האוניברסיטה למוזיקה ולאמנויות הבמה של פרנקפורט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg
הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה, אתם מתבקשים שלא לערוך את הערך בטרם תוסר ההודעה הזו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניח התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך לפני כן רצוי להזכיר את התבנית למשתמש שהניח אותה, באמצעות הודעה בדף שיחתו.

האוניברסיטה למוזיקה ולאמנויות הבמה של פרנקפורטגרמנית: 'Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main הוא בית-ספר גבוה למוזיקה, תיאטרון ומחול בפרנקפורט והוא היחיד מסוגו במדינת הסה. הוא נוסד בשנת 1938.

כיום לומדים במוסד בסביבות 900 סטודנטים אצל כשישים וחמישה פרופסורים ועוד 320 אנשי צוות הוראה אחרים. תוןכניות הלימודים כוללות ביצוע בכל כלי הנגינה ובקול, הוראת מוזיקה, הלחנה, ניצוח ומוזיקה כנסייתית. יש גם תוכניות בתיאטרון מוזיקלי, דרמה ומחול. האוניברסיטה מציעה לימודי דוקטורט במוזיקולוגיה וחינוך מוזיקלי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרנקפורט קיים מוסד להוראת מוזיקה מאז 1878. קונסרבטוריון הוך שגשג ושמו נודע ברחבי העולם בשלהי המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. הודות למורים כמו הפסנתרנית קלרה שומאן והמלחינים יואכים ראף, ברנרד זקלס ואנגלברט הומפרדינק, משך הקונסרבטוריון תלמידים מרחבי תבל, בהם המלחינים הנס פפיצנר, אדוארד מקדואל, פרסי גריינג'ר, פאול הינדמית וארנסט טוך, והמנצחים אוטו קלמפרר והנס רוזבאוד.

באפריל 1933, כשהמפלגה הנאצית עלתה לשלטון בגרמניה, פוטרו ממשרותיהם המנהל ברנרד זקלס, מאטיאס זייבר, ראש מחלקת הג'אז הראשונה בעולם, ועוד שנים-עשר חברים אחרים בצוות ההוראה, שהיו יהודים או זרים. בהמשך הורד קונסרבטוריון הוך לדרגת בית ספר למוזיקה (Musikschule des Dr Hoch's Konservatorium). ב-1938 נוסד "בית ספר הוך למוזיקה". ב-1940 היה שמו "בית ספר הוך הממלכתי למוזיקה - הקונסרבטוריון של ד"ר הוך", אבל ב-1942 הוסרה כותרת המשנה "הקונסרבטוריון של ד"ר הוך", והשם המלא היה מעתה "בית הספר הממלכתי הוך למוזיקה". בצוואתו קבע יוזף הוך, פטרון הקונסרבטוריון, שהשם "הקונסרבטוריון של ד"ר הוך" לא ישונה לעולם.[1] ה"Hochschule" היה אפוא למוסד חדש ונבדל, שהתרחק מן הקונסרבטוריון המקורי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]