הארי המזוהם: כוח המגנום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
יש לערוך ערך זה. ייתכן שהערך סובל מבעיות ניסוח, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו, או מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית.
הארי המזוהם: כוח המגנום
Magnum Force
בימוי טד פוסט
הופק בידי רוברט דליי עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט ג'ון מיליוס ומייקל צ'ימינו
עריכה פריס ובסטר עריכת הנתון בוויקינתונים
שחקנים ראשיים

קלינט איסטווד

האל הולברוק

דייוויד סול
מוזיקה לאלו שיפרין
צילום פרנק סטנלי עריכת הנתון בוויקינתונים
מדינה ארצות הברית
חברת הפקה Malpaso Productions עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה האחים וורנר
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 25 בדצמבר 1973
משך הקרנה 124 דקות
שפת הסרט אנגלית
סוגה סרט פעולה, מותחן פשע עריכת הנתון בוויקינתונים
הכנסות $39,768,000
הכנסות באתר מוג'ו magnumforce
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

הארי המזוהם: כוח המגנום (ידוע גם כ"הארי המזוהם חוזר"; באנגלית: Magnum Force) הוא סרט המשך לסרט "הארי המזוהם" שהופק ב-1973 בכיכובו של קלינט איסטווד.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט מתחיל במשפט שנערך לאיש צווארון לבן שמואשם באישומים חמורים. למרות מחאת הציבור הקוראים להאשמתו, האיש יוצא בעונש פעוט ואף חוזר לסורו כאשר הוא נפגש שוב עם שותפיו ועוזריו בכדי לתכנן את המשך פעילותו, כאשר שוטר תנועה עוצר את הרכב בצד. השוטר, שהקהל הצופה אינו מודע לזהותו, יורה בכל יושבי הרכב ובורח על אופנועו. זוהי תחילתה של שרשרת רציחות של פושעים על ידי אותו שוטר לכאורה במטרה לקחת את החוק לידיים.

הארי מקבל שותף חדש ממוצא אפרו-אמריקאי. במהלך הסרט הארי מתיידד עם שותפו, פוגש בחבורת שוטרים צעירים שהצטרפו למשטרה לאחרונה ומתאמנים במטווח המשטרתי שהארי נוהג לפקוד כדי להתאמן על כישורי הירי המצוינים שלו. הוא מדבר עם שכנתו מהבניין בו הוא גר שעד מהרה הופכת לבת זוגו, זאת בזמן ששרשרת הרציחות ממשיכה.

השוטר כמעט נתפס על ידי חוליית משקיפים משטרתית אך מצליח להטעות אותם, לאחר שהוא יורה בשוטר. השוטר שנורה הוא חבר של הארי שרצה שהמשטרה תוכל לטפל בפושעים באלימות ממש כשם שהפושעים לא מפחדים להשתמש באלימות כנגד המשטרה (הארי חשד בו בהתחלה). הארי שומע את שם השוטר שהטעה את החוליה המשקיפה וטען "שהגיע לשם ראשון" ועולה בו חשד. במהלך תחרות המטווח השנתית שהמשטרה עורכת, הארי, האלוף הבלתי מעורער, מקבל אתגר בדמות אותו שוטר, שמצליח להשיג תוצאה דומה לשלו. הם עורכים תחרות מכריעה שבה הארי מפסיד לאחר שהוא יורה בבובת קרטון של שוטר.

בעקבות השתלשלות המקרים, הארי מתחיל להבין מה מתרחש ומי עומד מאחורי הרציחות. דבריו של הארי לא מעניינים את מפקד המשטרה, והוא שולח אותו לעקוב אחרי פושע שרצח מספר אנשים, חרף מחאתו של הארי הטוען שאין קשר בין הרציחות לאדם זה. למרות זאת, הוא מבקש שישלח איתו גם את השוטרים החדשים בטענה שהם היורים הטובים ביותר במחוז. במקום בו אמור להיערך המעצר מתפתח קרב יריות שבסופו נהרג החשוד וכל שותפיו. המפקד נוזף בהארי, אך הוא נשאר במשטרה.

הארי נוסע לביתו ובדרך פוגש את בת זוגו וקובע איתה שתבוא לביתו. בחניה פוגש הארי בשלושת השוטרים החדשים שנשארו, שמודים בפניו על כך שהם אלו שאחראים לשרשרת הרציחות ומזהירים אותו שלא יעשה כלום או שאחרת יטפלו גם בו. הם עוזבים את החניה והארי עולה לדירתו, אך בשנייה האחרונה נופל לו האסימון והוא מציל את בת זוגו ממוות בטוח, זאת לאחר שהבין כי בתיבת הדואר שלו טמונה פצצה שתופעל בשנייה שתיפתח. הוא מנטרל את הפצצה ומנסה להזהיר את שותפו ללא הצלחה והשותף מת. הארי מתקשר למפקד המשטרה ומודיע לו על הפצצה. המפקד בא ואחרי שהוא רואה את הפצצה הוא נוסע עם הארי.

במהלך הנסיעה המפקד מאיים על הארי באקדחו ומנטרל אותו, ומספר לו שהוא זה שעומד מאחורי שרשרת הרציחות, והוא זה שהחליט ביחד עם השוטרים האחרים לקחת את החוק לידיים, ומכיוון שהארי מפריע להם הם ייפטרו ממנו. אחד השוטרים עוקב אחרי המכונית של הארי, ומתחיל מרדף שבמהלכו הארי זורק את המפקד מהמכונית לאחר מאבק. המרדף ממשיך והארי מצליח להערים על השוטר ודורס אותו. שני השוטרים הנותרים דולקים אחריו, והארי בורח לסיפון אונייה בנמל, שם הוא אורב להם ומצליח להרוג אחד ולברוח החוצה, תוך כדי שהוא מערים על השוטר השני וגורם לו לטבוע בים. המפקד של הארי חוזר ומאיים עליו שוב, לוקח את מכוניתו ואומר לו שאף אחד לא יאמין לו ושהוא הולך להאשים אותו ברציחות. הארי הספיק לגרום לפצצה לפעול שוב, וכשהמפקד נוסע הוא לא מבחין בכך ובעצם מפוצץ את המכונית - הארי עוזב את הנמל ובכך הסרט נגמר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]