דניאל בריאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
בריאן דניאלסון
Daniel Bryan in April 2014.jpg
בריאן כאלוף ה-WWE העולמי במשקל כבד, אפריל 2014
שם במה דניאל בריאן
בריאן דניאלסון
הדרקון האמריקאי
גובה 1.78 מטר
מקום לידה אברדין שבוושינגטון
תאריך לידה 22 במאי 1981 (בן 35)
קריירה מקצוענית 4 באוקטובר 1999 – הווה
אומן על ידי וויליאם ריגל
שון מייקלס
רודי בוי גונזאלס
טרייסי סמוטרס
מאסטו טאנאקה
נייל מאלאנסון
ליגות בהן התאבק WWE
ROH
NJPW
NWA
ארגונים עצמאיים אחרים
תרגילי סיום נעילת הכן! / נעילת הלא! / לבל לוק
Flying Goat
running knee

בריאן דניאלסוןאנגלית: Bryan Danielson; נולד ב-22 במאי 1981, בעיר אברדין, וושינגטון) הוא מתאבק אמריקאי המוכר בשם הבמה שלו בארגון ה-WWE, דניאל בריאן. דניאלסון התאבק ברחבי העולם ובהרבה חברות עצמאיות לפני שחתם ב-WWE.

ב-WWE, זכה דניאל בריאן לאהדת הקהל ובמסגרת התסריט זכה באליפות ה-WWE, אליפות ארצות הברית, אליפות העולם במשקל כבד ובאליפות הזוגות יחד עם קיין ונקראו כצמד "Hell No", בריאן זכה גם באליפות הבין יבשתית באירוע רסלמניה 31.

בריאן הפך לדמות פופולרית בעולם ההיאבקות בזכות תרגילי הגמישות שלו, הכנעותיו הרבות וקריאות ה-"Yes" מהקהל.

ב-8 בפברואר 2016, פרש מהיאבקות מקצועית.

קריירת האבקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ROH[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 2002 הצטרף דניאלסון לארגון האבקות העצמאי ROH‏ (Ring Of Honor; בתרגום חופשי: זירת הכבוד), שם הוא קיבל את הכינוי "האב המייסד" של החברה על ידי האוהדים. הוא היה אחד המתאבקים שעשו את החברה מרכזית יותר במהלך הקמתה, והתחרה באירוע שלם וצפה הראשון של הארגון שנקרא "The Era of Honor Begins", בקרב משולש נגד לואו קי וכריסטופר דניאלס. היריבויות הבולטות ביותר שהיו לו בארגון היו נגד הומסייד ונגד אוסטין אריס.

באותו זמן, דניאלסון נחשב למתאבק הטוב ביותר ב-ROH אף על פי שהוא לא היה אלוף בארגון. ב-2005, הודיע דניאלסון כי הוא מתפטר מ-ROH בגלל חוסר היכולת לנצח את יריבו, אוסטין אריס, על אליפות העולם של הארגון. מאוחר יותר התגלה שדניאלסון תכנן לקחת פסק זמן מההאבקות. דניאלסון היה בפגישות הלינה באירופה וביפן. במאי 2005 החלו שמועות כי ארגון ההאבקות השני בגודלו בארצות הברית, TNA, מעוניינים להחתים את דניאלסון, וגם ה-WWE התחיל להתעניין בדניאלסון, אך לבסוף הוא נשאר ב-ROH.

