דני קורן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דני קורן
אין תמונה חופשית
תאריך לידה 12 בפברואר 1945 (בן 72)
כנסות 16
סיעה העבודה-מימד-עם אחד

פרופ' דני קורן (נולד ב-12 בפברואר 1945) הוא חוקר מדע המדינה. כיהן למשך תקופה קצרה כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה בשלהי הכנסת ה-16. קורן הוא בנו של חבר הכנסת לשעבר יצחק קורן, וגיסו של השר לשעבר משה נסים.

חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורן שירת כקצין חי"ר ותותחנים, והשתתף בקרב על ירושלים במלחמת ששת הימים.

באקדמיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שהשתחרר מצה"ל החל בלימודים לתואר ראשון בכלכלה ובמדע המדינה באוניברסיטה העברית. במוסד זה השלים גם את לימודיו לתואר שני במדע המדינה, וסיים אותם בהצטיינות. את הדוקטורט קיבל מבית הספר לכלכלה של לונדון. בשנת 2015 קיבל פרופ' דני קורן תואר פרופסור של כבוד מהאוניברסיטה הלאומית ללימודי פוליטיקה ומנהל ציבורי בבוקרשט, רומניה. בנוסף, סיים בהצטיינות לימודי תעודה ברשות האמריקאית לניירות ערך.

במהלך השנים שימש קורן כמרצה בחוג למדיניות ציבורית ובחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב, במכללת בית ברל, במרכז הבינתחומי ובחוג למדע המדינה באוניברסיטת חיפה. בשנים האחרונות מרצה פרופ' דני קורן באוניברסיטאות שונות באירופה כגון ה-LSE בלונדון, LMU במינכן, אוניברסיטת פוטסדאם ואוניברסיטת בוקרשט ללימודי פוליטיקה ומנהל ציבורי.

פעילות פוליטית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורן, שאביו יצחק כיהן כחבר כנסת מטעם מפא"י, וגיסו משה נסים כיהן כחבר כנסת ושר מטעם הליכוד, הצטרף לצעירי מפלגת העבודה, והיה ליו"ר אגודת הסטודנטים. קורן שימש כמנהל לשכתו של יגאל אלון בעת שזה כיהן כשר החוץ. עם זאת, העדיף להתרכז במילוי שורה של תפקידים ציבוריים ובקידום הקריירה האקדמית, ולא חזר לפעילות פוליטית עד 2003, אז התמודד לראשונה על מקום ברשימת העבודה לכנסת. בבחירות המקדימות שהתקיימו באותה שנה הגיע למקום ה-30 ברשימת המפלגה. סדרת ההתפטרויות שפקדה את מפלגת העבודה בשלהי כהונתה של הכנסת ה-16, הביאה לכך שב-28 בינואר 2006 הושבע לכנסת לכהונה שנמשכה כ-3 חודשים.

פעילות ציבורית ומסחרית[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים מילא קורן שורה ארוכה של תפקידים ציבוריים. בין היתר, שימש כחבר מועצה במרכז יצחק רבין, כחבר הוועד המנהל של עמותת בית יגאל אלון, כיו"ר אגודת בוגרי בית הספר לכלכלה של לונדון בישראל, כחבר חבר הנאמנים של מכון וינגייט, כחבר עמותת "יידישפיל", כיושב ראש צוות ההיגוי של משרד התחבורה בנושא שדה דב, כחבר המועצה הארצית של האגודה למען החייל, כחבר הוועד האולימפי, כחבר נשיאות איגוד הכדורסל, כיו"ר מחלקת הכדורסל של הפועל תל אביב, ועוד.

בנוסף לפעילויותיו האקדמיות והציבוריות, מילא קורן מספר תפקידים בחברות מסחריות. קורן שימש כדירקטור במספר חברות, ובהן טסנת, כלל תעשיות, בנק כרמל, אמפל, מריו לזניק חברה לבניה ודיונון. כן שימש כיו"ר הדירקטוריונים של "סאן-דור", "אחוזות החוף" ובמספר חברות נפט ממשלתיות בישראל. במסגרת תפקידו ב"אחוזות החוף", נחשד דני קורן יחד עם בכירים אחרים בחברה ובעיריית תל אביב בשנת 2003 בניגוד עניינים לפי סעיף 284 לחוק העונשין והורשע במסגרת עסקת טיעון.

פרסומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • זמן באפור: ממשלות האחדות הלאומית 1990-1984 (זמורה ביתן 1994)
  • קואליציות: הפוליטיקה הישראלית, 50 שנים - 100 אירועים (עם בועז שפירא, זמורה ביתן 1997)
  • קץ המפלגות: הדמוקרטיה הישראלית במצוקה (עורך, הוצאת הקיבוץ המאוחד 1998)
  • Public Policy in Israel: Perspectives and Practices (Lexington Books 2002)a

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]