מלחמת הנשמות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מלחמת הנשמות היא טרילוגיית ספרי פנטזיה המבוססת על עולם המערכה רומח הדרקון פרי עטם של מרגרט וייס וטרייסי היקמן. האירועים המתוארים בטרילוגיה מתרחשים כ-70 שנים לאחר מלחמת הרומח, המתוארת בספרי רשומות רומח הדרקון וכ-40 שנים לאחר מלחמת הכאוס, המתוארת בספר דרקוני להבת קיץ. קבוצת גיבורים חדשה מוצאת עצמה מגנה על העולם מפני כוחות הרוע של אלת האופל טאקיזיס, ששבה לקרין במסווה האל האחד, לצד כמה מגיבורי הרומח שנותרו בחיים.

הטרילוגיה פורסמה בין השנים 20002002 ונכללה ברשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס[1][2][3]

הספרים המרכיבים את הטרילוגיה הם:

 • דרקונים של שמש גוועת (2000)[4]
 • דרקונים של כוכב אבוד (2001)[5]
 • דרקונים של ירח נעלם (2002)[6]

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כריכת הספר הראשון בסדרה
כריכת הספר השני בסדרה
כריכת הספר השלישי בסדרה
 • ג'רארד אות מונדר - אחד הגיבורים הראשיים במלחמת הנשמות. אביר סולאמני רציני ועיקש.
 • גילתאס - בנם של תניס ולאורנה. דובר השמשות והכוכבים ושליט האלפים הקלינסטים, הסילבנסטים והקגונסטים.
 • סילבנושי – שליט האלפים הסילבנסטים, דובר הכוכבים.
 • פאלין מאז'ר – רב מג ממסדר הגלימות הלבנות, בנו של קרמון מאז'ר ואחיינו של רייסטלין. גיבור מלחמת הכאוס.
 • לאורנה קנן – גיבורת מלחמת הרומח. אימו של גילתאס והמלכה האם של האלפים הקלינסטים.
 • אלהנה צפריר – אימו של סילבנושיי, אלפית שגורשה מסילבנסטי.
 • סהר-פז - גיבורת מלחמת הרומח, כהנת האל מישקאל.
 • דאלאמר האפל – אדון צריח הכישוף הנעלה בפלנתאס, חניכו לשעבר של רייסטלין.
 • גדילן קוץ-רגלקנדר, נע במרחבי הזמן ואחת מדמויות המפתח במלחמת הנשמות.
 • קרמון מאז'ר - אביו של פאלין, כעת על ערש מותו.
 • מינה – נערה מסתורית וחסרת רחמים. מפקדת על צבאות נראקה.
 • ליידי אודילה - אבירת סולאמניה. הופכת לכהנת לאחר שחוזה בכוחו האמיתי של האל האחד.
 • ראי – דרקון כסוף עיוור אשר שומר על מגדל האור. עוזר לשחרר את אחיו, דרקוני המתכת.

עלילת הטרילוגיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

40 שנים חלפו מאז מלחמת הכאוס (המתוארת בספר דרקוני להבת קיץ) וכעת מתחיל עידן התמותה, שבו האלים עזבו את קרין, ודרקונים שולטים ביבשת, הנותרת שסועה ומחולקת. דרקונים אלה חזקים ומאיימים יותר מאלה המקומיים, שמצאו את מותם בדרך זו או אחרת או ששועבדו. זאת ועוד, הדרקונים המתכתיים נעלמו כליל.

עם עזיבת האלים, הקסם בקרין אף הוא נחלש, ומסדרי הקוסמים כבר התפרקו. למרות שפאלין מאז'ר הצליח להחזיק במידה מסוימת של כח כושפות. הדרקונים נמנעים ממלחמה ביניהם הודות להסכם שלום שברירי האומר שמעט הקסם שנותר בקרין מחולק שווה בשווה ביניהם. אבירי טאקיזיס נהפכים לאבירי נראקה, כעת כשאיבדו את מקור כוחם, היינו, אלת הזדון טאקיזיס. אולם, מסדר אבירות חדש זה אינו מכובד כקודמו.

