לדלג לתוכן

דרגון בול סופר: ברולי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. יש לתרגם פרקים (הפקה, פסקול וכו') מהערך המקביל בוויקי האנגלית.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי. יש לתרגם פרקים (הפקה, פסקול וכו') מהערך המקביל בוויקי האנגלית.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
דרגון בול סופר: ברולי
ドラゴンボール超スーパー ブロリ
כרזת הסרט ביפנית
כרזת הסרט ביפנית
מבוסס על "דרגון בול סופר"
בימוי טציויה נגמינה עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי Norihiro Hayashida, ריוקו טומינגה עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט אקירה טורייאמה עריכת הנתון בוויקינתונים
עריכה Masahiro Gotō עריכת הנתון בוויקינתונים
מדבבים Ryō Horikawa (וג'יטה)
Bin Shimada (Broly)
מאסאקו נוזאווה (סון גוקו)
Ryūsei Nakao (פריזה) עריכת הנתון בוויקינתונים
מוזיקה נוריהיטו סומיטומו
מדינה יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה טואי אנימציה עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה טואי
שיטת הפצה הפצה לאולמות הקולנוע, וידאו על פי דרישה, direct-to-video עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה יפןיפן14 בדצמבר 2018
ארצות הבריתארצות הברית16 באפריל 2019
משך הקרנה 100 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט יפנית; דובב לשפות נוספות
סוגה פנטזיה, אנימה
תקציב 8.5 מיליון דולר
הכנסות 115.7 מיליון דולר
סרט קודם דרגון בול Z: תחייתו של פריזה עריכת הנתון בוויקינתונים
סרט הבא דרגון בול סופר: סופר הירו
www.dbmovie-20th.com
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

דרגון בול סופר: ברוליאנגלית: Dragon Ball Super: Broly, ביפנית: ドラゴンボール超スーパー ブロリ) הוא סרט קולנוע יפני מסוגת האנימה. הסרט הופק על ידי טואי אנימציה. את הסרט ביים טציויה נגמינה. היה זה הפרסום הקולנועי הראשון המבוסס על הסדרה "דרגון בול סופר".

הסרט יצא לאקרנים ביפן ב-14 בדצמבר 2018, וב-16 באפריל 2019 החלה הקרנתה של גרסה אנגלית של הסרט בבתי הקולנוע בצפון אמריקה.

בשנת 732, לאחר שהודיע על ידי המצביא הגלקטי קינג קול שגזעו ישרת כעת את בנו לורד פריזה, המלך וג'יטה מוצא תינוק פשוט יותר בשם ברולי בתוך חדר ילדים שרק האליטה מתקבלת בו. לומד את רמת הכוח של ברולי עולה בהרבה על זו של בנו הנסיך וג'יטה, שלדעתו ישחרר את עמם ויכבוש את היקום, המלך וג'יטה מגלה את ברולי לכוכב הלכת הרחוק ואמפה בתקווה שהתינוק ימות לפני שיהפוך לאיום פוטנציאלי על הסאיין. אביו של ברולי, פאראגוס, ניסה לחלץ את בנו, רק שהספינה שגנב תיפגע ללא תקנה בכניסה לוואמפה. תקוע על וואמפה, הוא מגדל את בנו כדי לנקום במלך וג'יטה.

חמש שנים מאוחר יותר, לוחם סאיין ממעמד נמוך בשם בארדוק מתעורר מודאג מהסיבות של פריזה לקריאה לסאיינים לכוכב וג'יטה ותוחם את חשדותיו לג'ין תוך שהוא מממש את כוונותיו של פריזה להכחיד את הגזע שלהם מתוך פחד מאגדות האל סופר סאיין וסופר סאיין. . הם שולחים את בנם התינוק, קאקארוטו, לכדור הארץ זמן מה לפני שפריזה מתחיל ברצח העם של גזע הסאיין. מלבד ברולי, פאראגוס וקאקארוטו, שאר הניצולים של שבט הסייאנים הכוללים את אחיו של קאקארוטו ראדיץ, וג'יטה וחברו נאפה, ואחיו של וג'יטה.

