דאנקן קנדי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף דנקן קנדי)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דאנקן קנדי (Duncan Kennedy;‏ נולד ב-1942) הוא פרופסור בבית הספר למשפטים בהרווארד ומופקד הקתדרה על שם קרטר למדע המשפט הכללי. מאבות הגישה הביקורתית למשפט.

חייו ופועלו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קנדי קיבל את התואר הראשון שלו מקולג' הרווארד ב-1964 ולאחר מכן עבד במשך שנתיים במבצע של ה-CIA שפיקח על התאחדות הסטודנטים הלאומית. ב-1966 הוא דחה את "הליברליזם של המלחמה הקרה שלו" ועזב את ה-CIA. ב-1970 קיבל תואר ראשון במשפטים מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל. לאחר שסיים התמחותו אצל שופט בית המשפט העליון של ארצות הברית, פוטר סטיוארט, הצטרף קנדי לסגל בית הספר למשפטים של הרווארד, ונעשה פרופסור מן המניין ב-1976. שנה לאחר מכן, בצוותא עם קארל קלייר, רוברטו אונגר, ומספר מלומדים בעלי דעות משותפות, הוא ייסד את התנועה ללימודי משפטים ביקורתיים. אף על פי שמחוץ לאקדמיה המשפטית הוא נודע בעיקר בשל המונוגרפיה שלו "חינוך משפטי ושיעתוק ההיררכיה", קנדי מפורסם בשל ביקורתו הנוקבת את החינוך המשפטי האמריקני. בין מלומדי החוק הוא נחשב אחד מהכותבים המקוריים והמשפיעים ביותר של התאוריה המשפטית.

קנדי, הנחשב לחלק מהתנועה הנאו מרקסיסטית באקדמיה האמריקנית, הצהיר שאם ימונה לשופט, הוא ישפוט בדרך שתקדם את עקרונות הסוציאליזם.

ספריו[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • Sexy Dressing, etc/ Duncan Kennedy. Cambridge, Mass.: Harvard University Press.
  • A Critique of Adjudication: din la siecle/ Duncan Kennedy. Cambridge, Mass.: Harvard University Press, 1997.
  • Legal Education and the Reproduction of Hierarchy: A Polemic Against the System, A Critical Edition ,NYU Press, 2004.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]