האם זה אתה?

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האם זה אתה?
כרזת הסרט
כרזת הסרט
כרזת הסרט
בימוי דני מנקין
תסריט דני מנקין,אשכול נבו
עריכה דנה ירדני ליכטר
שחקנים ראשיים אלון אבוטבול
נרונה קפלן דה מאסדו
מוזיקה איסר שולמן
צילום ברוס פרנסיס קול
מדינה ישראלישראל ישראל
הקרנת בכורה 2014
משך הקרנה 80 דקות
שפת הסרט אנגלית
דף הסרט ב־IMDb

האם זה אתה? הוא סרט קולנוע ישראלי משנת 2014 בבימויו של דני מנקין, עם אלון אבוטבול ונרונה קפלן דה מאסדו בתפקידים הראשיים.

התסריט נכתב על ידי דני מנקין ואשכול נבו והוא סרט מסע של גבר ישראלי בן 60, מקרין בקולנוע, שמפוטר מעבודתו ויוצא למסע בעקבות אהובת נעוריו.

הסרט היה מועמד לפרס פרס אופיר לסרט העלילתי הטוב ביותר במסלול פרינג' בטקס פרסי אופיר לשנת 2014. הוא הוקרן בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה ובפסטיבל הסרטים הבינלאומי במונטריאול ב-2014.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוני בראון (אלון אבוטבול) הוא בן 60 העובד שנים רבות כמקרין סרטים בבית קולנוע. הוא מקבל הודעה על הפסקת עבודתו ובצדה פרס ניחומים – כרטיס טיסה לארצות הברית.

רוני מגיע לביתו של אחיו ג'ייקוב (רני בלייר) שהיגר מישראל לפני הרבה שנים וכיום יש לו מגרש למכירת מכוניות. הם לא התראו שנים רבות ורוני מאשים אותו שלא הגיע אפילו להלוויית אמם.

לרוני הייתה בצעירותו חברה בשם רייצ'ל שהגיעה לישראל כתיירת וחזרה לארצות הברית. זאת הייתה אהבת נעוריו של רוני. הוא לא התחתן ולא הקים משפחה אלא חושב כל הזמן על רייצ'ל.

ג'ייקוב אומר לו שרייצ'ל הייתה אצלו לאחרונה כדי לקנות רכב והתעניינה בשלומו של רוני. שמה כיום הוא רייצ'ל גולן.

בנו של רני, מייקל, (פטריק קלי) רוצה לעשות עלייה ולהתגייס לגולני. הוא "פריק" מחשבים ומוצא את כתבתה של רייצ'ל גולן. ג'ייקוב משאיל לו מכונית ורוני יוצא למסע לפגוש את רייצ'ל שלו.

המכונית שלו מתקלקלת והוא אובד עצות עד שנעצרת לידו מכונית וממנה יוצאת צעירה בשם מיילה (נרונה קפלן דה מאסדו) עם מצלמת וידאו. היא מספרת לו שהיא מכינה סרט תיעודי על חרטות של אנשים. הוא מצטלם לסרט ומספר על רייצ'ל והיא מחליטה להמשיך אתו עד שימצא אותה.

בדרך עוצר אותם שוטר ששוכח מהכל כאשר הם כוללים אותו בסרט והוא מתחיל לשיר את "לה דונה מובילה" מריגולטו. מיילה עוזרת לרוני להתכונן למפגש עם רייצ'ל ובין השניים נרקמת מערכת יחסים קרובה במיוחד. הם עוברים כתובות שונות שבכולן התגוררה רייצ'ל עד שמתברר שהיא כעת בקנדה. כאן הם נפרדים כי אין למיילה דרכון. היא ממשיכה להוריה כדי לראיין אותם על חרטה שלהם בקשר אליה. רוני ממשיך אל תוך קנדה, פוגש את רייצ'ל (סוזן סדלר) ומראיין אותה על החרטות שלה.

רייצ'ל חולה. כעבור שנה מציגה מיילה את הסרט שהכינה. בסוף דבריה של רייצ'ל נכללת כתובית שמספרת על פטירתה ועל כך שרוני היה לצדה עד מותה.

צוות השחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן/ית שם הדמות הערות
אלון אבוטבול רוני בראון
נרונה קפלן דה מאסדו מיילה סטודנטית לקולנוע
רני בלייר ג'ייקוב בראון
פטריק קלי מייקל בראון
סוזן סדלר רייצ'ל גולן

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]