לדלג לתוכן

האגדה של קורה: דפוסים בזמן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האגדה של קורה: דפוסים בזמן
The Legend of Korra: Patterns in Time
על עטיפת הספר נראות דמויותיהן של אווטאר קורה ואסאמי סאטו כשהן אוחזות ברוח ראאבה
על עטיפת הספר נראות דמויותיהן של אווטאר קורה ואסאמי סאטו כשהן אוחזות ברוח ראאבה
מידע כללי
מאת

מייקל דנטה דימרטינו
רייצ'ל סילברשטיין
בלו דליקוונטי
ויקטוריה יינג
קיקו יוז
דלילה דוסון

ג'ן שו וק' רודס
איורים

הת'ר קמפבל
ג'ייד אייט-קאצ'י
סם בק
בלו דליקוונטי
ויקטוריה יינג
אלכסנדריה מוניק

ג'ן שו וק' רודס
שפת המקור אנגלית
סוגה פנטזיה
נושא ספין אוף לסדרת הטלוויזיה "האגדה של קורה"
מקום התרחשות עולם האווטאר
תקופת התרחשות ‏154‏ AG ‏- 174 ‏AG
הוצאה
הוצאה דארק הורס קומיקס
מקום הוצאה ארצות הברית
תאריך הוצאה 30 בנובמבר 2022
מספר עמודים 80
סדרה
סדרת ספרים האגדה של קורה (קומיקס)
ספר קודם

האגדה של קורה: חורבות האימפריה (בסדרת האגדה של קורה)

אווטאר: כשף האוויר האחרון – הרפתקאות הצוות (בסדרת האנתלוגיות)
קישורים חיצוניים
מסת"ב מסת"ב 978-1-50672-186-6

האגדה של קורה: דפוסים בזמןאנגלית: The Legend of Korra: Patterns in Time) הוא אנתולוגית רומן גרפי אשר מכיל סיפורים קצרים אשר מתרחשים לדמויות מסדרת הטלוויזיה "האגדה של קורה" של ניקלודיאון, במקביל לכרונולוגיית עלילת הסדרה, ומהווה חלק מסדרת הספרים בזיכיון האמריקאי "אווטאר: כשף האוויר האחרון". באנתולוגיה נאספו שמונה סיפורים קצרים, אשר שלושה מהם פורסמו בעבר לקראת יום קומיקס חינם, יחד עם עוד חמישה סיפורים שנכתבו במיוחד להוצאת הספר.

לאחר מספר עיכובים, הספר יצא לאור על ידי חברת ההוצאה דארק הורס קומיקס ב-30 בנובמבר 2022.

רקע[עריכת קוד מקור | עריכה]

יום קומיקס חינם הוא מהלך פרסום שיווקי וקידום מכירות של תעשיית הקומיקס, במהלכו חנויות הקומיקס ברחבי העולם מכריזות על מכירה חינמית של חוברות קומיקס מוסכמות מראש כדי לעודד קוראים חדשים, וחברות הוצאת הקומיקס הגדולות נוהגות להוציא חוברות מיוחדות לרגל יום זה[1]. עד 2015, יצאו 4 סיפורים בנושא סדרת המקור של הזיכיון האמריקאי, "אווטאר: כשף האוויר האחרון" לרגל יום קומיקס חינם. את הראשון הוציאו בשנת 2011 כחלק מהספר "אווטאר: כשף האוויר האחרון - ההרפתקאות האבודות" וב-2019 שלושת הסיפורים האחרים אוגדו בספר אחד. החל משנת 2016, נהגו בחברת ההוצאה דארק הורס קומיקס לפרסם סיפורים הקשורים לסדרת ההמשך, "האגדה של קורה", כך שבין השנים 2016 עד 2022, פורסמו 4 חוברות קומיקס המבוססות על האגדה של קורה, לרגל יום קומיקס חינם[2][3][4][5][6].

ב-30 בנובמבר 2022, לאחר מספר עיכובים, ולאחר שדארק הורס קומיקס הוציאה שתי טרילוגיות המבוססות על הסדרה[7], יצאה לאור אנתולוגיה המאגדת שלושה סיפורים שפורסמו לקראת יום קומיקס חינם בשנים 2016, 2018 ו-2021, יחד עם עוד חמישה סיפורים חדשים[8][9], ומהווה חלק מסדרת הספרים בזיכיון "אווטאר: כשף האוויר האחרון"[10], כשאת עטיפת הספר עיצב סאצ'ין טנג[11][9].

