דרגון בול סופר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: פירוט יתר ומידע לא רלוונטי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
דרגון בול סופר
ドラゴンボール超
דוֹרַגוֹן בּוֹרוּ סוּפַּה
סוגה שונן
יוצר אקירה טוריאמה
מאנגה
יוצר אקירה טוריאמה
הוצאה שואישה
התפרסם לראשונה במגזין וי ג'אמפ
תקופת הפרסום המקורית 20 ביולי 2015 – רץ
אנימה
אורך פרק 23/24 דקות
במאי קימיטושי צ'יוקה
סטודיו טואי אנימציה
רשת שידור יפןיפןפוג'י טי וי
ישראלישראלניקלודיאון
ארצות הבריתארצות הבריתToonami
תקופת שידור מקורית 5 ביולי 201525 במרס 2018
מספר הפרקים 131

דְּרַגוֹן בּוֹל סוּפֶּר (באנגלית: Dragon Ball Super, ביפנית: ドラゴンボール超 ובתעתיק מיפנית: דוֹרַגוֹן בּוֹרוּ סוּפַּה) היא סדרת אנימה המופקת על ידי חברת טואי אנימציה והחלה את שידוריה ב-5 ביולי 2015.[1] היא נחשבת לאחת האנימות האהובות ביותר בעולם ומהמוכרות ביותר. זוהי הסדרה השלישית בזיכיון דרגון בול, שמבוססת על המאנגה שכתב אקירה טורייאמה וממשיכה את קו העלילה של הסדרה דרגון בול Z. קו העלילה מסופר לפני הסדרה דרגון בול GT (למרות ששודרה קודם לסופר), הסדרה מתחילה שישה חודשים אחרי דרגון בול זי. לאחר תבוסתו של קיד בו כדור הארץ שקט ושליו. התוכנית משודרת בימי ראשון בשעה 3 לפנות בבוקר (שעון ישראל) ברשת הטלוויזיה היפנית פוג'י טי וי ומתורגמת לעברית באתר "דרגון בול ישראל" בימי ראשון בבוקר.[2]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סון גוקו: גיבור הסדרה, טוב לב ובעל כישורי לחימה מדהימים. גוקו הוא בנו של בארדוק אחיו הקטן של ראדיץ (בנה של ג'ינה לפי המאנגה). גוקו הוא בן לגזע הסאיינים אשר הגיע לכדור הארץ בחללית מכוכב וג'יטה המושמד במטרה להשמיד את כל היצורים החיים על הכוכב אך מכיוון שכאשר היה תינוק קיבל מכה חזקה בראשו איבד את הזיכרון והפך לאדם שהוא היום. גוקו הוא טיפוס שמח וילדותי (שני הדברים היחידים שהוא פוחד מהם זה זריקות, ומאשתו צ'יצ'י ובמיוחד משילוב שלהם כפי שראו בדרגון בול GT), ושני הדברים שהוא הכי אוהב זה קרבות עם לוחמים חזקים ולאכול. גוקו הוא אביהם של גוטן וגוהאן בעלה של צ'יצ'י וסבא לפאן. גוקו דומה לגוטן במראהו ובאישיותו והוא תמיד צעד אחד לפני וג'יטה. הלוחם הכי חזק ביקום 7, הקרב הכי מפורסם שלו הוא הקרב נגד קיד בו כאשר השתמש ב"גנקי דאמה", אותו למד מהמלך קאיו הצפוני, והשתמש במתקפה זו רק פעמים אחדות כנגד אויבים מסוימים. בסאגת קרב האלים הפך לסופר סאיין אל בזכות האנרגיות של גוטן, גוהאן, וג'יטה, טראנקס והעובר שברחמה של וידל (פאן שעוד לא נולדה), שכן היה צורך ב-6 סאיינים. שמו המקורי הוא קאקארוטו, נגזרת של המילה Carrot (גזר), ורמת הכוח שלו כשנולד הייתה נמוכה מאוד. השם גוקו ניתן לו על ידי האיש הזקן שאימץ אותו לאחר שנחת על כדור הארץ, סבא גוהאן
 • בולמה: בתו של דוקטור בריף לספורטאים, ראש תאגיד קפסולה. היא גאונה, מפתחת (היא המציאה את רדאר הדרגון בול), אגואיסטית וגאוותנית. נישאה לווג'יטה והקימה עמו משפחה, אמם של טראנקס וברה. הדמות הראשונה שגוקו פוגש לאחר מות סבו המאמץ גוהאן, ובזכותה גוקו יצא לעולם הגדול בחיפוש אחר הדרגון בול. קנתה לאנדרואיד 17 ספינה כי הוא ניצח בטורניר העוצמה והשאיר את יקום 7 חיי.
 • סון גוטן בנם השני של גוקו וצ'יצ'י אחיו הקטן של גוהאן ודוד של פאן, גוטן הוא הדמות שהפכה לסופר סאיין בגיל הכי צעיר בסדרה. דומה במיוחד במראה ובהתנהגות לאביו גוקו. גוטן הוא האחרון שהחזיק בעננה (קינטאון). לא פגש את גוקו עד שהיה בן 7 משום שאביו היה בעולם המתים לאחר שמת בקרב עם סל. לגוטן יש חיבור עם בעלי חיים כמו אביו. חברו הטוב של טראנקס ושותפו למיזוג, אך לעיתים מנוצל על ידו ונגרר למעשיו. שינוי הצורה המיוחס לו הוא סופר סאיין והמהלך המיוחס לו הוא "קהמהאהמהאה".
 • מאסטר רושי: לוחם ותיק ומאסטר אמנויות לחימה. מכונה "מאסטר הצבים" (קאמה סנין) ותלמידו של מוטאיטו סאמה. בן יותר מ-300 שנים. בין תלמידיו נכללים גוקו, קרירין, יאמצ'ה ואוקס קינג (לשעבר) וסון גוהאן (סביו המאמץ של גוקו). מאסטר רושי היה לתלמידו של מאסטר מוטהיטו המאסטר שלכד את המלך פיקולו והחזיר את השלום בעולם. יריבו של מאסטר שן מלמד את אמנות העגור בעוד מאסטר רושי מלמד את אומנות הצב. שינוי הצורה המיוחס לו זה ה"באף" שנותן לו שרירים חזקים. למסטאר רושי יש המון מהלכים אנרגטיים שהמציא במהלך שנותיו (אחד מהם הוא ה"קהמהאהמהאה" שלקח לו 50 שנים לפתחו) וחלקם למד מהמאסטר שלו.
 • קרירין: חבר ילדות של גוקו והחבר הטוב ביותר שלו. מתחתן בהמשך הסדרה עם אנדרואיד 18 ולאחר כמה זמן נולדה להם ילדה בשם מארון. למד אצל מאסטר רושי במקביל עם גוקו. חסר אף. המהלך המיוחס אליו הוא קינזן (הצלחת המעופפת) וסולאר פלאש (מכת שמש שהומצא על ידי טינשנהאן). בהמשך הוא פיתח סולאר פלאש חזק יותר אשר הוא קורא לו סולאר פלאש פי 100.
 • אנדרואיד 18: אחת האנדרואידים שתקפו בדרגון בול Z את לוחמי ה-Z. לאחר הקרב עם סל קרירין ביקש משנרון (הדרקון של כדורי הדרגון בול בכדור הארץ) שיוציא את תוכנת ההרס מגופם (אנדרואידים 17 ו-18) במקום להפוך אותם לבני אנוש רגילים מפני שמשאלה זו הייתה בלתי אפשרית ולכן הם עדיין אנדרואידים (על-אנושיים) רק שהם לא משמידים יותר בני אנוש. אשתו של קרירין ואמא של מארון. משתתפת בטורניר העוצמה.
 • מארון:ביתם של אנדרואיד 18 וקרירין.
 • אנדרואיד 17: אחד האנדרואידים שתקפו בדרגון בול Z את לוחמי ה-Z. לאחר המשאלה של קרירין הוצאה מתוכו תוכנת ההרס ולחן הוא עדיין אנדרואיד (על-אנושי) שלא תוקף בני אדם חפים מפשע. ששומר על חיות ויערות באי ענקי. גוקו רצה ש17 ישתתף בטורניר העוצמה כי הוא ממש חזק אך הוא סירב. לבסוף הסכים כי הרגיש חייב לקרירין על המשאלה שביקש עבורו ועבור 18. התגלה כלוחם אסטרטגי בטורניר העוצמה. הקריב את עצמו למען גוקו ווג'יטה אך לאחר מכן התברר כי הוא עדיין חי ונמצא על הזירה. נשאר אחרון על הזירה של טורניר העוצמה וביקש מהסופר דרגון בול שכל היקומים שנמחקו יחזרו לחיים.
 • יאמצ'ה: לוחם וידידו של גוקו. חברה הראשון של בולמה. גנב לשעבר באזור המדברי וחברו הטוב של פואר, במהלך הסדרה מתלווה לגוקו וחברתו ואף לומד תחת מאסטר רושי, היה לשחקן בייסבול למשך זמן קצר באנימה. המהלך המיוחס אליו הוא אגרוף הזאב (Wolf Fang Fist).
 • טינשנהאן: לוחם בעל שלוש עיניים שחלק מה-DNA שלו מגיע מגזע שלא מפורט עליו הרבה, בזכות כך יכול להצמיח עוד ידיים ולהשתכפל. למשך זמן קצר הוא יריבו של גוקו ולאחר מכן הופך לידידו, חברו הטוב ביותר הוא שיאצו (ושניהם מבוססים על דמויות סיניות), המאסטר שלו מאסטר שן למד תחת מאסטר מוטהיטו כמו מאסטר רושי. ולאחר מותו למד תחת המלך קאיו יחד עם שיאצו יאמצ'ה ופיקולו בעולם המתים. המהלך המיוחס לו הוא המתקפה הסולארית.
 • פריזה: חייזר מרושע מגזע בני קולד, בנו של המלך קולד ואחיו של קולר. פריזה הובס לראשונה על ידי גוקו הסופר סאיין, לאחר הקרב עם גוקו הסופר סאיין גופו נחתך לשני חלקים אך שוחזר כאשר החליפו את עבריו החסרים בחלקי רובות. הובס שוב על ידי טראנקס העתידי הסופר סאיין שהצליח לחסל אותו ואת אביו באופן מלא עם חרבו, בסדרת דרגון בול סופר הוא חוזר עוצמתי הרבה יותר מבעבר ומראה את צורתו החדשה (גולדן פריזה) אך מובס על ידי גוקו ווג'יטה הסופר סאיין בלו. לאחר מכן הוחזר לחיים על ידי באבא כדי שיוכל להשתתף בטורניר העוצמה.
 • שיאצו: לוחם, חבר ושותפו של טינשנהאן לאימונים. תחילה היה יריב של הגיבורים ולאחר מכן הפך לידידם ביחד עם טינשנהאן. מבוסס על ערפד מהמיתולוגיה הסינית אשר לא מתבגר ולכן גודלו הוא כשל ילד קטן, הוא גם לא מרבה לדבר. למרות כוחו הפיזי החלש יותר משל חבריו הוא בעל יכולות על-חושיות חזקות במיוחד.
 • פיקולו: בנו של המלך הנאמקי המלך פיקולו. היה בהתחלה יריבו של גוקו, אבל בהמשך הסדרה נהפך לחבר שלו. הוא המורה הראשון של גוהאן. במהלך הסדרה מתמזג עם נייל וקאמי (קאמי הוא האל של כדור הארץ והוא החצי הטוב של המלך פיקולו המקורי בעוד החצי הרע הוא המלך פיקולו) כאשר אימן את גוהאן בזי פיקולו היה גדול ממנו ב־4 שנים בלבד, המהלך המיוחס לו הוא ספיישל בים כנון או כפי שניתן לומר בעברית, קרן השטן המשפדת.
 • גוהאן צ'אן: בנם הבכור של גוקו וצ'יצ'י. הצעיר ביותר בסדרה שהפך לסופר סאיין 2. גוהאן גילה את מצב הסופר סאיין 2 בקרב שלו נגד סל שאותו ניצח בקרב הקמאמאה ביד אחת שהיה בן 11. בסיום הסדרה גוהאן המשיך להתאמן והוא הלוחם הכי הכי חזק בכדור הארץ בסוף דרגון בול Z. התחתן עם וידל בתו של מר שטן ואביה של פאן. איבד את כוחו בדרגון בול סופר אך מצליח להשיבו ואף מתחזק יותר מבעבר בהמשך הסדרה. שינוי הצורה המיוחס לו הוא מצב "מיסטי" והמהלך המיוחס לו הוא מאסנקו.
 • וגיטה: הסאייני השני הכי חזק ביקום השביעי. בתחילה ניסה להשתמש בדרגון בול ולהשמיד את כדור הארץ, בהמשך מצטרף לחבורת לוחמי הזי ומקים משפחה עם בולמה ובנו הבכור טראנקס וביתו הקטנה היא ברה. וג'יטה יכול להגיע לסופר סאיין רמות 2 ו 3 וגם לסופר סאיין 2 אביו המלך וג'יטה היה למלך כל הסאיינים ווג'יטה בעצמו הוא נסיכם. לוג׳יטה גאווה גדולה במיוחד והוא רגיש מאוד לפגיעה בה, וג׳יטה ביחד עם גוקו הם שני הלוחמים הכי חזקים בכדור הארץ ומהחזקים ביקום, הוא הגיע לצורות סופר סאיין 1 2 סופר סאיין גוד (על פי המאנגה), סופר סאיין בלו וסופר סאיין אבלושין. המהלכים המיוחדים שלו הם פיינל פלאש, הגאליק גאן ומתקפת בינג באנג.
 • טראנקס העתידי: בנם של בולמה ווג'יטה. בא מקו זמן אחר כדי להזהיר את לוחמי ה-Z מפני האנדרואידים, יש לו חרב שחיסלה את פריזה, בדרגון בול סופר הוא חוזר כדי לבקש עזרה מגוקו ווג׳יטה כדי שיעזרו לו להביס יריב חדש וחזק ביותר, "בלאק". המהלך המיוחס לו הוא פיינל פלאש.
 • טראנקס: בנם של בולמה ווג'יטה ואחיה הגדול של ברה, פזיז, חברו הטוב ביותר של גוטן ושותפו למיזוג, הפך לסופר סאיין שני הכי צעיר בסדרה. הוא חצי סאייני. שינוי הצורה המיוחס לו סופר סאיין
 • ברה: ביתם הקטנה של בולמה ווג'יטה ואחותו הקטנה של טראנקס. ברה נולדה 39 שעות לפני טורניר העוצמה בזכות וויס ויכולותיו המיוחדות שיש לו בתור מלאך.
 • צ'יצ'י: אשתו של גוקו ואמם של גוהאן וגוטן סבתא לפאן ובתו של אוקס קינג. רוצה שגוקו ימצא עבודה וירוויח כסף.
 • אוקס קינג: אביה של צ'יצ'י, סבם של גוהאן וגוטן, חמו של גוקו וסבא רבא של פאן. תלמיד לשעבר של מאסטר רושי.
 • פאן: בתם של גוהאן ווידל, אחינית של גוטן, נכדתם של גוקו, צ'יצ'י ומר שטן. גילתה את יכולת התעופה בגיל הכי צעיר בסדרה.
 • וידל: בתו של מר שטן, אימה של פאן, אשתו של גוהאן וגיסתו של גוטן. עבדה עם משטרת עיר השטן בצעירותה, למדה בתיכון הכוכב הכתום יחד עם גוהאן, בצעירותה היא הייתה לוחמת חזקה יחסית לבת אנוש.
 • מאג'ין בו: מפלצת שנוצרה על ידי המכשף ביבידי לפני אלפי שנים, יצור ורוד וילדותי (כי הוא שאב את מלך האלים) וחזק מאוד. נכלא על ידי ביבידי בכדור לאחר שהוא לא הצליח לשלוט עליו, נהפך לטוב שאוהב לאכול ומתגורר אצל שטן. בסאגת הישרדות היקום מגויס על ידי סון גוקו לטורניר העוצמה כלוחם העשירי והאחרון בצוות של יקום 7, אבל מוחלף על ידי פריזה לאחר שנרדם למשך הרבה זמן כמה שעות לפני טורניר העוצמה.
 • מר שטן: אביה של וידל. השם האמיתי שלו הוא מארק. הוא הדמות המפורסמת ביותר בכדור הארץ, אדם גדול ממדים ושחצן ביותר שמתיימר להיות האיש החזק ביותר עלי אדמות. אנשי כדור הארץ מעריצים אותו משום שבטוחים שהוא זה שהציל אותם מידי סל, בוג'אק (בסרט "בוג'אק משוחרר") מאג'ין בו ואל ההרס בירוס. במהרה נהפך לעשיר ומפורסם, המאסטר שלו נהרג על ידי טאו אחיו של קריין, המאסטר של טינשנהאן ושיאצו.
 • ג'אקו: סייר גלקטי עסוק במיוחד ששומר על היקום שלו מפושעים כמו "ברפמן" וחבר של בורמה. ג'אקו לרוב ידוע בתור לוחם פחדן שלא אוהב להתערב בין דברים שיגרמו לו למות כמו פריזה.
 • דמויות ממוזגות: דמויות שהתמזגו לאחת, והם: וג'יטו (גוקו ווג'יטה בעזרת עגילי הפוטרה) גוג'יטה (גוקו ווג'טה בעזרת ריקוד המיזוג, הופיע בסרט מיזוג חדש נולד) גוטנקס (גוטן וטראנקס בעזרת ריקוד המיזוג) זמאמס הממוזג (זמאמס ובלאק בעזרת עגילי הפוטרה) קפלה (קייל וקוליפלה בעזרת עגילי הפוטרה)קאיו הקשיש (קאיו והמכשפה באבא בעזרת עגילי הפוטרה) וקיביטו קאי (קאיושין וקיביטו בעזרת עגילי הפוטרה).
