דני דנקנר (איש הייטק)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Danny Dankner hi tech.JPG

דני דנקנר הוא יזם ואיש היי-טק ישראלי. היה אחד ממייסדי חברת התוכנה "קינטיקה פתרונות אינטרנט בע"מ"; ומייסד, יו"ר ומנכ"ל של חברת "אייס אפלייד קוגניטיב אינג'נירינג בע"מ". בנוסף, היה דנקנר שותף מייסד בפורום היזמות של התאחדות התעשיינים ובפורום היזמות של אוניברסיטת תל אביב. בשנים האחרונות מרבה דנקנר להרצות בנושא יזמות וחדשנות. דנקנר שימש כיועץ לחברות רבות וישב בדירקטוריונים של מספר חברות. הוא בוגר לימודי משפטים ומנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב.

פעילותו כיזם[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1995 נמנה דנקנר על הצוות המייסד של חברת "קינטיקה פתרונות אינטרנט בע"מ". החברה נמנתה על חלוצות פיתוח הפרויקטים לאינטרנט בישראל, ובין היתר הייתה הראשונה שפיתחה פתרונות מסחר אלקטרוני בישראל. החברה נקנתה על ידי נטוויז'ן כעבור שלוש שנים, בשנת 1998[1].

בהמשך הצטרף דנקנר לצוות ההנהלה של חברת "גלובס-סייטס" (מיזם האינטרנט של העיתון גלובס), והקים בה את תחומי הלמידה מרחוק וניהול הידע. "גלובס-סייטס" התמזגה[2] מאוחר יותר עם חברת "בוקס אינטראקטיב" ליצירת חברת "ספיה פתרונות אינטרנט בע"מ", אשר נרכשה על ידי "מטריקס"[3].

בשנת 2001 הצטרף דנקנר לחברת "מוביילספיר"[4], שעסקה בקישור המדיה המסורתית למידע מקוון. דנקנר היה אחראי על פרויקטים שביצעה החברה במדינות שונות, בהן סינגפור וספרד.

בשנת 2003 הקים דנקנר, יחד עם ד"ר יעקב גרינשפן, ד"ר גיל הופרט גרף ודרור אורנשטיין, את חברת "אייס אפלייד קוגניטיב אינג'נירינג בע"מ" (ACE Applied Cognitive Engineering Ltd), העוסקת בפיתוח מערכות לאימון קוגניטיבי לספורטאים תחרותיים, ומוכרת את מוצריה בעיקר בצפון אמריקה. דנקנר משמש מנכ"ל ויו"ר החברה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]