אלוף העולם של ROH[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-15 בספטמבר 2005, דניאלסון ניצח את המתאבק ג'יימס גיבסון באירוע "Glory by Honor IV" וזכה באליפות העולם של ROH והצליח לשמור על התואר למשך כל שנת 2005. בתחילת 2006, כריס הירו, מתאבק מארגון ההאבקות CZW, פלש ל-ROH ורצה להתאבק נגד דניאלסון ובכך הארגונים ROH ו-CZW נכנסו ליריבות. לאחר כמה ימים דניאלסון פלש ל-CZW, ומתאבקי CZW, שביניהם גם כריס הירו, תקפו אותו. דניאלסון והירו נלחמו באירוע "Hell Freezes Over" ובקרב דניאלסון ניצח את הירו ושמר על האליפות אצלו. ב-29 באפריל דניאלסון ואלוף "הטוהר" של ROH (האליפות המשנית של ROH) נייג'ל מק'גינס נלחמו על האליפויות ומק'גינס השאיר את דניאלסון מחוץ לזירה וזה הספיק לו כדי להשאיר אצלו את התואר שהיה לו אך לא זכה בתואר של דניאלסון. כתוצאה מכך השניים נלחמו ב-12 באוגוסט ו-ROH הכריזו שאם הקרב יסתיים בספירת חוץ, פסילה או תיקו יאלצו להתחיל אותו מחדש. דניאלסון ניצח בקרב ובכך אליפות "הטוהר" בוטלה. במהלך קרב נגד המתאבק קולט קבאנה ב-26 באוגוסט, דניאלסון קרע שני גידים בכתף, קרע גיד בחזה והקרבות שלו בוטלו. דניאלסון חזר ל-ROH באירוע "Glory by Honor V" ואותגר על ידי קנטה, מתאבק מארגון NOAH (הארגונים NOAH ו-ROH היו משותפים) ודניאלסון שוב שמר את האליפות שלו. באירוע "Final Battle 2006", כ-15 חודשים לאחר זכייתו של דניאלסון באליפות העולם של ROH, הוא הפסיד אותה למתאבק הומסייד, ולאחר הקרב לקח פסק זמן מההיאבקות כדי לרפא את כתפו.

חזרה ל-ROH[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב -11 במאי, עשה דניאלסון את חזרתו ל-ROH באירוע "Reborn Again", ובו הוא ניצח את שיין הגאדורן ומאוחר יותר את אדם פירס. ב-12 במאי, ROH צילמה לראשונה את אירוע השלם וצפה הראשון שלה, "Respect is Earned", שבו דניאלסון התאבק לצד אלוף העולם של ROH, טאקשי מורישימה כנגד נייג'ל מקגינס וקנטה, הקבוצה של דניאלסון ניצחה כתוצאה מהכנעה שדניאלסון ביצע על קנטה. דניאלסון חזר כדי להתחרות על התואר העולמי של ROH וניצח את נייג'ל מק'גינס באירוע "Domination". באירוע "Manhattan Mayhem", הפסיד דניאלסון נגד טאקשי מורישימה ולא זכה באליפות. דניאלסון סבל מרשתית מנותקת באותו הזמן ועבר ניתוח. לאחר ניתוחו חזר דניאלסון כדי להילחם נגד מורישימה שוב, ובאירוע "Man Up" דניאלסון הפסיד כי לא היה מסוגל להשיב לשופט ונפסל. מורישימה חזר לחברה באירוע "Final Battle 2008", ובאירוע דניאלסון ניצח את מורישימה וזכה באליפות.

כחלק משיתוף הפעולה של ROH עם הארגון NOAH, האירוע "Tokyo Summit" התקיים בטוקיו שביפן, ב-14 בספטמבר, שם נאבק דניאלסון נגד האלוף במשקל כבד הצעיר, יושינובו קאנמארו, וזכה באליפות. דניאלסון הביס את קאצ'ואיקו נאקאשימה באירוע "Glory By Honor VII" ושמר על האליפות. כשדניאלסון חזר ליפן ב-13 באוקטובר, הוא הפסיד את האליפות לקנטה. באירוע "Rising Above 2009" נלחם דניאלסון נגד נייג'ל מק'גינס על האליפות במשקל כבד לצעירים אך לא הצליח לזכות בה.

ROH ערכו את הופעת הבכורה שלהם בטלוויזיה הלאומית, ודניאלסון ערך את הופעת הבכורה הטלוויזיונית שלו בקרב המרכזי של הפרק השלישי של התוכנית והביס את אוסטין אריס. בפרק אחר כך היה על דניאלסון להיאבק בטיילר בלאק, בקרב שהסתיים בתיקו ובכך התחילה בין השניים יריבות. דניאלסון הפך מעורב יותר בניסיון לזכות באליפות הזוגות של ROH, ומתוך כבוד ליריבו, הוא הציע בבלאק להיות בן זוגו. שניהם ניסו לזכות בתואר מספר פעמים אך לא הצליחו והתפרקו.

ב-23 באוגוסט 2010, דניאלסון הכריז כי חתם על חוזה עם ה-WWE. לפני עזיבתו, הוא יצא לסיבוב ההופעות של ROH שנקרא "The Final Countdown Tour", ובו נלחם נגד אוסטין האריס על אליפותו אבל הפסיד. ב-26 בספטמבר, באירוע "Glory by Honor VIII" הוא ניצח בקרבו האחרון בארגון ROH נגד נייג'ל מק'גינס.