סקירה עלילתית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עמוד ראשי
ראו גם – האגדה של קורה - דמויות, האגדה של קורה#עלילה

כמה מהסיפורים באנתולוגיה מתארים אירועים שקרו מספר שנים לפני תקופת התרחשות העלילה בסדרה, כמו "חברות לכל החיים", "גורדי שחקים", "חוכמה" ו"כדור האורגים". לעומתם, הסיפורים "חיות המחמד אבודות" ו"שינויים ברוח" מתארים את הדמויות באותו גיל המתואר בסדרה. הסיפורים "ניקוי האוויר" ו"עריסת חתול-ינשוף" משלבים בין תקופות.

חברות לכל חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כילדה בשבט המים הדרומי, אווטאר קורה מוצאת גורת כלב-דוב קוטב[א] שאיבדה את הלהקה שלה בסערה, ומעניקה לה את השם "נאגה". קטרה, אשתו של אווטאר אנג, שהייתה מלמדת את קורה את אמנות כשפות המים, שכנעה את טונראק וסנה, הוריה של קורה, לאפשר לה לאמץ את נאגה, תוך כדי שהיא מציינת שלכלל האווטארים היה חיית מחמד. קורה ונאגדה גודלות יחד להיות חברות[12].

גורדי שחקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשיאסוקו סאטו, אמה של אסאמי סאטו ואשתו של הירושי סאטו, עבדה על שרטוטים לבניית גורד שחקים, שאלת אותה אסאמי לפשר הדבר ויאסוקו חלקה עימה הסבר תוך שהיא מדגימה את תהליך הבנייה באמצעות מגדל קלפים. לאחר מכן, כשיאסוקו מספרת על התכנון לבניית בית ספר להנדסה, אסאמי מבקשת להשתתף בפרויקט הבנייה מה שיאסוקו מאשרת בשמחה[13].

חוכמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשנווד אוויר צעיר פגש את הנזיר גורו-להימה במעלה צוק גבוה, הוא שאל אותו מגוון שאלות וכתב את תשובות הנזיר על קלף. לבסוף, כשף האוויר הצעיר שם לב כי גורו-להימה החל לרחף באוויר באמרו "החוכמה היא חסרת צורה, רק הרוח נשארת, כשכל השאר נעלם"[14].

חיות המחמד האבודות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אומת האוויר בהנהגתו של טנזן לקחו על עצמם לסייע לעקורים במחנות שיועדו לאלו אשר נעקרו מביתם עקב ההרס שנותר לאחר הקרב על רפאבליק סיטי. לאחר שאיקי התלוננה שמילו אחיה משתמט מהגשת עזרה, קורה מטילה על מילו משימה מיוחדת, להחזיר את ניבלוס, חיית מחמד מסוג חתול-ינשוף אשר נותק ממשפחת מאמציו עקב פינוי העיר במהלך הקרב. מילו נעתר למשימה לאחר שקורה ביקשה ממנו לתאר כי הוא איבד את פוקי, חיית המחמד שלו.

לאחר שעות של חיפושים, מבחינים קורה ומילו בנובליס ונכנסים בעקבותיו אל תוך בניין נטוש בו הם מגלים מגוון חיות מחמד נוספות, אך לפתע הומלס כשף אש בשם ג'ובל, סיפר כי לאחר הודעת הפינוי הוא אסף את חיות המחמד ומאז הם לו כמשפחה. עם זאת, מילו מצליח לשכנעו כי על החיות לשוב לביתם, ומציע לו להגיע למחנה העקורים, שם יקבל אוכל, מקום לינה ומקלחת.

באותו ערב, כשקורה ומילו מסיימים להחזיר את חיות המחמד למשפחותיהם, מילו מביא קערת אוכל לג'ובל, ושורק אל קבוצה של למורים מעופפים אשר עפים על פני מילו ונוחתים על יד ג'ובל, אשר היה נלהב מכך שיש לו קבוצה חדשה של חיות מחמד לטפל בהן. לאחר מכן, כשאיקי שכנעה את מילו לעזור לה לנקות, קורה הביטה בהם בחיוך[15].

שינויים ברוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

קורה ואסאמי ניסו לתקן את המטוס שלהן, לאחר שהתרסק על צוק בממלכת האדמה. כשמספר רוחות קטנות התחילו לגרור את המטוס אל עבר קצה הצוק, קורה ניסתה להשאיר את המטוס על הצוק בעזרת כשפות אוויר בעוד ג'ינורה, בעידוד קורה מנסה להיכנס לעולם הרוחות אך ללא הצלחה. ג'ינורה הייתה מודאגת מההשלכות של כישלונה להיכנס אל עולם הרוחות וחושפת כי אף על פי שעשתה כל שביכולתה לעזור לכשפי האוויר החדשים, חלקם אינם לוקחים אותה ברצינות.

