דן אנד ברדסטריט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דן אנד ברדסטריט
D&B.gif
סוג: חברה ציבורית
שנת הקמה: 1841
משרד ראשי: שורט הילס ניו ג'רזי
אנשי מפתח: סטיב אלסיו, יו"ר
שרה מתיו, נשיאה
דוד לבינטר, קונסול ראשי
חיים כהן, מנכ"ל הסניף בישראל
מוצרים עיקריים: מידע עסקי, שירותים, מחקר, תוכנה
הכנסות: 1.443$ מיליארד דולר (2005)
עובדים: 4,350 (2005)
www.dnb.com

דן אנד ברדסטריט (D&B - Dun and Bradstreet) היא חברה בינלאומית שמרכזה בארצות הברית, המספקת מידע עסקי לניהול סיכוני אשראי, מידע על אשראי ומידע שיווקי. המידע ניתן בעיקר לחברות או מנהלים המעוניינים במידע אודות חברות אחרות. החברה מחזיקה במאגר מידע המכיל מידע הנאסף ביותר מ-200 מדינות אודות למעלה מ-210 מיליון עסקים ברחבי העולם, וכחצי מיליון מתוכם בישראל (בה פועלת החברה מזה כיובל שנים).

D&B ישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

החברה בישראל היא חברת בת של דן אנד ברדסטריט העולמית. החברה מנתחת ומדרגת את כלל העסקים והחברות בישראל. בנוסף החברה מוציאה את השנתון Dun's 100 המדרג את החברות המובילות בישראל ברשימה על פי חתכים רבים שונים.

החתכים הזוכים להתעניינות העיתונות הם: "מדד העוצמה", מדד הנובע מניתוח תוצאותיהן העסקיות של החברות הגדולות במשק (על סמך מאזניהן), מדרג את מאה החברות "החזקות" ביותר בישראל מבחינה עסקית, על פי שקלול של נתוניהן הפיננסיים. "דירוג החברות הגדולות בישראל" (דרוג נפרד לחברות התעשייה ודרוג נפרד לחברות המסחר והשירותים), דרוג זה מתבצע בעיקר על סמך הכנסותיהן של החברות כפי שדווחו במאזניהן.

בנוסף, מוציאה D&B את המדריך "דנסגייד ישראל" בו ניתן למצוא מידע מפורט, על חברות ועל מנהליהן. כמו כן, לחברה כלים שונים של מידע כגון הצגת עץ בעלויות של החברות השונות ותוכנות מתקדמות לניהול סיכונים וקבלת מידע על לקוחות וספקים.

החברה מספקת ללקוחותיה מידע פיננסי, באמצעות מערכת אינטרנטית (4D) המספקת דוחות עסקיים, מעקב ובעיקר התרעות על חברות ועסקים בישראל, וכך מאפשרת ניהול סיכוני אשראי שמסייעים למנוע החלטות עסקיות שגויות.

שרות נוסף הוא פילוח והכנת רשימות דיוור מותאמות ללקוח, המתבצע על בסיס מאגר כל החברות והעסקים הקיימים בארץ. הפילוח מתבצע על פי סגמנטים שונים כגון גודל, ענף, הכנסות, מיקום וכדומה. בנוסף, נותנת החברה הישראלית שירותים דומים ומידע על חברות מחו"ל ולשם כך היא נעזרת בשאר סניפי D&B.

שירות נוסף אותו מציעה החברה לקהל הוא אתר "הדירקטורים", המציע מפת קשרים דינמית אינטראקטיבית בין דירקטורים ודירקטוריונים של חברות שונות. לאתר זה ישנו ערך מוסף גם עבור מעקב אחר קשרי הון-שלטון.

ב-2007, רכשה קבוצת דפי זהב 55% מהבעלות על חברת דן אנד ברדסטריט ישראל. בדצמבר 2010 רכשה קבוצת פוקוס הולדינג מניו יורק את מניות השליטה בחברה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]