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

NXT[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריאן כאלוף העולם במשקל כבד לצד AJ, חברתו הטלוויזיונית

דניאלסון התחיל את דרכו ב-WWE בליגת הפיתוח של הארגון, FCW (כיום NXT Wrestling). שם הבמה שלו שונה ל"דניאל בריאן" וכעבור חודש בליגת הפיתוח הוא עבר לתוכנית NXT. "החונך" שלו שם היה המיז, שהיה איתו ביריבות וגם עם מייקל קול. למרות שבריאן לא זכה בשום קרב ב-NXT, הוא דורג מקום 1 בסקרי התוכנית. ב-10 במאי, בפרק של התוכנית Raw הוא זכה בניצחון הראשון שלו ב-WWE נגד סנטינו מארלה. למרות שהוא הודח מ-NXT, המשיך בריאן להופיע ולהתראיין בתוכנית ולתקוף את מייקל קול והמיז.

זכייה באליפות ארצות הברית (2010-2011)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריאן המשיך להתחרות ב-WWE בקרבות יחידים וב-31 במאי 2010 הוא ניצח את המיז ב-Raw. שבוע לאחר מכן הוא וכמה מטירוני התוכנית NXT, תקפו את ג'ון סינה במשך קרב המרכזי של התוכנית, ובריאן חנק שדרן ועל כן שוחרר מארגון. לאחר כמה חודשים בארגוני האבקות עצמאיים, הוא חזר ל-WWE ב-15 באוגוסט 2010, באירוע סאמרסלאם כחלק מקבוצת ה-WWE שנלחמו נגד "הנקסוס" (מתמודדי העונה הראשונה של תוכנית ה-NXT). בריאן הודח על ידי ווייד בארט מהקרב לאחר שחבר הקבוצה של בריאן, "המיז", תקף אותו. ב"ליל האלופים" נלחם בריאן ניצח את המיז וזכה באליפות ארצות הברית. באירוע Hell In A Cell ניצח בריאן את המיז ואת ג'ון מוריסון בקרב הכנעות משולש. ב-Bragging Rights ניצח בריאן את האלוף הבין יבשתי, דולף זיגלר, בקרב אלוף נגד אלוף. באירוע Survivor Series שוב בריאן שמר את האליפות אצלו לאחר שהביס את טד דיביאסי. בפרק של Raw שהתקיים ב-14 במרץ, בריאן הפסיד נגד שיימוס ואיבד את תואר אלוף ארצות הברית.

מר כסף בבנק וזכייה באליפות העולם במשקל כבד (2011-2012)[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנשיקה של דניאל בריאן ו-AJ, שגרמה לבריאן להפסיד את אליפות העולם במשקל כבד לשיימוס בקרב שנערך 18 שניות, ברסלמניה 28

ב-26 באפריל, כחלק מדראפט 2011, בריאן הועבר לתוכנית סמאקדאון. באירוע Money In The Bank שהתקיים ב-17 ביולי, בריאן ניצח את קרב ה"כסף בבנק" של סמאקדאון, מה שזיכה אותו בקרב על אליפות העולם במשקל כבד בכל זמן שהוא רוצה ואיפה שהוא רוצה במך השנה הקרובה. ב-22 ביולי, הכריז בריאן כי הוא יפדה את החוזה ברסלמניה 28. לאחר כמה חודשים של הפסדים בקרבותיו של בריאן, הוא נכנס ליריבות נגד אלוף העולם במשקל כבד, מארק הנרי. ב-4 בנובמבר, מארק הנרי הזמין את בריאן לקרב רגיל (לא על התואר) כדי להוכיח לו שהוא לא יכול לזכות באליפותו של הנרי. באמצע הקרב, ביג שואו התפרץ לזירה ואיגרף את מארק הנרי באמצעות אגרוף הנוקאאוט שלו וגרם להנרי לנצח על ידי פסילה. ביג שואו, שהיה חברו הטוב של בריאן, שכנע אותו לפדות את חוזהו, אך לפני שהתחיל הקרב, הנרי תקף את בריאן וביג שואו. ב-25 בנובמבר, ביג שואו תקף בשנית את הנרי ואז בריאן פדה את חוזהו והוא ניצח את הקרב וזכה באליפות העולם במשקל כבד אך זכייתו בוטלה על ידי המנהל הראשי של סמאקדאון, תאודור "טדי" לונג, מהסיבה שהנרי היה פצוע והנרי נשאר אלוף העולם ומזוודת הכסף בבנק חזרה לבריאן. ב-29 בנובמבר, בפרק של סמאקדאון, בריאן הפסיד להנרי בקרב כלוב ולא זכה באליפות העולם במשקל כבד. במשך חודש נובמבר, בריאן נכנס למערכת יחסים עם המתאבקת AJ.