קורה בתגובה הסבירה כיצד למרות האמון שהיה לה בעצמה כאווטאר, היא התמודדה עם מספר משברים אשר שברו אותה באופן אישי. וכך למרות שייתכן שאיבדה חלקים ממי שהייתה, כעת היא יודעת על עצמה יותר מבעבר. אסאמי הצטרפה והוסיפה כי אם לא הייתה מקבלת את מה שלמדה על עצמה, היא וקורה לא היו בזוגיות. לאחר מכן, ג'ינורה הצליחה להיכנס אל עולם הרוחות ולהורות לרוחות אשר מסבבי למטוס כי עליהן להמשיך הלאה, והן אכן צייתו לה[16].

כדור האורגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בילדותה של קורה, כשהביעה את רצונה להשתתף ב"פסטיבל רוחות הקרחונים", הודיע לה המורה שלה לכשפות אש, יים, כי היא צריכה להשקיע את זמנה באימונים. במהלך האימונים הבאים, ירד מצב רוחה של קורה והיא לא הצלילה להתאמן כראוי. לאחר שהזכירה שוב את רצונה ללכת לפסטיבל באוזני יים, הוא הטיל עליה עונש כתיבה. באותו ערב, קורה התגנבה אל הפסטיבל, שם פגשה קבוצת נערים אשר שיחקו במשחק הילדים "כדור אורגים"[ב], ופקפקו בעובדת היות קורה האווטאר. לאחר שקורה שרפה את הסל של המשחק וטונראק אביה בא למקום וכיבה את האש. טונראק וסנה החזירו את קורה לידיו של יים.

למחרת, קרא טונראק לחבורת הילדים והזמין את קורה להצטרף למשחק איתם. ובעוד יים הביע אי שביעות רצון מהמהלך, טונראק אמר לו כי הוא אמנם מאמנה של האווטאר, אך היא לא תהיה ילדה לנצח[17].

ניקוי האוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

כשטנזן ראה את בנותיו, איקי וג'ינורה כשהן רבות, הוא וחר לספר להן סיפור מתקופת נערותו: כששני נערים השחיתו מתקן לתרגול כשפות אוויר באי מקדש האוויר, טנזן רדף אחריהם ותקף אותם. לאחר כשהשלושה נעצרו על ידי משטרת רפאבליק סיטי, הגיע אנג, אביו של טנזן, ושיכנע את מפקדת המשטרה טוף בייפונג לשחרר את שלושת העצורים. אנג נהג באדיבות כלפי שני הנערים וטנזן הביע את אי הסכמתו עם המעשה, אנג בתגובה מינה אותו לתפקיד "הנזיר הראשי" - נושא משרה שהיה קיים במקדשי האוויר, שתפקידו היה ליישב סכסוכים בדרכי נעם. טנזן נענה לעצת אביו ופעל יחד עם שני הנערים על מנת לשפץ בחזרה את המתקן שהושחת[18].

עריסת חתול-ינשוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שטנזן, עקב התעסקותו בענייני הנהגת העיר, דחה את הצעת בנו מילו לסייר עימו באי וואנגמו, האי שאווטאר אנג חיבב, החליט מילו לצאת אל האי יחד עם דודו בומי. בומי סיפר למילו את חוויותיו שהיו לו עם אביו אנג, על שלא היה לו פנאי אליו עקב מעמדו כאווטאר וכמנהיג, ומילו שיתף כי הוא חושב שאביו אינו נותן לו לעזור לו במשימותיו, עקב אי כשירותו המספקת בכשפות האוויר. בומי המסביר כי טנזן אוהב את מילו ורק מנסה להגן עליו, ומילו הביע הבנה אך אמר כי היה מעדיף שאביו יתגאה בו. השניים המשיכו לעסוק בגישתו הזעפנית של טנין, ובומי הציע כי בכל פעם שטנזן יהיה עסוק, מילו יוכל לצאת איתו להרפתקה קצרה[19].

סיפורי האנתלוגיה וקרדיטים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בכתיבת כמה מהקומיקסים השתתף הסופר והבמאי מייקל דנטה דימרטינו, אשר מהווה אחד מיוצרי הסדרה המקורית.

שם באנגלית שם בעברית כתיבה אמנות צביעה אותיות הופעה במקור ביבליוגרפיה
"Friends for Life" "חברות לכל החיים" מייקל דנטה דימרטינו הת'ר קמפבל קיליאן נג מייקל הייזלר The Legend of Korra / How To Train Your Dragon / Plants vs. Zombies

(7 במאי 2016)

[9][2][20]
"Skyscrapers" "גורד שחקים" רייצ'ל סילברשטיין סם בק ג'ימי בטנקור [9]
"Wisdom" "חוכמה" בלו דליקוונטי בלו דליקוונטי [9]
"Lost Pets" "חיות מחמד אבודות" מייקל דנטה דימרטינו ג'ייד אייט-קאצ'י קיליאן נג נייט פייקוס The Legend of Korra & Nintendo ARMS

