דת'קור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דת'קור (deathcore) הוא תת-ז'אנר של הדת' מטאל, המהווה מיזוג של מטאלקור, דג'נט ודת' מטאל. הסגנון נחשב יחסית חדש ועיקרו התחיל בשנות ה-2000.

מאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בדומה ללהקות הדת' מטאל החריפות ולהקות הגריינדקור, הדת'קור מכיל בדרך כלל שירים בעלי מבנה ואסתטיקה אשר מזכירים יותר את סגנון המטאלקור. הדת'קור שאל מן הדת' מטאל את המהירות, את המוזיקה הכבדה, את שני סוגי הגראולינג (גבוה ונמוך) והשימוש בריפים. בדת'קור קיים שימוש בסגנון הבלאסטביט של התופים. השבירות בסגנון נראות לעיתים קרובות, והן מבדילות בין סגנון המטאלקור לסגנון הדת' מטאל. המאפיין שמציג את השינוי בצורה הטובה ביותר הוא סגנון הגראולינג של הסולן, שמשתנה עם שבירות הכלים. הליריקה לא תמיד מתאימה לעורקי מוזיקת הדת' מטאל, אבל הגרואל המסורתי נמצא בשימוש. להקות הדת'קור הראשונות הושפעו רבות מהגריינדקור.

חלק מן הלהקות משתמשות במונח דת'קור כדי לתאר מוזיקה שמשלבת בין הארדקור פאנק לבין דת' מטאל, ולכן ישנם חילוקי דעות על להקות מסוימות אם סיווגן הוא דת'קור או אחר.

להקות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבי מטאל
אינדסטריאל מטאלבלאק מטאלגריינדקורגלאם מטאל - גרוב מטאלדג'נטדום מטאלסלאדג' מטאלדת' מטאלמטאל גותימטאל סימפוני - מטאל נאו-קלאסי - מטאל קלאסינו-מטאלפאוור מטאל - פולק מטאל - פרוגרסיב מטאלראפ מטאל - ת'ראש מטאל
סצינות אזוריות
דת' מטאל סקנדינבי - הגל החדש של הרוק הכבד הבריטי
סגנונות קרובים
גלאם רוק - רוק אלטרנטיבי - רוק גותי - גראנג' - הארד רוק - סטונר רוק
ראו גם
מטאליסט - פוליטיקה במטאל - פולחן השטן ברוק הכבד - מטאל קיצוני
פורטל הבי מטאל