 • קאיו הקשיש: קאיושין הזקן, בין יותר מ15 דורות של אלי קאיושין שנקלע בתוך חרב הזי על ידי אויב חזק (אל ההרס בירוס) שחיי באותה תקופה, בעל נטייה "לסטיות". קאיו הקשיש לרוב נוהג להעיר לקאיושין ולקיביטו שהם לא לומדים מספיק על היקום שלהם.
 • היט: מתנקש שקט רב עוצמה שהשתתף בטורניר בין יקום 6 ו7 של שאמפה, בעל יכולת לעצור את הזמן ולהשתמש בו כרצונו לעשירית השנייה. היט לפי דבריו של שאמפה הוא הלוחם הכי חזק ביקום 6, הוא אפילו הצליח להביס את וג'יטה סופר סאיין בלו אך גוקו ששמע מהמלך הגלקטי שהיט משתמש בקפיצות זמן הוא הבין איך להתמודד נגד היט. היט נהנה מהקרבות שלו נגד גוקו על פי שהוא חייך אליו בנוסף היט אומר שהוא התחזק בהרבה מהקרב שלו נגד גוקו. אחרי הקרב גוקו אומר להיט שילחם איתו בהזדמנות אחרת כי היט לא השתמש בכל הכוח שלו בטורניר מכיוון שהטכניקות הקטלניות שלו יכולות להרוג את גוקו והוא נאלץ לא להשתמש בהם בטורניר מכיוון שהרג נוגד את החוקים. היט בנוסף גם אכפתי ומנומס לאחרים יחסית למראה הרציני שלו, כשהוא הציל את קוליפלה שכמעט נפלה מהזירה או שגוקו ויתר לו מספר פעמים והיט החזיר לו בתמורה אך היט אומנם לא נראה כי הוא מכבד את האלים על פי ששאמפה נתן לו הוראת בטורניר נגד יקום 7 והיט התעלם ממנו. לבסוף ג'ירן הפיל את היט מהזירה, מה שהקשה על יקום 6.
 • קאבה: נער סאייני טוב לב ואמיץ מיקום 6 שהשתתף בטורניר בין יקום 6 ו7 והוא בין החזקים ביקום שלו. כשגוקו ווג'יטה פגשו אותו הוא ישר קם וזיהה שהם סאיינים כמוהו, גוקו ווג'יטה מגלים שהסאיינים של יקום 6 שונים: הם טובי לב, נלחמים ברוע, אין להם זנב וגרים בכוכב סלט. קאבה נחשב לשווה בכוחו של וג'יטה בצורה הרגילה שלו, הוא עוד עושה את טכניקת ה"גאליק גאן" של וג'יטה. וג'יטה אומר לקאבה שיהפוך לסופר סאיין אך קאבה אומר שהוא לא יכול ומבקש ממנו שילמד אותו. וג'יטה מתעצבן והופך לסופר סאיין תוקף באכזריות את קאבה ומאיים עליו שאם הוא יכנע אז הוא יגיע לכוכב סלט ויהרוג את המשפחה שלו. קאבה מתעצבן והופך לסופר סאיין ותוקף את וג'יטה אך קאבה מגלה שוג'יטה עשה את כל זה כדי ללמד אותו להפוך לסופר סאיין. אחרי הטורניר נראה כי קאבה מעריץ את וג'יטה וקורא לו "מאסטר". בטורניר העוצמה קאבה הצליח להשיג גם את הסופר סאייה 2 כשנלחם נגד מונה אך הפסיד לפריזה, שהקשה על יקום 6.
 • אוטה מאגטה: איש פח מגלקסייה במערכת 66950 שהשתתף בטורניר בין יקום 6 ל7 והוא בין החזקים ביקום שלו. אוטה מאגטה הוא רובוט מגזע שנקרא אנשי המתכת שנלחם נגד וג'יטה כסופר סאיין. וג'יטה הודה שיחסית לרובוט הוא חזק ונתן קרב רציני לוג'יטה. בסוף הקרב וג'יטה קרה למאגטה "חתיכת גרוטאה" וככה מאגטה הפסיד, וויס אומר כי לאנשי המתכת יש לב רגיש מאוד שהעלבון הכי קטן יכול לגרום להם לבכות ולהפסיק להלחם. נראה כי למאגטה יש קשר טוב עם בוטאמו על זה שבוטאמו ניחם את מאגטה כשהוא בכה וכשהם שיתפו פעולה בתחרות הבייסבול נגד יקום 7. בטורניר העוצמה מאגטה התגבר על החולשה שלו לעלבונות על ידי זה שבוטאמו כיסה לו את האוזניים וככה הוא לא יכול לשמוע את העלבונות של וג'יטה. בוטאמו קורא לזה "בוטה מאגטה הבלתי מנוצח".
 • פרוסט: פרוסט הוא המקביל של פריזה מיקום 6 שהשתתף בטורניר בין יקום 6 ו7 ונחשב לאחד החזקים ביקום שלו. פרוסט נהג להילחם יחד עם קאבה בכוחות הרשע. כשגוקו נלחם נגד פרוסט הוא נדהם לראות כי פרוסט הוא טוב לב ואמיץ בניגוד לפריזה. לפרוסט יש את ההתפתחויות של פריזה והשתמש בהם נגד גוקו אך הם לא הועילו נגד הסופר סאיין שלו. זה היה נדמה כאילו הקרב שייך לגוקו אך פרוסט הנחית לגוקו אגרוף וגוקו איבד את ההכרה. אחרי זה הוא נלחם נגד פיקולו ואת אותו התהליך פיקולו איבד את ההכרה ופרוסט ניצח. ג'אקו טען כי פרוסט השתמש בכלי נשק בקרב וצדק וואדוס סיפרה לכולם כי פרוסט הוא בעצם נוכל רשע ורק גורם למלחמות ביקום 6. קאבה נראה כי הוא מאוכזב מפרוסט. ווג'יטה רצה לנקום בו אז הוא מבקש שלא יפסלו טכנית את פרוסט ומבקש מפיקולו שיכנע בשבילו כדי שיוכל להתמודד מולו ווג'יטה מנצח בקלות את פרוסט. נמחק כאשר ניסה לנקום בפריזה על ידי זנו.
 • בוטאמו: דב צהוב שהשתתף בטורניר בין יקום 6 ו7 ונחשב לאחד החזקים ביקום שלו. בוטאמו הוא הראשון שנלחם בטורניר נגד גוקו. נראה כי לבוטאמו יש גוף שאי אפשר להזיק לו אך גוקו הבין את החוקים וכל מה שהוא היה צריך זה להעיף את בוטאמו מהזירה וככה הוא ניצח אך גוקו אומר כי אם זה היה קרב אמיתי הוא היה מפסיד נגד הגוף הבלתי פגיע שלו. נראה כי לבוטאמו יש קשר טוב עם מאגטה על זה שבוטאמו ניחם את מאגטה כשהוא בכה וכשהם שיתפו פעולה בתחרות הבייסבול נגד יקום 7 וגם כן בטורניר העוצמה.
 • לורד זנו: מלך היקומים. היצור הכי חזק שיש. יכול להשמיד את כל היקומים בין רגע. השמיד 6 יקומים מתוך 18 היקומים המקוריים מכיוון שיום אחד קם בבוקר עם מצב רוח עצבני. זנו העתידי מציר הזמן של טראנקס מופיע בכדור הארץ אחרי שגוקו קרא לו באמצעות הכפתור שהעניק לו, הורג את זאמאס העתידי אשר הפך את עצמו לכל יקום 7 ובכך משמיד את כל היקום. גוקו מביא אותו להווה כדי שיהיה חבר של זנו מהווה.
 • גוקו בלאק: גוקו בלאק הוא כפיל מרושע של גוקו שהשליט אימה הרס וחורבן ביקום של טראנקס העתידי, מה שמאלץ אותו לחזור לציר הזמן של ההווה כדי לבקש עזרה מלוחמי הZ. מאוחר יותר מתברר כי בלאק הוא גרסה של "קאיש" בשם "זאמאס" מציר זמן מסוים שבו החליף גופים בינו ובין סון גוקו באמצעות הסופר דרגון בולו והשמיד את גוקו שהיה בגופו של זאמאס, לאחר מכן הוא איחד כוחות עם זאמאס מציר זמן נוסף על מנת להשמיד את האנושות. בנוסף לכוחותיו האלוהיים, לבלאק יש את כל היכולות שיש לסאיאניים דוגמת התחזקות תוך כדי קרב ולאחר פציעה אנושה, ויכול להפוך לסופר סאיין רוז העוצמתי ביותר שהביס את גוקו וכמעט והרג את ווג'יטה במצב סופר סאיין בלו. בלאק אף הצליח ליצור חרמש מהאנרגיה שלו ומשתמש בו נגד גוקו ווג'יטה לקח חלק במיזוג "זאמאס הממוזג".
 • זאמאס העתידי: קאיושין מתלמד לשעבר מיקום 10 שחושב שלבני תמותה אין סיבה לחיות כי הם מרושעים, קיבל גוף בן אלמוות מהסופר דרגון בול, אויבו של גוקו ומשמיד האנושות העתידית ביקום 7 יחד עם בלאק (שמהווה כגרסה נוספת של עצמו מציר זמן חלופי). חבר במיזוג ההרסני "זאמאס הממוזג" כאשר החבר השני הוא בלאק.
 • זאמאס מההווה: מתלמד של הקאיו שין של יקום 10 גוואסו, שטען כי לבני התמותה אין סיבה לחיות וכי על מנת לעשות צדק, יש להכחידם, אך לפני שהספיק לממש את תוכניתו הוא חוסל על ידי בירוס.
 • זאמאס הממוזג: מיד לאחר שטראנקס ביצע את טכניקת "המאפובה" על זאמאס הציע לבלאק להתמזג באמצעות עגילי הפוטרה, הם התמזגו וכתוצאה מכך נוצר לוחם רב עוצמה שאפילו לגוקו ולווגיטה במצב סופר סאיין בלו לא הצליחו להביס אותו, הדרך היחידה שהם יכלו לנצח הייתה מיזוג בין גוקו לווגיטה באמצעות עגילי הפוטרה, הם התמזגו ונוצר הלוחם "ווגיטו בלו", ווגיטו היה יותר חזק מזאמאס הממוזג אך רגע לפני שהוא חיסל אותו הם הופרדו מכיוון שבזבזו יותר מידי אנרגיה. לבסוף טראנקס בעזרת האנרגיה של כולם חתך את זאמאס, זאמאס הפך ליקום עצמו וחיסל את כל בני התמותה ששרדו על כדור הארץ לבסוף גוקו קרא ללורד זנו באמצעות כפתור שקורא לו וזנו חיסל את כל יקום 7 וכך הרג את זאמאס.
 • וג'יטו: ווג'יטו הוא המיזוג בין גוקו לוג'יטה בעזרת עגילי הפוטרה. הוא ניראה לראשונה בדרגון בול Z כאשר גוקו ווג'יטה לא הצליחו להביס את סופר בוו והתמזגו לוג'יטו אך לאחר שנכנסו לביתנו של סופר בוו הם נפרדו (עבר שעה מאז שהם התמזגו). בדרגון בול סופר וג'יטו חזר לאחר שגוקו ווג'טה לא הצליחו לנצח את זאמאס הממוזג ולפי המנגה וג'יטו בלו התעלה מעל אל ההרס בירוס. המהלך המיוחד והחזק ביותר שלו הוא פיינל קהמהאהמהאה. עד עכשיו ראו את וג'יטו הופך לסופר סאיין וסופר סאיין בלו.
 • טופו: מנהיג לוחמי הגאווה והצדק ביקום 11, ואל ההרס הבא של יקומו. טופו הוא אחד הלוחמים החזקים ביותר של טורניר העוצמה. בתחרות הראווה לפני הטורניר טופו הציע להלחם בגוקו כאשר ראה בו רוע ורצה לחסל אותו עקב חובתו כלוחם צדק. אך בזמן הקרב גוקו הצליח להתעלות על כוחו של טופו אבל טופו הסתיר את כוחו נגד גוקו. כאשר נלחם נגד פריזה וכמעט הפסיד הוא גילה את כוחו האמיתי (הכוח של אל ההרס) והועף על ידי וג'יטה מהזירה. המתקפה המאפיינת אותו היא "הבזק צדק".
 • ג'ירן: אחד מלוחמי הגאווה של יקום 11 ונחשב ללוחם הכי חזק ביקום שלו ופרט לכך גם כן בטורניר העוצמה. גוקו נחוש להלחם בג'ירן כי נדהם מכוחו העצום, כאשר ראה את ג'ירן מצליח להביס את קייל במצב הסופר סאיין האגדי שלה ביד אחד. לפי גוקו, ג'ירן הוא הלוחם הכי מסוכן לכל הלוחמים בטורניר העוצמה. נאמר שהוא בן התמותה שהתעלה בכוחו על אל ההרס של היקום שלו. אבל גוקו במשך הטורניר, פיתח צורה חדשה (אולטרה אינסטינקט) שהשתווה לכוחו של ג'ירן, עד שנגמרה לגוקו האנרגיה. בנוסף, ג'ירן הביס את היט וביזמן הקרב גילו שלג'ירן יש את הכוח להתעלות על הזמן עצמו.
 • דיספו: לוחם סופר מהיר ביקום 11, השלישי הכי חזק ביקום 11, ואחד מלוחמי הגאווה. דיספו נראה כמו בירוס אך נראה כי הם לא מאותו הגזע כי שאמפה לא ידע מזה הוא רק אמר שהוא ובירוס דומים. בטורניר העוצמה דיספו הצליח לתת קרב רציני מאוד להיט בגלל היותו "מהיר" היט בקושי הצליח להתמודד מולו ומול קונשי עד שבא גוקו ועזר לו. דיספו בטוח מאוד בעצמו. הועף מהזירה על ידי פריזה יחד עם גוהאן.
 • באזיל: זאב אדום, האח הצעיר של לבנדר וברגמו וחבר בשלישיית הסכנה של יקום 9. אוהב לשחק עם היריבים שלו לפני שהוא נכנס לעוצמה מלאה. בניגוד לגישה האכזרית והאלימה שהפגין במהלך מאבקו עם בו, באזיל מציג מידה רבה של יראת כבוד וחיבה כלפי אחיו הגדולים ונראה שהוא מתעלם בעיקר ממואיטו וסידרה, בעודו מתעב את רו. היכולות המיוחדות שלו הן לירות פרצי אנרגיה מרגליו והוא משתמש רק ברגליו כדי להילחם.
 • לבנדר: זאב זהוב, האח האמצעי של באזיל וברגמו וחבר בשלישיית הסכנה של יקום 9. נלחם בצורה לא הוגנת ובנוסף יש לו גם אופי סדיסטי ופסיכוטי כפי שהוא נראה מצחקק בזמן שלגוהאן כואב מהרעל, ואפילו מגחך כשגוהאן פוגע בו. עם זאת, אכפת לו מהאחים שלו בדומה לבאזיל, ומיד נכנס לזירה כדי לעזור לברגמו מתי שגוקו הביס אותו. כמו כן בדומה לבאזיל, הוא מתעב את רו ונראה שלא אכפת לו מסדרה וממואיטו. היכולות המיוחדות שלו הן נשיפת רעל, מכת רעל וגלי אנרגיה של רעל.
 • ברגמו: זאב כחול, האח הבכור של באזיל ולבנדר וחבר בשלישיית הסכנה של יקום 9. בעל אופי לגלגני ומתנשא וזה התבטא בכך שאמר לבאזיל להמשיך לשחק עם אויבו. למרות זאת ברגמו מראה כבוד לגוהאן בזמן הקרב עם לבנדר שמחשיב אותו בתור יריב ראוי אחרי שנלחם בעזרת כל חושיו מלבד חוש הראיה שלו. בנוסף לכך ברגמו מראה כבוד רב לאלים ולממונים עליו ואפילו מראה כבוד וקשר הדדי לאחיו. היכולות המיוחדות שלו הן מחיצה ו"צורת ענק".
 • נינק: לוחם חזק ושרירי מיקום 4 אשר משתתף בטורניר העוצמה. נינק מביע הערכה כלפי לוחמים חזקים כפי שהוא שיבח את הכוח של גוקו תוך כדי ניסיון להוציא אותו מהטורניר. הוא גם היה אדיש למדי בנוגע להדחתו שלו ולקבל את כישלונו. נראה גם שלנינק יש תחושה עמוקה של חברות, כאשר הוא מנחם את חברי הצוות העצובים. היכולת המיוחדת שלו היא חיבוק דוב.
 • שוסה: אדם זאב ירוק מיקום 4 אשר משתתף בטורניר העוצמה. בעוד הוא יכול ללעוג לאויביו במהלך הקרב, ניתן להניח כי הוא כמו נינק, יכול לנחם חברי צוות מדוכאים ולתת תחושה חברית. הוא גם הרגיש אחריות חזקה לקחת חלק בטורניר העוצמה כיוון שהוא נראה מתייפח ומתנצל על זה שהפסיד לזוג הלוחם מיקום 7. היכולת המיוחדת שלו היא העמדת פני מת.
 • מג'ורה: שועל ירוק מיקום 4 אשר איבד את ראייתו לפני זמן רב ומפצה על כך בחוש ריח מפותח. מג'ורה הוא לכאורה רגוע ושקול אמנם יש לו גאווה שהופכת אותו פחות סובלני לפרובוקציות.