לבסוף, בריאן פדה את החוזה על האליפות באירוע TLC 2011 נגד ביג שואו, שהביס את מארק הנרי מוקדם יותר באירוע, ובריאן ניצח את ביג שואו וזכה באליפות העולם במשקל כבד. לאחר הזכייה באליפות, בריאן נהפך לדמות "רעה" ומלאת ביטחון עצמי מופרז. ברויאל ראמבל 2012, בריאן ניצח את ביג שואו ואת מארק הנרי בקרב כלוב, בכך שברח מהכלוב ראשון. ב-Elimination Chamber, בריאן הביס את ביג שואו, קודי רודס, סנטינו מארלה, ווייד בארט וקאלי הענק בקרב Elimination Chamber ושמר על אליפות העולם בידיו. אחרי הקרב, שיימוס תקף את בריאן ובחר אותו כיריב שלו ברסלמניה (שיימוס זכה בקרב הרויאל ראמבל) על אליפות העולם במשקל כבד. ברסלמניה 28, הפסיד בריאן את אליפות העולם במשקל כבד לשיימוס ב-18 שניות בלבד מכיוון ש-AJ התנשקה איתו ושיימוס הפתיע אותו וביצע עליו את תרגיל הסיום שלו, הברוג קיק. בתור מחאה לאורכו הקצר של הקרב, ב-Raw, יום אחרי הרסלמניה, האולם היה מלא במעריצים שצועקים "כן!" כפי שבריאן היה נוהג לעשות לאחר ניצחון בקרב. בריאן האשים את AJ בהפסדו ונפרד ממנה, מה שגרם לה ל"טראומה נפשית". ב-Extreme Rules, בריאן נכשל בהחזרת האליפות לידיו, לאחר שהפסיד לשיימוס בקרב 2 מתוך 3 הצמדות, שבו הוא הצליח להצמיד את שיימוס פעם אחת.

רדיפה אחרי אליפות ה-WWE וצמד Hell No‏ (2012-2013)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-Raw, יום לאחר Extreme Rules, בריאן נהפך לטוען לכתר על אליפות ה-WWE של CM פאנק, לאחר שבריאן הביס את ג'רי "המלך" לולר בקרב "הבס את השעון" שנערך פחות מ-3 דקות. ב-Over The Limit בריאן נלחם נגד פאנק על האליפות והפסיד לו לאחר שבריאן הכניע את פאנק אבל לפני שפאנק נכנע הייתה ספירת 3 שהשופט ספר כי פאנק הצמיד את בריאן. שבוע לפני האירוע, בריאן הפריע לקרב של פאנק נגד קיין בכך שתקף את קיין עם כיסא והאשים בזאת את פאנק, וזה הוביל ליריבות משולשת בין השלושה. בזמן הזה, AJ, חברתו לשעבר של בריאן, הפנתה את חיבתה לפאנק ולקיין, מה שגרם לבריאן לקנא. בפרק של סמאקדאון שנערך ב-1 ביוני, התערבותו של בריאן בקרב של פאנק נגד קיין על אליפות ה-WWE גרמה לפסילה כפולה, ובכך נקבע קרב בין השלושה לאירוע No Way Out. באירוע פאנק שמר את אליפותו בגלל הסחת דעתו של קיין על ידי AJ. ב-25 ביוני, בפרק של Raw, בריאן ניצח את קיין ופאנק בקרב לא על תואר כדי לזכות בעוד קרב נגד פאנק על האליפות שלו. ב-Money In The Bank, בריאן נלחם נגד פאנק בקרב ללא פסילות על אליפות ה-WWE, ובקרב AJ שימשה כשופטת מיוחדת, ובריאן נכשל בשנית בהשגת האליפות. בלילה שאחרי האירוע, ב-Raw, דניאל בריאן הציע נישואים ל-AJ והיא הסכימה. שבוע לאחר מכן, בתוכנית Raw, חתונתם של AJ ובריאן הייתה אמורה להתקיים אך AJ אמרה לבריאן כי היא לא אמרה כן להצעת הנישואים שלו, אלא להצעה של יו"ר ה-WWE, וינס מקמהן, שהציע לה להיות המנהלת הראשית הקבועה של התוכנית Raw.

