האגם האקולוגי בפתח תקווה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
האגם האקולוגי
גדת האגם האקולוגי

האגם האקולוגי בפתח תקווה הוא אגם מלאכותי בפתח תקווה, פרויקט בבנייה אשר בסופו ייבנה אגם מלאכותי ליד הקניון הגדול. האגם הוא חלק מתכנון הרחבת הפארק העירוני המרכזי של פתח תקווה, ושטח האגם וסביבתו יהיה 14 דונם. עלות ההקמה היא 50 מיליון שקל, כאשר העבודות לבניית האגם התחילו בפברואר 2016 ויסתיימו ב-28 לאוגוסט 2018.

תכנון האגם מבוסס על מערכת בריכות אקולוגיות וסינון מים בעזרת צמחיית "ווטלנד" (צמחיית מים מטהרת) ששומרת על ניקיון המים ללא כלור ולאורך זמן.

התוכנית כוללת מערכת שבילי עץ על גדות האגם, מזח לשכירת סירות, שבילי הליכה, ריצה ואופניים, טריבונות ישיבה, מתחמי כושר ומשחק, עצים, צמחייה, הצללות ומסעדה הכוללת שטח ישיבה על המים ומרפסת תצפית מהגג.

גדות האגם[עריכת קוד מקור | עריכה]

גדות האגם יאופיינו בהתאם לממשק השונה עם המרחב העירוני:

הגדה הצפונית - הגובלת במבני המסחר והתעסוקה העתידים לקום, תכלול פעילויות עירוניות כגון הקרנת סרטים, הפעלות לילדים, שוק אוכל, וכן טריבונות ישיבה, שמשיות, בריכות רדודות, הצללות, מתחמי כושר ומשחק ומסעדה.

הגדה הדרומית - הגובלת בפארק הקיים, תהיה בעלת אופי ירוק, שקט וטבעי ותציע פינות בנוף של צמחייה מגוונת.

הגדה המזרחית - הגובלת ברח' הרב מלכה, תהווה את אזור התווך בין הרחוב לפארק כאשר דרכה תתאפשר כניסה אל האגם ומעבר ממזרח דרך הגשר להולכי הרגל אשר יחבר את הפארק עם שכונת נווה גן

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]