 • גנוס: לוחם מיקום 4 אשר משתתף בטורניר העוצמה. הוא נאמן מאוד ומכבד מאוד את אלוהי היקום שלו, במיוחד קוויטלה, מדווח על כל מידע שהוא יכול לאסוף אליו כמרגל שלו. הוא גם מתוחכם ואינטליגנטי, כפי שהוא דן לגבי פריזה אם יכול להיות איום פוטנציאלי ליקום 4 ומייעץ לקוויטלה לא לקחת את יקום 7 כיקום חלש. במהלך הקרב, הוא הוכיח שיש לו תחושה גבוהה מאוד של זהירות מכיוון שהוא נסוג במהירות מן המאבק שלו נגד גוקו לאחר שגוקו מצליח להדוף שלו את המתקפה שלו עם טיפה קושי. הוא מראה כי הוא מעריך את חבריו כפי שמוצג כאשר הוא תקף את מאסטר רושי על שניצח שני חבריו לקבוצה. במהלך הקרב שלו נגד רושי, גנוס לא הראה ברציפות כל כבוד לזקן בלבד על בסיס הגיל המתקדם שלו, אף על פי שהוא מודה כי מאסטר רושי היה פעם לוחם חזק. אשר, הוא נראה להאמין כי ברגע אדם הגיע לגיל מסוים, אין להם ערך והם פשוט בדרך. גישה זו הובילה לתבוסה שלו כי מאסטר רושי בקלות חיסל אותו, התבוסה הזאת הותירה אותו בייאוש הכישלון שלו. היכולות המיוחדות שלו הן "גדילה", התקפות חשמל ושינוי צורה לציפור שעושה אותו יותר חזק ויותר מהיר. המתקפת "גדילה" - על פי קוויטלה, גנוס תמיד מתחזק כל שנייה וכל דקה בטורניר של אנשים חזקים והוא מתחזק כשבהתחלה מאסטר רושי העיף את גנוס ממש בקלות ובסוף הקרב מאסטר רושי נאלץ להשתמש בכל הכוח שלו נגד גנוס ורושי כמעט מת מה שמראה שגנוס באמת התחזק בקרב שלו נגד מאסטר רושי ועל פי מאסטר רושי בסופו של דבר גנוס יכול להיות אויב בעייתי לגוקו ולשאר. אך לא ידוע הרבה על המתקפת "גדילה" של גנוס ואם יש לו גבול מסוים שהוא מפסיק להתחזק או שהוא רק ממשיך וממשיך להתחזק שבסופו של דבר הוא יכול להגיע אפילו לכח של אלי ההרס.
 • ריבריאן (בריאן דה סאטו): לוחמת וחברה בקמיקזת כדורי האש של יקום 2 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. היא מאמינה שאהבה ואושר הן הרגשות החשובים ביותר. יש לה גם סובלנות נמוכה כלפי עלבונות. לבריאן יש התנהגות רגועה מאוד ולא פשוט להפחיד אותה כפי שניתן לראות. למרות השינוי הפיזי שלה והתוקפנות הגוברת, בריאן נשארה מרוכזת. עם זאת, בריאן היא נחושה מאוד לגבי נוכחות, כאשר היא הייתה מוטרדת על ידי אנדרואיד 17 שהפריע לביצועי הטרנספורמציה שלה. בריאן מראה ערכים לחבריה לקבוצה כפי שהיא נראית כאשר היא זועמת על 17 לאחר שהוא חיסל את קאקונסה וויקל מהטורניר. היכולות המיוחדות שלה הן שינוי צורה לריבריאן שמחזק אותה באופן משמעותי, תותח היופי, אור האהבה וכדור אנרגיה.
 • קוליפלה: סאיינית נקבה מיקום 6, בעלת פוטנציאל גבוהה במיוחד שאומנה על ידי קאבה להתפתח לסופר סאייה תמורת זה שהיא תשתתף בטורניר. כשזה קרה היא הצליחה להשיג את צורת הסופר סאייה 2 בשנייה ולפי דבריו של גוקו היא תצליח להשיג גם את הצורה של הסופר סאייה 3 בסוף הטורניר אך היא לא מוכנה עדיין לסופר סאייה בלו. לקוליפלה יש קשר טוב עם התלמידה שלה קייל והיא נוהגת לרוב לנחם אותה כשהיא חסרת ביטחון אך היא התלהבה מהקרב שלה נגד גוקו והיא התעלמה ממנה מה שגרם לקייל להתעצבן ולתקוף את גוקו. לקחה חלק במיזוג "קפולה".
 • קייל: סייאנית ביישנית, שקטה וחסרת ביטחון מיקום 6. קייל היא מקבילתו של ברולי הסופר סאייה האגדי. על פי וג'יטה זה יכול להיות הצורה האמיתית של הסאיינים. לקייל יש קשר טוב עם המורה שלה קוליפלה (וכנראה גם עם קאבה מכיוון שהיא הפכה לצורה הזאת רק כשהוא העליב אותה ולא קוליפלה) שמנחמת אותה כל פעם שהיא עצובה. לקחה חלק במיזוק "קפולה".
 • רוזי (סו רואז): לוחמת וחברה בקמיקזת כדורי האש של יקום 2 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. נראה שלסו רואז קל מאוד כפי שהיא נלחמה בגוקו ומחייכת בשובבות באותו זמן. עם זאת, לאחר שקאקונסה הובסה, סו רואז לקחה את הדברים יותר ברצינות ונשבעה לנקום על ידי כך שהיא תביס את גוקו. היא גם בטוחה למדי בעוצמתה כפי שהייתה בטוחה שהביסה את גוקו. היכולות המיוחדות שלה הן שינוי צורה לרוזי שמחזק אותה באופן משמעותי, אגרוף יצ'הינה ואור האהבה.
 • קאקונסה (סאנקה קו): לוחמת וחברה בקמיקזת כדורי האש של יקום 2 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. נראה שלסנקה קו קל מאוד ותנוחותיה כרוכות בקריצתה, והיא עשתה את סימן V באצבעותיה כאשר היקום שלה הוצג. כקאקונסה היא מאוד אגרסיבית ופראית כפי שניתן לראות כאשר היא הותקפה באכזריות על ידי אנדרואיד 17, אבל היא עדיין חביבה על היקום שלה כפי שנראה כאשר היא חיבקה את ויקל עבור העזרה שלה מפני נפילה מהזירה. היא כעסה כאשר ויקאל נפלה ונשבעה לנקום בשמה. מדי פעם היא מדברת בניב קנזאיבן. היכולות המיוחדות שלה הן שינוי צורה לקאקונסה שמחזק אותה באופן משמעותי, תכונות חייתיות ואור האהבה.
 • ליליבאו: לוחמת עם כנפיים מיקום 10 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. כפי שמוצג במהלך הקרב שלה עם באזיל, נראה שליליבאו מאבדת ריכוז בקלות רבה מדי; לאחר שננזפה על ידי רומשי על נפילה מחוץ לזירה, היא מודה שהיא שכחה איך לטוס עם הכנפיים שלה. היכולות המיוחדות שלה הן תעופה והסתערות.
 • ניגרישי: לוחם משודרג מיקום 3. ניגרישי בנה במיוחד לטורניר העוצמה את נריראמה כקלף סודי שלהם כדי שהם ינצחו אך נריראמה הובס בקלות על ידי היט ובאזיל. ניגרישי גם על פי הא, הקאיושין של יקום 3 הוא הלוחם הכי משודרג והטוב ביותר שלהם והם מצפים ממנו להרבה, אבל בטורניר העוצמה ניגרישי הובס בקלות על ידי קאבה בצורתו הרגילה ובמכה אחת בלבד יחד עם מוריסאם שהובס בקלות גם כן על ידי קאבה. אבל נראה שניגרישי הוא לא הלוחם הכי חזק של יקום 3 כי מאג'י קאיו הצליח ממש להקשות על גוקו כסופר סאייה מה שככל הנראה היה ניגרישי מפסיד בקלות גם לגוקו בצורתו הרגילה. היכולת המיוחדת שלו היא טכנולוגיית הסוואה.
 • נריראמה: רובוט חום ענקי מיקום 3 אשר משתתף בטורניר העוצמה. אם לשפוט לפי התכנות שלו לנריראמה יש רק רצון אחד: לזכות בטורניר העוצמה ולהימנע מנפילה מהזירה בכל מחיר. כמו מוסקו אל ההרס של יקום 3, שאינו מדבר כלל ומתקשר רק על ידי צפצוף בגוונים של 8 סיביות, לנריראמה יש דיאלוג מוגבל מאוד, ונראה כי אינו מסוגל לומר דבר מלבד שמו, המילים "אישור", " טעינה מלאה "או צעקות בעת ביצוע ההתקפות שלו. לכן ניגרישי בדרך כלל מדבר על נריראמה מטעם כאשר אינטראקציה עם אחרים. היכולות המיוחדות שלו הן מוד הישרדות, ציפורני ברזל ותותח אנרגיה.
 • נאפאפה: לוחם סומו ורוד מיקום 10 אשר משתתף בטורניר העוצמה. נאפאפה נוטה לצעוק "דוסקוי" ו "גוטוואנדסו" בעת לחימה, כמו מתאבקי סומו אחרים. הוא מוצג כלוחם מלוכלך ומשתמש בקייל כשק חבטות עבור מדיופ חברו לקבוצה.
 • ויקל: לוחמת מיקום 2 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. ויקל מדברת בצורה מנומסת כלפי חבריה לקבוצה, תוך שימוש בשפה גבוהה ובכבוד. היא גם הוכיחה להיות נחמדה מאוד לקמיקזת כדורי האש ולצוות שלה, במיוחד לקאקונסה, כפי שהיא קוראת לה "האלוהית / גברת קאקונסה". היכולת המיוחדת שלה היא תעופה.
 • וואון: דינוזאור כתום, אחד מלוחמי הגאווה של יקום 11 אשר משתתף בטורניר העוצמה. שניות ספורות לפני שהוא נפל מחוץ לזירה לאחר תוכניתו לרסן את קייל המשתוללת, הוא הוכיח תועלת ונלחם באומץ נגדה. היכולת המיוחדת שלו היא שוט הצדק.
 • הופ: חתולה סגולה מיקום 9 אשר משתתפת בטורניר העוצמה. בעלת טפרים אדומים וארוכים ביד השמאלית שלה. הופ היא אגרסיבית למדי עבור אויביה, כפי שהיא מראה רגעים של סדיזם על ידי כך שהיא מעליבה את וג'יטה שהיא תשרוט את פניו.
 • צ'אפיל: דרקון אפור מיקום 9 אשר משתתף בטורניר העוצמה. צ'אפיל מאוד בטוח ונינוח בשל יכולות ההגנה שלו ועצם זה שיש לו עור מברזל, היכולת המיוחדת שלו היא נשימת אש.
 • הייסופ: לוחם מיקום 9 אשר משתתף בטורניר העוצמה. הייסופ נראה רציני מאוד כשהוא נלחם בוג'יטה, מה שאומר שהוא לוקח את הטורניר ברצינות רבה כפי שהוא יודע שגורל היקום שלו נמצא בסכנה. היכולת המיוחדת שלו היא "אפס מוחלט".
 • אורגנו: לוחם מיקום 9 אשר משתתף בטורניר העוצמה. נראה שלאורגנו ולהייסופ יש ידידות קרובה והוא הוכיח את עצמו בטכניקת החוטים שלו כאשר תפס את וג'יטה. היכולת המיוחדת שלו היא "טכניקת החוטים".
 • מדיופ: לוחם מיקום 10 אשר משתתף בטורניר העוצמה. מדיופ נלחם מלוכלך כפי שהוא ונאפאפה מייסרים את קייל ומשתמשים בה כשק האגרוף שלהם. לאחר שראה את השתוללותה של קייל, הוא היה מבוהל בעליל לפני שנפגע מאחת מההתקפות שלה. היכולת המיוחדת שלו היא התקפה מיסטית.
 • הרמילה: לוחם מיקום 2 אשר משתתף בטורניר העוצמה. בדומה לשותף הקרב שלו פראם, הוא נעשה שקול וזריז כדי להפוך את החסרונות למלכודת, והוא יודע מתי להודות בתבוסתו, כך שהוא יכול להשתמש ביכולתו שוב. היכולת המיוחדת שלו היא פגיעות צלף וגלי אנרגיה משוכפלים.
 • פראם: לוחם מיקום 2 אשר משתתף בטורניר העוצמה. נעזר בשותף שלו הרמילה כדי לפגוע באויביו. היכולת המיוחדת שלו היא השתקפות. ללא הרמילה פראם לא היה מסוגל להילחם בגוקו ווג'יטה כי אין לו מתקפות משלו אז הוא נאלץ לברוח עד שדר. רוטה תפס אותו.
 • ג'יום: לוחם מיקום 10 אשר משתתף בטורניר העוצמה. נראה שג'יום קצת פזיז ויותר מדי בטוח נגד אויביו, היכולות המיוחדות שלו הן גלי אנרגיה מהפה, נשימת אש ותעופה.
 • דאמון: לוחם מיקום 4 אשר משתתף בטורניר העוצמה. דאמון הוא לוחם דמויי יתוש קטן וחזק.
 • גאמיראסיס: לוחם מיקום 4 אשר משתתף בטורניר העוצמה. גאמיראסיס הוא בלתי נראה.
 • מאג'י קיאו: יצור מים משודרג מיקום 3, בעל יכולת לשנות את צורות הגוף שלו לאיך שהוא רוצה והוא יכול להתחדש ברגע. מאג'י קיאו לא נראה כמו מישהו שלוקח כל כך הרבה דברים ברצינות על פי שהוא רק עשה את עצמו "מובס" בנוסף הוא גם היה מאוד סקרן לבדוק את הכוח האמיתי של ג'ירן. מאג'י קיאו הוא הלוחם הכי חזק של יקום 3 או השני הכי חזק (עדיין לא ראינו את כוחו של פאפרוני) שהצליח להביס בקלות את דיספו שגרם לג'ירן להתערב, ומכאן שג'ירן ראה בו אויב ראוי יחסית לכוח שלו.
 • מונה: אישה שמנמנה מיקום 4 שנלחמה נגד קאבה. מונה ידועה בתור מישהי שחצנית במיוחד שאתגרה את כל 3 הסאיינים שיתקפו אותה יחד. עם זאת, היא הצליחה להביס בקלות את קאבה כסופר סאייה וכמעט הדיחה אותו. מונה גם די מתעצבנת בקלות כשוג'יטה הציל את קאבה או כשקאבה אמר שהוא מספיק כדי להביס אותה וידועה בתור מישהי מלוכלכת, שהעליבה והשפילה את קאבה ואיימה עליו כשהיא תסיים איתו היא תפגע במאסטר שלו וג'יטה ובחברות הסאיינות שלו קייל וקוליפלה שגרם לקאבה להתעצבן ולהפוך לסופר סאייה 2 שהביס אותה בקלות.
 • קאסרל: הגנרל של יקום 11 ושל לוחמי הגאווה, בעל יכולת ליצור כלי נשק מהאנרגיה שלו. קאסרל ידוע בתור מישהו טוב לב שלא ידע אם כדי ללכת לטורניר העוצמה בגלל החשש שיקרה משהו נוראי ליקום שלו ולאנשים כשהוא לא יהיה אך טופו הרגיע אותו בזה ששכר לוחמי גאווה מתחילים שישמרו על היקום כשהוא לא יהיה. עם זאת, בנוגע לקרבות קאסרל הופך להיות הרבה יותר רציני ובטוח מאוד ביכולות שלו ולא היה אכפת לו להכאיב לקוליפלה, הוא אמר שבתור גיבור זה פוגע בו אבל אין לו ברירה מה שמראה שקאסרל יעשה הכל בשביל היקום שלו. היכולות המיוחדות שלו זה ליצור כלי נשק מהאנרגיה שלו. בינתיים מה שידוע לנו זה: ג'סטיק סאייבר (חיתוך צדק), ג'סטיק בומבר (פצצת צדק) ויריית פצצת עשן מהארגיה שלו.
 • אובוני: לוחם מיקום 10. בטורניר העוצמה אובוני אתגר את גוהאן מכיוון שראה בו אויב ראוי בנוסף אובוני הוא גם מכבד את גוהאן והיה אסיר תודה פגש אותו אך הוא נאלץ להילחם נגדו בכל מחיר מאחר שהוא זה שנושא את הגורל של יקום 10, בסוף הקרב אובוני הפסיד מהקאמהאמאה של גוהאן ומתברר שלאובוני היה גם משפחה שגרם לגוהאן לרחם עליו ועל יקום 10. אובוני הוא הלוחם הכי חזק ביקום 10, שהצליח לתת קרב רציני לגוהאן בצורתו האולטימטיבית ועל פי שגוואס האמין שאובוני יוכל להציל את יקום 10 על פי שהיה רק שניים יחד עם רובאלט.
 • פאפרוני: לוחם שנראה כמו דוקטור סגול מיקום 3. עד כה לא ידוע לנו כלל על הכוח האמיתי של פאפרוני או הוא עצמו מה שידוע זה שהוא זה שמחליט ומפקד על כל הרובוטים והלוחמים ביקום 3 וסוג של המנהיג שלהם שאפשר כנראה להסיק מסקנה מזה שפאפרוני יכול להיות הלוחם הכי חזק של יקום 3. כשהציגו את פאפרוני לראשונה הוא היה נראה ממש בטוח בעצמו וביקום שלו. השתלב עם קויצ'יארטור (בולארטור, קויטסקאי ופאנצ'יה) והפך לאנילאזה.
 • ד"ר רוטה: לוחם מיקום 6,ניסה להעיף את פראם מהזירה עד שלבסוף וג'יטה העיף אותו ביחד עם פראם מחוץ לזירה.
 • טופר: לוחם מיקום 11,שינוי הצורה הוא שיש לו ראש של דלעת מרובעת,עף על ידי אנדרואיד 18 מהזירה.
 • אנילאזה: שילוב של פאפרוני, בולארטור, קויטסקאי ופאנצ'יה מיקום 3. אנילאזה הוא לוחם מאוד חזק שמתמודד עם אנדרואיד 17, אנדרואיד 18, גוהאן, גוקו וג'יטה ופריזה. בסופו של דבר אנרואיד 17 עולה על נקודת התורפה של אנילאזה, פוגע בה והלוחמים שנשארו מיקום 7 מנצחים אותו.