AJ המשיכה את נקמתה בבריאן ומנעה ממנו להלחם על אליפות ה-WWE בכך שקבעה לו קרב לאירוע סאמרסלאם נגד קיין, ובו בריאן ניצח. כתוצאה מ"בעיותיהן" של קיין ובריאן, AJ אילצה אותם ללכת לסדנאות שליטה בכעס של "ד"ר שלבי", שהוא המליץ להם להילחם בצמד. ב-10 בספטמבר, בפרק של Raw, בריאן וקיין כצמד ניצחו את טייטוס אוניל ודארן יאנג (ה-"Prime Time Players") ובכך הפכו בריאן וקיין לטוענים לאליפות הזוגות של ה-WWE. בליל האלופים, הביסו בריאן וקיין את קופי קינגסטון ו-R-טרות' וזכו באליפות הזוגות של ה-WWE. יום למחרת, ב-Raw, קיין ובריאן שמרו את האליפות אצלם לאחר שנלחמו בקרב חוזר נגד קינגסטון ו-R-טרות'. ב-24 באוקטובר, צמד "Hell No" (בריאן וקיין) החל יריבות נגד צמד ה"רודס סקולרס" (קודי רודס ודמיאן סנדאו). ב-28 באוקטובר, באירוע Hell In A Cell 2012, ב-28 באוקטובר, ‏Hell No הפסידו ל"רודס סקולרס" על ידי פסילה, אך אליפות הזוגות נשארה אצל Hell No. בפרק של Raw שנערך ב-26 בנובמבר, לאחר הפסדו של קיין בקרב נגד CM פאנק, שלישיית "המגן" ניסתה לתקוף את קיין אבל דניאל בריאן ורייבאק הגנו עליו. ב-TLC 2012, צמד Hell No ורייבאק הפסידו ל"המגן" בקרב שולחנות, סולמות וכיסאות. בתוכנית Main Event, ‏ Hell No ניצחו את ה"רודס סקולרס" במטרה לשמור על אליפותם. ב-31 בדצמבר, בפרק של Raw, ‏ Hell No הצליחו לשמור על האליפות הזוגות לאחר שניצחו את "3MB" (דרו מקנטייר והיט' סלייטר). בריאן נחשב למתאבק השני שנלחם הכי הרבה פעמים בשנת 2012.

ב-27 בינואר 2013, ברויאל ראמבל 2013, Hell No שמרו על אליפות הזוגות לאחר ניצחון על צוות ה"רודס סקולרס". מאוחר יותר באותו אירוע, בריאן הדיח את קיין מקרב הרויאל ראמבל וכמה שניות לאחר מכן המתאבק אנטוניו סזארו השליך את בריאן מחוץ לזירה, וקיין הצליח לתפוס את בריאן לפני שפגע בזירה ולמרות שבריאן ביקש מקיין להחזיר אותו לזירה, הוא שחרר אותו ובריאן נפסל. בפרק של Raw שהתקיים ב-4 בפברואר, בריאן ניצח את ריי מיסטריו ובכך נכנס לקרב ה-Elimination Chamber על אליפות העולם במשקל כבד, ואחרי הקרב בריאן ומיסטריו הותקפו על ידי מארק הנרי. באירוע Elimination Chamber שנערך ב-17 בפברואר, בריאן הודח ראשון מהקרב על ידי מארק הנרי. ב-7 באפריל, ברסלמניה 29, צמד Hell No ניצחו את דולף זיגלר וביג E לנגסטון על אליפות הזוגות ושמרו את האליפות אצלם. יום למחרת ב-Raw‏, Hell No פתחו ביריבות בשנית נגד "המגן", לאחר שהצילו את אנדרטייקר מפניהם. בפרק של Raw, ב-22 באפריל, Hell No ואנדרטייקר הפסידו ל"מגן" בקרב 3 נגד 3. ב-19 במאי, באירוע Extreme Rules 2013, צמד Hell No הפסידו את אליפות הזוגות של ה-WWE ל-2 מחברי "המגן", סת' רולינס ורומן ריינס, לאחר 245 ימים כאלופי הזוגות.