(5 במאי 2018)

[9][3]
"A Change in the Wind" "שינויים ברוח" ג'ן שו וק' רודס ג'ן שו וק' רודס [9]
"Weaver's Ball" "כדור האורגים" ויקטוריה יינג לינט וונג ג'ימי בטנקורט (קומיקראפט) וריצ'רד סטארקינגס [9]
"Clearing The Air" "ניקוי האוויר" קיקו יוז סם בק קיליאן נג FREE COMIC BOOK DAY 2021 (ALL AGES): AVATAR: THE LAST AIRBENDER / THE LEGEND OF KORRA

(25 באוגוסט 2021)

[9][4]
"Cat-Owl's Cradle" "עריסת חתול-ינשוף" דלילה דוסון אלכסנדריה מוניק [9]

קבלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ו גרוננוולד מאתר "THE BEAT" ציין את העובדה שהקומיקס יוצא בשנה החותמת עשור מאז יצאה "האגדה של קורה" בפעם הראשונה (2012)[11], וב-"THE HORROR TREE", תואר הספר ככזה שלא עמד בציפיות[21].

מליסה אוג'דה מאתר CBR, כללה את "Friends for Life" בראש "רשימת הדברים הטובים באגדה של קורה", וציינה כי הסיפור עוזר למעריצים להבין את דמותה של קורה[22].

ברנטון סטיוארט מ-CBR, תיאר כי הסיפור "Clearing The Air", חושף את צורת האבהות של אווטאר אנג, כשלמרות שמהסדרה "האגדה של קורה" מובהר אנג לא היה אבא מושלם, הסיפור חושף גם צד טוב מתקופה זו, שהוא מלמד את בנו שיעור בסליחה ומניעת טינה[23].

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביאורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ במדיות הזיכיון, נפוצים שילובים של חיות
 2. ^ משחק ילדים דמוי כדורסל

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ Graeme McMillan, Free Comic Book Day 2023: All 47 comics to look forward, including those from DC, Marvel, and Scholastic, Popverse, ‏2 באוקטובר 2022
 2. ^ 1 2 "FCBD 2016: The Legend of Korra / How to Train Your Dragon / Plants vs. Zombies". Dark Horse Comics. נבדק ב-26 בינואר 2017. {{cite web}}: (עזרה)
 3. ^ 1 2 "FCBD 2018 LEGEND OF KORRA & NINTENDO ARMS". freecomicbookday.com. נבדק ב-13 בינואר 2018. {{cite web}}: (עזרה)
 4. ^ 1 2 "FCBD 2021: Avatar: The Last Airbender / The Legend of Korra". Dark Horse Comics. נבדק ב-29 באוגוסט 2021. {{cite web}}: (עזרה)
 5. ^ Goblin Geek, חוברת הקומיקס, (תרגום לא רשמי)
 6. ^ Free Comic Book Day 2022 All Ages | Dark Horse Digital Comics, digital.darkhorse.com
 7. ^ Comics Should Be Cheap (11/30/2022), Multiversity Comics, ‏2022-11-29 (באנגלית)
 8. ^ THE LEGEND OF KORRA: PATTERNS IN TIME TPB, דארק הורס קומיקס (באנגלית)
 9. ^ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 10. ^ THE LEGEND OF KORRA, דארק הורס קומיקס, רשימת ספרי הסדרה (באנגלית)
 11. ^ 1 2 THE LEGEND OF KORRA: PATTERNS IN TIME anthology celebrates the show's 10th anniversary, The Beat, ‏4 בנובמבר 2021
 12. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 4-14, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 13. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 15-18, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 14. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 19-20, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 15. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 21-32, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 16. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 33-40, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 17. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 41-50, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 18. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 51-60, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 19. ^ מייקל דנטה דימרטינו, The Legend of Korra: Patterns in Time, ארצות הברית: דארק הורס קומיקס, 30 בנובמבר 2022, האגדה של קורה (קומיקס), עמ' 61-72, ISBN 978-1-50672-186-6. אנגלית)
 20. ^ The Legend of Korra / How To Train Your Dragon / Plants vs. Zombies (2016) - Avatar - The last Airbender, LastDodo (באנגלית)
 21. ^ Epeolatry Book Review: The Legend of Korra: Patterns in Time - The Horror Tree, The Horror Tree, ‏2 בינואר 2023
 22. ^ Melissa Ojeda, ‏Legend Of Korra: 10 Things You Miss By Only Watching The Anime, Comic Book Resources, פורסם ב-25 בינואר 2022
 23. ^ Brenton Stewart, ‏Avatar: The Last Airbender Shows What Kind of Father Aang Really Is, Comic Book Resources, פורסם ב-20 בספטמבר 2021