אלי הקאיו העליונים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלי הקאיו העליונים, הידועים גם בשם "אלי הבריאה", הם שינג'ינים אשר להם החובה האולטימטיבית להגן על המעמד של היקום שלהם. תפקידם הוא לברוא ולמלא את כוכבי הלכת בחיים, מבלי להתערב במעשים של בני התמותה אותם הם בראו. הם הניגוד של אלי ההרס, בעוד אלי ההרס הורסים כוכבי לכת וגזעים המעמידים בסכנה את רמת בני התמותה ביקום, אלי הקאיו יוצרים ובוראים חיים, וכך האיזון נשמר. משום כך, אלי ההרס ואלי הקאיו קשורים ישותית, אם אל הרס ימות, גם הקאיו העליון שאליו הוא קשור ימות, וההפך. בניגוד לאלי ההרס ובדומה למלאכים, אלי הקאיו העליונים בכל היקומים הם מאותו הגזע, ונולדו באופן טבעי בתור אלים.

 • אנט: הקאיו העליון של יקום 1. אל יעיל ומוצלח מאוד, בעקבות מאמציו, היקום שלו הוא בעל רמת בני התמותה הגבוהה ביותר. על אף מעמדו הגבוהה ביחס לשאר האלים, הוא אינו מתנשא כלל.
 • פל: הקאיו העליון של יקום 2. בטוח מאוד בכוחו של היקום שלו, ומאמין כי יקומו הוא החזק מכולם. מסתמך יותר מידי על כוח והוא יכול להתעמת עם כל מי שמתנגד לעמדותיו. שלא כמו אלים רבים, פל ביחסים טובים עם האלה התאומה שלו, הלס.
 • אה: הקאיו העליון של יקום 3. מאמין כי צורות חיים מכניות עדיפות על צורות חיים רגילות. רואה את היקום של מתקדם מבחינה אינטלקטואלית אך הוא אינו מתנשא בכך, אלא אם הוא משוחח עם מישהו שחושב בדיוק ההפך.
 • קורו: הקאיו העליון של יקום 4. גאה מאוד ובעל השקפה מסוימת על האופן שבו אלים צריכים לפעול והוא חושב שזה מביש שהאלים רבים ביניהם על דברים שטותיים. יש לו הסתייגות כאשר זה מגיע למצבים של רמאות כדי לנצח.
 • אוגמה: הקאיו העליונה של יקום 5. אלה עדינה המעריכה איזון של ידע וכוח. אוגמה גאה בעבודתה, כפי שהיא מבינה את החסרונות שלה, את האל התאום שלה ואת היקום שלה בגלל ההוקרה של זנו בעבודתם הטובה כאלים.
 • פווה: הקאיו העליון של יקום 6. עצבני וקל להסיח את דעתו, הוא עצלן למדי ונוהג לחזור על עצמו עם אותו משפט. ברגע שהוא עצבני ולחוץ, הוא מקבל אופי מאוד קולני ותחרותי, שאמפה טען היא זהו אופיו האמיתי ואין סיבה להתייחס לכך.
 • שין: הקאיו העליון של יקום 7. הוא רגוע וחושב בצורה הגיונית במצבי לחץ. למרות שהוא יודע הרבה על היקום שלו, הוא עדיין בור במקצת ולא יודע דברים שידועים לאלי קאיו ואלי הרס רבים אחרים.
 • איל: הקאיו העליון של יקום 8. אוהב לתכנן תוכניות ולבצע אותם בצורה הכי טובה שאפשר. בדומה לאנט, אוגמה ולאוג, הוא מרגיש הקלה כאשר זנו מודיע כי היקום שלו אינו צריך להשתתף בטורניר וזה כשלעצמו מעיד כי הוא גאה בעבודה שהוא עושה ביקום שלו.
 • רו: הקאיו העליון של יקום 9. בעל אופי גס, אנוכי וחומרני לעומת שאר אלי הקאיו העליונים. לוקח כל הזדמנות לזלזל באחרים, הוא נתעב שכן הוא מוכן לעשות כל דבר כדי לנצח. הוא רואה את עצמו במעמד גבוה יותר ביחס לשאר אלי הקאיו העליונים, ומוצא שפגישות איתם הן למעשה בזבוז של זמנו.
 • גוואס: הקאיו העליון של יקום 10. בתור קאיו עליון, הוא מכבד את כל היצורים החיים, טובים ורעים. הוא יוצר חיים ולא מתערב ישירות במעשים של בני התמותה, אלא נשאר נייטרלי. מאמין כי רק לאלי ההרס מותר לשפוט ולהשמיד את בני התמותה בעוד התפקיד של הקאיו העליון הוא רק לצפות ולייעץ.
 • קאי: הקאיו העליון של יקום 11. בעל חוש צדק חזק ומעריך את החיים, מטפל ברוב המקרים עם רוגע בלתי פוסק. הוא טוב לב ולוקח הכל בצורה חיובית אך עם זאת, הוא מאוד יהיר ואינו יכול להיות סתגלתני ומוצג לפעמים כמישהו הפועל באופן שיטתי ובעייתי.
 • אוג: הקאיו העליון של יקום 12. תמיד אומר דברים מוסריים. למרות שהיקום שלו ברמה מאוד גבוהה, הוא תמיד שואף לעלות אפילו יותר. הוא גאה מאוד במעמדו כקאי עליון, וגאה בעבודה שהוא עושה ביקום שלו.