יריבות נגד רנדי אורטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-14 ביוני, קיין, דניאל בריאן ורנדי אורטון ניצחו את "המגן" וכתוצאה מכך נקבע כי דניאל בריאן ורנדי אורטון ילחמו על אליפות הזוגות של ה-WWE באירוע Payback. ב-16 ביוני, באירוע Payback, דניאל בריאן ורנדי אורטון הפסידו לרומן ריינס וסת' רולינס (חלק משלישיית "המגן") ולא זכו באליפות הזוגות של ה-WWE. ב-17 ביוני, רנדי אורטון ודניאל בריאן החלו בסכסוך בגלל ההפסד ב-Payback על אליפות הזוגות. הם נלחמו בקרב ללא חוקים שבו רנדי אורטון ניצח. בתוכנית סמאקדאון שהתקיימה ב-21 ביוני, בריאן ניצח מפני שאורטון שהה מחוץ לזירה 10 שניות רצופות. ב-24 ביוני בתוכנית Raw, השניים נלחמו שוב ובריאן ניצח כתוצאה מכך שאורטון נכנע ואחרי הקרב, אורטון לחץ את ידו של בריאן ועזב את הזירה. באירוע Money In The Bank, בריאן הפסיד בקרב ה"כסף בבנק" של Raw. יום לאחר מכן ב-Raw, ג'ון סינה ביקש מהקהל שיבחר לו יריב לקרב על אליפות ה-WWE והקהל בחר את דניאל בריאן. שבוע לאחר מכן, המנהל הכללי של Raw, בראד מדוקס, החליט כי בריאן לא מתאים לקרב נגד סינה והוא קבע לו שלושה קרבות בערב אחד, נגד ג'ק סוואגר שאותו ניצח על ידי הכנעה, את אנטוניו סזארו הוא ניצח מהצמדה לספירת שלוש ואת רייבאק הוא ניצח מפסילה על כך שזרק אותו דרך שולחן. באותו ערב, מר מקמהן בחר שהוא ילחם מול קיין, חבר בצמד Hell No לשעבר, ביחד עם בריאן בשבוע שאחרי, ניצח בריאן את קיין בהצמדה.

זכייה באליפות ה-WWE ויריבות נגד ג'ון סינה ורנדי אורטון[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-18 באוגוסט, באירוע סאמרסלאם 2013, ניצח בריאן את האלוף ה-WWE ג'ון סינה בקרב שבו טריפל אייץ' היה השופט המיוחד וזכה באליפות ה-WWE בפעם הראשונה בקריירה שלו. אחרי הקרב, טריפל אייץ' תקף את דניאל בריאן בכך שביצע עליו את תרגיל הסיום שלו, הפדיגרי, ואז רנדי אורטון הגיע לזירה במהירות, פדה את מזוודת הכסף בבנק שלו וזכה באליפות ה-WWE. ב-Raw, טריפל אייץ' רצה לדבר עם בריאן אבל "המגן" תקפו אותו ואחר כך שהוא בא לזירה רנדי אורטון ביצע עליו RKO. בסמאקדאון, בריאן ניצח את ווייד בראט ובכך הוכרז כיריב של אורטון על אליפות ה-WWE בליל האלופים. אחרי הקרב אורטון ביצע על בריאן RKO. ב-Raw שבוע לאחר מכן, בריאן ניצח את שלישיית "המגן", ואחרי הקרב "המגן" תקפו אותו יחד עם אורטון.

בליל האלופים, בריאן ניצח את אורטון בקרב חוזר על אליפות ה-WWE וזכה באליפות ה-WWE בפעם השנייה בקריירה שלו. יום לאחר מכן, טריפל אייץ' לקח את חגורת האליפות מידי בריאן בגלל שטען שהוא לא ראוי לה, מאחר שטען שדניאל בריאן ביקש מהשופט, סקוט ארמסטרונג, להשתמש בספירה מהירה.

באירוע Battleground, בריאן ואורטון התמודדו בשנית אחד נגד השני והקרב נגמר בפסילה עקב התערבות של ביג שואו. שבוע אחר כך, בתוכנית של Raw, הוחלט כי שון מייקלס, שאימן את בריאן כשהיה צעיר, יהיה השופט המיוחד בקרב הבא של בריאן נגד אורטון בתוך בקרב "גיהנום בתא" באירוע Hell In A Cell. ב-Hell In A Cell, בקרב בין בריאן לאורטון, ניסה אורטון לבצע על בריאן את תרגיל הסיום שלו, בריאן התחמק והדף אותו אל מייקלס ומייקלס איבד את הכרתו. טריפל אייץ' הגיע לזירה, נכנס לכלוב ובדק לשלומו של מייקלס וכשהסתובב כדי לצאת מהכלוב, בריאן תקף אותו בבעיטה לראש ואז מייקלס תקף את בריאן עם תרגיל הסיום שלו, סוויט צ'יין מיוזיק. אורטון ניצל את ההזדמנות, הצמיד את בריאן לספירת שלוש וזכה באליפות ה-WWE.

