ל קבוצת עמל סיעודית[1].

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורקין נולדה וגדלה בקיבוץ רמות מנשה ובנעוריה בחרה לעבוד בהנהלת חשבונות של הקיבוץ. בתום שירותה הצבאי המשיכה בתחום הנהלת חשבונות, וסיימה לימודי כלכלה וניהול במכללת רופין.

את הכניסה לתחום הניהול החלה קורקין בשנת 1995 כמנהלת הכספים בקיבוצה, והמשיכה את דרכה בשנת 1998, כשחברה קטנה בשם עמל, שעסקה בהפניית כוח אדם מקצועי למספר קיבוצים בתחום הבריאות והסיעוד, חיפשו מנהל לחברה. למרות שקורקין לא הייתה קרובה לתחומי עיסוק אלה, היא ראתה פוטנציאל להיכנס לתחום הסיעוד בקיבוצים. היא זיהתה את קשייהם של חברי הקיבוץ לתפעל את בתי הסיעוד שלהם ולטפל בחוליהם הקשים, כיוון שסיעוד דורש התמחות, וזהו עיסוק אינטימי שחברי קיבוץ נרתעו להיכנס אליו[2]. היא החלה לעבור בקיבוצים בשכנוע החברים לאפשר להפעיל אצלם מסגרות של בריאות. בין השאר חתמה עם קבוצה של עשרה קיבוצים בגליל העליון, שכינו עצמם "סלע הגליל" על ניהול וטיפול בבתים סיעודיים. בינתיים גם התפשטה לבתי סיעוד ובתי חולים בשוק החופשי. היא הכניסה את קבוצת גרנות כשותף שווה בחברה-האם "עמל סיעודית(הקישור אינו פעיל)" וביססה את עמל ומעבר כחברת כחברת סיעוד ותחומים משיקים נוספים כמו תחום בתי האבות, טיפול נפשי ועוד.. הפועלת בפריסה ארצית בקיבוצים, במושבים ובערים[3].

לאורך השנים רכשה קורקין מספר חברות בתחום הסיעוד והאבחון הפסיכולוגי ומיזגה אותן לתוך החברה בניהולה. כמו כן היא כותבת ומרצה מדי פעם בענייני סיעוד[4][5].

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ דליה קורקין באתר החברה
  2. ^ אריק בשן, שרת הבריאות הקיבוצית באתר הקיבוצים, 7 ביולי 2005
  3. ^ טלי חרותי-סובר, בת 90 פותחת דלת, באתר הארץ, 10 ביוני 2010
  4. ^ דליה קורקין, ענף הסיעוד אימץ את הרגלי ההיי-טק, באתר TheMarker‏, 28 ביולי 2009
  5. ^ דליה קורקין, הקשישים אינם שורפים צמיגים, באתר TheMarker‏, 17 במאי 2007