אלי ההרס[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלי ההרס הם בדרך כלל היצורים השניים בחוזקם ביקום שלהם, מיד לאחר המלאכים. תפקידם הוא להשמיד ולהרוס כוכבי לכת, גזעים ואיומים שונים המעמידים בסכנה את רמת בני התמותה של היקום שלהם. הם הניגוד של אלי הקאיו, בעוד אלי הקאיו יוצרים ובוראים חיים בכוכבי הלכת, אלי ההרס הורסים אותם וזאת כדי לשמור על איזון. משום כך, אלי ההרס ואלי הקאיו קשורים ישותית, אם קאיו עליון ימות, גם אל ההרס שאליו הוא קשור ימות, וההפך. שלא כמו המלאכים ואלי הקאיו השייכים לאותו המין, אלי ההרס נבדלים זה מזה בגזע אליו הם משתייכים והם הפכו לאלים לאחר שהיו בני תמותה בעצמם לפני כן.

 • איוון: אל ההרס של יקום 1. אל הרס מאוד מוצלח ומבצע את תפקידו כראוי. יש לו תשוקה חזקה, התלהבות וקל מאוד להכעיס אותו, למרות המראה הרגוע שלו.
 • הלס: אלת ההרס של יקום 2. הנקבה היחידה שנמצאת בתפקיד של אל הרס.
 • מולה: אל ההרס של יקום 3. נמצא בתוך הרובוט שלו, מוסקו, ומתקשר עם אחרים באמצעות צלילים אותם המלאך שלו מתרגם. לא ידוע הרבה על אישיותו, אך לפני שהוא נמחק ביחד עם היקום, הוא יצא מחליפת הרובוט שלו והודה למלאך שלו על כל העזרה, והראה כי יש לו כבוד לקמפרי.
 • קיטלה: אל ההרס של יקום 4. עצלן במיוחד, שלא כמו אלי ההרס האחרים, הוא אינו מתאמן או מבצע את תפקידו, אלא מעדיף לשבת לשחק במשחקי וידאו ולאכול ג'אנק פוד. הוא די אינטליגנטי, ערמומי ומניפולטיבי ומוכן לעשות הכל כדי לנצח, גם אם זה אומר לרמות. חסר חמלה כלפי אחרים.
 • ערק: אל ההרס של יקום 5. בודק ביסודיות לפני שהוא הורס, ומנסה להרחיב את הפוטנציאל של היקום שלו עם כמות מינימלית של הרס. ערק הוא ממושמע, עושה מדיטציה באופן קבוע וממשיך באימונים שלו כאל הרס, בניגוד לרוב אלי ההרס האחרים.
 • שאמפה: אל ההרס של יקום 6. אחיו התאום של בירוס, סובל מעודף משקל ונמצא כל הזמן ביריבות עם בירוס. בעל אופי מאוד ילדותי ונותן למלאכית שלו לבצע את רוב התפקידים שהוא אמור לבצע. הוא אדיש למתרחש מסביבו ותמיד מנסה למצוא קיצורי דרך לניצחון.
 • בירוס: אל ההרס של יקום 7. אל הרס חזק, בעל אופי ילדותי אך יכול להפוך לבוגר כהרף עין, אוהב אוכל (בעיקר של כדור הארץ) ונוהג לישון למשך עשרות שנים. אוהב להציג דומיננטיות, ודורש לקבל כל מה שהוא רוצה מבלי לחשוב יותר מידי על איך זה ישפיע על אחרים.
 • ליקר: אל ההרס של יקום 8. למרות המראה הנוקשה שלו, הוא די עליז ואוהב להתרברב בעליונותו. חי כדי להרוס פגמים בבריאות של הקאי העליון וכל דבר אחר המוריד את רמת בני התמותה ביקום שלו. והוא בעל מידה של מוסר. והוא אל ההרס ה-2 הכי חזק .
 • סידרה: אל ההרס של יקום 9. חושב יותר מידי וחסר החלטיות, ולכן לא הורס כמעט דבר. סידרה מאוד פסיבי ורגוע ביחס לשאר האלים. הוא אינו שופט ומביע את דעתו על ההתנהגות של בני התמותה כאשר הוא משמיד אותם.
 • רומסשי: אל ההרס של יקום 10. אל עצלן יחסית ולא אוהב להרוס כוכבי לכת, משום שהוא מוצא שזה כרוך ביותר מידי כאב. למרות האגו שלו ואופיו המוגזם והנלהב, רומסשי גם יכול להיות רציני. נמצא ביחסים טובים עם האל התאום שלו, גוואס.
 • בלמוד: אל ההרס של יקום 11. בעוד שכל שאר אלי ההרס בשאר היקומים הם הישויות השניות בחוזקן (מיד לאחר המלאכים), בלמוד הוא השלישי בחוזקו, ג'ירן חזק יותר ממנו. הוא אינו סולח לרעים, ומרוצה מאוד מן הלוחמים ביקום שלו. נמצא ביחסים טובים עם האל התאום שלו, קאי.
 • ג'ין: אל ההרס של יקום 12. אל מוכשר מאוד המבצע את תפקידו ללא אפליה או היסוס. נראה מאוד בטוח וגאה בעצמו. על פי מעשיו ואופן פעולתו, ניתן להבין כי הוא חכם ומסוגל להסיק מסקנות נכונות.

המלאכים[עריכת קוד מקור | עריכה]

המלאכים הם יצורים בעלי מעמד גבוה בהיררכיה של המולטיוורס. נראים אנושיים עם עור בעל גוון כחול בהיר, שיער לבן, והילה כחולה המקיפה את צווארם, למעט דאישינקן, שהילתו צפה בצורה אנכית מאחורי ראשו. הדפוסים על בגדיהם זהים לאלו של אלי ההרס אותם הם משרתים. תפקידם של המלאכים הוא להנחות וללמד את אלי ההרס לשלוט בכוחם, ולוודא כי הם מבצעים את תפקידם כראוי, כמו כן גם לשרת אותם בתור המשגיחים האישיים שלהם. במקרה של דאישינקן, תפקידו הוא לשרת ולייעץ לזנו בלבד.