יריבות נגד משפחת וויאט[עריכת קוד מקור | עריכה]

כעבור זמן מה, משפחת וויאט תקפה את בריאן. בריאן שיתף פעולה עם CM פאנק שגם הוא הותקף על ידי משפחת וויאט, ויחד הם ניצחו את לוק הארפר ואריק רואן (שניים מחברי משפחת וויאט) באירוע סדרת ההישרדות 2013. בטקס פרסי הסלאמי 2013, בריאן נבחר למתאבק השנה ב-WWE. באירוע TLC, בריאן הפסיד נגד משפחת וויאט בקרב "הנדיקאפ" - שלושה נגד אחד. ב-30 בדצמבר, בתוכנית האחרונה של Raw לשנת 2013, בריאן הצטרף למשפחת וויאט. שבועיים לאחר מכן, בגד בריאן בבריי, מנהיג המשפחה. ברויאל ראמבל הפסיד בריאן לבריי וויאט.

זכייה באליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד ויריבות נגד טריפל אייץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

באירוע רסלמניה 30, בריאן ניצח את טריפל אייץ' ובעקבות כך העפיל לקרב על אליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד נגד האלוף, רנדי אורטון, ונגד בטיסטה. בריאן ניצח גם את הקרב הזה בכך שגרם לבטיסטה להיכנע וזכה באליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד. לאחר מכן ב-Payback נלחם בריאן בקיין על אליפות העולם במשקל כבד וניצח אותו לאחר כמה זמן תקף קיין את בריאן ופגע בצווארו. אחרי התקיפה דניאל בריאן היה צריך לעבור ניתוח בצוואר (שעבר בהצלחה) ולבסוף רופאו של דניאל בריאן הודיע שבריאן לא יוכל להילחם ב-Money In The Bank ונקבע כי ב-Money In The Bank יהיה קרב סולמות על אליפות העולם במשקל כבד.

רויאל ראמבל 2015 וזכייה באליפות הבין יבשתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

דניאל השתתף בקרב הרויאל ראמבל המסורתי ונכנס אליו כמספר 10 והודח כעבור מספר דקות על ידי בריי ווייט.

יו"ר ה-WWE טריפל אייץ הכריז ב-Raw שלאחר הרויאל ראמבל כי דניאל בריאן וסת' רולינס ילחמו בקרב המרכזי של התוכנית והמנצח מביניהם ילחם נגד רומן ריינס ב-FastLane ויהיה הטוען לאליפות ה-WWE במשקל כבד מול ברוק לסנר ברסלמניה 31. בריאן ניצח את רולינס באותו ערב אך ב-FastLane רומן ריינס ניצח את דניאל בריאן.

דניאל בריאן הוכרז כמתמודד בקרב משושה על האליפות הבין יבשתית ברסלמניה 31. ברסלמניה, ניצח בריאן בקרב וזכה באליפות הבין יבשתית.

פרישה מהיאבקות[עריכת קוד מקור | עריכה]

זמן מה לאחר זכייתו באליפות הבין יבשתית וחשיפה אפסית לקהל על ידי הWWE, דניאל בריאן הצהיר כי עליו לוותר על האליפות עקב בעיות רפואיות ובדיקות MRI שעבר. מצב הבעיות במציאות לא נחשף בציבור. באותו נאום אמר שיהיה עליו להיעדר לזמן לא ידוע ואולי יאלץ לפרוש מהיאבקות. ב8.2.2016, דניאל בריאן אישר את פרישתו מהיאבקות מקצועית עקב אי כשירות רפואית.

