דרור משולם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Gnome-dialog-question.svg חשיבותו האנציקלופדית של הערך אינה מובהרת בו, לדעת מניח/ת תבנית זו. אתם מוזמנים להרחיב את הערך על מנת להסיר את הספקות, או להסביר את חשיבותו בדף השיחה שלו.
מקובל להקצות לדיון פרק זמן של שבוע. אם במהלכו לא תובע תמיכה מנומקת בהשארת הערך בידי ויקיפד/ית עם זכות הצבעה, מלבד יוצר/ת הערך, הערך יימחק (התבנית הוצבה בתאריך 7.12.2017).

דרור משולם הוא זמר, יוצר, מאמן אישי ומיסטיקן.

משולם החל את דרכו כסולן ומפקד להקת פיקוד דרום בשנים 1979-1981. עם שחרורו מהלהקה הצטרף לצוות הקבוע שליווה את הזמרת ירדנה ארזי לצד ורדינה כהן ואחרים. הוא ליווה את ארזי בהופעות במה, בתחרויות הקדם אירוויזיון, הפסטיגל והפסטיבל לשירי ילדים, בהופעות בחו"ל ובתכניות טלוויזיה. בין היתר ליווה אותה בשירים "שירו שיר אמן" (קדם אירוויזיון 1983), "עוד נגיע" (קדם אירוויזיון 1985), "לא נעצור" (פסטיבל שירי הילדים 1984) ועוד.

משולם השתתף בנוסף בהקלטות האלבומים מה נשמע, אתה לי ארץ ודרישת שלום עבורו כתב את מילות השירים "פת חלקה טובה" ו"אגדת לה-דילה". ספר משיריו התפרסם ב-1985 בהוצאת עקד.

בשנת 1985 עבר להתגורר בצרפת, שם המשיך בקריירה מוזיקלית, הקליט ארבעה תקליטונים בצרפתית, הופיע במסגרת מופעים מעם מדינת ישראל וגופים לאומיים, בפני הקהילות היהודיות ובפני קהל מקומי, בין היתר באולמות הגדולים בצפרת ובהם האולימפיה, פאלמה דה קונגרס, בטלקאם, סירק דיוור ועוד. באותן שנים הופיע גם בבלגיה, פורטוגל, אנגליה, ספרד וגרמניה.

בשנת 1997 שב לישראל והחל לעסוק בתחום הרוחני ובמיסטיקה במקביל לעבודתו האמנותית. הוא הופיע בתכנית הריאליטי "הכוח" בערוץ 10 והגיע לחצי הגמר ולאחר מכן הפך פאנליסט קבוע בתכנית הטלוויזיה זמן מיסטיקה, אף היא בערוץ 10, בה הופיע בין השנים 2008-2016. במקביל העביר סדנאות והרצאות בנושא העצמה רוחנית ואישית בכל רחבי המדינה.

בשנת 2011 היה נציג ישראל לפסטיבל סמרקנד למוזיקת עולם שנערך באוזבקיסטן בהשתתפות נציגים מ-52 מדינות.

בשנת 2012 השתתף בפסטיבל האביב הבינלאומי ראשון לציון ובפסטיבל השלום בצוותא.

בשנת 2017 הופיע בסדרת מופעי הצדעה לתרבות הישראלית במיאמי והתארח במופע ההתרמה של FIDF (ארגון ידידי צה"ל).