 • דאישינקן: אביהם של שישה מתוך שנים עשר המלאכים, וויס, ואדוס, מארקריטה, קורן, קוס ומרטינו. משרת את זנו. כוחו האמיתי אינו ידוע, אך לפי האנימה הוא בין החמישה הכי חזקים במולטיוורס, ולפי המאנגה הוא החזק מכולם. לפיכך, הוא הישות השנייה החזקה ביותר שקיימת, מיד לאחר לורד זנו ובכך הוא ניצב מעל שלוש הישויות החזקות האחרות.
 • אוואמו: המלאך של יקום 1. המורה של איוון, והישות החזקה ביותר ביקום 1. רמת הכוח הגבוהה שלו מאפשרת לו לחוש בהכל.
 • סור: המלאך של יקום 2. המורה של הלס והישות החזקה ביותר ביקום 2. בעל אישיות רצינית ואוהב לראות את עצמו כאינטליגנט יותר מאחרים. למרות קשיחותו, יש לו חיבה מסוימת ליקום שלו.
 • קמפרי: המלאך של יקום 3. המורה של מולה והישות החזקה ביותר ביקום 3. אל ההרס אותו הוא מדריך מדבר רק באמצעות צלילים אלקטרוניים, וזוהי חובתו לתרגם את מה שהוא אומר. בניגוד להרבה מלאכים אחרים המגלים אדישות כלפי סביבתם, קמפארי מראה עניין בנעשה ביקום שלו.
 • קוניק: המלאך של יקום 4. המורה של קיטלה והישות החזקה ביותר ביקום 4. מוכשר ובעל תובנה. בעל אישיות מורכבת ובדרך כלל נשאר אדיש לפעולות שמתרחשות סביבו.
 • קוקטייל: המלאך של יקום 5. המורה של ערק והישות החזקה ביותר ביקום 5. לומד הרבה משני האלים של היקום שלו. בניגוד לרוב המלאכים האחרים, קוקטייל הזדעזע מהמחיקה של היקומים בטורניר העוצמה, דבר המעיד כי אכפת לו מאחרים בניגוד לשאר המלאכים.
 • ואדוס: המלאכית של יקום 6. המורה של שאמפה והישות החזקה ביותר ביקום 6. אחותו הגדולה של וויס. מכינה לשאמפה ארוחות בריאות ודואגת לעודף המשקל שלו אך למרות מאמציה הוא לא מקשיב לה ואף מעליב אותה אך היא מעליבה אותו בחזרה שהוא שמן.
 • וויס: המלאך של יקום 7. המורה של בירוס והישות החזקה ביותר ביקום 7. בעל אופי נשי על אף שהוא מוצג כזכר. אחיה הקטן של ואדוס. לפי יוצר הסדרה, וויס חזק מבירוס פי 1.5. החיה את פריזה בסוף טורניר העוצמה (אחרי שהם ניצחו)
 • קורן: המלאך של יקום 8. המורה של ליקר והישות החזקה ביותר ביקום 8. אסרטיבי ולא מתבייש להביע את דעותיו ומתעקש שדעותיו ונקודת מבטו הן הטובות ביותר.
 • מואיטו: המלאך של יקום 9. המורה של סידרה והישות החזקה ביותר ביקום 9. כמעט ואינו מדבר, רק מחייך בנקודות מסוימות. נגעל מהאלים של היקום שלו. בדרך כלל בעל מבט קר בעיניו.
 • קוס: המלאכית של יקום 10. המורה של רומסשי והישות החזקה ביותר ביקום 10. מייעצת לאלי היקום שלה בנוגע להבחנה בין טוב ורע. כנראה המלאכית הצעירה ביותר מבין כל המלאכים.
 • מארקריטה: המלאכית של יקום 11. המורה של בלמוד והישות החזקה ביותר ביקום 11. תמיד מתלוננת לאלי היקום שלה שהם לא קפדניים מספיק ומדברת בדרכה המיוחדת.
 • מרטינו: המלאכית של יקום 12. המורה של ג'ין והישות החזקה ביותר ביקום 12. כיוון שהיא נמצאת בסביבה של אלים מצוינים, אין לה יותר מידי מה לעשות. אך עם זאת, היא תמיד חושבת על איך לשפר את רמת האלים של היקום שלה אפילו יותר.
 • מאקורה: מלאכית שעד כה הופיעה במאנגה בלבד. היא דומה לשאר המלאכים מבחינה חיצונית, אך לא ידוע דבר על אישיותה או על כוחה.

שינויי צורה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שינוי צורה בדרגון בול פירושו לשנות את צורתך ובכך להעלות את עוצמתך.

סאיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אוזארו: הצורה הראשונה שגוקו השיג ואחת הצורות הראשונות של הסאיינים. מפתחת את המשתמש לצורת קוף ענק ומגדילה את כוחו פי עשרה, רק סאיינים בעלי זנב מסוגלים להשיג את הצורה הזאת ורק ברגע שהם נחשפים לאור הירח או למשהו שמדמה את אור הירח, כמו שוג'יטה עשה בדרגון בול זי כשהוא ירה קי בלאסטס לשמיים כדי שידמה את אור הירח וכך התפתח לאוזארו.
 • סופר סאיין: הצורה הראשונה של הסאיינים שהיא חסרת זנב, מכפילה את הכוח פי 50. לצורה זו יש 3 שלבים אך השלב היחיד שהוא מעל לסופר סאיין שראינו בסדרה "דרגון בול סופר" היה האולטרה סופר סאיין (מאופיין בגוף שרירי ומנופך עם שער צהוב, צורה זו חזקה מהסופר סאיין הרגיל אך אטית הרבה יותר ומבזבזת הרבה אנרגיה מה שהופך את השלב הזה ללא שימושי). צורת הסופר סאיין מאופיינת בשיער צהוב קוצני. גוקו היה הראשון שהצליח להגיע לצורה הזו. סאיינים נוספים שהגיעו אליה הם: טראנקס העתידי, וג'יטה, גוהאן, גוטן, טראנקס, גוקו בלאק (על פי המאנגה), קאבה, קוליפולה, קייל.
 • סופר סאיין 2: הצורה השנייה של הסאיינים והיא הצורה שבקרבות בכוח חלש יותר הכי יעילה כי היא חזקה ומבזבזת מעט אנרגיה יחסית לכוחה, מכפילה את הכוח פי 100. מאופיינת בשיער צהוב ומבריק יותר מסופר סאיין. גוהאן היה הראשון שהגיע לצורה הזו. עוד סאיינים שהגיעו לצורה: גוקו, טראנקס העתידי, וג'יטה, גוהאן, קאבה, קוליפולה וקייל.
 • סופר סאיין 3: הצורה השלישית של הסייאנים, מכפילה את הכוח פי 400. צורה זו מאופיינת בשיער ארוך מאוד המגיע עד לברכיים, בעלת אישונים וחסרת גבות. הצורה הזו מבזבזת יחסית הרבה אנרגיה לעומת הכוח שלה ואת הצורה הזו רק שני סאיינים הצליחו להשיג: גוקו וגוטנקס.
 • סופר סאיין 4: צורה זאת הופיעה לראשונה בדרגון בול ג'י טי לאחר שגוקו השתלט על צורת האוזארו הוא הפך לסופר סאיין 4 צורה זאת לא מופיעה בדרגון בול זי או בסופר היחידים שהגיעו לצורה הזאת הם גוקו ווגיטה (וגוקו מהיקום האחר שיהיה בסדרה החדשה של דרגון בול).
 • סופר סאיין אל: הצורה הראשונה אשר הצליחה להתקרב לכוחם של האלים. צורה זו מאופיינת בגוף רזה ושיער אדום. כדי להגיע אליה צריך לבצע טקס שמשתתפים בו 6 סאיינים טהורי לב, כאשר 5 סאיינים מעבירים את כוחם לסאייני השישי והוא מקבל את צורת הסופר סאיין אל. אפשרות אחרת להשיג אותה היא להתאמן קשה וברצינות כמו וג'יטה. הסאיינים היחידים שהגיעו להתפתחות זו הם גוקו ווג'יטה (רק במאנגה).
 • סופר סאיין בלו: צורה זו היא סופר סאיין עם הכוח של סופר סאיין אל. ולכן יש הקוראים לה SSGSS שפירושו: Super Saiyan God Super Saiyan. צורה זו מאופיינת בשיער ובהילה כחולים בהירים, וכוח המתחרה בכוחם של האלים. הסאיינים היחידים שהגיעו להתפתחות זו הם גוקו ווג'יטה.
 • סופר סאיין רייג': צורה זו ניתנת להשגה רק על ידי התפרצות של כעס עצום ברגע אחד. התפתחות זו מאופיינת בשער צהוב עומד, הילה כחולה ומסביבה הילה צהובה. הסאיינים שהשיגו את הצורה הזו היה טראנקס העתידי ווג'יטה.
 • סופר סאיין רוז: צורה זו היא הצורה המקבילה לסופר סאיין בלו (הצורה האפלה של סופר סאיין בלו) ולכן היא גם שווה בכוחה לסופר סאיין בלו. צורה זו זהה במראה לסופר סאיין בלו רק בעלת הילה ורודה וסגולה. היחיד שהשיג את הצורה הזו הוא גוקו בלאק.
 • סופר סאיין האגדי: צורה זו מאופיינת בגוף שרירי ומנופך ושיער ירוק עומד וחוסר אישונים, מה שמראה על איבוד השפיות. הראשון שהשיג את הצורה הזו היה ברולי (רשע שהופיע ב-3 סרטים) אך בסדרה, הראשונה שהשיגה את הצורה הזו הייתה קייל, סאיינית מיקום 6.
 • סופר סאיין בלו אוולושן: הצורה שנמצאת מעבר לגבולות הכוח של סופר סאיין בלו. מאופיינת בשיער כהה ובוהק יותר, הילה כהה יותר והיא חזקה ומהירה יותר. היחיד שהשיג את הצורה הוא וג'יטה כאשר התעלה על גבולותיו בקרב נגד ג'ירן.

טכניקות ויכולות מיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אולטרה אינסטינקט - טכניקה נדירה ומתקדמת מאוד. ידועה לשמצה בקרב האלים היות שאפילו להם קשה מאוד לשלוט בה. המשתמשים בטכניקה הזו יכולים להתחמק מכל סכנה שהיא, משום שגופם זז באופן עצמאי ומנותק לגמרי מהמוח, וזו הסיבה למה צורה זו היא מהירה כל כך, הגוף לא מבזבז זמן בלשלוח אותות דרך מערכת העצבים, אלא מגיב לסכנה באופן עצמאי ומיידי. אך אפילו לאחר שלוחם מצליח לשלוט על הטכניקה הזו, קשה מאוד להתמחות בה, משום שאפילו בזמן השימוש בה הלוחם חושב על מתקפותיו, דבר המאט את זמן הפעולה ופוגע ביעילותה של הטכניקה.
 • מאסטרד אולטרה אינסטינקט - הגרסה המושלמת של אולטרה אינסטינקט, ניתן להשיגה רק לאחר התמחות ושליטה מוחלטת באולטרה אינסטינקט. במצב זה, יכולות התקיפה וההתחמקות של הלוחם הן אופטימליות, ניתן להתחמק מכל סכנה שהיא ולתקוף בצורה היעילה והמהירה ביותר. רק המלאכים וגוקו יכולים להגיע ליכולת הזו. (גוקו הוא בן התמותה היחיד אשר השיג אותה בסדרה יש האומרים שנראה את הצורה אצל הלוחם שנלחם נגד גוקו בסרט "דרגון בול סופר").

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבע שנים עברו מאז תבוסתו של קיד בו הרשע ושלום חזר לכדור הארץ כאשר גוקו וחבריו חיים בשלווה. עם זאת, מופיע כעת איום חדש על הפלנטה בצורתו של בירוס, אל ההרס (Lord Beerus - 破壊神ビルス, הַאקַאִישִין בִּירוּסוּ). בהיותו הישות המחרידה ביותר ביקום כולו, נחוש בירוס להילחם בלוחם האגדי הנודע בכינוי "הסופר סאיין אל" (Super Saiyan God - 超サイヤ人ゴッド, סוּפַּה סַאִייַה-גִ'ין גוֹדּוֹ), אליו התוודע בעקבות נבואה שהתגלתה לו.

הסדרה מספרת מחדש את אירועי הסרטים "דרגון בול זי: קרב האלים" ו"דרגון בול זי: תחייתו של 'F'", בטרם ממשיכה לקו עלילה מקורי הכולל מסע ליקומים מקבילים.[3] בנוסף זה מספר גם על שובו של טראנקס העתידי להווה בגלל איום חדש בכדור הארץ העתידי שידוע כגוקו בלאק.

סאגת קרב האלים (פרקים 1 עד 14 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

אל ההרס "לורד בירוס" מתעורר משנתו כדי לחפש אחר החלום שלו למצוא את הסופר סאיין אל. לורד בירוס מגיע לכדור הארץ ביום הולדתה של בורמה לחפש את הסופר סאיין אל, נלחם נגד גוקו ומאיים להשמיד את כדור הארץ. בנוסף על כך בירוס ו-וויס התאהבו בכדור הארץ מכיוון שטענו שיש שם את האוכל הכי טעים שטעמו, וזו גם אחת הסיבות לכך שבסוף הם גם לא השמידו את כדור הארץ.

סאגת תחייתו של פריזה (פרקים 15 עד 27 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

פריזה קם לתחייה בעזרת כדורי הדרגון בול ומתכנן לנקום בגוקו ולהשמיד את כדור הארץ, בזמן שגוקו ווג'יטה באימונים אצל אל ההרס בירוס ועוזרו וויס. פריזה מתאמן בצורה אינטנסיבית במשך 4 חודשים ומגיע לכדור הארץ חזק מתמיד ועם צבא של 1000 חיילים כדי להשמיד את כדור הארץ, גוקו וחבריו. כשהם נוחתים על כדור הארץ וג'יטה וסון גוקו עוד לא מעורים בשהתרחש וממשיכים להתאמן בכוכב של בירוס. בשל כך גוהאן, פיקולו ושאר הלוחמים שהיו זמינים בהתראה קצרה מנסים לעכב את פריזה וביינתיים משמידים גם חצי מהצבא של פריזה. לאחר מכן גוקו ווג'יטה מגיעים לכדור הארץ עם שינוי צורה חדש בשם "סופר סאיין בלו" וגם פריזה מראה צורה חדשה שחזקה בהרבה יותר מהפעמים הקודמות שלו הנקראת "גולדן פריזה". לבסוף הם נלחמים ומשמידים את פריזה.

