דני כהן (מהנדס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

דני כהן הוא חבר האקדמיה הלאומית להנדסה האמריקאית ו"חבר כבוד" של IEEE.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כהן נולד בישראל וסיים תואר ראשון בפקולטה למתמטיקה בטכניון ב-1963. מהטכניון המשיך ל-MIT. ב-1969 קיבל דוקטורט מאוניברסיטת הרווארד תחת הנחייתו של איוון סטורלנד שאיתו פיתח אלגוריתם לחיתוך קווים.

ב-1967 כהן פיתח את מדמה הטיסה הראשון ומדמה המכ"ם הראשון שרצו על מחשב לא ייעודי. ב-1981 הוא המיר את מדמה הטיסה כך שירוץ על גבי ARPANet. המדמה השתמש באלגוריתם שאותו פיתחו כהן וסוטרלנד.

בין השנים 19691973 עבד בפקולטה למדעי המחשב באוניברסיטת הרווארד ובמכון הטכנולוגי של קליפורניה, והצטרף לאוניברסיטת דרום קליפורניה על מנת לפתח העברת קול על גבי רשת ARPANet (שיותר מאוחר התפתח ל-VoIP) והעברת וידאו. כמו כן עבד על מספר מיזמים שהבשילו עם הימים לאינטרנט כמו שאנו מכירים אותו כיום.

כהן ידוע, בין השאר, כמי שטבע את השימוש בביטויים little-endian ו-big-endians בהקשר של סדר בתים במיחשוב, במאמר[1] שכתב ב-1980, בו השווה את הבעיה לקונפליקט המופיע ברומן הסאטירי משנת 1726, מסעי גוליבר של ג'ונתן סוויפט.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ דני כהן, ON HOLY WARS AND A PLEA FOR PEACE (על מלחמות קדושות וקריאה לשלום), (תאריך הפרסום יכול לרמוז שלמרות שהמאמר עצמו רציני ועוסק בשאלה משמעותית, הוא נכתב בנימה היתולית), ‏1 באפריל 1980 (באנגלית)