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריאן כאלוף העולם במשקל כבד
בריאן כאלוף העולם של ROH
בריאן כאלוף ארצות הברית
בריאן כאלוף הזוגות
 • הישגים בארגון ההאבקות "All Pro Wrestling - APW" :
  • אליפות האינטרנט העולמית של APW (פעם אחת)
  • מלך הארגונים העצמאיים (2001)
 • הישגים בארגון ההאבקות "All Star Wrestling - ASW" :
  • אליפות העולם במשקל בינוני-כבד של ASW (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "East Coast Wrestling Association - ECWA" :
  • אליפות הזוגות של ECWA (פעם אחת) - עם לואו קי
 • הישגים בארגון ההאבקות "Evolve" :
  • קרב השנה (2010) - נגד מונאנורי סאווה ב-11 בספטמבר
 • הישגים בארגון ההאבקות "Extreme Canadian Championship Wrestling - ECCW" :
  • אליפות המתחילים הקנדית של NWA (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Full Impact Pro - FIP" :
  • האליפות במשקל כבד של FIP (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "International Wrestling Association - IWA" :
  • אליפות פוארטו ריקו במשקל כבד של IWA (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Memphis Championship Wrestling - MCW" :
  • האליפות הדרומית במשקל קל-כבד של MCW (פעם אחת)
  • האליפות הזוגות הדרומית של MCW (פעם אחת) - עם ספאנקי
 • הישגים בארגון ההאבקות "NWA Mid-South" :
  • אליפות המתחילים הדרומית במשקל כבד של NWA (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "New Japan Pro Wrestling - NJPW" :
  • אליפות הזוגות למתחילים במשקל כבד של IWGP (פעם אחת) - עם קארי מן (כריסטופר דניאלס)
  • האמריקאי המתחיל הטוב ביותר (2004)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Pro Wrestling Guerrilla - PWG" :
  • אליפות העולם של PWG (פעמיים)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Pro Wrestling Noah" :
  • אליפות המתחילים במשקל כבד של GHC (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Ring of Honor - ROH" :
  • אליפות הטוהר של ROH (פעם אחת)
  • אליפות העולם של ROH (פעם אחת)
  • הישרדות החזקים (2004)
 • הישגים בארגון ההאבקות "Texas Wrestling Alliance - TWA" :
  • אליפות הזוגות של TWA (פעם אחת) - עם ספאנקי
 • הישגים בארגון ההאבקות "westside Xtreme wrestling - wXw" :
  • אליפות העולם במשקל כבד של wXw (פעם אחת)
  • Ambition 1‏ (2011)
 • הישגים בארגון ההאבקות "World Series Wrestling - WSW" :
  • האליפות במשקל כבד של WSW (פעם אחת)
 • הישגים בארגון ההאבקות "World Wrestling Entertainment - WWE" :
  • אליפות ה-WWE העולמית במשקל כבד (שלוש פעמים)
  • אליפות העולם במשקל כבד של ה-WWE (פעם אחת)
  • אליפות ארצות הברית של ה-WWE (פעם אחת)
  • אליפות הזוגות של ה-WWE (פעם אחת) - עם קיין (צמד Hell No)
  • אליפות הבין יבשתית של ה-WWE (פעם אחת)
  • מר כסף בבנק של סמאקדאון (2011)
  • פרס "סלאמי" על "השפלת מייקל קול" (2010) - כשתקף את מייקל קול ב-NXT
  • פרס "סלאמי" על "הלם השנה" (2010) - הופעת הבכורה של צוות "הנקסוס"
  • פרס "סלאמי" על "ציוץ השנה בטוויטר" (2012) - ציטוט (תרגום חופשי): "פרצוף עז זאת ההעלבה חמורה. פניי מושלמות בכל דרך שהיא. למעשה, מעכשיו אני דורש שיקראו לי בריאן היפה"
  • פרס "סלאמי" על "שיער הפנים היפה ביותר" (2012)
  • פרס "סלאמי" על "הסתערות השנה" (2012) - בריאן ניצח את מרק הנרי ואת ביג שואו ברויאל ראמבל 2012
  • פרס "סלאמי" על מתאבק השנה (2013)
  • הכוכב של התוכנית של JBL ושל מייקל קול (2013) - כשהביס את דמיאן סנדאו בגמר הטורניר
 • הישגים במגזין ההאבקות "PWI" :
  • PWI דירגה אותו מקום רביעי בין 500 המתאבקים הטובים של השנה (2012)
  • PWI דירגה אותו מקום ראשון בין 500 המתאבקים הטובים של השנה (2014)
 • הישגים במגזין ההאבקות "WON" :
  • המתאבק המצטיין של השנה (2006-2010)
  • המתאבק הטכני הטוב ביותר (2005-2012)
  • קרב השנה (2007) - נגד טאקשי מורישימה ב-25 באוגוסט 2007

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא דניאל בריאן בוויקישיתוף