סאגת יקום 6 (פרקים 28 עד 41 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

האח התאום של בירוס, שאמפה, מגיע ליקום 7 ביחד עם אחותו הגדולה של וויס, ואדוס, בעוד ששאמפה מתווכח עם בירוס לאיזה יקום יש אוכל יותר טעים, הוא מציע קרב בין לוחמיו ללוחמיו של בירוס. לכל קבוצה יש 5 לוחמים, הקרבות הם אחד על אחד כאשר אם אחד מנצח אז הוא נשאר. הטורניר יסתיים כאשר כל הלוחמים של אחת מהקבוצות ייפסלו. אם הקבוצה של שאמפה מנצחת, אז כדור הארץ עובר ליקום 6. ואם הקבוצה של בירוס מנצחת, אז היא מקבלת את שבעת כדורי הסופר דרגון בול שמאפשרים לבקש כל דבר (בשונה מכדורי הדרגון בול הרגילים שיש להם כוח מוגבל). המתחרים של יקום 7: גוקו, וג'יטה, פיקולו, מאג'ין בו, ומונאקה (שהסתבר כחלש).

סאגת מונאקה (פרקים 42 עד 46 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גוקו רוצה להלחם מול מונאקה מכיוון שהוא חושב שמונאקה חזק, ובירוס אמר את זה לגוקו כדי לעורר בו מוטיבציה, ובסופו של דבר בירוס מסתבך מזה. לאחר מכן גוקו נהיה חולה ובעקבות זה נהיה לו בעיה בהשתנות המהירה, לאחר מכן הוא מגיע למלך קאיו שאומר שזה מאחר שהשתמש בטורניר מול יקום 6 במהלך מתקפת קאיו כפול 10 שגרם לו את זה ולכן הוא צריך לנוח. לאחר מכן טראנקס וגוטן מגיעים לכוכב של חבר של מונקאה ששומר על המפתח למים העל אנושיים ועוזרים לו מול גריל וחבורתו שרוצים לקחת את זה ממנו. לבסוף נוצר מהמים העל אנושיים שיבוט של וג'יטה, שלאחר מכן הובס על ידי מונאקה.

סאגת טראנקס העתידי (פרקים 47 עד 76 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

גוקו וחבריו מקבלים קריאת מצוקה מטראנקס העתידני, בגלל איום בשם בלאק שמחריב את כל כדור הארץ בקו הזמן של טראנקס. גוקו, בירוס ו-וויס מוצאים מישהו בעל אנרגיה דומה ביקום העשירי בשם זאמאס. גוקו, וג'יטה והשאר נוסעים לעתיד להלחם בבלאק שאיתו מגיע גם זאמאס ומגלה שבעתיד הוא לקח את הגוף של גוקו והרג אותו בגוף של זאמאס, ובנוסף ביקש מכדורי הסופר דרגון בול להיות בן אלמוות והשמיד אותם. לאחר מכן הוא מתאחד (בעזרת עגילי הפוטרה) עם בלאק. והם נלחמים נגד גוקו, וג'יטה וטראנקס, אבל מכיוון שבלאק התאחד עם זאמאס ובלאק אינו בן אלמוות (מה שגורם להם לא להיות אליי מוות), ואז טראנקס השמיד אותם. לאחר מכן זאמאס הופיע בשמים והשליך אנרגיה רעה לכל היקום, מה שלא הותיר לגוקו ברירה אלא לקרוא לזנו סאמה (מי ששולט בכל 12 היקומים ואין חזק ממנו). שזנו ראה את מה שקרה והחליט להשמיד את כל העולם בעתיד, ואז כל מי שנשאר חיי בעתיד נכנס מהר למכונת הזמן וחזר להווה קצת לפני שזנו השמיד הכל. ואז הם הגיעו להווה ואמרו לכולם שהשמידו את זאמאס אבל היקום נחרב. לאחר מכן טראנקס ומאי (היחידים שנשארו מהעתיד), נפרדו וחזרו בחזרה במכונת זמן.

סאגת הישרדות היקום (פרקים 77 עד ו-131 בסדרה)[עריכת קוד מקור | עריכה]

אחרי שהקשיב לעצתו של גוקו בסאגת יקום 6, מחליט לורד זנו, האל של כל היקומים לקיים טורניר מלכותי בין עשרת הלוחמים הטובים ביותר מכל יקום, היקומים שיפסידו בתחרות יושמדו. מיקום 7 נקראים להשתתף גוקו, וג'יטה, גוהאן, טיהנשינהן, מאסטר רושי, קרירין, 18, פיקולו, 17 ופריזה (שנקרא להחליף את בו שנרדם ומקבל מאורנאי בה בה לחזור לחיים ליום אחד). במהלך הטורניר יקום 9 מתמקד בלהעיף את גוקו מהזירה. כל לוחמי יקום 9 מתרכזים סביב גוקו, וגוקו מתחיל להתקשות כאשר "שלישית המוות" סוגרת על גוקו מקיטה נכנס לתוך למשולש. גוקו בעזרת מקיטה מביסים את כול לוחמי יקום 9 ויקום 9 נמחק. לאחר מכן אנדרואיד 18 כמעט יצאה מהזירה אבל קרירין הציל אותה. 18 וקרירין מוצאים מהזירה לוחם אחר לוחם בעזרת טכניקות שדורשות שיתוף פעולה אשר הם התאמנו עליהן. לבסוף פרוסט מיקום 6 גורם לקרירין להחליק ומפיל אותו, 18 מתעצבנת. לאחר מכן מאסטר רושי וטינשן האן העיפו את פריצ'ו מיקום 3 ופריזה העיף את מוריצ'ים מיקום 10. קאבה מיקום 6 גוקו, 17 ו-18 ניסו להילחם מול 5 לוחמים מיקום 11 ובעזרתן של קלאופילה וקייל מיקום 6, הם הצליחו להעיף 3 מהם ואילו 18 העיפה את טופר ואת קוקוטה, השניים האחרים. 17 נלחם מול לוחמות מיקום 2 עקב התפרצותו לשינוי הצורה, ובזכות שיחת ביטחון של 18, העיף 17 את ויקל וקאקונסה מיקום 2 וכך עורר את כעסה של ריבריאן. גוהאן נלחם בבוטאמו מיקום 6 והעיף אותו ובנוסף גוהאן ופיקולו נלחמו מול אובוני ורובאלט, שני הלוחמים הנותרים של יקום 10 (לאחר שג'ימז מיקום 2 העיף את ג'יקול מיקום 10), והעיפו את שניהם, וכך גרמו ליקום 10 להימחק. היט מיקום 6 התקשה להילחם מול דיספו מיקום 11 עקב מהירותו של דיספו, ולבסוף חשב על שיטה איך להביס את דיספו. יקום 11 הבין שהיט מתכנו מלכודת, ואומר לקונשי (לוחם מיקום 11) לעזור לדיספן. ולאחר שדיספו עמד לעוף מהזירה הוא ניצל על ידי קונשי והחוטים שלו, בעזרתו של סון גוקו (שהשתמש בסופר סאייה אל מאז קרב האלים) הביס היט את קונשי והעיף אותו מהזירה. דיספו מצליח לברוח. מאסטר רושי נלחם מול לוחמת מיקום 4 בשם קאווי והיא העיפה את עצמה מהזירה לאחר שניסתה לפתות אותו, בנוסף לכך הביס רושי את דרקורי מיקום 4 באמצעות המאפובה ואת גאנוס מיקום 4 באמצעות קאמאמא ברמת מקסימלית, דבר אשר הביא למותו של מאסטר רושי, אולם הצליח לקום לתחיה בזכות גוקו. גוהאן ופיקולו נלחמו מול דוקטור רוטה מיקום 6 אולם צלף מסתורי בשם פרום מיקום 2 הביס את רוטה. טינשן האן גילה שמי שירה הוא הרמילה מיקום 2 ובאמצעות מתקפת הפיצול שלו הוא הגיע אל הרמילה, אולם הוא הועף יחד איתו. לאחר מכן פרום ודוקטור רוטה נלחמו זה בזה והועפו על ידי וג'יטה. ג'ירן מיקום 11 מעיף מהזירה את מ'אגי קאיו מיקום 3/ פרוסט מיקום 6 תכנן תוכנית איך להביס את היקום 7 בתנאי שיסלחו לו על פשעיו, בתחילה פרוסט עמד להלחם מול מאסטר רושי, רושי ניסה לבצע מאפובה אך נכשל ולאחר מכן וג'יטה מתערב ונלחם בפרוסט יחד עם מאגטה מיקום 6, וג'יטה ניסה להעליב אותו ללא הצלחה (כי למאגאטה היו אטמי אוזניים), רושי ביצע מאפובה נוספת אולם פרוסט חסם אותה וביצע מאפובה הפוכה על וג'יטה שנכנס למלכודת שלו. רושי הצליח לשחרר את וג'טה ווג'יטה שבר את אטמי האוזניים של מאגאטה והעליב אותו והעיף אותו, בנוסף מאסטר רושי נאלץ להעיף את עצמו מהזירה ולאחר שפרש אכל שעועית קסם וחזר לחיים. גוהאן נלחם בקושי רב מול ג'ימז מיקום 2 עם שפריזה הגיע והביס את ג'ימז והעיף אותו מהזירה. לאחר מכן פרוסט מגיע ומתרשם מול פריזה ופריזה נלחם מול גוהאן. אולם זו הייתה העמדת פנים ולאחר שפריזה אמר לפרוסט "לא לסמוך על אף אחד" העיף פריזה את פרוסט מהזירה. פרוסט כעס מאוד על פריזה מאחר ששיקר לו ולאחר שפריזה קרא לפרוסט חובבן, פרוסט רצה להורגו אולם נמחק על ידי לורד זנו בטענה שאסור לתקוף מחוץ לזירה. בינתיים גוקו נלחם מול ריבריאן מיקום 2 באומץ ובקושי רב. לאחר מכן גוקו המשיך להילחם בריבריאן, אבל לפתע נקטע הקרב על ידי ג'ירן, הלוחם הכי חזק של יקום 11. גוקו נלחם נגד ג'ירן אך הבין שלא יוכל להביס אותו באמצעים רגילים ולכן יצר את הגנקי דאמה שניזונה מאנרגיה של לוחמי היקום השביעי. אך ג'ירן הדף את הגנקי דאמה והחזיר אותו אל גוקו. לאחר שכדור האנרגיה פגע בו גוקו נעלם. כולם חשבו שהוא מת. אך הוא חזר עם צורה חדשה: אולטרה אינסטינקט, צורה שגם האלים מתקשים להשיג אותה. אך לאחר קרב קצר גוקו מאבד את הצורה וג'ירן מביס אותו. לאחר מכן פריזה נותן לגוקו אנרגיה כדי שימשיך להילחם. באותו הזמן היט, הלוחם הכי חזק של יקום 6, נלחם נגד ג'ירן. בהתחלה נראה שג'ירן מנצח, אך היט נועל אותו במימד אחר כך שלא יוכל לזוז. לבסוף ג'ירן שובר את הנעילה ומדיח את היט מהתחרות. קאבה מיקום 6 נלחם מול מונה מיקום 4 ומובס, אולם ניצל על ידי וג'יטה שמזכיר לו את הבטחתו, אחרי קרב חוזר השתנה קאבה לסופר סאיין 2 והביס את מונה, אולם לאחר מכן קאבה נלחם בפריזה שמשתמשת ומובס. קוליפלה מאתגרת את סון גוקו ונלחמת בו וגם קייל מצטרפת אליה, לאחר מכן קוליפלה וקייל התמזגו ושינו צורה ללוחמת אחת בשם "קאפולה". ג'ירן, מתעורר מהמדיטציה למצבו הטבעי וצופה בקרב של קפולה נגד סון גוקו. לאחר שנלחם בקושי בקאפולה השתנה גוקו בשנית לצורת האולטרה אינסטקט והביס את קאפולה. האנדרואידים 17 ו-18 נלחמים מול רוזי וריבריאן ומפילים אותם מהזירה. שני הלוחמים האחרונים של יקום 6, סאנל ופירינה, הובסו על ידי גוהאן ופיקולו ובנוסף הביסו גוקו, אנדרואיד 17 ו-אנדרואיד 18 את שלושת הלוחמים האחרונים של יקום 2 וכך יקום 2 ויקום 6 נמחקו. גאמיסאראס, הלוחם הבלתי נראה של יקום 4, הפיל את קאטוספלה מיקום 3, ונלחם מול הלוחמים של יקום 7, גוהאן יצר עננים באמצעות מתקפותיו ופיקולו מצליחים לראות את הלוחם הבלתי נראה ולהפילו מהזירה ובנוסף הצליח פיקולו להפיל את שאנטזה אחרי שיצר אשליות של לוחמים שנחמקו. אולם פיקולו הופל על ידי דאמון, לוחם פצפון דמוי חרק מיקום 4, אנדרואיד 17 הבין כי הלוחם הוא חרק שאינו בלתי נראה ובעזרתו של גוקו הפיל אנדרואיד 17 את דאמון מהזירה ויקום 4 נמחק. לוחמי יקום 3, בהנהגת ד"ר פפרוני, תוקפים את לוחמי יקום 7. אנדרואיד 18 העיפה את ויאריה מיקום 3, וגוהאן עמד להעיף את שלושת הרובוטים, אולם פפרוני צחק וציווה על שלושת הרובוטים להתאחד ללוחם אחד גדול, בעזרתם של גוקו ווג'יטה הצליח גוהאן להביס את פפרוני הלוחם הענק אולם פפרוני התאחד עם הלוחם והפך ללוחם גדול ועוצמתי יותר בשם אנילאזה, גוקו וחבריו ניסו להביסו ללא הצלחה ואנדרואיד 17 כמעט עף מהזירה, למרבה המזל ניצל על ידי אנדרואיד 18 שנפלה במקומו. גוקו, וג'יטה, גוהאן, פריזה ואנדדרואיד 17 השתמשו בכוחות העוצמתיים שלהם כדי להביס את אנילאזה ובזכות אנדרואיד 17, שגילה את נקודת החולשה של אנילאזה, הם הצליחו להביס את אנילאזה והפילו אותו מהזירה ובעקבות זאת יקום 3 נמחק. לאחר מכן החל קרב בין יקום 11 לבין היקום השביעי. הקרב התחיל בכך שגוקו העלה את כוחו והשתווה לכוחו של גירן (כאשר גירן לא התאמץ) אך וג'יטה התערב נלחם בגירן והפסיד. אחרי המשך הקרב דיספו וגוהאן יצאו מהזירה כאשר פריזה העיף את שניהם במכוון. טופו הפך לאל הרס, ווג'יטה וטופו נלחמים ואחרי קרב קשה מאוד וג'יטה מצליח להוציא את טופו עם מתקפה שעולה מעל הציפיות. בזירה כרגע נשארו ג'ירן, גוקו, וג'יטה ואנדרואיד 17. הלוחמים הנשארים מיקום 7 מנסים להלחם בג'ירן ללא הצלחה. אנדרואיד 17 מקריב את עצמו כדי להגן על גוקו ווג'יטה וכנראה מת. ג'ירן מעיף את וג'יטה מהזירה לאחר קרב בין השניים, ג'ירן כמעט מצליח להעיף את גוקו אך האולטרה אינסטינקט מתעורר שוב אצל גוקו. גוקו וג'ירן נלחמים וג'ירן כמעט מביס את גוקו, גוקו מצליח לשלוט באולטרה אינסטינקט בסופו של דבר ומביס את ג'ירן אך הכוח משפיע עליו והוא מאבד את כולו. ג'ירן כמעט מעיף את גוקו מהזירה אך פריזה מציל אותו, לאחר מכן מתברר שאנדרואיד 17 בחיים ועדיין על הזירה. לאחר קרב נגד ג'ירן גוקו ופריזה העיפו את ג'ירן מהזירה ביחד עם עצמם, ומכיוון שאנדרואיד 17 נשאר אחרון על הזירה יקום 11 נמחק. אנדרואיד 17 ביקש מהסופר דרגון בול שכל היקומים שנמחקו יחזרו לחיים ואכן היקומים חזרו לחיים.