סהר-פז, אחת מאחרוני גיבורי הרומח, מקימה יחד עם ג'ספר כור-אש את מגדל האור באי שלסי אשר בעיר האלפים קלינסטי. קרמון מאז'ר, על ערש מותו, שולח אביר סולאמני בשם ג'רארד למסע יחד עם גדילן קוץ-רגל, שחזר באמצעות מכשיר ההעברה בזמן על מנת למצוא את סהר-פז. הם עורכים מסע מסוכן לכיוון קלינסטי כדי לברר עם פאלין מאז'ר את דבר הימצאה. בינתיים, אומת הקלינסטים מאוימת בהשמדה על ידי שליט הדרקונים שלה, מכיוון שאחד מהממצאים הקסומים החזקים ביותר מוחזק בה, ובשל כך שייך לה מבחינה חוקית.

אלהנה צפריר ממשיכה לנסות ולחדור את שדה הכוח שמגן על העיר סילבנוסט. שדה הכוח הונח במקום על ידי הדרקון הירוק, שליטם הרודני שמאמינים כי הוא גם האלף החכם סילבנושיי, בנה של אלהנה. הוא מוצא דרך לתוך סילבנוסט ומומלך למלך. מינה, נערה בת 17 בעלת כוח מסתורי שהופיעה יש מאין לאחר הסערה הגדולה, הצליחה להשתלט על אבירי נראקה בזכות עיני הענבר שלה וקסמיה, והיא כעת מובילה אותם לניצחון על העולם תחת בשמו של האל האחד, ממנו היא ירשה את כל כוחותיה. צבאה של מינה מצטרף למצור על העיר סנקטיון, וכאשר הם מביסים את אבירי סולאמניה בעיר הם נשלחים לתקוף את סילבנוסט. בעזרתו של האל האחד, אבירי נראקה מצליחים לחדור את המגן על העיר באורח קסם.

המגן מעל העיר האלפית סילבנוסט נשבר כאשר הדרקון הירוק כרתי רועץ-דם מובס, ומינה וצבאה יחד עם הדרקונית האימתנית בריל מביאים לניצחון על העיר הכבושה. בינתיים, סהר-פז עורכת מסע לאורך נהר הנשמות בעקבות הנשמות התועות, והדבר מאיים על שלום כולם.

מתגלה זהותה של האלה האחת, וכי מדובר באלת הזדון טאקיזיס בכבודה ובעצמה, אשר חזרה להטיל את חתיתה על היבשת, והסיבה לעזיבתם של האלים היא משום שטאקיזיס גנבה את כוכב הלכת קרין והחביאה אותו משאר האלים. האלפים הסילבנסטים מגרשים מאדמתם את סילבנושיי, את אימו אלהנה צפריר ואת אביו פורתיוס קנן וכעת גילתאס יושב על כס המלכות, בובת חוטים בידי הסנאט, כאשר למעשה העיר נשלטת על ידי אבירי נראקה. לאורנה נשארת מאחור כדי להילחם בבריל הדרקונית ומתה בהגנה על העיר קלינוסט. סילבנושיי מתאהב במינה, אך זו מנצלת ובסוף הורגת אותו, לא לפני שהוא מצליח להרוג את טאקיזיס. אלהנה מציעה כי גילתאס בנה ימלוך על שתי אומות האלפים לאחר מותו של סילבנושיי.

עצם הבסתה של טאקיזיס מאפשר את חזרת האלים לקרין, ופלאדין עוזב את שורות האלים הטובים כדי לשמר את האיזון בין הטוב והרע. עם מותה של טאקיזיס, מינה עוזבת למחוזות שאינם ידועים, וסיפורה ממשיך בספרי "כוהנת האופל".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ The New York Times, Best Sellers, April 2nd, 2000
 2. ^ The New York Times, Best Sellers, April 29th 2001
 3. ^ The New York Times, Best Sellers, July 7th 2002
 4. ^ Weis, Margaret., Dragons of a fallen sun, Renton, WA: Wizards of the Coast, 1st pbk. ed, 2001, ISBN 0-7869-1807-1
 5. ^ Weis, Margaret., Dragons of a lost star, Renton, WA: Wizards of the Coast, 2001, ISBN 0-7869-1817-9
 6. ^ Weis, Margaret., Dragons of a vanished moon, Renton, WA: Wizards of the Coast, 2002, ISBN 0-7869-2740-2