בשנת 780, ארבעים ושלוש שנים מאוחר יותר, לאחר טורניר הכוח, קאקארוטו, ששמו כעת גוקו, מתאמן עם וגטה סביב אי בודד לפני שבולמה מודיעים על ידי טראנקס כי מכ"ם הדרקון ושישה מתוך שבעת כדורי הדרגון בול הקסומים שברשותה נגנבו על ידי חיילי כוח פריזה ממעמד נמוך. בולמה עוזבת את בולה עם לורד בירוס בזמן שהיא נוסעת יחד עם גוקו, וג'יטה וויס לאזור ארקטי כדי למצוא את הדרגון בול השביעי לפני שפריזה יוכל לאחזר אותו. בינתיים, ברולי ופאראגוס נחלצים מוואמפה על ידי צ'ילאי ולמו, שני חיילי כוח פריזה ממעמד נמוך במשימת גיוס. השניים מובאים לפריזה ומתגייסים להביס את גוקו ווג'יטה, צ'ילאי גונבת את השלט הרחוק בו פאראגוס משתמש כדי לשמור על ברולי כנוע לפני ששתי הקבוצות מצטלבות דרכיהם על פני כדור הארץ.

ברולי נלחם בסופר סאיין וג'יטה עם הכוח ההולך וגובר שלו ויכולות הלחימה ההסתגלותיות שלו, המאפשרות לו להצליח לכאורה עם הנסיך סאיין בצורת הסופר סאיין אל שלו. גוקו מאתגר את ברולי בצורת הבסיס שלו, סופר סאיין, סופר סאיין אל וסופר סאיין בלו מתהווים ומצליח להשיג את היתרון למרות שברולי צובר יותר כוח בזמן שפרגוס חושש מהגרוע מכל כשנודע לו שהוא איבד את האמצעים להוציא את ברולי ממדינת המשגע שלו. עם זאת, כשהוא זוכר את הנסיבות שאפשרו לגוקו לרכוש לראשונה את הצורה הסופר סאיינית שלו, פריזה הורג בסתר את פאראגוס כדי לעורר את כוחות הסופר סאיין הסמויים של ברולי. ברולי חסר הדעת לחלוטין מציף את גוקו ואת וג'יטה בצורות הסופר סאיין בלו שלהם לפני שהוא מופנה לתקוף את פריזה בעוד גוקו משתמש בטכניקת התנועה המיידית שלו כדי להביא אותו ואת וג'יטה לפיקולו. השניים ממשיכים ללמד את וגטה את טכניקת ריקוד המיזוג כאשר הוא וגוקו מצליחים בסופו של דבר ליצור את גוג'יטה, שמגיע לשדה הקרב כשברולי תוקף את ויס לאחר שהביס את גולדן פריזה. גוג'יטה שולט בקרב לפני שברולי הזועם מתגבר עוד יותר לתוך צורת הסופר סאיין כוח על שלו, מתנגד בכך שהוא מניח שסופר סאיין בלו עם ההתנגשות האלימה שלהם פורצת ממדים מרובים לפני שהוא חוזר לכדור הארץ.

גוג'יטה מביס את ברולי באמצעות פיצוץ מטאור וכמעט הורג אותו עם קמאהמהה אולטימטיבי, אך צ'ילאי ולמו, שיצרו ידידות עם ברולי, מזמנים את הדרקון הנצחי שנרון עם כדורי הדרקון ומשתמשים ברצונם להעביר את ברולי בבטחה בחזרה לוומפה. לאחר מכן השניים בורחים עם גוג'טה ומונעים את השמדת ספינתם על ידי פריזה, שמחליטה לחסוך מהם מכיוון שהם יכולים להפוך את ברולי לנכס יציב יותר לכוח הצבאי שלו. זמן מה לאחר מכן, גוקו מגיע לוואמפה כדי לספק לצ'ילאי ולמו אספקה תוך שהוא מביע את כוונתו להילחם עם ברולי ולעזור לו ללמד אותו לשלוט בכוחו. כשהוא מציג את עצמו רשמית לפני שעזב, גוקו אומר לברולי לקרוא לו קאקארוטו.

בסרט זה נכנסת לראשונה דמותו של הסופר סאיין האגדי ברולי אל הקאנון של יקום דרגון בול. ברולי, דמות אהובה במיוחד על המעריצים, הוצגה לראשונה בסדרה של שלושה סרטים (דרגון בול Z: ברולי: הסופר סאיין האגדי דרגון בול Z: ברולי: חוזר שנית דרגון בול Z: ביו-ברולי) כחלק מסרטי דרגון בול Z. היות שהסרטים האלו לא התבססו על המאנגה, הם אינם נחשבים לקאנון, וכך גם דמותו הישנה של ברולי, ועל כן הסרט נחשב לריבוט קולנועי, ומציג לצופים מחדש את הדמות. גם דמותו של גוג'טה, המיזוג בין גוקו לוג'יטה, נכנסת לראשונה לקאנון של יקום דרגון בול בסרט הזה, וזאת לאחר שהוצגה לראשונה בסרט "דרגון בול Z: מיזוג נולד מחדש" שגם הוא לא התבסס על המאנגה.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]