הקדימון של הסדרה עלה לאוויר ב-14 ביוני 2015, לאחר פרק 157 של קורי ועיצוב קונספט דמויות" של סדרת האנימה החדשה בבימויו של קימיטושי צ'יוקה.[2] אחד ממפיקי הסדרה, אטסושי קידו, עבד בעבר לפרק זמן קצר על דרגון בול Z במהלך סאגת פריזה, בעוד מפיק אחר של הסדרה, אוסאמו נוזאקי, אמר שהיה מעריץ של הסדרה עוד בילדותו.[4] המדבבת היפנית, מאסאקו נוזאווה, שדיבבה בסדרות הקודמות בזיכיון את הדמויות של גוקו, גוהאן וגוטן - ממשיכה לדובב אותן גם בסדרה זו,[2] בנוסף למדבבים מקוריים רבים אחרים. עם זאת, עקב סיבות רפואיות - תפקידו של ג'וג'י יאנאמי כמלך קאיו הועבר לנאוקי טאטסוקה החל מפרק 12 ללא מגבלת זמן. קואיצ'י יאמאדרה ומאסאקזו מוריטה חזרו לשחק את בירוס ואת וויס, בהתאמה. ב-19 בינואר 2018, נחשף כי האנימה קיטארו תשודר במקום דרגון בול סופר החל מה-1 באפריל 2018 ולכן דרגון בול סופר תסתיים ב-25 במרץ 2018.

הקדימון של הסדרה עלה לאוויר ב-14 ביוני 2015, לאחר פרק 157 של דרגון בול קאי. ביום למחרת, התמונה הפרסומית הראשית ל"דרגון בול סופר" נוספה לאתר הרשמי של הזיכיון וחשפה שתי דמויות חדשות, שמאוחר יותר פורסמו גם שמותיהן: שאמפה (シャンパ) ו-ואדוס (ヴァドス), בהתאמה. קדימון מורחב בן 32 שניות הכולל את הדמויות החדשות הועלה לאתר הסדרה הרשמי ב-26 ביוני.

הסדרה תדובב לאנגלית ותשודר לראשונה בשפה זו בערוץ Toonami בדרום מזרח אסיה ובהודו בשנת 2016. הסדרה משודרת בערוץ ניקלודיאון בדיבוב לעברית החל מ-1 בספטמבר.

מוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נוריהיטו סומיטומו, המלחין של הסרטים "קרב האלים" ו"תחייתו של פריזה", ממשיך את עבודתו כמלחין גם בסדרה דרגון בול סופר.[5] פסקול מקורי לאנימה יצא לאור בפורמט CD על ידי ניפון קולומביה ב-24 בפברואר 2016.[6]

שיר הפתיח לסדרה הוא "צ'וזטסו דינמיק!" ‏(超絶☆ダイナミック!, בעברית: "דינמיקה מצוינת!") בביצועו של קאזויה יושיאי מלהקת The Yellow Monkey. מילות השיר נכתבו על ידי יוקינוג'ו מורי שכתב בעבר גם מספר שירים לסדרה דרגון בול.[7] שיר הסיום הראשון, החל מפרק 1 ועד פרק 12, הוא "Hello Hello Hello" ‏ (‎ハローハローハロー הַארוֹ הַארוֹ הַארוֹ, בעברית: "שלום שלום שלום") בביצוע להקת הרוק היפנית Good Morning America. שיר הסיום השני החל מפרק 13 ועד פרק 25 הוא "Starring Star" ‏(スターリングスター סוּטַארִינְגוּ סוּטַה, בעברית: "כוכב מככב") בביצוע להקת Key Talk.[8] שיר הסיום השלישי החל מפרק 26 הוא "אוּסוּבֵּנִי" (紅, בעברית: "ורוד בהיר"), שנמשך עד פרק 36. מפרק 37, שיר הסיום הוא Forever Dreaming של להקת Czecho No Republic.

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

רבים ביקרו את הסדרה על כך שבפרקים הראשונים שלה הוצגה אנימציה באיכות ירודה וכן "עלילות ממוחזרות". בגלל ביקורות אלו, טואי אנימיישן החליטה להעלות את הרמה של האנימציה בפרקים מאוחרים יותר. הסדרה קיבלה ביקורות יותר טובות, מספר הצופים גדל והייתה לסדרה ה-6 הנצפית ביותר ביפן.

נוסף על כך, הסדרה קיבלה תגובות מעורבות על קצב העלילה ורבים ביקרו את הסדרה על היותה בעלת קטעי אקשן דלים לעומת Z ו GT.

דרגון בול סופר בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר פורטוגל ישראל הייתה המדינה השנייה בעולם שחברת הפקה ממנה רכשה את זכויות הדיבוב של דרגון בול סופר. הסדרה דובבה לעברית ושודרה לראשונה ב-1 בספטמבר 2016 בערוץ ניקלודיאון אשר קנה את זכויות הסדרה, למרות השנים הרבות שעברו מאז השידור של הסדרות הקודמות והמעבר לערוץ ניקלודיאון, צוות הדיבוב המקורי רובו ככולו נשמר. את שיר הפתיחה הראשון מבצע עמי מנדלמן, את שיר הסיום הראשון מבצע גילן שחף, את השני, השלישי, הרביעי, השישי, השביעי, התשיעי ואת שיר הפתיחה השני מבצע דדי זהר ,את החמישי מבצעת עדי בר לב, ואת השמיני מבצעות טליה ברקאי ומיה קדוש. תסריטי הסדרה מתורגמים על ידי האתר "דרגון בול ישראל"

המדבבים בגרסה הישראלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אבי מאיר וענונו - סון גוקו / גוקו בלאק / וג'יטו
 • עמי מנדלמן - מקיטה / מקיטה שעשוי מהמים העל-אנושיים / מאגטה / וג'יטו
 • יורם יוספסברג - בירוס
 • גילן שחף / יהונתן מגון- וויס / היט
 • מירון אהרונוביץ- יאג'ירובה / יאג'ירובה מהעתיד / אנאטו
 • צביקה שוורצברג - פיקורו / שנרון (דרקון הדרגון בול) / טאגומה
 • אורי הר לב - גוהאן
 • יפעת זנדני צפריר - בורמה
 • יסמין עיון - וידל
 • מייה קדוש - וידל / ארלה מאקי / ברה / קוליפלה / ריבריאן
 • שמחה ברבירו - קרירין / פריז / שו / פרוסט/ לוונדר / דמויות שונות
 • גדי לוי - פילאף / יאמצ'ה / קפטן גינאו / גאלבי / דאישינקן / צב הים / גאלבי / פוטאג'ה / גוואס / ורמוד / דמויות שונות
 • אייל ליטוין - טראנקס הצעיר / גוטנקס
 • קובי ליקורמן- טראנקס הבוגר (ב-"פלאשבק" חד פעמי.)
 • עמית מורשת - קאבה
 • ליאור קטן - פאן / מארון
 • מיכה אוזין סליאן - מר שטן / שיסאמי
 • אלון שר -מר שטן / המלך אנמה
 • דב רייזר - קאמה סנין / קריין / קיטלה
 • יהויכין פרידלנדר - המלך קאיו / סורבה / גאנוס
 • טליה ברקאי - מאי / ואדוס / הלס / מרגריטה / דמויות שונות
 • מאור אליעזר - ג'אקו / אייר
 • גיורא קנת - קאיו הקשיש
 • דור סרוגו - דנדה / טראנקס הבוגר / היט / קאבה / טופו
 • אורלי קטן - שיאצו / פואר / דג נבואי / ואדוס / זנו / הקוסמת באבא / דמויות שונות
 • דן שצברג - טינשנהאן / קיביטו קאיושין / סידרה
 • דור צויגנבום - מאג'ין בו / מונאקה / בוטאמו / קורו / פל
 • ניר פרץ - גוטן / גוטנקס
 • אורנה כץ - אנדרואיד 18
 • חנן רוזן - אולונג
 • עינת אזולאי - צ'יצ'י / טייץ
 • אלי לולאי - שאמפה
 • אורי זלצמן - זאמאס / בארי / אנדרואיד 17
 • לין כהן - קייל / סוראל / רוזי
 • נועה קשפיצקי - קאקונסה

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ "Dragon Ball Super TV Anime Debuts on July 5". Anime News Network. 4 ביוני 2015. בדיקה אחרונה ב-4 ביוני 2015. 
 2. ^ 2.0 2.1 2.2 "Dragon Ball Gets 1st New TV Anime in 18 Years in July". Anime News Network. 28 באפריל 2015. בדיקה אחרונה ב-28 באפריל 2015. 
 3. ^ 作品情報 [Credits] (ביפנית). Toei Animation. בדיקה אחרונה ב-17 באוגוסט 2015. 
 4. ^ "Toei Animation Begins Production on Dragon Ball Super" (PDF) (הודעה לעיתונות). Tokyo: Toei Animation. 28 באפריל 2015. בדיקה אחרונה ב-9 במאי 2015. 
 5. ^ Seeto, Damian (31 במאי 2015). "Composer Returns To Score Dragon Ball Super TV Series". attackofthefanboy.com. בדיקה אחרונה ב-27 במאי 2015. 
 6. ^ "日本コロムビア | ドラゴンボール超 オリジナルサウンドトラック". 日本コロムビア | ドラゴンボール超 オリジナルサウンドトラック. בדיקה אחרונה ב-7 במרץ 2016. 
 7. ^ "Kazuya Yoshii, Good Morning America to Perform Theme Songs For Dragon Ball Super". Anime News Network. 19 במאי 2015. בדיקה אחרונה ב-24 בינואר 2016. 
 8. ^ "VIDEO: KEYTALK Performs New ED Song for "Dragon Ball Super"". Crunchyroll. 1 באוקטובר 2015. בדיקה אחרונה ב-24 בינואר 2016.